Podobieństwa muzyczne

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

bartekbb23 pisze: i tak wygląda twój wysoki poziom na gównianym forum bon jovi, o który to poziom jęczysz co któryś post, czasu ci nie szkoda na przebywanie tutaj? Właśnie przez takich użytkowników jak ty tak mało osób pisze, nie dlatego, że nie mają własnego zdania, ale dlatego że ich zdanie będzie zaraz zjechane przez wywrotową grupkę rocknrollowców. Miałeś podobno odejść... co tu jeszcze robisz w takim razie? :whoeva:
Poziom jest taki jak Twoje posty. Gówniany właśnie. Jeśli moje posty straszą rockowe dusze spod znaku Bon Jovi - to wybacz - śmiać mi się chce. Jaka wywrotowa grupa?? To, że bez owijania w bawełnę piszę to co myślę, czyni mnie wywrotowcem? A może to, że tak niewielu to odpowiada? To co ja tu robię, to nie Twój gówniany interes - jestem tu od początku i tyle - lubię to miejsce, Ciebie nie. Jak odejdę - ku Twoje satysfakcji dowiesz się pierwszy. A co tu robię - czekam, aż Ty znikniesz...
P.S. - to ile wypiję i ile razy obejrzę Access - to mój interes - i moich "rokendrolowych" kupli. Nie Twój. Sija.
Ostatnio zmieniony 1 czerwca 2010, o 21:02 przez sobol_77, łącznie zmieniany 1 raz.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Echh... obawiałam się, że to się tak skończy... ;/
never gonna fall for modern love
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Rattie pisze:a ja mam Ci, Bartuś, przypomnieć Twoje wielce inteligentne posty, którymi raczyłes nas od dłuuuugich miesięcy? (choćby ten najświeższy, w jakims tam temacie, w którym się z Adim kłóciłem)?

Drugi Adi sie robisz? Wdupcasz się do wątku, piszesz totalnie nie na temat, przyczepiasz się do jakichś nieistotnych pierdół. Cos się złego podziało w życiu Twym, że odreagowania szukasz? Czy może po prostu zazdrościsz Sobolowi wiedzy na temat muzyki?

PS. Powiem Ci tyle, że utrzymuje (ewentualnie utrzymywałem) kontakt z wieloma osobami, które swego czasu się tutaj udzielały i uwierz mi, nie przestały one pisać z powodu, jak to ująłeś, 'wywrotowej grupy rocknrollowców' ;)
Kurde... Sobol ma adwokata.. ja myślałem, że on taki twardziel, a tu chłopca na posyłki wysyła.. :)

Wdupcam się jak to piszesz, bo już mam was dość szczerze mówiąc, długo nic nie mówiłem, ale niedobrze mi się już jak widzę co się dzieje ;) Tak, nie dzieje się w moim życiu za dobrze, ale odreagowania nie szukam w porównaniu do was :whoeva:
Soboliwi nie zazdroszczę... nie ma czego.. no chyba, że totalnego braku jakiegokolwiek szacunku do muzyki ( także i ludzi którzy jej słuchają ) która mu się nie podoba. Wydawało mi się, że każdemu może się podobać cokolwiek, że może widzieć podobieństwa w piosenkach, ale no kurcze byłem jednak w błędzie ;/ .

Fajnie, że utrzymujesz, szkoda tylko, że nie wiesz z iloma osobami nie utrzymujesz kontaktu a przestały pisać ( bądź nigdy nie napisały) bo wolały zostawić swoje opinie zdala od forumowych rockowców. :))

[ Dodano: 2010-06-01, 23:10 ]
sobol_77 pisze:Poziom jest taki jak Twoje posty. Gówniany właśnie. Jeśli moje posty straszą rockowe dusze spod znaku Bon Jovi - to wybacz - śmiać mi się chce. Jaka wywrotowa grupa?? To, że bez owijania w bawełnę piszę to co myślę, czyni mnie wywrotowcem? A może to, że tak niewielu to odpowiada? To co ja tu robię, to nie Twój gówniany interes - jestem tu od początku i tyle - lubię to miejsce, Ciebie nie. Jak odejdę - ku Twoje satysfakcji dowiesz się pierwszy. A co tu robię - czekam, aż Ty znikniesz...
P.S. - to ile wypiję i ile razy obejrzę Access - to mój interes - i moich "rokendrolowych" kupli. Nie Twój. Sija.
No cóż, przyznaję, mam gówniany poziom :) Piszesz to co myślisz... hmm przeważnie piszesz po alkoholu więc nie wiem jak z tym myśleniem u ciebie, ale chyba raczej kiepsko :) Przykro mi, ale jednak mój gówniany interes, gdyż piszesz na tym forum, a ja czytam twoje wypowiedzi, tak by móc często zrozumieć o co burda w wątku :) Ojeny, szkoda, że mnie nie lubisz, ja cie lubię :) I nie chodzi o moją satysfakcję, a o to abyś zaprezentował ten poziom, którego tu oczekujesz, a nie zaniżasz i tak niski przecież poziom. Aha ile wypijesz i ile obejrzysz access no niestety też mój interes, jeśli nie to przestań o tym pisać, wtedy nie będzie mój ;)
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

no popatrz Bartuś. Zarzucasz nam czyli wywrotowym rokcnrollowcom jechanie po innych, odstraszanie ludzi z forum itp. a teraz to TY zaczałeś, za przeproszeniem, je-bać po nas jak po burej szmacie, za to, że grzecznie odpisaliśmy, że ni ciula nie możemy się dopatrzeć podobieństwa, badź nawet plagiatu w w/w utworach. Dalej twierdzisz, że to przez nas to forum ma gówniany poziom czy raczej przez takich internetowych wojów jak ty?
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

bartekbb23 pisze:
Rattie pisze: Kurde... Sobol ma adwokata.. ja myślałem, że on taki twardziel, a tu chłopca na posyłki wysyła.. :)
Nie mam chłopców na posyłki, a twardziel ze mnie niezły, tak przynajmniej mówią moje koleżanki. I koledzy Twojego pokroju...

[ Dodano: 2010-06-01, 23:13 ]
bartekbb23 pisze:[
Soboliwi nie zazdroszczę... nie ma czego.. no chyba, że totalnego braku jakiegokolwiek szacunku do muzyki ( także i ludzi którzy jej słuchają ) która mu się nie podoba. Wydawało mi się, że każdemu może się podobać cokolwiek, że może widzieć podobieństwa w piosenkach, ale no kurcze byłem jednak w błędzie ;/ .
Szacunek mam, tak jak pewną cierpliwość. Do Ciebie dawno się skończyła...

[ Dodano: 2010-06-01, 23:17 ]
bartekbb23 pisze:
... a ja czytam twoje wypowiedzi, tak by móc często zrozumieć o co burda w wątku
Burdę w wątku zrobiłeś Ty. Ja zwyczajnie stwierdziłem, że moim zdaniem podobieństw nie ma, a na pewno plagiatowych... Ale jak się lubi robić dym bartku, to się zrobi no nie :)? No i się jeszcze mój adwokat odezwał, Ratt, sorry, wiszę Ci za nadgodziny...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Ktoś się nawet dosłuchał podobieństwa "Always" do tej słynnej piosenki promującej film "Bodyguard". To ten cover Dolly Parton w wersji Whitney Houston.
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

Geminiman019 pisze:"Na Sen" Urszuli to wypisz wymaluj "Don't Cry" Guns N' Roses
haha, moj post sprzed chyba roku w temacie GnR: "Albo coś bredzę, albo jakaś polska piosenkarka śpiewała kiedyś piosenkę podobną do "Don't Cry" Gunsow.. Mam wrażenie, że to była Urszula, ale coz.. tak mi się to tylko lekko kojarzy. Wiecie coś, słyszeliście?
Ps. Jeśli jednak bredzę, to nie zwracajcie uwagi na ten post :] "
Czyli jednak nie bredziłam :cfaniak: Nie jest to może plagiat, ale podobieństwo owszem.

[ Dodano: 2010-06-01, 23:28 ]
A tak poza tym to chyba już podobny temat był na tym forum, tak mi sie zdaje <?>
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

milagros^ pisze: Czyli jednak nie bredziłam :cfaniak: Nie jest to może plagiat, ale podobieństwo owszem.
No właśnie... podobieństw każdy może doszukać się wszędzie. Ale plagiat to już konkretny zarzut.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

Ricky Skywalker pisze:"Fighter" Christiny Aguilery
Ja tam podobieństwa nie widzę a uwielbiam tak samo Krychę jak Bońków ;/
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Refren "Falling in Love (Is Hard on the Knees)" Aerosmith jest śpiewany w bardzo podobny sposób jak "You Give Love A Bad Name" Bon Jovi.
"Jak Ja Wierzę" Patrycji Kosiarkiewicz ma zapożyczone to i owo z "Tom's Diner" Suzanne Vega.
"Telephone" Lady GaGi jest momentami podobne do "What You Waiting For?" Gwen Stefani.

Nie wińcie mnie za to że mam słuch zbliżony do absolutnego i słyszę we wszystkim podobieństwa między sobą.
Awatar użytkownika
lady_in_black17
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 20 marca 2010, o 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lady_in_black17 »

Geminiman019 pisze:Nie wińcie mnie za to że mam słuch zbliżony do absolutnego i słyszę we wszystkim podobieństwa między sobą.
Och, cóż za skromność... :D Ale ja mam tak samo, stąd właśnie ten wątek :D

Nie no, przepraszam, ale ja zawsze byłam wredna... Mam nadzieję że nie stracę przez to jedynego poplecznika :D
never gonna fall for modern love
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Geminiman019 pisze: Nie wińcie mnie za to że mam słuch zbliżony do absolutnego i słyszę we wszystkim podobieństwa między sobą.
A może jesteś zwykłym megalomanem z obsesją? :D
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Nie wińcie mnie za to że mam słuch zbliżony do absolutnego i słyszę we wszystkim podobieństwa między sobą.
nie no, chłopie... teraz to mnie rozwalasz. 3/4 osób mówi Ci, że bredzisz wypisując te 'podobieństwa', a Ty dalej jedziesz z najprzeróżniejszymi songami. Nie dość, że z założenia miało to być forum zespołu rockowego, na którym siedza głównie fani rocka (kiedyś tak bylo...) więc naprawde mało kogo interesuje czy lejdi giegie jest podobna do stefani, dody, agilery i innych kosmitów to co wiecej sam przyznajesz, że wszędzie słyszysz podobieństwa, a to już zakrawa pod paranoje.
Naprawde nie lepiej spożytkować ten rzekomy mozartowski słuch na jakieś hmm... ambitniejsze (i przy okazji dochodowe) przedsięwzięcia, np. takie granie na jakims instrumencie? Opanujesz grę bardzo szybko, pójdziesz na kilka imprez, poszpanujesz i znajdziesz sporo przyjaciół.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
EVENo

Post autor: EVENo »

Co do tematu to troszeczke przesadzony tytuł. Od razu plagiaty - po prostu podobieństwa w piosenkach. Jak pierwszy raz usłyszałem "Justify" od The Rusmus to od razu przypomniał mi się "The Reason" od Hoobastank. Ale tam tylko zwrotki są podobne. I jeżeli chodzi o mnie - to tyle. Rzadko mi się zdarzy, że skojarze dwie piosenki ze sobą.
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

Paula Ignasiak- "Od dziś" i Eric Clapton - "Wonderful Tonight"
to wydaje mi się dość konkretną zrzyna...

co do niektórych przykładów które podajecie, to hmm... wydaje mi się że po prostu są w tej samej tonacji co może sprawiać że brzmią podobnie. Tym bardziej jeśli są to utwory proste zbudowane na paru dzwiękach. Więc nie ma co przesadzać ;)
For those about to rock - we salute you ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”