Richie Sambora

Forum ogólne

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Richie Sambora

Post autor: Dand »

monjovi pisze: a bilety zaczynają się od 100 $ ... :O
...ale dolarów australijskich żeby była jasność.
Obrazek
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: monjovi »

Dand pisze:
monjovi pisze: a bilety zaczynają się od 100 $ ... :O
...ale dolarów australijskich żeby była jasność.

Oczywiście, ale tak czy siak to około 300 zł.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Richie Sambora

Post autor: Adrian »

Dla mnie sprawa nie wydania do tej pory tego albumu jest raczej oczywista. Nikt im nie chcę tego wydać. Stąd zmiany stylistyki i pomysłów na ten album.
A dlaczego nikt nie chcę im to wydać:
a) Albumy solowe Richiego sprzedawały się słabo.
b) Niewiele osób jest zainteresowanych tym albumem/projektem
I 2 najważniejsze pewnie punkty, którym Richie podpadł potencjalnym "pracodawcom"

c) Odejście z Bon Jovi w trakcie trasy i promocji. To się obiło szerokim echem i potencjalny pracodawca jak poczyta w jakiej formie Richie zostwił reszte kolegów, to nie brzmi to zachęcająco do zainwestowania kasy.
d) Narzekanie na swoją wytwórnie w tydzień/dwa po wydaniu Aftermath. Richie wydał album w niezależnej wytwórni pewnie nie dlatego, że chciał, a nikt inny by mu tego nie wydał. Natomiast po wydaniu zaraz się pojawiły narzekania, ze po tygodniu szef wytwórni olał jego album, że on sam nie zajmie się wysyłką albumów do klientów itp.

Richie to nie jest finansowy pewniak. Raczej pewna wtopa - 149 miejsce na billboardzie jego ostatniego albumu... Do tego wystarczy spojrzeć na nagłówki gazet z ostatnich lat - Alkoholizm, rozwody, pozew o grożenie śmiercią, kłótnie z wytwórnią, zostawienie BJ na 2 godziny przed koncertem...

Myślę, że jedynym ratunkiem dla tego projektu byłoby wypuszczanie piosenek w eter - Spotify, Youtube, Lyrics Videos itp. i liczenei że coś zaskoczy.
Bo tak można gadać i gadać jak to się nie dopracowuje swoich 60ciu (pierwsze wywiady mówiły o tylu utworach), piosenek po czym zmienia się zupełnie kierunek (Bearden) po czym znowu się go zmienia (B.Rock) itp Jak już zagorzali fani zaczynają narzekać to nie wróży dobrze temu projektowi. Ja trzymam kciuki, ale powinni coś z tym ruszyć.

A co do setlist - Przykre, że sami zakładają na tych koncertach brak jakiegokolwiek zainteresowania twórczością solowa Richiego. Bez solowych piosenek Richiego/ Bez piosenek RSO - same Covery. To cover band?
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: Ricky Skywalker »

monjovi pisze:
Dand pisze:
monjovi pisze: a bilety zaczynają się od 100 $ ... :O
...ale dolarów australijskich żeby była jasność.

Oczywiście, ale tak czy siak to około 300 zł.
Spoko. Na kolejne 2 koncerty da się kupić bilety za pół ceny, na australijskiej wersji Groupona :lol:

http://lasttix.com.au/buy-discount-tick ... a-orianthi
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Brand New EVENo

Re: Richie Sambora

Post autor: Brand New EVENo »

Niestety, ale Adrian niemal w każdym zdaniu trafia w punkt. Już my, najbardziej zagorzali fani, nie wybaczamy Rychowi wszystkich grzechów, a trochę się ich nazbierało. Wokół całego projektu RSO cały czas toczy się komedia, która doczekałaby się setek memów, gdyby sprawa była nieco bardziej popularna, albo gdybyśmy my sami zaczęli żartować z tego w ten sposób. A sami wiecie, że jest z czego żartować.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Richie Sambora

Post autor: Dand »

Dlatego mi się tak bardzo podobał Aftermath. Richie nie myślał w ogóle o zarobku,nagrał bardzo szczerą płytę, w pełni tak jak chciał, która (w różnym stopniu) zadowoliła fanów. Wydał to w jakiejś gownianej wytwórni gdzie z góry było wiadomo,że trafi to głównie do fanów. Pojechał w trasę do Europy, wyprzedał wszystkie koncerty gdzie był znakomity odbiór, zarówno od fanów jak i on sam widać było był szczęśliwy. Pewnie to jak świetnie bawił się w Europie solo miało też wpływ na decyzję o odejściu z zespołu. No i zamiast iść za ciosem to trafiła się ta nieszczesna Orianthi... Jak teraz pomyślę,że się cieszyłem na myśl o ich współpracy to aż mnie skręca.
Obrazek
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: monjovi »

Ricky Skywalker pisze: Spoko. Na kolejne 2 koncerty da się kupić bilety za pół ceny, na australijskiej wersji Groupona :lol:

http://lasttix.com.au/buy-discount-tick ... a-orianthi
Oo biorę ! ! Ale czy w cenie biletu jest piwo i popcorn ? Bo w sumie, nie wiem czy się opłaca... :whoeva:


Teraz się zorientowałam, że nie zagrali żadnej piosenki Sambory :/

A po ostatnim koncercie w Melbourne nie wygląda to obiecująco

http://www.noise11.com/news/richie-samb ... w-20160928

Do tego spóźnili się godzinę. Najpierw mówili, ze przez wypadek pociągu a potem, że Ori poparzyła palce przed wyjściem na scene :D :ok:
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Brand New EVENo

Re: Richie Sambora

Post autor: Brand New EVENo »

monjovi pisze: Teraz się zorientowałam, że nie zagrali żadnej piosenki Sambory :/
Jest Every Road na tej setliście, no chyba, że to też piosenka Ori :P
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: monjovi »

Brand New EVENo pisze:
monjovi pisze: Teraz się zorientowałam, że nie zagrali żadnej piosenki Sambory :/
Jest Every Road na tej setliście, no chyba, że to też piosenka Ori :P
Racja ! Chociaż była też na WAN więc ... BJ? :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: Fromasz1899 »

monjovi pisze:
Brand New EVENo pisze:
monjovi pisze: Teraz się zorientowałam, że nie zagrali żadnej piosenki Sambory :/
Jest Every Road na tej setliście, no chyba, że to też piosenka Ori :P
Racja ! Chociaż była też na WAN więc ... BJ? :D
na WAN to ona nie była w formie promocji albumu Richiego? ;p
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Richie Sambora

Post autor: prezes1 »

Zgadzam się z przedmówcami, przejdźmy od słów do czynów... ;)
Richie nie ma kontraktu podpisanego, nikt mu nie chce tego wydać. I nie chodzi o to że materiał jest słaby ale po prostu to ryzyko dla dużych wytwórni promować dwójkę mało znanych ludzi...
Wolałbym żeby wydawał płyty jak Aftermath a potem na trasie próbował zarobić niż kombinował jak teraz...
Kiedyś był podpięty pod Mercury to miał łatwiej, teraz po nowym kontrakcie Jona nie ma go tam. Lekko nie jest, life is brutal! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Richie Sambora

Post autor: Dand »

Dziś na soundchecku zagrał Harlem Rain i brzmiał bardzo fajnie. W ogóle ktoś transmitowal soundcheck i Rychu w spoko formie, na pewno trzeźwy i z dobrym głosem. Jednak widać,że mocno zmagali się z dźwiękiem no i zespół jak z łapanki bo RS musiał dużo objasniac.
Obrazek
usunięty użytkownik 4858

Re: Richie Sambora

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

właśnie się zastanawiałem czy przypadkiem nie grają nowych utworów z tego powodu, że nie mają muzyków, którzy potrafią to sensownie zagrać.
Póki co jest więcej zabawy niż profesjonalizmu, ale... niech się bawi, w sumie to i tak lepsze niż odwyk, krawiectwo z Niki czy praca jako kierowca dla Avy. A na koncert - nawet z tak słabą setlistą- pojadę jeśli zdarzy się okazja; Richie ma taką charyzmę, że nawet jak nie gra na tip-top to jest niesamowita atmosfera. Potwierdzają to także ludzie, którzy byli na ostatnich występach
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Richie Sambora

Post autor: Damned »

Myślę, że nie grają nowych utworów, ponieważ nie znaleźli wydawcy, więc utwory nie są jeszcze zarejestrowane/zastrzeżone. Na takim etapie ktoś mógłby im po prostu ukraść melodię lub tekst. Nikt nie zagra swoich premierowych nagrań zanim nie osadzi ich prawnie.

Muzycy faktycznie nieciekawi. Albo Richie oszczędza kasę, albo koledzy znani z 2012 czy 2014 roku (nie mówiąc o tych z lat wcześniejszych), uznali że mają ciekawsze zajęcia niż koncertowanie z RSO. Niestety obydwie opcje są prawdopodobne. PR Sambory legł w ostatnich latach w gruzach, co celnie wypunktował Adrian na poprzedniej stronie. Orianthi swoimi licznymi zapowiedziami bez pokrycia tylko pogarsza jego nieciekawą sytuację. Rozumiem, gdyby incydentalnie zdarzyło jej się raz nie dotrzymać słowa. Tutaj mamy prawdziwą plagę słów rzuconych na wiatr.

Oczywiście najbardziej lojalni fani Richiego przetrwają każdy kryzys, chociażby ze względu na jego wspaniałą przeszłość. Ale czy duet RSO jest w stanie zainteresować sobą kogoś nowego? Czytając wiele opinii odnoszę wrażenie, że Sambora zamiast powiększać swoją bazę fanów, to sukcesywnie ją pomniejsza. Oczywiście nie ilością fanów mierzy się wielkość / talent artysty. Jak dla mnie to mógłby grać koncerty nawet dla 15-stu osób, ale nikt mi nie wmówi, że zależy mu właśnie na działaniu w głębokim podziemiu. Moment w którym się znaleźliśmy można określić jako krytyczny. Obecnie ważą się losy kariery duetu RSO. Jeżeli ich pierwszy album okaże się klapą, to drugiego już nie będzie. Chyba, że zdecydują się wydawać "nielegalnie". Wygląda na to, że najbliższe lata, będą dla Sambory twardym zderzeniem z rzeczywistością. Choć kibicuję mu z całego serca, to myślę że tak egzotyczny duet ma marne szanse na jakikolwiek sukces.
usunięty użytkownik 4858

Re: Richie Sambora

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Damned pisze:Myślę, że nie grają nowych utworów, ponieważ nie znaleźli wydawcy, więc utwory nie są jeszcze zarejestrowane/zastrzeżone.
Przecież nie muszą wydać utworu na płycie, żeby był prawnie chroniony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Richie Sambora”