Alice Cooper

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Alice Cooper

Post autor: Yossarian »

Słuchacie? Lubicie? Trafia do Was chrześcijańskie przesłanie niektórych utworów jak Nothing's Free?
Why so serious?
Awatar użytkownika
Runawaygirl18
It's My Life
It's My Life
Posty: 151
Rejestracja: 2 maja 2013, o 21:05
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Runawaygirl18 »

Ja słucham i uwielbiam tylko dwie piosenki: "Poison" i "No more Mr. Nice Guy". Niestety nie poznałam jeszcze całej twórczości :D
"So I live each day like I know it's my last
If there is no future there must be no past"

http://www.lastfm.pl/user/SITT18
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1221
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

w zasadzie to znam i lubie tylko 4 albumy. od 1986 do hey stupid
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Muzyka Alice Coopera jakoś nigdy mnie nie ruszała. To chyba artysta, który swą twórczoscią osiągnął maximum kiczu. Rozumiem jednak, że ma wiernych oddanych fanów. Zrozumiałe, że są też zwolennicy talentu tego wykonawcy w szeregach słuchaczy Bon Jovi. Podobny ciężar gatunkowy jeśli chodzi o lata 80. Mam nawet jedną z płyt Alice Coopera. Jest to krążek "Trash". Nie był moim przemyślanym czy też nieprzemyślanym zakupem ale... nieudanym prezentem. Dostałem od brata i z tylko dlatego ten album leży na półce. Przesłuchałem może z 5x. Najlepsze piosenki to chyba tytulowy (zaśpiewany "do spółki" z Jonem Bon Jovi) "Trash" i umieszczony tuż po nim "Hell is Living Without You". Ten Alice to zupełnie nie moja bajka.

[ Dodano: 2013-11-12, 19:53 ]
Runawaygirl18 pisze:Ja słucham i uwielbiam tylko dwie piosenki: "Poison" i "No more Mr. Nice Guy". Niestety nie poznałam jeszcze całej twórczości :D
W "Pajo" (o ile jeszcze istnieje) nie sprzedają? ;)
Awatar użytkownika
Runawaygirl18
It's My Life
It's My Life
Posty: 151
Rejestracja: 2 maja 2013, o 21:05
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Runawaygirl18 »

W "Pajo" (o ile jeszcze istnieje) nie sprzedają? ;)
Ale czego nie sprzedają? :D
"So I live each day like I know it's my last
If there is no future there must be no past"

http://www.lastfm.pl/user/SITT18
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Runawaygirl18 pisze:
W "Pajo" (o ile jeszcze istnieje) nie sprzedają? ;)
Ale czego nie sprzedają? :D
Płyt Alice Cooper oczywiście. Jak w temacie.
Awatar użytkownika
Runawaygirl18
It's My Life
It's My Life
Posty: 151
Rejestracja: 2 maja 2013, o 21:05
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Runawaygirl18 »

Z tego co wiem, to w Pajo nie ma żadnego muzycznego sklepu, więc raczej wątpię ;) .
"So I live each day like I know it's my last
If there is no future there must be no past"

http://www.lastfm.pl/user/SITT18
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Słuchacie? Lubicie? Trafia do Was chrześcijańskie przesłanie niektórych utworów jak Nothing's Free?
To co piszesz to wierutne kłamstwa. Chrześcijański Rock? To dobry oksymoron i kolejny sprytny podstęp diabła. Nie ma chrześcijańskiego rocka. Szatan doskonale wie jak muzyka wpływa na dusze, oraz jak przy jej pomocy można manipulować ludźmi. Lepiej przeczytaj to: http://oblubienica.eu/czytelnia/artykul ... wej/page/1
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Runawaygirl18 pisze:Z tego co wiem, to w Pajo nie ma żadnego muzycznego sklepu, więc raczej wątpię ;) .
Tego już niestety nie pamiętam... Zresztą, w czasach kiedy mieszkałem w Poznaniu, w płyty zaopatrywałem się z reguły w King Crossie przy Bukowskiej. Co do samego Poznania to do dziś mam sentyment do tego miasta i kilku miejsc... Stoi jeszcze "Johnny Rocker" przy Wielkiej? Nie chce mi się w googlach sprawdzać :D
Awatar użytkownika
Runawaygirl18
It's My Life
It's My Life
Posty: 151
Rejestracja: 2 maja 2013, o 21:05
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Runawaygirl18 »

Tego już niestety nie pamiętam... Zresztą, w czasach kiedy mieszkałem w Poznaniu, w płyty zaopatrywałem się z reguły w King Crossie przy Bukowskiej. Co do samego Poznania to do dziś mam sentyment do tego miasta i kilku miejsc... Stoi jeszcze "Johnny Rocker" przy Wielkiej? Nie chce mi się w googlach sprawdzać :D
Johnny stoi przy Wielkiej i ma się dobrze :D Ja w płyty zaopatruję się najczęściej w Empiku, albo w internecie, tak najłatwiej :P
"So I live each day like I know it's my last
If there is no future there must be no past"

http://www.lastfm.pl/user/SITT18
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

W "Johnny Rockerze" nigdy nie chcieli puścić kawałka "Would?". W zasadzie nie wiem czemu... Alice Cooper pewnie puszczają :))

Jeszcze taka mała dygresja odnośnie "klubów/pubów rockowych". We Wrocławiu fajny klimacik jest w "Od zmierzchu do świtu" przy promenadzie. Kiedyś byłem na jamsession w "Alive" ale jakoś średnio mi się podobało... Miło można spędzić czas przy Solnym w "Guinessie". Często Bon Jovi leci.

Mam pytanie do warszawiaków... W stolicy byłem tylko w "St.Patrick" czy jakoś tam (nieopodal Metro Centrum). Brrrrr...
Może sprzedacie mi jakieś fajne miejsca z dobrą gitarową muzyka?

Przepraszam za offtop. Myślę, ze Alice Cooper się jednak nie obrazi.

[ Dodano: 2013-11-12, 20:55 ]
Geminiman019 pisze:
Słuchacie? Lubicie? Trafia do Was chrześcijańskie przesłanie niektórych utworów jak Nothing's Free?
To co piszesz to wierutne kłamstwa. Chrześcijański Rock? To dobry oksymoron i kolejny sprytny podstęp diabła. Nie ma chrześcijańskiego rocka. Szatan doskonale wie jak muzyka wpływa na dusze, oraz jak przy jej pomocy można manipulować ludźmi. Lepiej przeczytaj to: http://oblubienica.eu/czytelnia/artykul ... wej/page/1
Gemi, wyluzuj chłopie ;) Lepiej pojedż na Dominikański i kup sobie Alice Cooper... Na świebodzkim pewnie nie uświadczysz :D
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

W JR puszczają wszystkiego po trochu ;) a jak się zakręcisz przy osobie, która puszcza muzykę, to puści Ci o co go poprosisz. Wystarczy ładnie się uśmiechnąć :)
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

koala555 pisze:W JR puszczają wszystkiego po trochu ;) a jak się zakręcisz przy osobie, która puszcza muzykę, to puści Ci o co go poprosisz. Wystarczy ładnie się uśmiechnąć :)
Gdybym byl kobietą to pewnie tak :P
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

To fakt, mamy swoje atuty i łatwiej nam jest was do czegoś przekonać :D

Co do samego Coopera to lubię. Może nie znalazłby się w pierwszej 10 moich ulubionych wykonawców, ale dość regularnie odpalam sobie jego kawałki :)
Żałuję, że nie pojechałam do Doliny Charlotty. Kiedyś na pewno zaliczę jakiś koncert tego Pana :cfaniak:
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

Gemi, niezbyt jesteś uprzejmy. Przeczytałem. Ten pan nie ma monopolu na prawdę, jego przekaz jest mętny, a ja w dodatku należę do innego Kościoła niż on. Nie ma żadnego "naukowego" artykułu, że diabeł przerzucił się na pop czy to co teraz leci w radiu? Nie napisałem, że Alice robił chrześcijański rock, bo bym się ośmieszył, pisałem o przesłaniu (warstwie lirycznej) pojedynczych kawałków.

Co do kiczu, to zaprzeczyć nie mogę że go brak, ale widać, że chłopak go użył świadomie i nie udawał (i nie udaje), że to coś ambitnego. Wolę udany kicz, niż nieudany patos :)
dziękuję za Wasze wypowiedzi i za użyteczne informacje z offtopu ;]
Why so serious?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”