Jesteś na forum archiwalnym. Jeżeli szukasz aktualnego forum wejdź tutaj.

Chora konkurencja

Wszystko co nie pasuje do innych kategorii :)

Czy powinien powstać jeden, wielki, oficjalny serwis BonJovi?

Tak
5
45%
Powinno dojść do fuzji BJ.pl i "Komnaty"...
4
36%
HAHA w POLSCE ?! :D Wolne żarty...
2
18%
 
Liczba głosów: 11

BJbart
King Of The Mountain
Posty:331
Rejestracja:sob lis 30, 2002 4:43 pm
Lokalizacja:Ruda ¦l±ska
Kontakt:
Chora konkurencja

Post autor: BJbart » pn wrz 27, 2004 1:57 pm

www.bonjovi.komnata.pl ->> czy czasem nie brzydzi Was taki obrazek ??
"INNA KONKURENCYJNA STRONA O BONJOVI".

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tej domniemanej "konkurencji" wśród fanów BON JOVI podzielonych na ludzi z komnaty i z bj.pl

Moim zdaniem to niedorzeczne aby fani jednego zespołu konkurowali ze sobą. Mowi się o tym (a może już nie, a warto), że (internetowa) scena BJ w Polsce była podzielona, a teraz jest znowu zjednoczona...

Mamy niewątpliwie dwa wielkie serwisy. BJ.pl który przeraża nieco swoim "wielkim wyglądem" oraz, wydawałoby sie nieco mniejszy, bjovi.of.pl, w którym jednak znajdujemy wszystko to czego potrzeba, bez zbędnych dodatków.

8)
Chciałem zapytać czy Waszym zdaniem powinien powstać jeden wielki serwis BON JOVI w polsce, który powinien postarać się o autoryzację?

I czy fani Bon Jovi n a prawdę sa podzieleni na tych z komnaty i Bj.pl?
I czy tak przypadkiem to nie jest powód wszelkich niepowodzeń, wszelkich akcjki prowadzonych przez fanów mających na celu choćby sprowadzenie zespołu do Polski ?

kaasica
Wild In The Streets
Posty:1356
Rejestracja:pn paź 06, 2003 2:16 pm
Lokalizacja:Warszawa

Post autor: kaasica » pn wrz 27, 2004 2:15 pm

na samym początku bardzo mnie ździwiło, nie tyle to że Polska nie ma oficjalnej strony BJ, co to, że są włąśnie dwa duze serwisy.. jak dla mnie powiinny się zjednoczyc tak by była jedna pozadna strona :D
a co do podzielenia fanów, to faktycznie go zaobserwowałam.. ludzie z komnaty i bj.pl zwykle się nie znają a potem gdy nagle przychodzi co do czego okazuje się ze nie zagladają w ogóle na 'tą drugą' stronę, ale nie sądzę by to miało wpływ na organizację koncertów i promocję zespołu w naszym kochanym kraju:]

tasiemeczka
Keep The Faith
Posty:292
Rejestracja:ndz gru 01, 2002 6:33 pm
Lokalizacja:bydgoszcz

Post autor: tasiemeczka » pn wrz 27, 2004 4:29 pm

szkoda, że jest konkurencja...w sumie razem możnaby więcej zdziałać....ja siedzę na obu stronach, obie mi się podobają.....ale taki wielki serwis byłby super !!

sdms
I Believe
Posty:83
Rejestracja:wt wrz 28, 2004 11:01 am

Post autor: sdms » wt wrz 28, 2004 11:27 am

Taak.... Niewielu już pamięta zamierzchłe czasy, gdy wszystkie serwisy o Bon Jovi w Polsce żyły w harmonii... Kiedy na czacie można było spotkać zarówno Bodzia jak i cRaSh'a, kiedy istniało tylko jedno forum (forum komnaty, ale to szczegół) i kiedy panował ogólnie pojęty pokój... I właśnie gdzieś wtedy założono u mnie w domu stałe łącze i mogłem siedzieć w necie ile chciałem.... Szybko zostałem moderatorem na forum i otrzymałem dostęp do tzw. Moderadors Room, czyli forum, do którego dostęp mieli tylko admini i moderatorzy... To co tam zobaczyłem nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy... Przedstawiciele obu serwisów, za plecami całego grona fanów prowadzili między sobą otwartą wojnę... Już nie pamiętam, co było powodem kłótni, wiem, że w pewnym momencie pojawiła się tam też polityka i wogóle wszystko prowadziło do najgorszego... Ja (i jeszcze kilka osób) podejmowałem rozpaczliwe próby złagodzenia sytuacji, ale najwyraźniej było już za późno... Kilka dni później cRaSh oficjalnie wyrzucił ekipę Always z forum, a nawet dał paru użytkownikom bana, gdyż nie chcieli tak po prostu zrezygnować z forum, a cRaSh postawił sprawę jasno - albo my albo oni... Swoją drogą ostatnio te bany zniosłem jakby ktoś był ciekawy... Źle się działo w owym czasie... Napięcie między oboma serwisami rosło, rosła też niechęć między fanami związanymi z FoF, a związanymi z Always... później cRaSh stracił stały dostęp do neta, a zarządzanie komnatą trochę przymusowo spadło na mnie.... Chciałem jakoś załagodzić sytuację, nawet w pewnym momencie chciałem jakiegoś powrotu Always na forum komnaty, czemu niestety sprzeciwił się cRaSh (chociaż z tego, co pamiętam Bodzio też nie wykazywał zbytniego entuzjazmu)... Myślę, że trochę przełomowym momentem był zlot fanów w Poznaniu, kiedy to ja i Bodzio uścisnęliśmy sobie ręce i rozmawialiśmy jak równy z równym, a nie jak oponenci :).. Tymczasem jednak Fields of Fire przeżywało ciągłe problemy techniczne i Always przejęło prym na scenie BJ w Polsce... Przymusowo też z komnaty zniknęły wszelkie teledyski i mp3... Powoli jednak Fields of Fire powstaje z popiołów i odradza się...

Myślę, że na dzień dzisiejszy jest pewna granica, która dzieli fanów na tych z FoF i tych z Always i tylko niewielu zagląda i tu i tu.... Dobrze, że chociaż przy okazji zlotów możemy się w pewien sposób integrować.... Uważam jednak, że ta integracja powinna posunąć się o krok dalej.....

Kasiunia
Keep The Faith
Posty:376
Rejestracja:pn wrz 29, 2003 7:32 am
Lokalizacja:Lubliniec

Post autor: Kasiunia » wt wrz 28, 2004 2:11 pm

Takie połączenie byłoby super..... człowiek wreszcie wszystko miałby pod "jednym adresem" i nie przejmowałby sie, ze coś mu umknęło.... np. zloty....
A tak do wiadomości wszystkich.... chciałabym , zeby wiadomości o ew. zlotach były zamieszczane na stronie głównej newsów, a nie gdzieś głęboko "zakopane" na forum....

sdms
I Believe
Posty:83
Rejestracja:wt wrz 28, 2004 11:01 am

Post autor: sdms » wt wrz 28, 2004 3:41 pm

A tak do wiadomości wszystkich.... chciałabym , zeby wiadomości o ew. zlotach były zamieszczane na stronie głównej newsów, a nie gdzieś głęboko "zakopane" na forum....
Chciałem zauważyć, że ostatnimi czasy serwis Always jest informowany o wszystkich organizowanych przez FoF zlotach... Nie wiem dlaczego nie umieszczają tych informacji na swojej stronie.... :roll:

BJbart
King Of The Mountain
Posty:331
Rejestracja:sob lis 30, 2002 4:43 pm
Lokalizacja:Ruda ¦l±ska
Kontakt:

Post autor: BJbart » wt wrz 28, 2004 4:37 pm

:roll: co tu dużo gadać...

Bodzio
Blaze Of Glory
Posty:324
Rejestracja:pn paź 14, 2002 6:21 pm
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio » wt wrz 28, 2004 5:29 pm

jestem na necie tylko chwilek, wiec nieustosunkuje sie teraz do ogolnego przeslania tematu, ale tylko do jednej rzeczy:
Cytat:
A tak do wiadomości wszystkich.... chciałabym , zeby wiadomości o ew. zlotach były zamieszczane na stronie głównej newsów, a nie gdzieś głęboko "zakopane" na forum....
Chciałem zauważyć, że ostatnimi czasy serwis Always jest informowany o wszystkich organizowanych przez FoF zlotach... Nie wiem dlaczego nie umieszczają tych informacji na swojej stronie....
co tu dużo gadać...
Nie dostaje informacji na tematy zwizane ze zlotami. Do mnie takowe informacje nie trafiaja. Jezeli trafiaja to byc moze do jednego z redaktorow, ktory takowych informacji nie zamieszcza, jednak nie ma zakazu zamieszczania takowych informacji!

sdms
I Believe
Posty:83
Rejestracja:wt wrz 28, 2004 11:01 am

Post autor: sdms » wt wrz 28, 2004 5:39 pm

Bodzio pisze:jestem na necie tylko chwilek, wiec nieustosunkuje sie teraz do ogolnego przeslania tematu, ale tylko do jednej rzeczy:
Cytat:
A tak do wiadomości wszystkich.... chciałabym , zeby wiadomości o ew. zlotach były zamieszczane na stronie głównej newsów, a nie gdzieś głęboko "zakopane" na forum....
Chciałem zauważyć, że ostatnimi czasy serwis Always jest informowany o wszystkich organizowanych przez FoF zlotach... Nie wiem dlaczego nie umieszczają tych informacji na swojej stronie....
co tu dużo gadać...
Nie dostaje informacji na tematy zwizane ze zlotami. Do mnie takowe informacje nie trafiaja. Jezeli trafiaja to byc moze do jednego z redaktorow, ktory takowych informacji nie zamieszcza, jednak nie ma zakazu zamieszczania takowych informacji!
No tak... Najwyraźniej kompetencje niektórych redaktorów Always wymagają zweryfikowania... Otóż osoba do której się zwracałem z tymi informacjami zawsze twierdziła, że najpierw musi się zapytać ciebie i ostatecznie najwyraźniej tego nie robiła... Niestety nie mam kontaktu z tobą...

LoRdI
Keep The Faith
Posty:361
Rejestracja:sob sie 28, 2004 9:29 am

Post autor: LoRdI » śr wrz 29, 2004 3:09 pm

o wydarzeniach o których mowa wyżej nie wiem zbyt wiele gdyż nie miałem dostępu do internetu, ale najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się zapomnienie o dawnych sporach, współpraca jest konieczna, a co do jednej strony nie jestem przekonany, natomiast wspólne forum wydają się rzeczą oczywistą i powinno zostać utworzone jak najszybciej, to wydaje się najlepszym pierwszym krokiem do ewentualnego połączenia stron

BJbart
King Of The Mountain
Posty:331
Rejestracja:sob lis 30, 2002 4:43 pm
Lokalizacja:Ruda ¦l±ska
Kontakt:

Post autor: BJbart » śr wrz 29, 2004 10:12 pm

POpieram w 100% ale jak uszczypnąć problem związany z dotychczasowymi forami... :] w końcu to kawał historii i ludzie napisali dośc duzo rzeczy któych nie mozna tak poprostu anulować...

Nie orientuję sie zbytnio ale czy byłaby możliwość przeniesienia na nowe forum, jezeli takowe by zaistniało, tematów zaróno z jednego jak i drugiego ? Czy ze strony technicznej jest to możliwe ?

AgaBonJovi
Wild In The Streets
Posty:1422
Rejestracja:pt lip 11, 2003 12:36 pm
Lokalizacja:Paradise City-Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: AgaBonJovi » czw wrz 30, 2004 8:10 am

Spory wydarzyły sie jak sadze jeszcze nie za mojej kadencji, czyli wtedy gdy nie mialam dostepu do netu, wiec nie wiele moge powiedziec, szczerze się zdziwiłam czytając ten temat, że naprawdę cos takiego istnieje, poprostu nie rozumiem jak dwoje ludzi miłujących ten sam zespól uważających sie za naprawde dobrych porzadnych fanów, może żyć w sporze z równym mu fanem, nie może coś takiego się dziać bo dojdzie do tego, że osoba nie pójdzie (zakładam tylko) na koncet z takiego powodu, że druga znienawidzona jej osoba tam będzie, a muzyka B J miała nas jednoczyć, próbowaliśmy się zjednoczyć przez petycję, żłożyliscie tam swoje podpisy, nie sa one nic warte w takiej oto sytuacji, kiedy jeden psioczy na drugiego, zawiść zniszczy to nad czym tak długo pracowaliśmy wspólnie.
Chciałabym jeszcze dorzuć cos, sądze, że im wiecej stron tym lepiej, fakt idealnie by było gdyby te strony były wszytskie naprawdę Dobre !!, ale z tego co widzę obu nic nie brakuje, a propo forum dlaczego nie mogą istnieć dwa ?, co w tym złęgo, mozna też utwrzyć trzeciego, choc jeżeli dałoby sie przeniesc cały dorobek forumowy na jedno wielkie, nie byłoby źle :) Wypadałoby już skonczyc te rozwody, tak mi się teraz samo zaczeło nucić Undivided ....

LoRdI
Keep The Faith
Posty:361
Rejestracja:sob sie 28, 2004 9:29 am

Post autor: LoRdI » czw wrz 30, 2004 10:00 am

BJbart Nie orientuję sie zbytnio ale czy byłaby możliwość przeniesienia na nowe forum, jezeli takowe by zaistniało, tematów zaróno z jednego jak i drugiego ? Czy ze strony technicznej jest to możliwe ?

osobiście tez nie wiem ale mam znajomego który sie na tym zna i posaram się dowiedzieć

Bodzio
Blaze Of Glory
Posty:324
Rejestracja:pn paź 14, 2002 6:21 pm
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio » czw wrz 30, 2004 11:28 am

1. Ze strony technicznej jest to oczywiscie mozliwe.
2. Mam propozycje co do roznych pomyslow, ale nie wiem czy konkurencja chce o takowej rozmawiac...

Kasiunia
Keep The Faith
Posty:376
Rejestracja:pn wrz 29, 2003 7:32 am
Lokalizacja:Lubliniec

Post autor: Kasiunia » czw wrz 30, 2004 1:27 pm

Bodzio pisze:nie wiem czy konkurencja chce o takowej rozmawiac...
Proszę, skończcie z tą KONKURENCJĄ !!!!!!!! . NIE MA żadnej konkurencji !!
Jesteśmy tylko my FANI BJ, normalni ludzie. Jeśli obie strony w rozmowach będą używać TEGO słowa.... to ja dziekuję za takich fanów.
LUDZIE zapuście sobie UNDIVIDED weźcie zimny prysznic (samo zdrowie) i zacznijcie pracować dla dobra Polski Lud.... ups :oops: dla dobra BON JOVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zablokowany