Superman Tonight clip

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

kami pisze:Też nie widzę niczego sztywnego w zachowaniu Jona. Dla mnie jego ruchy czy mimika są normalne.
Nie e. On cierpi za cala ludzkosc. Ewidentnie.
Awatar użytkownika
kami
It's My Life
It's My Life
Posty: 109
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, o 13:14
Lokalizacja: chwilowo Warszawa

Post autor: kami »

Nie e. On cierpi za cala ludzkosc. Ewidentnie.
Nie widzę tego, ale nawet jeśli - bardziej to chyba pasuje w teledysku oddającym hołd tym wszystkim supermanom niż szczerzenie się a'la Miley Cyrus.
We need something to believe in
JeniZpensylwani

Post autor: JeniZpensylwani »

JoFree pisze:Co do przesłania teledysku trochę to smutne, że w dzisiejszych czasach takie pozytywne gesty w kierunku drugiego człowieka uznawane są za płytkie, puste czy śmieszne... ale to już tylko moja prywatna opinia
Dlaczego? A dlatego, że jakoś nie widzę, aby Jon skakał w ogień za ludźmi, rozdawał swoje podpisane gitary, aby biedniejsi ludzie mogli sobie na nich zarobić trochę, nie widzę żeby oddawał narządu obcym ludziom... aha jedyna rzecz jaką zrobił i zgadza się z tymi tabliczkami to ściął włosy.. no tak, pewnie tak jak ta dziewczyna w klipie aby jednoczyć się z tymi którzy mają raka i są po chemi, na bank!

Rzucać kasą na prawo i lewo jak się ją ma to każdy potrafi, to żaden wyczyn, postawa ludzi w tym teledysku jest jak najbardziej godna, ale postawa Jona przez zgodę na taki klip jest po prostu śmieszna.

Jedyna piosenka na albumie, która jest notabene ' boy and girl song' jak to Jon sam mówi, i powiedział jeszcze dzisiaj w wywiadach, które są dostępne w niusach na stronie. Jedyna taka piosenka, do której można naprawdę zrobić klip z miłosną happy historyjką, idzie na zmarnowanie, podkreślam to jest singiel, klip ma być w tv.. ma przyciągać czymś co zainteresuje widza... a to jest po prostu nudne i na dodatek średnio szczerze ( żeby niepowiedzieć nieszczcere.. bo tu się co niektórzy obrażą...)
Tego rodzaju klip można było zrobić do innej piosenki naprawdę...
Agata BJ pisze:Powstał teledysk z jakimś przesłaniem, może nawet z pewną lekcją dla niektórych. Dlaczego wartości, które są w nim ukazane uważacie za coś sztucznego czy śmiesznego?
Agata BJ pisze:Oczywiście każdy ma swoje zdanie i szanuję to, ale brakuje mi tu trochę konkretnych argumentów za tym, że teledysk jest "śmieszny". Bo mnie osobiście do śmiechu nie doprowadza.
Do dawania innym, pomagania itp itd, nawołują przeważnie ci, którzy mają w tym korzyść...wedle psychologi to tak jak z świątecznym mottem ' lepiej jest dawać a nie brać'...kto tak najczęściej mówi? mówią tak ci, którzy akurat mało co dali, a sami są obdarowywani na święta- prosty przykład, metafora.
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

JeniZpensylwani pisze:Rzucać kasą na prawo i lewo jak się ją ma to każdy potrafi, to żaden wyczyn, postawa ludzi w tym teledysku jest jak najbardziej godna, ale postawa Jona przez zgodę na taki klip jest po prostu śmieszna.
Skoro tak bardzo krytykujesz postawę Jona, to rozumiem, że Ty działasz charytatywnie ? Nie rozdajesz kasy na prawo i lewo bo to łatwe, więc pewnie jesteś wolontariuszem ? Skrytykować jest łatwo, pomóc ciężej. Ja szanuję i cenię Jona za to co robi.
JeniZpensylwani

Post autor: JeniZpensylwani »

JJ pisze:Skoro tak bardzo krytykujesz postawę Jona, to rozumiem, że Ty działasz charytatywnie ? Nie rozdajesz kasy na prawo i lewo bo to łatwe, więc pewnie jesteś wolontariuszem ? Skrytykować jest łatwo, pomóc ciężej. Ja szanuję i cenię Jona za to co robi.
Chwila moment, a co to jest za argument... od kiedy rozmawiamy o mnie ... ręce opadaja po prostu.... ale żeby nie było, odniosę się do tego. NIE nie pomagam, nie jestem wolontariuszem, nie rozdaje kasy na prawo i na lewo bo jej nie mam, sam jestem w głębokiej potrzebie, ale czy ktoś przyjdzie do mnie i mi pomoże ? nie sądzę. Osobiście kasy bym nie dał nawet gdybym miał, bo pół tych fundacji to pseudo wytwory żerujące na głupocie i łatwowierności ludzi, w wolontariat się nie bawię, bo jestem wielki CH#J za przeproszeniem i nie lubie patrzeć na ludzkie cierpienie....

Co do Jona, widziałem niegdyś filmik na youtubie,na którym pewien chłopaczek poprosił Jona o autograf na gitarze, Jon w swoim stylu zlał kolesia i powiedział mu znajdź se prace! tak sie traktuje fanów? bynajmniej, ten koleś może i nie był fanem, może i chciał autograf dla zysku, ale tak wygląda pomoc Jona? Korona by mu z glowy spadła jakby koleś sobie zarobił na gitarze z jego podpisem? Work for the working man... następna piosenka która wspina się na wyżyny szczerosci... już widzę ten prospołeczny klip....
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Co to za argument ? ?eby krytykować drugiego człowieka, trzeba mieć ku temu jakiś powód. A skoro Ty dla drugiego człowieka g*wno zrobiłeś, to nie rozumiem Twojego zdania. Zgadzam się z Tobą, że połowa wszelkich organizacji charytatywnych to ściema, nastawiona na zarabiane kasy dla siebie, a nie pomoc drugiemu człowiekowi. Ale to jeszcze nie powód, żeby potępiać jakąkolwiek chęć pomocy, chociażby jak to ma miejsce w przypadku Jona, rozdawanie kasy.
JeniZpensylwani pisze: Co do Jona, widziałem niegdyś filmik na youtubie,na którym pewien chłopaczek poprosił Jona o autograf na gitarze, Jon w swoim stylu zlał kolesia i powiedział mu znajdź se prace!
Nie mówię, ze było to z jego strony fair. Ale tak działają media, wyłapią to jedną sytuację, w której celebryta zachował się jak skończony ch*j, bo akurat był w danym momencie na coś wk*rwiony i emocje wzięły górę. I to wystarczy, żeby przypiąć mu metkę "kutas".
JeniZpensylwani

Post autor: JeniZpensylwani »

JJ pisze:Co to za argument ? ?eby krytykować drugiego człowieka, trzeba mieć ku temu jakiś powód. A skoro Ty dla drugiego człowieka g*wno zrobiłeś, to nie rozumiem Twojego zdania.
Papuga zawsze druga, argumenciarzu ;) Nigdzie nie napisałem, że dla drugiego człowieka nic nie zrobiłem ( czyt.dla drugiego człowieka gówno zrobiłeś) widzę, emocje biorą górę i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem, że nie pomagam, bo jestem taki a nie inny, kiedyś byłem inny lepszy, choć pewnie ciężko ci w to uwierzyć, ale nie o tym miałem.
JJ pisze:Zgadzam się z Tobą, że połowa wszelkich organizacji charytatywnych to ściema, nastawiona na zarabiane kasy dla siebie, a nie pomoc drugiemu człowiekowi. Ale to jeszcze nie powód, żeby potępiać jakąkolwiek chęć pomocy, chociażby jak to ma miejsce w przypadku Jona, rozdawanie kasy
Słuchaj nie potępiam go, niech se pomaga komu i jak chce, ale nich odzieli muzykę/single/klipy od filmów/działalności charytatywnej/ kariery politycznej ( przyszłej :P ) i nie robi takich klipów.
JJ pisze:Nie mówię, ze było to z jego strony fair. Ale tak działają media, wyłapią to jedną sytuację, w której celebryta zachował się jak skończony ch*j, bo akurat był w danym momencie na coś wk*rwiony i emocje wzięły górę. I to wystarczy, żeby przypiąć mu metkę "kutas".
Takich sytuacji musiało być więcej niż ta jedna, nie broń go, widać jaki jest chociazby po DVD WWWB gdzie pokazał, że jest jak piszesz kuta$em i to zarozumiałym. Sytuacji takich jak ta na bank musiało być wiecej, tylko nie każdy chodzi z kamerą i nagrywa złe zachowania Jona, pozatym ci fani, którzy są tak przez niego potraktowani pewnie palą kamery i niszczą nagrania, żeby szybko zapomnieć jaki jest ich idol i dalej go czcić.
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Takich sytuacji musiało być więcej niż ta jedna, nie broń go, widać jaki jest chociazby po DVD WWWB gdzie pokazał, że jest jak piszesz kuta$em i to zarozumiałym
Nie bronię, a staram zrozumieć. Po 25 latach kariery zmienił się jako człowiek, ponadto przypuszczam, że ma momenty, w których czuje się zmęczony i najchętniej rzuciłby to wszystko w cholere.

Ale tak w ogóle to jedziemy offtop, w końcu to dyskusja na temat klipu, a nie Jona.
Mnie klip się podoba i zdania nie zmienie ;]
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Ujme to tak.
Kiedy uslyszalem kawalek tej piosenki podeslanej przez Adriana do jakichs filmikow z seriali mialem ciarki na plecach.
O wiele bardziej podobaly mi sie te urywki z seriali do tej piosenki niz caly ten smieciowaty klip......
Tak jak kocham ta piosenke tak klip jest do dupy......ech gdzie sie podzialy czasy Bounce ;/

Ocena:2.5/10 (za niektore "momenty")

Generalnie jestem zalamany tym klipem.........
Awatar użytkownika
gnjovi
I Believe
I Believe
Posty: 82
Rejestracja: 22 września 2005, o 09:17
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Skawina

Post autor: gnjovi »

krótko. teledysk ok. momentami nawet więcej niż ok.ale ogólne zastrzeżenie znowu utwór obcięty czego już nie mogę znieść i nie interesują mnie tłumaczenia że musi pasować do wymogów stacji itp.kolejny raz zafundowali nam krótszy utwór.Nie są zespołem na dorobku żeby musieli się dostosowywać.
SOMEDAY I'LL BE SATURDAY NIGHT
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Ale narzekacie, mi tam się klip podoba. Bardzo fajny pomysł, by pokazać że każdy człowiek może być dla drugiego "Supermanem". Nawiązanie do okładki i efekty przenikania też w moim odczuciu działają na plus. Podsumowując: nie spodziewałem się takiego rozwiązania, ale efekt końcowy jest ok.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

Obejżałem klip kilka razy i coraz bardziej mi się podoba.
Świetne efekty specjalne, coś nowego. Teledysk dynamiczny i wcale nie uwazam że Jon jest sztywny.
Znikający i pojawiający się ludzie to może być metafora do aniołów... to taka moja interpretacja.
I co do cholery ma wspólnego pokazanie strażaków, policjantów, lekarzy, wolontariuszy - ludzi którzy pomagają innym, ratują życie z propagandą polityczną???!!!
Wydaje mi się że po 11 września Ci ludzie są traktowani w stanach jak superman'i.....
Teledysk bardzo dobry oddający przesłanie piosenki ( każdy może interpretować słowa na swój sposób).[/u]
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

I co do cholery ma wspólnego pokazanie strażaków, policjantów, lekarzy, wolontariuszy - ludzi którzy pomagają innym, ratują życie z propagandą polityczną???!!!
Nic nie poradzisz. Ludzie wszędzie znajdą pretekst, aby komuś dokopać czy aby wylądować na kimś swoją frustracje i życiowe niepowodzenia. Wszędzie w komentarzach (wp, ont itp) można to dostrzec a i teraz zawitało to w większej skali do nas na forum.

A co do tych aniołów to się zgadzam. Od razu mi to przyszło na myśl.
EVENo

Post autor: EVENo »

Adrian pisze:Nic nie poradzisz. Ludzie wszędzie znajdą pretekst, aby komuś dokopać czy aby wylądować na kimś swoją frustracje i życiowe niepowodzenia.
Idealnym przykładem jest afera hazardowa. PiSiory :killer: wyrwali jakiś fragment rozmowy Chlebowskiego i już mają powód żeby zgnoić PO.
Awatar użytkownika
BoVi
It's My Life
It's My Life
Posty: 192
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 22:45
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: BoVi »

jak obejrzałam ostatnio te 20 sekund na YT to bardzo mi się podobało, ale teraz nie jestem tak zachwycona. za długo pokazują tych ludzi z tabliczkami. Gdyby nie to byłoby wspaniale :) Jak chodzi ogólnie o chłopaków to jest ok i przecież wiadomo było, że Jon będzie w centrum. Tunel mi się podoba i jak te cienie przechodzą między Jonem i Ryśkiem. to są odczucia po pierwszym obejrzeniu a po kolejnym będzie jeszcze lepiej.
..?ycie to nie liczba oddechów, lecz liczba chwil, które zapierają dech w piersiach..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”