DLACZEGO (...)?

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Sam Bora

DLACZEGO (...)?

Post autor: Sam Bora »

Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego tak jest, że żadne nowe wydawnictwo czy choćby zamiar nagrania/wydania nowego krążka przez BJ nie jest nawet w 50% takim wydarzeniem jak to się dzieje w przypadku U2,Metalliki,Pearl Jam czy Stinga?Jaką pozycję na świecie ma grupa?Sami przyznacie , że kultową ciężko ją nazwać
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Powód jest prosty i każdemu dobrze znany - jakich mamy fanów tak jesteśmy postrzegani.
C'mon
sebastian
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 16 sierpnia 2010, o 17:06
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: sebastian »

jovi pisze:Powód jest prosty i każdemu dobrze znany - jakich mamy fanów tak jesteśmy postrzegani.
Zgadzam się w 100% :ok:
A zresztą.To fan BJ szybciej zainteresuje się nowym kawałkiem U2,czy PEARL JAM,niż odwrotnie. ;]
sebi
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

To także wszystko stoi za marną promocje w naszym kraju.
Nasz kraj woli zachwycać się jakąś tandetną Candy Girl,Tokio Hotel czy też ostatnio Linkin Park a nie tak wspaniałą kapelą jak Bon Jovi .
W radiu na okrągło tylko puszczają ITL,Always cz LOTP i jedynie w Radiu Szczecin można wieczorami albo nad ranem natrafić na solowe piosenki Jaśka lub inne hity Bonków.
Co do telewizji to marnota..wszystkie Vivy,mtv,4funy są tandetne i zalatują plastikiem.
Jedynie zdarza się że puszczą coś na VH1.
:whoeva:
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

W Polsce mało słychać o Bon Jovi. Wielu z moich znajomych reaguje na pytanie o nich "aaa, ja też GO lubię!". Okazuje się, że większość ludzi zna tylko Jona oraz "It's my life". Na tym ich wiedza o BJ się kończy. I to wcale nie jest przesada.
Tylko, że to niekoniecznie i nie zawsze jest to wina ignorancji tych ludzi, ale właśnie słabej promocji zespołu w naszym kraju. Niewiele się u nas słyszy o BJ - rzadko widzimy ich w polskiej telewizji, a w radiu słyszymy tylko najbardziej znane utwory.
Tak jak piszecie, nowym wydawnictwem zainteresujemy się my tutaj...ale nikt poza nami, bo właściwie nikt nie będzie wiedział, że BJ właśnie wydali nową płytę. Nie zobaczymy u nas w Empiku czy innym Media Markcie plakatu reklamującego nowe wydawnictwo BJ. Zawsze znajdzie się "ważniejszy" artysta, którego zareklamują. Informacje o naszym ulubionym zespole nie docierają do wielu miejsc. Zazwyczaj głównie dochodzą tylko tutaj, do nas. Więc płyty nie mogą się świetnie sprzedawać skoro wiedzą o nic tylko polscy fani, a jest ich zaledwie nieco większa garstka.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Nie tyle jacy fani, a ilu ich jest... tu wychodzi ta różnica, że na "zachodzie" BJ za najlepszych lat wyrobili sobie markę, która pozwala im egzystować do dziś. U nas z grubsza rzecz ujmując ich kariera rozpoczęła i zarazem chyba skończyła się w roku 2000.

Co do promocji to nie do końca się zgodzę, bo jak wychodziło The Circle to promocja była moim zdaniem bardzo dobra, a na pewno była to najlepiej promowana płyta BJ w Polsce. Sporo ogólnych wzmianek w mediach, wywiad z Samborą w TVN, spory artykuł w Rzeczpospolitej bodajże + relacja z tego mini koncertu w Londynie, w Radiu WWBTF często puszczali + w tym samym okresie ogólnie zaczęli puszczać też więcej starszych kawałków co z resztą było opisywane na forum, nawet naszej stronce w wyniku całej akcji jak pamiętacie przytrafiła się darmowa reklama w Zetce. A co z tego wynikło? Ano to, że BJ na chwilkę dotarli chyba do 30 czy 40 miejsca OLISu, a po chwili wypadli z niego na amen (z jakimi wykonawcami tam przegrali nawet nie będę wspominał... "Bartki Wrony" itp.).

Także wniosek jest raczej taki, że z pustego i Salomon nie naleje. Nie ma fanów to i promocja nie pomoże.

[ Dodano: 2010-09-08, 12:02 ]
A co do wypowiedzi Agaty... jak wyszło The Circle to w Media i Saturnie puszczali na okrągło całą płytkę, w toruńskim empiku wisiał plakat :)
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Scrooge pisze: A co do wypowiedzi Agaty... jak wyszło The Circle to w Media i Saturnie puszczali na okrągło całą płytkę, w toruńskim empiku wisiał plakat :)
Skoro tak mówisz to pewnie tak było. Ja w swoim mieście nigdy nie widziałam plakatów promujących ich płyty i niestety nie słyszałam by jakąś puszczano w sklepach, do których chodzę :) Być może to po prostu mój niefart, a być może zwyczajnie tak się nie dzieje.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

W przypadku plakatów czy puszczania muzy to sporo też zależy od obsługi / managera/ kierownika sklepu. O tym, że w Media puszczali wiem od kumpla który tam pracuje, pamiętam jak przysłał mi smsa, żebym wziął wygodny fotel i wpadał do nich na odsłuch nowego krążka bo puszczają na sali - akurat na swojego czekałem, aż dojdzie z UK ;) Co do Saturna to sam słyszałem w bydgoskim.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Co do promocji to nie do końca się zgodzę, bo jak wychodziło The Circle to promocja była moim zdaniem bardzo dobra, a na pewno była to najlepiej promowana płyta BJ w Polsce. Sporo ogólnych wzmianek w mediach, wywiad z Samborą w TVN, spory artykuł w Rzeczpospolitej bodajże + relacja z tego mini koncertu w Londynie, w Radiu WWBTF często puszczali
Z tym to Cię chyba trochę poniosło :)

Skoro już o tym mowa to chyba z trzy razy słyszałam The Circle we wrocławskich Deichmannach :D bodajże w magnolii i grunwaldzkim.
Aż przyjemniej się wtedy przymierza buty :D
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

No nie przypominam sobie, żeby Bounce, HAND, czy LH towarzyszyła porównywalna promocja, a wtedy interesowałem się tym bardziej niż teraz. O Crush się nie będę wypowiadał bo IML zrobiło swoje.
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

Scrooge pisze:Bounce, HAND
Było bardzo często puszczane w Szczecińskiej Galaxy i aż miło się wtedy robiło zakupy :P
Z "Bounce" było aż 3 single puszczane w radiu i telewizji.Co do Handa to ja słyszałam tylko 2 single i to jedynie na VH1 :PPPP
Ale jak mówię The Circle to marna promocja była.
Mam nadzieję że GH zrobi swoje ;]
Ostatnio zmieniony 8 września 2010, o 11:25 przez DiamentowaDusza, łącznie zmieniany 1 raz.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

DiamentowaDusza pisze:
Scrooge pisze:Bounce, HAND
Było bardzo często puszczane w Szczecińskiej Galaxy i aż miło się wtedy robiło zakupy :P
O kurde, faktycznie mega promocja :D co tam Rzeczpospolita i TVN...
DiamentowaDusza pisze: Ale jak mówię The Circule to marna promocja była.
A tu się nie wypowiem bo takiej płyty to nie znam ;)
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

Scrooge pisze:O kurde, faktycznie mega promocja co tam Rzeczpospolita i TVN...
Ciesz się że nie mieszkasz w Danii bo tam usłyszeć coś od Bońków to jak wygrać w totka :whoeva:
Nie wiem ja jak czytam rzeczpospolitą czy inne takie gazety to nie natrafiam na BJ.Oglądając TVN zazwyczaj puszczą ten film z Jaśkiem "Podaj Dalej" i w DDTVN raz na ruski rok coś powiedzą i tyle.
Chociaż jak Bońki wydają płyte to często w Joyu piszą i Cosmopolitanie :P

[ Dodano: 2010-09-08, 13:25 ]
Scrooge pisze:A tu się nie wypowiem bo takiej płyty to nie znam
Oj czepiasz się małego szczególiku :P poprawiłam swoją gafe :PPPP
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

No, ale chyba teraz to rozmawiamy o tym czy The Circle było promowane w mediach, a nie o ogólnej obecności BJ w TV i gazecie. Padło stwierdzenie, że Circle było słabo promowane, moim zdaniem było jak na BJ bardzo dobrze promowane, rzadko jakiej premierze towarzyszy artykuł na całą stronę w jednej z największych i najpoważniejszych polskich gazet, czy też taki wywiad i materiał jaki puścili w Dzień Dobry TVN - oglądalność pewnie z 1-2 miliony. Także nie zwalajcie winy za słabą sprzedaż płyt BJ w Polsce na promocję, bo na tym całym OLISie (lista sprzedaży płyt) Circle przegrywało z płytami o których nawet na onecie nikt nie wspomniał, mało tego część z nich pewnie byście określili mianem disco polo :P
Awatar użytkownika
DiamentowaDusza
It's My Life
It's My Life
Posty: 183
Rejestracja: 2 stycznia 2010, o 17:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DiamentowaDusza »

Z tego co zauważyłam to na onecie i interii było promowane "The Circle",trochę w Joyu na temat płyty było i kilka razy na VH1 widziałam teledysk.Aaa no i niezastąpionyTeleexpress gdzie Marek Sierocki wspomniał o wydanej płycie zespołu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”