Jesteś na forum archiwalnym. Jeżeli szukasz aktualnego forum wejdź tutaj.

Ważna PETYCJA!!! ...Podpisy do 01 SIERPNIA 2003!

Zaglądaj!

Moderator:MacAgga

MacAgga
King Of The Mountain
Posty:637
Rejestracja:pn lis 25, 2002 2:31 am
Lokalizacja:Whitehill
Kontakt:
Ważna PETYCJA!!! ...Podpisy do 01 SIERPNIA 2003!

Post autor: MacAgga » ndz cze 22, 2003 11:41 pm

Wybaczcie proszę, jeśli coś nie gra dokładnie w tłumaczeniu (choć powinno...!), ale pisałam je w pośpiechu chwil kilka temu...

* * * * * * *
ENGLISH | POLSKI (tłumaczenie: MacAgga)


Amnesty International - Kampania Przeciwko Torturom

Myanmar: Zakończ Tortury!

Amnesty International jest zaniepokojona ostatnimi poważnymi pogwałceniami praw człowieka w Myanmar.

Ponad 100 członków i osób wspierających Narodową Ligę dla Demokracji (NLD) zaginęło i/lub zostało rannych podczas incydentu dnia 30 maja 2003 roku. Jest podejrzenie, że dużo z tych osób jest przetrzymywana w "areszcie", przy czym istnieje ryzyko, że mogą być oni torturowani.

Wśród osób zamieszanych w incydent była Daw Aung San Suu Kyi; deputowany U Tin U, przy czym został on ranny; członkowie NLD, mnisi oraz uczniowie. Policja, żołnierze i więźniowie zaatakowali członków politycznej partii, którzy podróżowali w północnej części Myanmar. Źródła opozycyjne podają raporty, iż 70 osób zostało zabitych, a 200 rannych. Oficjalne źródła potwierdziły, że 4 osoby zginęły, a 50 zostało rannych.


Używanie tortur w Myanmar, zostało udokumentowane przez Amnesty International. Podczas gdy Daw Aung San Suu Kyi jest w dobrym zdrowiu, gdy była widziana przez Razali Ismail w dniu: 10 czerwca 2003 roku, ciągle pozostaje ryzyko tortur dla innych osób.


Amnesty International wzywa Stanowy Departament Pokoju i Rozwoju:
- żeby natychmiast uwolnił tych, którzy zostali uwięzieni;
- aby zapewnił, że nikt z osób zatrzymanych nie pada ofiarą tortur;
- by publicznie ogłoszono listę nazwisk osób uwięzionych oraz zarzutów im postawionych, a także aby zapewnił im dostęp do opieki medycznej, prawników oraz krewnych;
- żeby rozpoczęto pełne i niezależne śledztwo na temat wydarzeń z dni: 30 i 31 maja 2003 roku, a osoby podejrzane postawił w obliczu prawa;
- aby nie karał pokojowych manifestacji, zjazdów oraz związków (jako prawa do wolności słowa);

Bardzo proszę, podpisz naszą internetową petycję w tej sprawie*

http://ai-stoptorture.c.tclk.net/maabbHCaaYJuObdhWyrb/

*Proszę podpisz petycję przed 01.08.2003





Amnesty International - Campaign Against Torture

Myanmar: End Crackdown and Stop Torture Now


Amnesty International is gravely concerned by recent serious human rights violations in Myanmar.

More than 100 members and supporters of the National League for Democracy (NLD) are missing and/or injured after a violent incident on 30 May 2003. Many are thought to be held in incommunicado detention, where they may be at risk of being tortured or ill-treated.

Among those involved in the incident were party head Daw Aung San Suu Kyi; deputy chairman U Tin U, who was reportedly injured; NLD members and MPs elect, monks and students. Police, soldiers and prisoners reportedly attacked members of the political party who were travelling in the north of Myanmar. Opposition sources report that an estimated 70 persons were killed and 200 injured. Authorities have confirmed that four persons died and 50 were injured.

The use of torture in Myanmar, particularly in incommunicado detention, has been extensively documented by Amnesty International. While Daw Aung San Suu Kyi appeared to be in good health when she was seen by UN Special Envoy Razali Ismail on 10 June 2003, there remains a pronounced risk of torture and ill-treatment for the scores of others in detention.

Amnesty International is calling on the State Peace and Development Council
- to immediately and unconditionally release those who have been detained;
- to ensure that none of those detained are subject to torture or ill-treatment;
- to make public the names, whereabouts and charges against those in detention, to allow them access to medical care, lawyers and relatives,
- to launch a full and independent investigation into events on 30 and 31 May 2003 and to bring suspected perpetrators to justice
- not to penalize the peaceful exercise of the right to freedom of expression, assembly and association

Please add your name to our online petition*

http://ai-stoptorture.c.tclk.net/maabbHCaaYJuObdhWyrb/

*Please sign our petition before 1 August 2003.

nisia
Keep The Faith
Posty:335
Rejestracja:sob lut 01, 2003 1:39 pm
Lokalizacja:Wasteland
Kontakt:

Post autor: nisia » ndz cze 22, 2003 11:45 pm

oki... obiecałam że się za to wezmę, to się biorę... nie jestem tylko pewna czy przypadkiem nie wcicsnęłam 2 razy wyślij... oops... sorki... :/ <tampanisia>

MacAgga
King Of The Mountain
Posty:637
Rejestracja:pn lis 25, 2002 2:31 am
Lokalizacja:Whitehill
Kontakt:

Post autor: MacAgga » ndz cze 22, 2003 11:50 pm

nisia pisze:oki... obiecałam że się za to wezmę, to się biorę

:D nisia, dumna z Ciebie jestem kochana! :D DZIĘKI za akcje !! :)

CRUSHynka
Wild In The Streets
Posty:1821
Rejestracja:sob paź 19, 2002 11:32 pm
Lokalizacja:Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: CRUSHynka » ndz lip 20, 2003 6:47 pm

No, ja już również się podpisałam :)

daroo
King Of The Mountain
Posty:765
Rejestracja:ndz mar 02, 2003 9:13 pm
Lokalizacja:Bogatynia

Post autor: daroo » ndz lip 20, 2003 9:56 pm

nie jestem pewien czy wyszło, ale ja też się podpisałem! 8) :D

AgaBonJovi
Wild In The Streets
Posty:1422
Rejestracja:pt lip 11, 2003 12:36 pm
Lokalizacja:Paradise City-Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: AgaBonJovi » pn lip 21, 2003 7:59 am

też się podpisałam, ale co z tego wyszło nie ręczę za swoją inteligencję :roll:

MacAgga
King Of The Mountain
Posty:637
Rejestracja:pn lis 25, 2002 2:31 am
Lokalizacja:Whitehill
Kontakt:

Post autor: MacAgga » pn lip 21, 2003 4:31 pm

AgaBonJovi pisze:też się podpisałam
...dzieki za akcje wszystkim :)

Zablokowany