IRA

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

IRA A.D. 2013 czyli przynudzania ciąg dalszy… Chyba tylko sam Gadowski wie tak naprawdę o co chodzi w jego piosenkach. Taki „Styks”, niby ciężko, rockowo, gitarowo ale cuchnie stęchlizną. „To moje życie” to koronny przykład grafomanii. Cóż, taki już buńczuczno-młodzieńczy „typ przekazu” , dość irytujący zresztą. ”Szczęśliwa”… Hm, gdyby nie ten kobiecy tekst może by coś z tego było. „Kosmiczny” mija kompletnie niezauważony. Nie wiem czy męczy bardziej oklepanymi gitarami, jednostajnym tempem czy samym Gadowskim. Z kolei „Za siebie” to całkiem przyjemny soft. Niemalże klasyczna IRA można by rzec . Reszty nie mam siły opisywać. Szkoda słów

http://www.youtube.com/watch?v=f6t4OusrgqA

[ Dodano: 2013-05-08, 08:11 ]
No i proszę...
http://muzyka.onet.pl/newsy/rock/ira-za ... omosc.html
KondZik

Post autor: KondZik »

http://www.youtube.com/watch?v=6heWF6QxYbw

Ira - Szczęśliwa i moje ulubione wykonanie.
Gorąco polecam ;)
EVENo

Post autor: EVENo »

Słyszałem ostatnio nową piosenkę IRY, "Miłość" czy jakoś tak. Już płytki tytuł nie zwiastował niczego dobrego i nie myliłem się. Gadowski idzie dokładnie w tym samym kierunku, co Bon Jovi i ze wszystkich sił stara się nagrywać jak najgorsze utwory.
KondZik

Post autor: KondZik »

Awatar użytkownika
medicineman90
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 425
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, o 11:36
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: medicineman90 »

IRA to obecnie dramat. Mając takich muzyków jak Wojtek Owczarek, który jest jednym z najlepszych bębniących w Polsce nagrywają coraz to gorszy syf. EvENo ma racje, to dokładnie identyczna ścieżka co Bon Jovi. ja rozumiem, że czasy "Mojego Domu", "Ogrodów", czy płyty "Znamie" już nie wrócą, ale do diabła... jeśli nie szanują siebie, niech szanują słuchaczy.

Dla mnie Konca w tym zespole to nieporozumienie. Mam uczulenie na tego typa. Typowy pozer, a prywatnie laluś, cham i prostak, o czym przekonałem się wielokrotnie. Talent kompozytorski to w jego przypadku abstrakcja.

Piosenki pokroju "Szczęśliwej", czy "Miłości" nie nadają się nawet na PoloTV.

3mam kciuki za Kube Płucisza, który przygotował kilka nowych wersji własnych utworów nagranych kiedyś przez IRE. "Mój Dom" niestety jaj mi nie urwał, ale mam nadzieje, że dalej będzie tylko lepiej.
Harlem rain coming down,
Another shattered soul, in the lost and found.
One more night, on the street of pain,
Getting washed away by the Harlem rain.
KondZik

Post autor: KondZik »

medicineman90 pisze:IRA to obecnie dramat. Mając takich muzyków jak Wojtek Owczarek, który jest jednym z najlepszych bębniących w Polsce nagrywają coraz to gorszy syf. EvENo ma racje, to dokładnie identyczna ścieżka co Bon Jovi. ja rozumiem, że czasy "Mojego Domu", "Ogrodów", czy płyty "Znamie" już nie wrócą, ale do diabła... jeśli nie szanują siebie, niech szanują słuchaczy.

Dla mnie Konca w tym zespole to nieporozumienie. Mam uczulenie na tego typa. Typowy pozer, a prywatnie laluś, cham i prostak, o czym przekonałem się wielokrotnie. Talent kompozytorski to w jego przypadku abstrakcja.

Piosenki pokroju "Szczęśliwej", czy "Miłości" nie nadają się nawet na PoloTV.

3mam kciuki za Kube Płucisza, który przygotował kilka nowych wersji własnych utworów nagranych kiedyś przez IRE. "Mój Dom" niestety jaj mi nie urwał, ale mam nadzieje, że dalej będzie tylko lepiej.
Ja dodam że dla mnie obecnie tam jedynym gitarzystą jest Bracichowicz, który może nie robi gwiazdorskich minek i nie udaje modela, ale gra świetnie.
PoloTV :D
Miłość skomponował Konca, a tekstowo Gadowski i oczywiście Byrski.
Z całym szacunkiem dla Artura ale większość jego tekstów jest właśnie na tym poziomie co Szczęśliwa i Miłość.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

medicineman90 pisze: 3mam kciuki za Kube Płucisza, który przygotował kilka nowych wersji własnych utworów nagranych kiedyś przez IRE. "Mój Dom" niestety jaj mi nie urwał, ale mam nadzieje, że dalej będzie tylko lepiej.
Ja trochę żałuję, że Kuba nie zaryzykował wydania czegoś świeżego i podszedł zbyt marketingowo do swojego powrotu na muzyczny rynek. Póki co pachnie mi to odcinaniem kuponów. Plus jest taki, że robi to w dobrym stylu i może pozwoli mu to zbudować muzyczny kapitał na płytę z całkiem nowym materiałem.

Polecam wywiad z Kubą z 2013r, poruszał tam wiele fajnych wątków:
https://www.youtube.com/watch?v=qiiEIK-ACXc
KondZik

Post autor: KondZik »

Tomker pisze:
medicineman90 pisze: 3mam kciuki za Kube Płucisza, który przygotował kilka nowych wersji własnych utworów nagranych kiedyś przez IRE. "Mój Dom" niestety jaj mi nie urwał, ale mam nadzieje, że dalej będzie tylko lepiej.
Ja trochę żałuję, że Kuba nie zaryzykował wydania czegoś świeżego i podszedł zbyt marketingowo do swojego powrotu na muzyczny rynek. Póki co pachnie mi to odcinaniem kuponów. Plus jest taki, że robi to w dobrym stylu i może pozwoli mu to zbudować muzyczny kapitał na płytę z całkiem nowym materiałem.

Polecam wywiad z Kubą z 2013r, poruszał tam wiele fajnych wątków:
https://www.youtube.com/watch?v=qiiEIK-ACXc
Polecam również.
Co do tego co Płucisz robi to faktycznie bezpiecznie wraca, przypominając że IRA to jego dziecko i był tam z Łukaszewskim najważniejszą postacią.
Mój Dom który nagrał z różnymi wokalistami jest ok, ale szczerze moim skromnym zdaniem nic interesującego.
Obiecał nowy materiał, będę czekał. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”