Jesteś na forum archiwalnym. Jeżeli szukasz aktualnego forum wejdź tutaj.

(INFO) Nowa książka - "Przełamać milczenie"

Zaglądaj!

Moderator:MacAgga

Interesuje mnie ta ksiazka (w koncu zawsze jest miec dobrze jakies info)...?

Tak
2
50%
Nie
2
50%
 
Liczba głosów: 4

MacAgga
King Of The Mountain
Posty:637
Rejestracja:pn lis 25, 2002 2:31 am
Lokalizacja:Whitehill
Kontakt:
(INFO) Nowa książka - "Przełamać milczenie"

Post autor: MacAgga » śr lip 23, 2003 1:48 am

A teraz czas na malutka "reklame"... Ksiazki :) Polecam... Sama pewnie kupie jak tylko wroce do Polski... :D

(info ze strony: http://amnesty.org.pl/lgbt/)

Amnesty International Polska przestawia nową książkę "Przełamać milczenie - łamanie praw człowieka ze względu na orientację seksualną".

Nikt poważny nie podaje dziś już w wątpliwość faktu, że przyszłość świata, jeśli ma to być świat lepszy od naszego, musi być ufundowana na prawach człowieka. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka przyjęta została przez niemal wszystkie państwa. W drugiej połowie XX wieku dokonał się ogromny postęp w przestrzeganiu praw człowieka w odniesieniu do licznych grup dotychczas dyskryminowanych. Jedną z ostatnich grup prześladowanych z powodu swej odmienności pozostają osoby homoseksualne i transpłciowe. Mniejszości seksualne dopiero niedawno otrzymały od państw i społeczeństw pierwsze gwarancje prawnej i socjalnej równości. Jednakże w wielu krajach na całym świecie osoby należące do mniejszości seksualnych wciąż są szczególnie narażone na łamanie ich praw.

Książka ta powstała, by dać świadectwo wstrząsającym zbrodniom popełnianym na lesbijkach, gejach i osobach transpłciowych. Przedstawia jednak również działania Amnesty International i innych organizacji broniących praw człowieka, zmierzające do wyeliminowania zła, jakim jest dyskryminacja mniejszości.

Książkę można zamówić wpłacając 9 złotych bezpośrednio na konto:
Stowarzyszenie Amnesty International
ul. Jaśkowa Dolina 4, 80-252 Gdańsk
Bank Zachodni WBK SA VI O/Gdańsk
85 1090 1098 0000 0000 0959 0181

Z dopiskiem "Przełamać milczenie", prosimy również o podanie dokładnego adresu na jaki ma być wysłana książka.

AgaBonJovi
Wild In The Streets
Posty:1422
Rejestracja:pt lip 11, 2003 12:36 pm
Lokalizacja:Paradise City-Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: AgaBonJovi » śr lip 23, 2003 11:04 am

ja szczerze sie przyznam, że nie trawię lesbijek, gejów itp., itd. odrzuca mnie wiok dwóch całujących sie facetów czy dwóch całujących dziewczyn, jestem okropnie nietolrancyjna wiem, ale nic na to nie poradzę taka juz jestem. Ale przykro mi gdy widze jak ktoś się nad kimś znęca z powodu jego przekonań, wyglądu, czy religii. To jest bardzo przykre :(

daroo
King Of The Mountain
Posty:765
Rejestracja:ndz mar 02, 2003 9:13 pm
Lokalizacja:Bogatynia

Post autor: daroo » śr lip 23, 2003 12:06 pm

Ja może i jestem tolerancyjny, jak widzę dwoch facetów całujących się albo dwie dziewczyny, to staram się nie zwracać poprostu uwagi i poprostu idę sobie dalej, np. na piwko. 8) :wink: !!

CRUSHynka
Wild In The Streets
Posty:1821
Rejestracja:sob paź 19, 2002 11:32 pm
Lokalizacja:Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: CRUSHynka » śr lip 23, 2003 5:52 pm

A ten jak zwykle przerzuca temat na swoje... :twisted: A wrcając do topicu, myślę, że to tylko kwestia czasu - ludzie się przyzwyczają w końcu, tak jak do wszystkiego...

Zablokowany