Slash solo

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Slash solo

Post autor: Dand »

Jak zapewne wielu z was wie Slash wydał swoją solową płytę więc może podzielimy się wrażeniami.
Ogólnie ciekawy zestaw, były gitarzysta GNR zagrał z wieloma sławami muzyki rockowej min. z Ozzym, Iggy Pop, Lemmy'm , Dave Grohl'em, Duff'em, Stradlin'em...

Płyta jest dosyć spójna, mimo różnorodności muzyków. Ciekawe wokale choć jeśli chodzi o teksty to troszke wali z nich prostota jak choćby proste i mało metaforyczne Crucify the Dead czy We're all gonna die z jakże skomplikowanym refrenem "We're all gonna die So let's get high" :D Choć nie koniecznie biorę to jako minus.

Przede wszystkim zaskoczyła mnie Fergie. Jak niegdyś słyszałem ,że może ona być nową wokalistką Velver Revolver to parskałem śmiechem. Lecz jednak po Beautiful Dengerous zmieniłem kompletnie zdanie. Ta kobitka ma fajny, mocny, nawet rockowy głos i świetnie się sprawdziła w BD tworząc jedną z lepszych kompozycji na płycie z super refrenem !

Kolejna piosenka zasługująca na uwage to Crucify the Dead. Tekst napisany ponoć przez Ozzyego jest jednak ewidentnym ( przynajmniej dla mnie ) ciosem w Axla, taką odpowiedzią na Sorry z Chinese Democracy. Tekst jak wcześniej wspomniałem oczywisty i nie owijający w bawełne, choć jest kilka ciekawych fraz jak choćby - "A loaded gun jammed by a rose" ale prostota wali w "Betrayed us all with your own selfish greed, your greed" czy " We were like brothers with the world in our hands, You always have too much to say". Mimo to ogólnie kompozycja jest całkiem w pytke i jednym z mocniejszych motywów na płycie. Dużo daje super wokal Ozzyego. Trzyma się dziadek.

Nie będe analizował każdego utworu z osobna ale niewątpliwie ciekawe są jeszcze instrumentalne Watch This z Grohlem i Duffem, Promise z Cornellem,popowe Gotten z Adamem Lavine czy myśle ,że niedocenione Starlight z Mylesem Kennedym.

Płyta jako całość warta uwagi. Jednak jako ,że jest to płyta gitarzysty to oczekiwałem więcej kreatywnych i długich solówek. Ogólnie oceniam ją na 8/10. Obowiązkowa pozycja dla fanów rocka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tatar
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 941
Rejestracja: 12 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Tatar »

Fakt, w miarę fajna płytka. Oczekiwałem może czegoś więcej, ale nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem. Mój ulubiony kawałek to I hold on z Kidem Rockiem - bardzo typowy amerykański rock. Ogólnie 7/10.
Bon Jovi skończyło sie na Kill 'em All
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

Najbardziej podoba mi się Beautiful Dangerous, bardzo sympatyczna piosenka. Fergie zawsze miała mocny, fajny głos.
Co do reszty płyty to nie mogę teraz wyrazić subiektywnej oceny, gdyż jestem cały czas pod urokiem właśnie BD :lol:
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

Tak BD jest świetnym singlem a głos Fergie zachwyca.
Ja jak narazie muszę dokładnie przesłuchać tą płytkę a potem ją ocenię.
Awatar użytkownika
Marimo
It's My Life
It's My Life
Posty: 115
Rejestracja: 24 listopada 2009, o 23:21
Lokalizacja: ?osice

Post autor: Marimo »

Bardzo przyjemnie się słucha płytki Slasha. Na razie tak pobieżnie przesłuchałem, ale tak jak i Was zaskoczyła mnie ta cała Fergie. Ma spory potencjał w głosie. Rozczarował mnie kawałek z Ozzym, jest słaby. Jak przesłucham więcej to się bardziej wysilę w rozważaniach.

Pozdrawiać.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Mam takie pytanie. Czy został nakręcony jakiś teledysk promujący solowy album Saula Hudsona? Jak wiecie, w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko promować płytę bez wideoklipów. Mam nadzieję że nie będzie to teledysk-widmo jak "Better" z "Chinese Democracy".
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Jeszcze nie został wydany ale już został nagrany do piosenki "By The Sword" i przed zdjęciami Slash ogłosił nabór statystów do tego teledysku.źródło
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Już widziałem wideoklip do piosenki "By the Sword" i powiem szczerze że jest "normalny", bez dziwactw, bajerów czy wodotrysków. Jak dla mnie powtórka z teledysków Carlosa Santany. Oto link: http://www.culturebully.com/slash-by-th ... usic-video
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Teledysk do By the Sword wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Może nie jest to nic nadzwyczajnego ot grający zespół i skacząca publiczność trochę jak HAND (tylko bez tych wstawek gdzie biegają po mieście z naklejkami). Bardzo fajny jest motyw kiedy Slash gra solo i jakby czas się zatrzymał. Podsumowując - jeżeli ktoś zdecyduje się zobaczyć ten teledysk nie powinien żałować.
Całego albumu Slasha jeszcze nie przesłuchałem ale na pewno niebawem to uczynię i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Album przesluchany jakis czas temu. Przy pierwszym zetknieciu nie moglem nadziwic sie, jak przyjemnie sie tego slucha. Pomimo, ze plyta jak na dzisiejsze standarty zdecydowanie dluga...ale nie za dluga, przynajmniej nie dla mnie. Melodyjne, soczyste gitary; ciekawe, roznorodne aranzacje.. ogolnie duze pozytywne zaskoczenie, tymbardziej patrzac na liste wykonawcow. Na mysli konkretnie mam tutaj Fergie. Nie sadzilem ze ta plastikowa lala potrafi tak spiewac. A jednak. To dobrze... chodz fakt - wole jej sluchac niz na nia patrzec.
Na te chwile, ulubione kawałki to Ghost i We're all gonna die.
Jedyny minus to taki, ze przy tak bogatej liscie muzykow, zorganizowanie koncertu moze nie, ale trasy praktycznie niewykonalne.

Ogolnie jak dla mnie dobra plyta.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Slash solo

Post autor: TheRock »

Dand pisze: Płyta jako całość warta uwagi. Jednak jako ,że jest to płyta gitarzysty to oczekiwałem więcej kreatywnych i długich solówek. Ogólnie oceniam ją na 8/10. Obowiązkowa pozycja dla fanów rocka.
Nie słuchałem jeszcze tej płytki, ale bardzo mnie ją zainteresowaliście pewnie wcześniej czy później się w nią zaopatrzę.
Dand, mnie się wydaje, że po prostu Slash jednak tęskni za GNR i ma wielki żal za roz...banie tego super zespołu przez Axla.
Może nie być długich solówek jak na płytę gitarzysty, bo chciał stworzyć taką bandową rockową płytę w ogóle nie w stylu Santany,bo u Santosia to z każdej płyty bije stylem solowym gitary. Chciał stworzyć coś swojego, ale z wyróżnieniem każdego instrumentu - płyta w stylu rock band a nie rock solo guitar.

Ciekawe kiedy Richie się wku.. na Jaśka i nagra coś takiego może nie hard-rockowego a raczej blues-rockowego.

[ Dodano: 2010-05-19, 03:07 ]
z tym Richiem i Jaśkiem trochę żartowalem. To jest jednak kompletnie inny typ ludzi niż Axl i Slash. Sorry, że nie na temat - oglądalem parę filmików z Charlotte niezły chyba koncert z Jaśka sie leje na Bad Medicine.
...and just only rock...
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Wiadomo już coś na temat drugiego singla z solowego albumu Saula Hudsona. Jak wiecie "By the Sword" miał premierę w kwietniu tego roku. Teraz kończy się sierpień i najwyższy czas na kolejną piosenkę promującą to wydawnictwo.

[ Dodano: 2012-05-17, 11:52 ]
Już się ukazał nowy teledysk promujący mającą się ukazać za kilka dni płytę Apocalyptic Love. Nosi on nazwę You're a Lie. Oto link: http://muzyka.interia.pl/teledyski/tele ... lie,345876
Geminiman

Post autor: Geminiman »

A jakie jest wasze zdanie na temat wydanej w 2012 roku płyty Apocalyptic Love? Dziwne że nikt nie zwrócił na to uwagi.
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Geminiman pisze:A jakie jest wasze zdanie na temat wydanej w 2012 roku płyty Apocalyptic Love? Dziwne że nikt nie zwrócił na to uwagi.
Genialna płyta :brawo:
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Ogólnie to muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się duet Slash - Myles Kennedy, nawet jeśli są to covery GnR (Myles brzmi lepiej niż Axl :D )
Obie płytki są dobre (choć ta z 2010 jak dla mnie lepsza, zapewne przez tą różnorodność), z pierwszej najbardziej przypadło mi do gustu Starlight. Jeśli o Apocalyptic Love chodzi, wszystkie kawałki są na podobnym poziomie, może trochę tak na jedno kopyto (no takie mam odczucie, cóż zrobić), choć Anastasia nieco się wybija, po części przez tą Bachowską toccatę i fugue in d minor;)
Stick to your guns.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”