Oceny - Undiscovered Soul

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Oceny - Undiscovered Soul

Post autor: Smolek »

Ocenialiśmy pierwszy album Ryśka, wiec zróbmy to też z drugim. ;)

1. Made In America 9/10
2. Hard Times Come Easy 9/10
3. Fallen From Graceland 9/10
4. If God Was A Woman 8/10
5. All That Really Matters 9/10
6. You're Not Alone 8/10
7. In It For Love 10/10
8. Chained 8/10
9. Harlem Rain 10/10
10. Who I Am 9/10
11. Downside Of Love 9/10
12. Undiscovered Soul 8/10

Gorsza od poprzedniczki, ale bardzo lubię tę płytę. Często do niej wracam. :))
Sam Bora

Re: Oceny - Undiscovered Soul

Post autor: Sam Bora »

Smolek pisze:Ocenialiśmy pierwszy album Ryśka, wiec zróbmy to też z drugim. ;)

1. Made In America 9/10
2. Hard Times Come Easy 9/10
3. Fallen From Graceland 9/10
4. If God Was A Woman 8/10
5. All That Really Matters 9/10
6. You're Not Alone 8/10
7. In It For Love 10/10
8. Chained 8/10
9. Harlem Rain 10/10
10. Who I Am 9/10
11. Downside Of Love 9/10
12. Undiscovered Soul 8/10

Gorsza od poprzedniczki, ale bardzo lubię tę płytę. Często do niej wracam. :))
Na dzień dzisiejszy jest to mój ulubiony album Sambory. Luzacki, gitarowy, nie tak jednowymiarowy wokalnie jak poprzednik. Zdecydowanie inny w brzmieniu. Słychać, że Richie jest już "w pełni" ułożonym muzykiem. Nie ma tutaj jakiejś wybitnie słabej kompozycji. Ciepło, bez patosu. 5/5? Eeee, może 4,5...
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oceny - Undiscovered Soul

Post autor: Damned »

Sam Bora pisze:
Smolek pisze:Ocenialiśmy pierwszy album Ryśka, wiec zróbmy to też z drugim. ;)

1. Made In America 9/10
2. Hard Times Come Easy 9/10
3. Fallen From Graceland 9/10
4. If God Was A Woman 8/10
5. All That Really Matters 9/10
6. You're Not Alone 8/10
7. In It For Love 10/10
8. Chained 8/10
9. Harlem Rain 10/10
10. Who I Am 9/10
11. Downside Of Love 9/10
12. Undiscovered Soul 8/10

Gorsza od poprzedniczki, ale bardzo lubię tę płytę. Często do niej wracam. :))
Na dzień dzisiejszy jest to mój ulubiony album Sambory. Luzacki, gitarowy, nie tak jednowymiarowy wokalnie jak poprzednik. Zdecydowanie inny w brzmieniu. Słychać, że Richie jest już "w pełni" ułożonym muzykiem. Nie ma tutaj jakiejś wybitnie słabej kompozycji. Ciepło, bez patosu. 5/5? Eeee, może 4,5...
Typowy sequel These Days, też kocham... i co ciekawe.. nie dałem jeszcze ocen.. Jutro nadrobię zaległości ;)
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

1. Made In America 9/10
2. Hard Times Come Easy 9/10
3. Fallen From Graceland 10/10
4. If God Was A Woman 8/10
5. All That Really Matters 9/10
6. You're Not Alone 8/10
7. In It For Love 10/10
8. Chained 8/10
9. Harlem Rain 10/10
10. Who I Am 8/10
11. Downside Of Love 9/10
12. Undiscovered Soul 10/10

Dla mnie to prawdziwy majstersztyk. Nie ma słabego kawałka :)
Wokalnie Sambora w szczytowej formie. Dochodzi do tego cudowne brzmienie gitar.
Cud, miód, orzeszki!
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
Collie
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 510
Rejestracja: 13 lutego 2013, o 12:35
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Collie »

1. Made In America 8/10
2. Hard Times Come Easy 9/10
3. Fallen From Graceland 8/10
4. If God Was A Woman 8/10
5. All That Really Matters 10/10
6. You're Not Alone 6/10
7. In It For Love 9/10
8. Chained 10/10
9. Harlem Rain 10/10
10. Who I Am 9/10
11. Downside Of Love 8/10
12. Undiscovered Soul 10/10
In a world that gives you nothing, we need something to believe in
https://www.instagram.com/qeeriefire/
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Drugi album Sambory preferuję w wersji japońskiej. Tam utwory trwają średnio minutę dłużej, jest nieco inny, bardziej surowy mix oraz bonusowe CD z utworami z San Diego '91. Niestety ciężko dostać ten album w przyzwoitej cenie ;/

01. Made In America 8/10
02. Hard Times Come Easy 8/10
03. Fallen From Graceland 8/10
04. If God Was A Woman 9/10
05. All That Really Matters 9/10
06. You're Not Alone 9/10
07. In It For Love 10/10
08. Chained 10/10
09. Harlem Rain 9/10
10. Who I Am 10/10
11. Downside Of Love 8/10
12. Undiscovered Soul 10/10
Dolkin

Post autor: Dolkin »

Obrazek
UNDISCOVERED SOUL (1998)
****
----------------------------------------
Zastanawiam się dlaczego mam tak, że gdy myślę o solowej karierze Richiego Sambory to przed oczami widzę okładke „Undiscovered Soul”, a w głowie rozbrzmiewaja dźwięki otwierajacego ten krążek nagrania, czyli Made In America”. Wszak drugi solowy krążek gitarzysty legendarnej już dziś grupy Bon Jovi w opinii publicznej znacznie częściej postrzegany jest jako słabszy od swojego poprzednika. Fakt, faktem, album nie odniósł tak dużego sukcesu jak debiutant. Wydaje się być jednak równiejszy, bardziej przemyślany niż kultowy dla fanów Sambory „Stranger In This Town”. Do rzeczy... „Made In America”...Hm, można by rzec Richie Sambora w trzech słowach „o sobie samym”... Opener poza warstwą tekstową, fajnie zaśpiewaną zresztą, posiada w dodatku spiętrzone – chyba znak rozpoznawczy tego artysty - dosadne solo będące równoważnią dla czyściuteńkich akordów w zwrotce. Bardzo obiecujący początek przygody.

Na drugi ogień idzie przebojowy, rewelacyjnie płynąco-bujajacy „Hard Times Comes Easy”. Piosenka z bodajże największym komercyjnym potencjałem. Rzeczywiscie „it's amazing”. Ładne akcentowanie gitarowych fraz w zwrotce, fajny podjazd przed chwytliwym refrenem. Sambora może się wykrzyczeć i wygrać.

Trzeci utwór po drobnych szlifach można by z powodzeniem wrzucić na debiutanta w miejsce takiego „One Light Burning”. Osobiście ma w sobie coś ze... Stinga. Nawet śpiew Sambory w tym kawałku wędruje momentami niebezpiecznie blisko barwy słynnego Brytyjczyka. Utwór okraszony ekspresyjnym wokalem w ostatniej fazie.

Na „Undiscovered Soul” skojarzeń z klasyką światowej muzyki z wielkiej sceny jest znacznie więcej. Na przykład „If God Was A Woman” wita nas iście aerosmithowską zagrywką w intro. Znowu – podobnie jak ma to miejsce w openerze – ładna, zwarta gra akordów w zwrotce, zaczepny śpiew Sambory i harmonijka ustna napędzająca refren. Świetny numer... Solo również ma w sobie więcej Perry'ego niż Sambory.

Wstęp All That Really Matters kojarzy mi się znowu z... Eltonem Johnem. Na uwage zasługuje świetny wokal Richiego i … cholera! gunsowskie solo. Kubańsko-cygański In It Love zaczepia słuchacza niemalże beatlesowską melodyjnością, a z kolei dnamiczny, momentami rozszalały „Chained” z łatwo wpadającym w ucho refrenem ma w sobie sporo Cockera. Wyróżnia się także You're Not Alone z przybrudzonym riffem.

Drugi album Sambory potrzebuje nieco więcej czasu na to by się w niego wgryźć. Jest to jednak płyta kipiąca pomysłami, równa. Plusem jest również fakt, że artysta zdecydowanie zredukował poziom patosu w piosenkach. Nawet jeśli nie jest to stwierdzenie popularne uważam „Undiscovered Soul” za najlepsze dokonanie Richiego Sambory solowo, a kto wie czy nie jest to też jeden z najlepszych albumów jakie nagrał wliczając dokonania jego macierzystej kapeli.
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

Upust swoim zachwytom dałem już parę postów wyżej...ale...powtórze się :) Dla mnie jest to najlepszy album Richiego. Bardzo przemyślany, dojrzały. Oczywiście "Stranger..." to swoista klasyka, ale osobiście, od Sambory oczekuję właśnie TAKIEJ muzy.
Wszystko na swoim miejscu :))
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mario33x »

Undiscoverd Soul to jeden z moich trzech ulubionych albumów, jeśli chodzi klimaty związane z Bon Jovi, obok New Jersey i Blaze... Płyta totalna, bez słabych punktów, z kilkoma perełkami takimi jak Fallen from Graceland, Undiscovered, czy Who i Am. Dla mnie najlepsza płytka Richiego, bo najrówniejsza.

Made in America 9/10
Hard Times come Easy 9/10
Fallen from Graceland 10/10
If God was a Women 9/10
All That Really Matters 10/10
Youre not alone 8/10
In it for Love 8/10
Chained 8/10
Harlem Rain 9/10
Who i Am 10/10
Dowside of Love 9/10
Undiscovered Soul 10/10
annaya
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, o 16:26

Re: Oceny - Undiscovered Soul

Post autor: annaya »

Zastanawiam się dlaczego mam tak, że gdy myślę o solowej karierze Richiego Sambory to przed oczami widzę okładke „Undiscovered Soul”, a w głowie rozbrzmiewaja dźwięki otwierajacego ten krążek nagrania, czyli „Made In America”. Wszak drugi solowy krążek gitarzysty legendarnej już dziś grupy Bon Jovi w opinii publicznej znacznie częściej postrzegany jest jako słabszy od swojego poprzednika. Fakt, faktem, album nie odniósł tak dużego sukcesu jak debiutant. Wydaje się być jednak równiejszy, bardziej przemyślany niż kultowy dla fanów Sambory „Stranger In This Town”. Do rzeczy... „Made In America”...Hm, można by rzec Richie Sambora w trzech słowach „o sobie samym”... Opener poza warstwą tekstową, fajnie zaśpiewaną zresztą, posiada w dodatku spiętrzone – chyba znak rozpoznawczy tego artysty - dosadne solo będące równoważnią dla czyściuteńkich akordów w zwrotce. Bardzo obiecujący początek przygody.
Usman
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”