Gdańska setlista

Gdańsk, 19 czerwca 2013 r., PGE Arena

Moderator: Mod's Team

Jaka setlista zostanie wybrana na koncert w Polsce ?

Przewaga starych hitów zespołu.
24
75%
Sporo nowych utworów z płyty What About Now.
3
9%
Większość utworów po 2000 roku.
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

Oj, się czepiacie głosu Jona...

Te koncerty nie były wcale tak dawno. Fakt, że czasami głos kuleje (na koncertach niżej nie) - widać że się oszczędza. Ale dajmy mu się wykazać. Jak chce to umie i to słychać :D
http://www.youtube.com/watch?v=rgeW-OdLo7c
http://www.youtube.com/watch?v=HOoNJGYFQqk

Jak dla mnie najlepsze wykonanie w ostatnich latach, zbliżone poziomem do koncertu z Londynu '95 (IMO najlepszy koncert btw.)
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Jako, że grają u nas pierwszy raz spodziewam się mimo wszystko dobrze znanych, w znacznej części starszych kawałków. Chyba, że wyjdą z założenia, że Europejczycy ogólnie znają ich tworczość z czasów po Crushu, wtedy możemy spodziewać się podobieństw do typowych setlist z przewagą twórczości po 2000. Niestety, mam przeczucie, że nie zaskoczą nas jakąś rzadko graną perełką z obawy, że jest słabo znana lub niepewności jak zostanie przyjęta.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

mst pisze:Oj, się czepiacie głosu Jona...

Te koncerty nie były wcale tak dawno. Fakt, że czasami głos kuleje (na koncertach niżej nie) - widać że się oszczędza. Ale dajmy mu się wykazać. Jak chce to umie i to słychać :D
http://www.youtube.com/watch?v=rgeW-OdLo7c
http://www.youtube.com/watch?v=HOoNJGYFQqk

Jak dla mnie najlepsze wykonanie w ostatnich latach, zbliżone poziomem do koncertu z Londynu '95 (IMO najlepszy koncert btw.)
:( nie byłem wstanie przesłuchać dłużej niż 3-4 sekund...
Oj Wembley to to nie jest!
No, ale moze zraża mnie także to, ze to Always i Bed of Roses...
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Ja się kieruję właśnie cytatem z filmu WWWB - większość będzie osób które zobaczą BJ na scenie po raz pierwszy, więc mam nadzieję na setlistę z największymi hitami, również tymi z lat 80. i 90.
Z racji tego, że dzień wcześniej będzie Berlin - na pewno się tam nie będą oszczędzać - również nie liczę na perełki, chyba że sami je 'wyprosimy' skandowaniem bądź transparentami ;]
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

Tomker, nieco przesadzasz. Wykonanie jest świetne, naprawdę dał z siebie co mógł. Jeszcze Always z MSG mi się bardzo podobał. To zdecydowanie - moim zdaniem - najlepsze wykonania ostatnich lat. Dołożyłbym jeszcze 12.12.12 - Prayera. Nie ma porównania do koncertów, w których śpiewał jakby dawał z siebie 50%.

Faktem jest natomiast - i nad czym ubolewam - że to nie ten wiek, głos się zmienił, lekko zdegradował. Zaśpiewanie dzisiaj np. Bad Medicine czy Santa Fe choćby w 70% tak dobrze jak kiedyś jest niemożliwe i to chyba jest jasne. Ale trzyma jeszcze poziom- niższy - ale wciąż dość wysoki.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Tomker pisze: :( nie byłem wstanie przesłuchać dłużej niż 3-4 sekund...
Oj Wembley to to nie jest!
No, ale moze zraża mnie także to, ze to Always i Bed of Roses...
To było jedne z fajnieszych wykonań Always na tamtej trasie. Szczerze mówiąc wg mnie w latach 2008-2011 szczególnie 2008, radził sobie z Always momentami lepiej niż w latach 95-96. Pamiętaj, że nie każde Always wtedy było wykonane jak to zarejestrowane na Wembley.
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

bartekbb23 pisze:Szczerze mówiąc wg mnie w latach 2008-2011 szczególnie 2008, radził sobie z Always momentami lepiej niż w latach 95-96. Pamiętaj, że nie każde Always wtedy było wykonane jak to zarejestrowane na Wembley.
Zgadzam się!
A dla przypomnienia: http://www.youtube.com/watch?v=xDVP2xrFF8s
Niczego nie brakuje do wykonania z Londynu. Bardzo CZYSTO zaśpiewał.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze: A z dobrych wiadomości na dziś- najtańsze bilety wyprzedane!! Nadzieja jest...
może kupiła je jedna osoba (np ta dziewoja z koncertu w Rumuni, czy gdzie to było, której Jon pokazał, który palec ma najdłuższy...) żeby zrobić śliczne konfetti na Kapitana Zmiażdżacza...
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

i co coś wiadomo ... kiedy coś konkretni się dowiemy
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Szczerze Wam powiem, że w tej chwili (w związku z sytuacją z Ryśkiem) obojętne mi to jest co zagrają! Niech zagrają co chcą tylko w pełnym składzie! :spie:
BJ - It's my life - Always !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”