2013.02.27 Atlanta

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

W USA Sambora nie poradził sobie z albumem a i odwołano kilka koncertów z powodu słabej sprzedaży (oficjalnie problemy z wokalem) więc to pewnie jest powód dlaczego tam póki co Richie nie śpiewa nic.
Nie wiem nic o sprzedaży w USA więc się nie wypowiem. Natomiast faktem jest że Richie ledwie mówił i miał b.poważne problemy z gardłem. Tak więc oficjalnie czy nieoficjalnie, problemy z wokalem były wielkie...
A w Europie mają kurczę grać 30 songs... :D
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian pisze:W Europie na bank będzie śpiewał, bo w Europie te jego klubowe koncerty były bardzo dobrze przyjęte.
Myślę, że taki argument jest najmniej istotny w planowaniu set-listy.
Adrian pisze:Chociaż też przecież nie musi schodzić z sceny podczas koncertu.
Wydaje mi się że musi odpocząć. To normalna praktyka w sporcie. W wielu dyscyplinach przerwy są konieczne. Podczas koncertu jest podobnie. Dodatkowo lata lecą, a wymagania fanów rosną. Gdy mięli po 25 lat grali koncerty max. 2 godzinne i wszyscy byli zachwyceni. Dziś 2 godziny koncertu to stanowczo za mało. Wolę żeby zszedł ze sceny odsapnąć nawet 5x, ale żeby koncert był długi, a nie 20 kawałków i do hotelu ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Myślę, że taki argument jest najmniej istotny w planowaniu set-listy.
hehe, szczególnie że setlistę tworzy się w BJ jednoosobowo :D
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Jestem cholernie zaskoczony tą setlistą. Na pewno jest coraz lepiej. Mam nadzieję, że w Europie zobaczymy np. Only Lonely albo coś innego z pierwszej płyty lub Fahrenheit i będzie miodzio. Ewentualnie Let It Rock czy coś rzdakiego z SWW albo NJ :D

Dalej mnie boli parę utworów ale jest ogólnie coraz lepiej. Tendencja jest dobra, więc jak w USA jest coraz lepiej to w Europie będzie dobrze.
02.03.2008 - Philadelphia
24.03.2010 - Philadelphia
19.06.2013 - GDAŃSK
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

A jednak Richie zaczął śpiewać!

Wprawdzie póki co, to tylko 2 zwrotka WDOA, ale...:)

http://www.youtube.com/watch?v=S2MdnTefw-M
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Damned pisze:
Adrian pisze:W Europie na bank będzie śpiewał, bo w Europie te jego klubowe koncerty były bardzo dobrze przyjęte.
Myślę, że taki argument jest najmniej istotny w planowaniu set-listy.
Jon nieraz się wypowiadał, że dobiera setlisty pod słuchaczy.
Jeżeli USA olało Samborę a w Europie był dobrze przyjęty to ide o zakład, że na 75% koncertów w Europie Sambora będzie śpiewał piosenkę.
Zgadnij na jakim markecie na wersji Deluxe znajdzie się Every Road? USA czy Europa?
prezes1 pisze: Nie wiem nic o sprzedaży w USA więc się nie wypowiem. Natomiast faktem jest że Richie ledwie mówił i miał b.poważne problemy z gardłem. Tak więc oficjalnie czy nieoficjalnie, problemy z wokalem były wielkie...
A w Europie mają kurczę grać 30 songs... :D
z tym wokalem to nie była czysta historia.
http://www.drycounty.com/jovitalk/showt ... hp?t=54436
Tutaj dyskusja odnośnie tej sytuacji.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Dzięki Adrian za linka ale za dużo stron...Nie chcę mi się czytać ;)
Pewnie wiaderko pomyj na Ryszarda wylewają etc...
Natomiast to że ledwie mówił to fakt...Bo było to widać i słychać...
A koncert w LA jest na youtube...Można sobie obejrzeć...Dla mnie to fantastyczny show!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:Dzięki Adrian za linka ale za dużo stron...Nie chcę mi się czytać ;)
Pewnie wiaderko pomyj na Ryszarda wylewają etc...
Natomiast to że ledwie mówił to fakt...Bo było to widać i słychać...
A koncert w LA jest na youtube...Można sobie obejrzeć...Dla mnie to fantastyczny show!
Ale informacja o odwołaniu koncertu została podana zaraz po koncercie Ryśka w chyba Londynie gdzie miał podobno spoko wokal. Tam masz właśnie m.in dyskusje w któych się dziwią jak może to być z powodu wokalu, jak było wszystko ok. Ja nie widziałem go w w stanie w którym nie mógł mówić. Mówisz o jakimś wywiadzie?

A co do linku to jak sam wiesz, co to jest DC. Tam jadą równo po BJ i po Ryśku, nie robią podziałów jak to jest u nas na forum ;) Ryśkowi za płytę, piosenki, produkcję, trase, setlisty, Who Says live, sugar daddy, włosy, odwołane koncerty itp. dostało się póki co jeszce jednak ciut mocniej niż BJ teraz obrywają na naszym forum ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian pisze:Jeżeli USA olało Samborę a w Europie był dobrze przyjęty to ide o zakład, że na 75% koncertów w Europie Sambora będzie śpiewał piosenkę.
To że Sambora w Europie został dobrze przyjęty to żadne zaskoczenie. Nie było go z solowym projektem w Europie od 14 lat, więc jak miało się kilka klubowych koncertów nie wyprzedać? Przypadkowych osób na jego koncertach raczej nie było, co innego koncert BJ na stadionie. Swoją drogą Sambora stadionu przecież nie wypełnił, a klub w dużym mieście to i przeciętny zespół z polski wypełni. Jestem przekonany, że w Stanach jego klubowe koncerty też by się wyprzedały, ale nie znam tej historii i nawet nie specjalnie chce mi się w nią zagłębiać...

Adrian pisze:Zgadnij na jakim markecie na wersji Deluxe znajdzie się Every Road? USA czy Europa?
Nie muszę zgadywać bo wiem, o ile w ostatnich dniach nic się nie zmieniło, to w Japonii i UK. ;)
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: djpj1 »

Nie to zebym coś miał przeciwko twórczości R.Sambory ale czy uwazacie ,ze jak ktos wybiera sie ma koncert Bon Jovi to czeka na solowe kawałki Richiego?ludzie którzy wybieraja sie na koncert w wiekszosci nie sa zapalonymi fanami BJ a co dopiero solowej tworczosci gitarzysty tej grupy...ide na koncert Bon Jovi to chce kawalki Bon Jovi a nie R.Sambory.jak bede chcial isc na koncert R.S to pójde na jego koncert a nie BJ...ile osób z tych 20tys.co kupilo bilety zna nowa tworczosc Sambory ???czasem mam wrazenie ze uwazacie ze wszyscy są takimi znawcami muzyki BJ ,R.S jak Wy...?patrzac na to forum takich osób jest naprawde kilka,moze kilkanascie...
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Adrian, ja wiem jak wygląda dyskusja na Jovitalk bo obserwuję to od 13 lat... ;)
Natomiast z tego co pamiętam był jakiś wywiad jak był w Niemczech na trasie, ledwie mówił, potem nafaszerował się lekami i pojechał do Londynu. Zagrał i potem odwołali te koncerty w USA...Nawet jak coś tam kręcili to ok, mogło tak być. Ja mówię tylko że był chory i jaj sobie nie robił...A potem w połowie listopada odbył się show w LA i koncert był zajebisty...
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: djpj1 »

Nie to zebym coś miał przeciwko twórczości R.Sambory ale czy uwazacie ,ze jak ktos wybiera sie ma koncert Bon Jovi to czeka na solowe kawałki Richiego?ludzie którzy wybieraja sie na koncert w wiekszosci nie sa zapalonymi fanami BJ a co dopiero solowej tworczosci gitarzysty tej grupy...ide na koncert Bon Jovi to chce kawalki Bon Jovi a nie R.Sambory.jak bede chcial isc na koncert R.S to pójde na jego koncert a nie BJ...ile osób z tych 20tys.co kupilo bilety zna nowa tworczosc Sambory ???czasem mam wrazenie ze uwazacie ze wszyscy są takimi znawcami muzyki BJ ,R.S jak Wy...?patrzac na to forum takich osób jest naprawde kilka,moze kilkanascie...

Sorry..dwa razy wyslalem posta :)wina nowego telefonu..
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2013, o 20:02 przez djpj1, łącznie zmieniany 1 raz.
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3524
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

djpj1 pisze:Nie to zebym coś miał przeciwko twórczości R.Sambory ale czy uwazacie ,ze jak ktos wybiera sie ma koncert Bon Jovi to czeka na solowe kawałki Richiego?ludzie którzy wybieraja sie na koncert w wiekszosci nie sa zapalonymi fanami BJ a co dopiero solowej tworczosci gitarzysty tej grupy...ide na koncert Bon Jovi to chce kawalki Bon Jovi a nie R.Sambory.jak bede chcial isc na koncert R.S to pójde na jego koncert a nie BJ...ile osób z tych 20tys.co kupilo bilety zna nowa tworczosc Sambory ???czasem mam wrazenie ze uwazacie ze wszyscy są takimi znawcami muzyki BJ ,R.S jak Wy...?patrzac na to forum takich osób jest naprawde kilka,moze kilkanascie...
Generalnie masz rację...Tylko Richie jest chyba jedynym członkiem tej grupy który posiada duszę i serce :D Jak jest w formie jest fenomenalny! Potrafi tak zaśpiewać bluesa że Jon mógłby sobie rozgrzewać struny i schładzać ale nic mu to nie da ;)
Na koncert Sambory w Polsce nie pójdziesz bo to jest niemożliwe po prostu. Dlatego pozwól Richiemu zaśpiewać ze 2 songs i wszyscy będziemy happy, ok? :D
Tak samo można by powiedzieć: nie lubisz Richiego to idź na Jona solo...
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

djpj1 pisze:czy uwazacie ,ze jak ktos wybiera sie ma koncert Bon Jovi to czeka na solowe kawałki Richiego?
Absolutnie tak nie uważam i zgadzam się z Twoją opinią, że z 20 000 zgromadzonych, tylko garstka ludzi czeka na Samborę na wokalu.

Jednak gitarzysta nie śpiewa tylko dlatego, że kilka osób chce go usłyszeć. To przede wszystkim chwila oddechu dla Jona. Koncerty Bon Jovi są dłuższe niż kiedyś i to naturalne, że w połowie występu, wokalista schodzi ze sceny, a zespół gra dalej.

Obecnie, gdy Jon odpoczywa w połowie koncertu, zespół serwuje nam jam podczas Keep The Faith, być może w Europie Sambora będzie wykonywał jakiś utwór. I nikt nie mówi, że musi to być jego, nieznany nikomu kawałek, bo najczęściej w przeszłości były to I'll Be There For You czy Homebound Train, a więc klasyczne, znane utwory zespołu.

Wracając do tematu,
my favourite song :lol:
Lost Highway (z wczorajszego koncertu)
http://www.wsbtv.com/videos/news/bon-jovi-lost-highway/vr5DM/
KondZik

Post autor: KondZik »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Because We Can Tour 2013”