Jesteś na forum archiwalnym. Jeżeli szukasz aktualnego forum wejdź tutaj.

Lambretta

Wszystko co dotyczy muzyki...

Moderator:BJbart

Ricky Skywalker
Save A Prayer
Posty:46
Rejestracja:wt mar 01, 2005 9:48 pm
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontakt:
Lambretta

Post autor: Ricky Skywalker » czw sie 25, 2005 7:19 pm

Chciałbym zaprezentować jeden z moich ulubionych zespołów, który jest bardzo słabo promowany w Polsce... i którego stronkę od kilku dni współtworzę :) To pierwsza strona Lambretty po polsku :)

Lambretta została utworzona w 1993 roku przez Andersa Eliassona, Pettera Lantza i Tomasa Persica. W tym czasie Anders był wokalistą zespołu. Ale po krótkim czasie zespół zdecydował, że potrzeba im kogoś innego do roli głównego wokalisty. Właśnie wtedy do Lambretty dołączyła Linda. Ta bardzo energiczna, młoda dziewczyna w sposób znamionujący wielką dojrzałość i śmiałość przejęła rolę wokalistki. Od tego czasu jest ona naturalną częścią Lambretty.

Lambretta współpracowała z kilkoma znanymi producentami i twórcami tekstów, jak na przykład z Maxem Martinem czy Jonasem von der Burgiem.

Lambretta wydała swój debiutancki album, "Breakfast", w październiku 1999. Pochodziły z niego trzy single: "Blow My Fuses", "Absolutely Nothing" i "I'm Coming Home". Pierwszy z nich, "Blow My Fuses", stał się wielkim hitem w Szwecji w lecie 1999.

Pierwszy singiel z drugiego albumu, "Bimbo", odniósł wielki sukces w 2001 roku i osiągnął status Złotej Płyty w Szwecji i Norwegii w kilka tygodni po jego wydaniu. Album, którego tytuł brzmiał po prostu "Lambretta", wydany nieco później, także został Złotą Płytą w Szwecji i był wielkim sukcesem w całej Europie, osiągając na przykład bardzo wysokie miejsca na niemieckich listach przebojów. Kolejnymi singlami z tego albumu były "Creep" i Perfect Tonight".

Po krótkim okresie przerwy, Lambretta wróciła w czerwcu 2004 z singlem "Kill Me", pochodzącym z albumu "The Fight". "Kill Me" jest piosenką, która posiada najcięższe brzmienie ze wszystkich utworów Lambretty.

Sam "The Fight" pojawił się w skandynawskich sklepach muzycznych 29 grudnia 2004. Według Lindy to najlepszy album, jaki Lambretta kiedykolwiek nagrała. Kolejnym singlem był "Chemical".

W tej chwili w skład Lambretty wchodzą 4 osoby (Linda, Klas, Petter, Marcus). Tomas został wyrzucony, a Anders opuścił zespół. Nowym członkiem zespołu jest perkusista - Markus.


Obrazek

To biografia zespołu, pochodząca ze strony LambrettaRock.com, której polską wersję ostatnio stworzyłem. Na stronie (w dziale Media) znaleźć możecie także mp3 (rary i 2 ostatnie single) i klipy zespołu, więc jest możliwość zapoznania się z twórczością Lambretty :) Zapraszam więc ;) Także do pozostawiania swoich śladów w księdze gości :shiner:

PS. I nie bierzcie "Kill Me" jako miary tego, co tworzy Lambretta... ta piosenka to coś w rodzaju naszego "Misunderstood"... najgorszy song z albumu, ale singiel... :shiner: