Coma - Hipertrofia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Coma - Hipertrofia

Post autor: Dand »

Obrazek

Nowa płyta Comy to pewna zmiana brzmienia. Na mój gust jest tu mniej gitar i
kompozycje są jakby bardziej komercyjne - co nie znaczy ,że gorsze. Jak zwykle
fenomenalne teksty i głos Roguckiego ( bezwatpienia najlepszego wokalisty w Polsce).
Minusem dość dużym są te przerywniki między piosenkami, mnie strasznie irytują, nic nie wnoszą do całości. Do tego okropna "Emigracja" - chyba mialo być smiesznie ale jak dla mnie wyszlo żałośnie. No ale to na tyle jeżeli chodzi o minusy. Najlepszymi kompozycjami na płycie są - Transfuzja, Lśnienie,Trujące rośliny, Zero Siedem Wojna ( jak dla mnie najlepsze na płycie), Pożegnanie z Mistrzami, Świadkowie...,Cisza i Ogień i Archipelagi.
Fajna jest też Wola istnienia - bardzo przypomina mi klimatem "Zaprzepaszczone...", moją ukochaną płyte.
Ogolnie CD 1 jak dla mnie zdecydowanie lepsze niż CD2. Słaby Ehkart, Widokówka czy Parapet.
Hipertrofia jest płytą ciekawą, dobrą choc troche nierówna. W sumie jednak minusow jest mniej niż plusów. Warto bylo czekać na nową płyte, bo muzycy jak zwykle nie zawiedli. Coma jest najlepszą prawdziwie rockową grupą w Polsce i ten krążek, jak i poprzednie dwa, powinien znależć sie w płytotece fana ostrej muzyki.
Moja ocena - 5/6
Obrazek
Awatar użytkownika
Tatar
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 941
Rejestracja: 12 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Tatar »

Wybacz, ale teksty tego zespołu są żałosne.

"A jak powiedział wieczny prezydent
W niezmiennej wojnie pomnażajcie treść"

WTF?! :x
Bon Jovi skończyło sie na Kill 'em All
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Wszyscy sie tego "wiecznego prezydenta" czepiaja :P moze nie do końca trafiony refren ale zwrotka wszystko nadrabia ;]
Obrazek
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Dandi napisał/a:
Jak zwykle
fenomenalne teksty
no prosze Cie....
Geminiman

Post autor: Geminiman »

A jakie jest wasze zdanie na temat anglojęzycznej wersji tego albumu, która nosi nazwę Excess?
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Koszmarny koncept, jedna z najgorszych płyt, jakich słuchałem. Teksty grafomańskie. Nie cierpię Roguckiego.
EVENo

Post autor: EVENo »

Woodstock 2014:
- Musimy się pakować, jeżeli chcemy zdążyć.
- Spoko, zdążymy. Jak Rogul zacznie wyć to w 5 minut będziemy spakowani.

Motywacja to podstawa, przy drugiej piosence Comy byliśmy już w drodze na pociąg.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Miałem nieszczęście słuchać tego koncertu przez neta (byłem na wyjeździe, ale lało i - niestety - nie szło nigdzie wyjść). Co ten gość bierze, że się tak drze? Muzyka jeszcze ok, ale wokalista i tekściarz tragiczny.
Geminiman

Post autor: Geminiman »

Mam takie pytanie. Czy ktoś wie, kiedy Coma wyda nową płytę studyjną. Wszak od premiery Czerwonego Albumu minęły już trzy lata. Zatem najwyższy czas na nowe wydawnictwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”