
Bon Jovi – Arena Veltsin Gelsenkirchen, 22 maja, 2008
By Shari Black Velvet
To pierwszy koncert z europejskiej trasy. Po 45-minutowym inauguracyjnym koncercie Gianny Naninni na telebimach pojawiają się wielkie czerwone pulsujące serca symbolizujące początek koncertu. Jovi Bon Jon w swojej kurtce „Lost Hoghway” oraz Richie Sambora, David Bryan, Tico Torres , Hugh McDonald, Bobby Bandiera i Lorenza Ponce wdarli na scenę, aby rozpocząć show utworem „Lost Highway”. Po „Born To Be My Baby” na scenie pojawiła się pierwsza grupa fanów, aby wraz z zespołem móc rozpocząć „You give Love A Bad Name”
„Captain Crash & The Beauty Queen From Mars” natychmiast porwało wszystkich do zabawy. Morze kołyszących się rąk. Jednym z najważniejszych wydarzeń występu był moment, gdy zespół wykonywał „I’ll Sleep When I’m Dead” na przemian z „Rockin All over The World” i „Start Me Up”
Jon rozbawił każdego próbując kroczyć jak Mick Jagger.
Po zakończeniu „Runaway” Jon zapoznawał się z wszystkimi uniesionymi w górze banerami, proszącymi o konkretne utwory po czym tłum usłyszał pierwsze takty „Always” zagrane dla szczególnej fanki. Wokal i występ Jona był tak dobry, ze nawet sam Richie Sambora oklaskiwał go.
„Whole Lot Of Leavin” zabrzmiało przed wspaniałą wersją „In These Arms”’
„Is there a doctor in the house?” Zapytał Jon zanim rozpoczęto „Bad Madicine” a część sceny zaczęła unosić się ku górze.
Richie Sambora przejmuje partie wokalne w „These Days” i dziękuje fanom za ich wsparcie i za obecność. Kolej na „Summertime” poprzedzone intro z „We Will Rock You”
Show dobiega końca. Słyszymy dzwięki „Livin’ On A Prayer’ zaśpiewane wraz z fanami.
„Dlatego własnie wciąż tu powracam”- skomentował Jon chwaląc tym samym rozśpiewany tłum.
Bis złożony z „Make A Memory”, „Blood On Blood” oraz „Wanted Dead Or Alive” kończy koncert a Jon informuje tłum, że reszta trasy przyniesie niespodzianki. Zespół kłania się i schodzi ze sceny.
LOST HIGHWAY
BORN TO BE MY BABY
BAD NAME
CAPT. CRASH
OLDER
SLEEP w/ Rockin’ All Over The World & Start Me Up
RUNAWAY
ALWAYS
WHOLE LOT OF LEAVIN’
IN THESE ARMS
WE GOT IT GOIN’ ON
IT’S MY LIFE
BAD MEDICINE w/ Shout
THESE DAYS – RICHIE VOX
SUMMERTIME
WHO SAYS YOU CAN’T GO HOME
HAVE A NICE DAY
FAITH
PRAYER
ENCORE:
(YOU WANT TO) MAKE A MEMORY
BLOOD ON BLOOD
WANTED