Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Miracle-BJ »

W tej chwili przesłuchałam całość i pierwsza moja ocena jest taka: :))
-klimat z HAND jak nic,
- po co wpierdzielili to wooo, wooo, lepiej jakby nie było tego „wycia”,
- Jon wokalnie super, :brawo:
- solóweczka mogła by być dłuższa,
- ogólnie jest bardzo OK!, chociaż jak dla mnie na "rockowy album" brakuje jeszcze trochę kopa. ;/
Bardzo jestem ciekawa clipu :o
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: monjovi »

Jest 54 teaser teledysku, tym razem 30 sekund :D Skoro dziś Jon był pod prysznicem to jutro wyskoczy z tortu ? :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Miracle-BJ »

Dziewczynki jakby któraś nie widziała jeszcze :boje:
https://www.facebook.com/hashtag/1mored ... 9091702053
BJ - It's my life - Always !
usunięty użytkownik 4858

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

przede wszystkim wokal Jona jest bardzo dobry! Tego oczekuję od dzisiejszego Jona na albumie! ...A mam nadzieję, że jeszcze dużo, dużo więcej usłyszymy w bardziej skomplikowanych kompozycjach z albumu :)

Poza tym perkusja/bębny są wreszcie ok!, na WAN nie dało rady ich słuchać (choć akurat na naszym Forum WAN był przyjęty bardzo entuzjastycznie haha tak, tak, LOL :D)

Dzisiejsza piosenka uniknęła też kolejnej wady z WAN - na dzisiejszym singlu "ściana dźwięku" a'la Shanks jest całkiem ... przyjemna! :)

Piosenka idealnie dobrana do promocji radiowej! Jak zetnie się końcówkę (wyciszy) to wyjdzie "standardowa" radiowa trzyminutówka
i co najlepsze w tych 3 minutach dzieje się bardzo dużo :) do tego refren wpada w ucho i chce się wcisnąć replay, nie ma nudy.

Solówka mimo wszystko za krótka/mało skomplikowana, żeby się nią zachwycać, ale brzmi dobrze; na tyle dobrze, że bardzo chciałbym
zobaczyć Shanksa na koncercie :D Z drugiej strony ciekawe będzie to czy Phil dostanie zielone światło na podkręcenie albumowych wersji na żywo :) Pierwsze promocyjne występy zapowiadają się mega ciekawie :)

Póki co, po pierwszym dniu słuchania: "No wrecking ball can knock it down. This house was built on higher ground" :)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Ricky Skywalker »

...ten ból, kiedy tego samego dnia, co w sieci zaczyna krążyć nowy kawałek Bon Jovi, człowiek dostaje przedpremierowo do recenzji coś, na co też czekał - nowy album Sabatonu... :D

CZEGO SŁUCHAĆ?! :D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Agata BJ »

Jakie to miłe, że premiera singla jutro! Wspaniały prezent na moje urodziny :D Co do fragmentu to już gdzieś pisałam, że mi odpowiada. Odsłuchałam raz całość i przyznaję, że lekko się zawiodłam, aczkolwiek wciąż liczę na resztę albumu.. Mam dość spore oczekiwania i mam nadzieję, że zostaną zaspokojone :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Smolek »

Johns Shanks wrzucił swoje popisy gitarowe. :D

https://www.instagram.com/p/BI9Gsh3DWKU ... ohn_shanks
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Pippo »

Intro - niemalże identyczne jak w HAND, ale jakby perkusja inna... tutaj upatruję jedyną różnicę. Zwrotki super, refren już trochę mniej. Najbardziej podoba mi się w tej piosence fragment przed solo "This house was built on trust...". Solo... z całym brakiem szacunku dla Shanksa, ale takie solo to może zagrać sobie Bobby Bandiera na albumie swojego zespołu. To solo niby lepsze niż w BWC, ale mimo wszystko słabiutko, praktycznie zero treści, zero pazura. Mogłoby go w ogóle nie być. Zbyt surowo i ubogo. Wokal za to jest taki, jakiego oczekiwałem. Nie musi być pięknie i melodyjnie z makaronizmami. Podoba mi się bardzo sposób śpiewana w zwrotkach i we fragmencie przed refrenem. W końcu jakoś mocniej, tyle ile może po prostu.

Moja ocena to 6,5/10. Intro i solo - mierne. Niestety nie da się tak zrobić, żeby do tego nie wracać. Chyba, że ktoś mi zafunduje extra uciętą i pięknie wymiksowaną wersję, dzięki której nie zauważę tych braków. Na dobrą sprawę solo w tej piosence mogłoby nie być.

John Shanks - zło, zło i jeszcze raz zło. Gdyby zamiast Phila X, na koncertach musielibyśmy jego oglądać, niestety nie wybrałbym się.
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: kikusia28 »

Po całym dniu czekania wreszcie przesłuchałam!

Bałam się co te moje chłopaki wykombinują, ale jest dobrze! Skoro pierwszy singiel im się udał, to cała płyta powinna być niezła.

Jeszcze 2 dni temu refren mnie nie zachwycał, ale dziś jak odsłuchałam całość stwierdzam, że jest dość przyjemny. Mnie "Ooo" zwłaszcza w zwrotkach się podoba :)) W ogóle zwrotki jak zwykle wyszły im lepiej.

Oczywiście nie ma takiego zachwytu jak przy "We Don't Run" i "Who Would You Die For", no ale na takie piosenki zapewne znowu będę musiała poczekać kilka lat.

Choć kto wie co tam ciekawego pojawi się na new krążku. Co jeszcze drzemie w tym zespole :D
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Fromasz1899 »

Jon wspominał któregoś razu że album ma być o jedności zespołu :) sam tekst piosenki o tym świadczy :D im więcej razy się zgłębiam w tekst tym bardziej podoba mi się on :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Smolek »

usunięty użytkownik 4858

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Fromasz1899 pisze:Jon wspominał któregoś razu że album ma być o jedności zespołu :) sam tekst piosenki o tym świadczy :D im więcej razy się zgłębiam w tekst tym bardziej podoba mi się on :)
to wsłuchuj się pilnie i spróbuj odgadnąć czy chodzi o jedność z Johnem Shanksem czy Phillem Xem, czy może z nimi dwoma na raz, czy może bez nich? ;D

teledysk pozytywny, ale trochę jestem nim zawiedziony, ot taka sympatyczna imprezka u wujka ;)
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2016, o 10:37 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: monjovi »

Jest klip ! Jak dla mnie pierwsza klasa ! No i dom z korzeniami z tego obrazu jednak się pojawia i extra komponuje, przede wszystkim daje do myślenia ! Musieli wykupić prawa autorskie do tego dzieła, świetnie, że mierzą tak wysoko ;) Jest ambitnie i poważnie ! O niebo lepsze od BWC, mimo że nie ma tych uroczych pań ;)

Jon ma chyba momentami blond włosy, czyli albo kręcili fragmenty dawno, albo takie światło... A i ma plamę na bluzce podczas scen w domu xD

Obrazek

Oryginał

źródło - http://www.uelsmann.net/

Reżyserowany przez Indrani, tworzyła klipy miedzy innymi dla Bowiego Alici Keys czy Mariah Carey i jest autorką wielu sesji zdjęciowych - http://www.indrani.com/portfolio :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Iwa
It's My Life
It's My Life
Posty: 221
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 17:27
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: Iwa »

Pomimo wielkiego uwielbienia dla tego zespołu od ponad 20 lat muszę stwierdzić że utwór, jak dla mnie nie najwyższych lotów. Jedyne co mi się podoba to teledysk, fajna kolorystyka :))
Chciałabym aby płyta była czymś co mnie zachwyci. Nie oczekuję fajerwerków , to już nie te czasy :no:
[font=Georgia]Nothing is as important as passion.
No matter what you want to do with your life,
be passionate.[/font]
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" (2016

Post autor: monjovi »

Tomker pisze: teledysk pozytywny, ale trochę jestem nim zawiedziony, ot taka sympatyczna imprezka u wujka ;)
Imprezka na cmentarzu u wujka ? :D Na takiej jeszcze nie byłam :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”