Najbardziej oczekiwane albumy roku - 2014

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek
Nowy album AC/DC Rock or Bust ukaże się 2 grudnia!
Dostępny jest już pierwszy singiel pt. Play Ball:
http://www.youtube.com/watch?v=cIE8F_OL_Ds

Krążek został nagrany bez ciężko chorego Malcolma Younga - współzałożyciela zespołu, którego zastąpił Stevie Young.

W sieci można też usłyszeć tytułowy utwór. Moim zdaniem jeszcze ciekawszy od pierwszego singla:
http://www.youtube.com/watch?v=4qy1mUpCviI
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Obrazek

Frontiers Records opublikowało 6 minutowy trailer albumu Harem Scarem "Thirteen", w którymy słyszymy fragmenty czterech piosenek! Podano daty wydania albumu w Europie (5 grudnia) i Ameryce Północnej (9 grudnia). Podano także tracklistę (możliwe, że w Japonii będzie się trochę różniła, przynajmniej w bonusowej piosence). Także poznaliśmy jak się przedstawia zespół: Harry Hess (wokal, klawisze), Pete Lesperance (gitary, bass i klawisze), Creighton Doane (perkusja) i Darren Smith (backing vocals).

Tracklista:

1.”Garden of Eden” *
2.“Live It”
3.“Early Warning Signs” *
4.“The Midnight Hours” *
5.“Whatever It Takes” *
6.“Saints and Sinners”
7.“All I Need”
8.“Troubled Times”
9.“Never Say Never”
10.“Stardust”
11.“Garden of Eden” (Acoustic Version; bonus track)

* Te piosenki słyszymy w trailerze. Na razie Whatever It Takes zdecydowanie najlepsza, jest świetna, bardzo mi się podoba. Early Warning Signs brzmi świetnie do momentu refrenu, który jakoś średnio mi się podoba. Z The Midnight Hours jest podobnie jak z EWS, czyli świetna zwrotka i wszystko inne, a refren bez rewelacji, choć w tej piosence akurat refren na pewno bardziej mi się podoba. Garden of Eden z każdym wysłuchaniem co raz lepsze (wyrasta chyba na nr. 2). Jednak trzeba poczekać na całe piosenki, bo jak mnie życie nauczyło, odczucia mogę mieć całkiem inne po wysłuchaniu całych piosenek.

https://www.youtube.com/watch?v=xFlWfBfAfkM
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek

Jeszcze ciepły, najnowszy singiel Foo Fighters - Something from Nothing. Album pt. Sonic Highways 10. listopada.
http://www.youtube.com/watch?v=Y3B0Vx_yQgo
Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

W tym roku liczą się dla mnie tylko 2 albumy:

1. Crazy Lixx - "Crazy Lixx"
2. Harem Scarem - "Thirteen"

:)
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Nowy FF wydaje się być ok, ale bez szału. Ostatni album postawił wysoko poprzeczkę.

Niestety kilka albumów na które czekałem chyba jednak nie zostanie wydanych w tym roku m.in Adele, Bloodhound Gang, Video czy Metallika.

Kilka ciekawych albumów jest jednak do przesłuchania jak wspomniane FFighters, Pink Floyd, T.Swift. L.Kravitz, TTThings czy New Found Glory.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
EVENo

Post autor: EVENo »

Niedługo będę musiał założyć nowy temat :D Na marzec 2015 roku planowana jest premiera nowego albumu spod pióra Noela Gallaghera, obecnie jedynego artysty, który trafia do mnie, nazwijmy to, nierockowym graniem.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Obrazek
Obrazek

18. listopada ukaże się wyjątkowe wydawnictwo zatytułowane The Art of McCartney. Jak sama nazwa wskazuje będzie to zestaw utworów napisanych przez byłego Beatlesa, ale wykonanych przez zaproszonych gości w hołdzie dla wybitnego artysty, który niewątpliwie ukształtował muzykę następnych pokoleń. Lista wykonawców jest imponująca. Jest tylko jedno "ale" - brakuje wśród nich JBJ ;) ale najwidoczniej Paul nie widział dla niego miejsca...

Całość będzie przepięknie wydana i dostępna w różnych formatach. Album to 4 krążki CD. Posłuchajcie tylko co zrobił Alice Cooper z utworem Eleanor Rigby...


01. "Maybe I'm Amazed" Billy Joel
02. "Things We Said Today" Bob Dylan
03. "Band on the Run" Heart
04. "Junior's Farm" Steve Miller
05. "The Long and Winding Road" Yusuf Islam (aka Cat Stevens)
06. "My Love" Harry Connick Jr.
07. "Wanderlust" Brian Wilson
08. "Bluebird" Corinne Bailey Rae
09. "Yesterday" Willie Nelson
10. "Junk" Jeff Lynne
11. "When I'm Sixty-Four" Barry Gibb
12. "Every Night" Jamie Cullum
13. "Venus and Mars/Rock Show" Kiss
14. "Let Me Roll It" Paul Rodgers
15. "Helter Skelter" Roger Daltrey
16. "Helen Wheels" Def Leppard
17. "Hello, Goodbye" The Cure featuring James McCartney
18. "Live and Let Die" Billy Joel
19. "Let It Be" Chrissie Hynde
20. "Jet" Robin Zander and Rick Nielsen
21. "Hi Hi Hi" Joe Elliot
22. "Letting Go" Heart
23. "Hey Jude" Steve Miller
24. "Listen to What the Man Said" Owl City
25. "Got to Get You Into My Life" Perry Farrell
26. "Drive My Car" Dion
27. "Lady Madonna" Allen Toussaint
28. "Let 'Em In" Dr. John
29. "So Bad" Smokey Robinson
30. "No More Lonely Nights" The Airborne Toxic Event
31. "Eleanor Rigby" Alice Cooper
32. "Come and Get It" Toots Hibbert with Sly & Robbie
33. "On the Way" B.B. King
34. "Birthday" Sammy Hagar

Bonusy:
1. "C Moon" Robert Smith
2. "Can't Buy Me Love" Booker T. Jones
3. "P.S. I Love You" Ronnie Spector
4. "All My Loving" Darlene Love
5. "For No One" Ian McCulloch
6. "Put It There" Peter, Bjorn and John
7. "Run Devil Run" Wanda Jackson
8. "Smile Away" Alice Cooper
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Obrazek

Poznaliśmy tracklistę japońskiej wersji albumu Harem Scarem "Thirteen". Różni się bonusem, w Japonii jest to The Midnight Hours (Acoustic Version). Tak już kiedyś wspominałem, w Japonii będzie dwupłytowe wydanie, i na drugiej płycie będą nagrania live z trasy Mood Swings II. Teraz poznaliśmy tracklistę, nie jest napisane z jakiego koncertu są nagrania, ale zważywszy na fakt, że dwupłytowe wydanie jest tylko w japońskiej wersji, typuję, że to właśnie z koncertów z Japonii (były dwa w Tokio). Poza tym kilka miesięcy temu opublikowano utwór Had Enough, z tej właśnie trasy, z koncertu w Japonii. Premiera "Thirteen" w Japonii już 19 listopada, w Europie 5 grudnia, w Ameryce Północnej - 9 grudnia.

Tracklista japońskiej wersji albumu "Thirteen":

Disc 1:

1. Garden Of Eden
2. Live It
3. Early Warning Signs
4. The Midnight Hours
5. Whatever It Takes
6. Saints And Sinners
7. All I Need
8. Troubled Times
9. Never Say Never
10. Stardust
11. The Midnight Hours (Acoustic Version)

Disc 2:

1. Hard To Love (Live)
2. If There Was A Time (Live)
3. Sentimental Blvd. (Live)
4. Stranger Than Love (Live)
5. Mandy (Live)
6. Had Enough (Live)
7. No Justice (Live)
8. Change Comes Around (Live)
EVENo

Post autor: EVENo »

Znajomy puścił nam wczoraj w towarzyskim gronie kilka utworów z nowej płyty hepisedu, śmiechu było co nie miara. Syf jakich mało, Kuba robi z siebie frontmena i nikt nie ma odwagi mu powiedzieć, że jego jęki tylko zniszczyły płyte. Teksty głębokie tak, że nawet Ciągnik Blendersów wymięka, a "Są momenty takie", który miałem przyjemność dwa razy słuchać na żywo, w wersji studyjnej jest wielkim nieporozumieniem, a raczej żartem i to oficjalnym, bo usłyszeć możemy nawet "Trolo lolo lolo lolo".

Nie, żebym nie zauważał kiczu i tandety we wcześniejszych utworach zespołu, ale tamto było całkiem fajne i naprawdę bawiło, tylko w inny sposób. Teraz jest po prostu śmiech i to jeszcze większy, niż jak Coma grała na Woodstocku. Płyta "Ciepło/zimno" trzymała poziom dzięki dobrej, umiarkowanej produkcji. Hepised poszedł jednak z duchem czasu i, zgodnie z dzisiejszymi trendami, po prostu odje.ał kawał gówna.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

monjovi pisze:
KondZik pisze:Pink Floyd - Louder Than Words - promo video

https://www.youtube.com/watch?v=Ezc4HdLGxg4#t=219

Słyszał ktoś? Co uważacie ?
Słyszałam ten utwór jak i całą płytę. Louder Than Words wg mnie jest świetnym kawałkiem, bardzo charakterystyczny dla Pink Floyd, no i słuchając miałam wrażenie, że cofnęłam się 20 lat - pewnie dlatego, ze piosenka powstała przy sesji The Division Bell, co akurat jest ogromnym atutem. Cały album jest spójny i bardzo klimatyczny, instrumentalny z jednym wyjątkiem. Słucha się przyjemnie, aczkolwiek wydaje mi się, że to nic szczególnego, momentami nużący. Moją uwagę najbardziej zwrócił utwór "Anisina'' i ''Nervana'' i wyżej wspomniany singiel. Tak czy siak warto posłuchać. :)

może powinniśmy iść do tematu o nadchodzących albumach. ;)
Przenoszę dyskusję do właściwego wątku zgodnie z sugestią Moniki;)

Louder than Words słucham już od kilku tygodni i wciąż się nie nudzi. Teledysk jak zwykle epicki, choć moim zdaniem efekt psują wstawki z czarno-białymi zdjęciami i materiałami ze studia. Reszta ujęć po prostu rzuca na kolana :o

Całego albumu The Endless River jeszcze nie słyszałem, ponieważ chcę kupić oryginał i uczynię to lada dzień, wtedy może zdołam dodać coś więcej :)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Dla zainteresowanych można już odsłuchać na You Tube płytę The Art Of McCartney, która ma ukazać się 18 listopada ;)

https://www.youtube.com/watch?v=0B2nhYffSo8

http://ultimateclassicrock.com/art-of-mccartney-stream/
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
EVENo

Post autor: EVENo »

Ma się ukazać 18 listopada, ale już teraz można jej słuchać za darmo na oficjalnym profilu? Realia współczesnego świata każą mi jednak stwierdzić, że w takim wypadku ta płyta już została wydana.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Na japońskim Amazonie pojawiły 30-sekundowe snippety z albumu Harem Scarem, pt. "Thirteen". Ciężko ocenić te fragmenty, bo w 3 piosenkach większość to zwrotki, a refren to 3-4 sekundy. Z tych co nie słyszeliśmy wcześniej najfajniej zapowiada się: "Live It", "Never Say Never" i "Stardust". Z tych wcześniejszych 4 snippetów po 1,5 minuty najlepsze jest "Garden of Eden" i "Whatever It Takes". Na razie ciężko ocenić jak mi się spodoba płyta, po snippetach zapowiada się dobry album, ale oczywiście trzeba poczekać na wysłuchanie całej płyty, i wtedy będę już wiedział czy będzie zachwyt, zadowolenie czy rozczarowanie. 19 listopada premiera w Japonii, więc niedługo album powinien się pojawić w sieci. Na japońskim Amazonie podano także długość piosenek, nie ma tylko bonusu.

1, "Garden of Eden" 3:38
2. "Live It" 3:50
3. "Early Warning Signs" 3:46
4. "The Midnight Hours 3:59
5. "Whatever It Takes" 3:23
6. "Saints and Sinners" 3:26
7. "All I Need" 3:54
8. "Troubled Times" 3:37
9. "Never Say Never" 3:29
10. "Stardust" 4:56
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Jakby ktoś wpadł na pomysł by posłuchać nowej płyty Nickelback to szczerze odradzam. No chyba,że po to by się pośmiać. Ostra dyskoteka.
Obrazek
EVENo

Post autor: EVENo »

Dand pisze:Jakby ktoś wpadł na pomysł by posłuchać nowej płyty Nickelback to szczerze odradzam. No chyba,że po to by się pośmiać. Ostra dyskoteka.
Przecież to było wiadomo od początku. Jak przeczytałem na trackliście "feat. Flo Rida" to prawie zleciałem z krzesła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”