Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

W najnowszym Teraz Rocku jest wywiad z Taylor Momsen. Dementuje plotki o pisaniu pod Bonda ale nie miałaby nic przeciwko gdyby wzięli.:)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

No cóż, nowa Lady Pank - jak na razie bardzo mi się podoba. 'Tego Nie Mogą Zabrać Nam' i 'Spirala' są rewelacyjne! :)
W ogóle pierwsza połowa płyty to podstawa. A jak ktoś polubił single to cała mu się spodoba. Zapychaczy nie słyszę za wiele.
Krótko mówiąc - stare, dobre, klasyczne Lady. :)
ps - i od razu uprzedzę fanów ostrego grania: nie jest to płyta dla Was, nie ma hard rocka czy klimatu lat 90 typu Na Na etc. A klawiszy to chyba za dużo nawet.
Inna wada - piosenki są bardzo krótkie.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Bon Jovi »

W sumie utwór "Erazm" jest gitarowy mocno i ten podział zwrotkę śpiewa Janusz Panasewicz a refren Jan Bo z pozostałymi. W utworze "Karton" Jan Borysewicz śpiewa zwrotki a refren Janusz Panasewicz :-) Płyta bardzo udana na 40 lecie zespołu. Brzmi bardzo fajnie, mocna perkusja, ciekawe rozwiązania gitar oraz współpraca z klawiszami i elektroniką. Nawet utwór "Pokolenia" w zestawieniu z pozostałymi utworami tak nie razi. Odważnym krokiem jest utwór "Zapomnieć" oraz extra pasuje jako zamknięcie płyty. Mojej córce 7 letniej się podobają trzy promowane single, "Ameryka", "Pokolenia" oraz "Drzewa", po odsłuchu albumu dodatkowo "Zapomnieć" oraz "Zostań ze mną".

Lady Pank - LP 40:

1. Ameryka
2. Spirala
3. Tego nie mogą zabrać nam
4. Erazm
5. Zostań ze mną
6. Najcieplejsza zima od tysiąca lat
7. Wieczny chłopiec
8. Pokuta
9. Karton
10. Drzewa
11. Pokolenia
12. Zapomnieć
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:No cóż, nowa Lady Pank - jak na razie bardzo mi się podoba. 'Tego Nie Mogą Zabrać Nam' i 'Spirala' są rewelacyjne! :)
W ogóle pierwsza połowa płyty to podstawa. A jak ktoś polubił single to cała mu się spodoba. Zapychaczy nie słyszę za wiele.
Krótko mówiąc - stare, dobre, klasyczne Lady. :)
ps - i od razu uprzedzę fanów ostrego grania: nie jest to płyta dla Was, nie ma hard rocka czy klimatu lat 90 typu Na Na etc. A klawiszy to chyba za dużo nawet.
Inna wada - piosenki są bardzo krótkie.
Generalnie to Lady Pank nigdy płyty dla fanów ostrego grania nie popełnili więc i ten album nie odbiega od standardów czy normy tego bandu.

Płyta jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Fajnie skrojona, iestety softowa i jak to w przypadku tego zespołu bywa banalna ale nośna. Słucha się bezboleśnie.

Słychać też, że Panas już nie to gardło, a Janek mógłby z kolei nie brać się za śpiew.

Najlepsza piosenka? Erazm... Może "robi" ją poniekąd tekst Mogielnickiego (na tym albumie to wyjątek). "Pokutę" tworzyli chyba na kalkulatorze, badź leciwym Pegasusie. Tekstowo dramat pasujący do nich jak Marcin Najman do UFC. Pozostańmy jednak przy pozytywach - wystarczy przecież PRZEŁĄCZYĆ albo NIE słuchać ?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze: Generalnie to Lady Pank nigdy płyty dla fanów ostrego grania nie popełnili więc i ten album nie odbiega od standardów czy normy tego bandu.
To oczywiście tylko Twoje zdanie. Bo dla mnie i całej masy fanów takim albumem jest Na Na. To było nowe otwarcie i nie miała kompletnie nic wspólnego z albumami z lat 80.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze: Generalnie to Lady Pank nigdy płyty dla fanów ostrego grania nie popełnili więc i ten album nie odbiega od standardów czy normy tego bandu.

To oczywiście tylko Twoje zdanie. Bo dla mnie i całej masy fanów takim albumem jest Na Na. To było nowe otwarcie i nie miała kompletnie nic wspólnego z albumami z lat 80.
Odpiszę Ci tak... Zależy co jest dla kogoś pułapem hard rockowej ostrości. Nie ujmuję Lady Pank, ale... Przyjacielu, oni nigdy nie grali ostro. Co najwyżej ostro dawali sobie w palniki ? a to już zupełnie inna kwestia.

Za młody chyba jestem na tak dojrzałe liryki jak ostatnio serwuje LP. Oni gdzieś tam już po drugiej stronie rzeki. Ale taki wiek...
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze:
prezes1 pisze:
M pisze: Generalnie to Lady Pank nigdy płyty dla fanów ostrego grania nie popełnili więc i ten album nie odbiega od standardów czy normy tego bandu.

To oczywiście tylko Twoje zdanie. Bo dla mnie i całej masy fanów takim albumem jest Na Na. To było nowe otwarcie i nie miała kompletnie nic wspólnego z albumami z lat 80.
Odpiszę Ci tak... Zależy co jest dla kogoś pułapem hard rockowej ostrości. Nie ujmuję Lady Pank, ale... Przyjacielu, oni nigdy nie grali ostro. Co najwyżej ostro dawali sobie w palniki ? a to już zupełnie inna kwestia.

Za młody chyba jestem na tak dojrzałe liryki jak ostatnio serwuje LP. Oni gdzieś tam już po drugiej stronie rzeki. Ale taki wiek...
A ja ci odpiszę tak: jestem fanem od początku istnienia kapeli. Na koncercie 'złotego składu' byłem w wieku 6,5 roku.:) I doskonale znam ten zespół i każdą płytę. I obiektywnie rzecz biorąc, czy tego chcesz czy nie, 'Na Na' jest najostrzejszą płytą LP w historii. Oczywiście fani metalu mogą się uśmiechać i mogą się nabijać tak jak Ty lubisz to robić. ;) Ale takie są fakty. A że nigdy nie grali ostro to jest jasne jak słońce. Nikt tu nie twierdzi inaczej.
Dlatego specjalnie napisałem kilka postów wcześniej żeby fani ostrego grania dali sobie spokój z najnowszym dziełem. No chyba, że lubią się katować a potem wchodzić na forum by troszkę się ponabijać i ponarzekać bo nie mają nic innego do roboty.

I zupełnie z innej bajki: brat był wczoraj w Stodole i twierdzi, że "Pokolenia' brzmią czadowo na żywo. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
A ja ci odpiszę tak: jestem fanem od początku istnienia kapeli. Na koncercie 'złotego składu' byłem w wieku 6,5 roku.:) I doskonale znam ten zespół i każdą płytę. I obiektywnie rzecz biorąc, czy tego chcesz czy nie, 'Na Na' jest najostrzejszą płytą LP w historii. Oczywiście fani metalu mogą się uśmiechać i mogą się nabijać tak jak Ty lubisz to robić. ;) Ale takie są fakty. A że nigdy nie grali ostro to jest jasne jak słońce. Nikt tu nie twierdzi inaczej.
Dlatego specjalnie napisałem kilka postów wcześniej żeby fani ostrego grania dali sobie spokój z najnowszym dziełem. No chyba, że lubią się katować a potem wchodzić na forum by troszkę się ponabijać i ponarzekać bo nie mają nic innego do roboty.

I zupełnie z innej bajki: brat był wczoraj w Stodole i twierdzi, że "Pokolenia' brzmią czadowo na żywo. :)
Prezes....Prezes!

Pokój z Tobą ??
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Bon Jovi »

"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

Panie Bon Jovi, znam całą twórczość Lady Pank, ale miło, że mnie uświadamiasz, iż mają kilka mocniejszych piosenek ? choć piosenki które przedstawiles są czasem mocno dyskusyjne.

Myślę też że czasem dzieciaki ułożą ambitniejszą i mniej kiczowatą rymowankę niż przykładowe "Z niczego coś"... I w tym aspekcie zgadzać się oczywiście nie musimy. Jeden woli przecież soczek, drugi ciepłe wino. Pozdrawiam ?
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Bon Jovi »

"Z niczego coś" jak i wiele utworów które przytoczyłem, chodziło mi o warstwę muzyczną. Starałem się wybrać coś z każdego albumu, pomijając wydawnictwa The Best, ballady, świąteczne jak i ścieżkę do filmu animowanego "O Dwóch takich...". Nie mam zamiaru Pana przekonywać, tylko zwrócić uwagę, że mocniejsze utwory także mają w swoim dorobku. Zgadzam się z Panem, że moje zasugerowane utwory mogą być dyskusyjne, każdemu co innego w duszy gra... Pozdrawiam serdecznie.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

Klawiszowiec był. Jak zawsze ostatnio Wojtek Olszak. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Bon Jovi »

Dopatrzyłem się Wojtka w utworach Kryzysowa Narzeczona i Drzewa zagranych w radio RMF FM.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:THUNDER wracają z nową płytą 12 marca!! :)

Będzie 11 całkowicie nowych piosenek.
A tak prezentują się w nowym singlu pt. „Last One Out Turn Off The Lights":
https://youtu.be/AWWZ38bQYZg
Brzmią zachecająco, przypominają się stare dobre lata! :)
P.S. Tu kawałek utworu nr 2 pt. "Destruction":
https://youtu.be/ZkPczFARarI
króciutki snippecik, ale też narobił mi smaka :D Fajnie, że wracają w dobrej formie
Tom, przegapiłem Twojego posta! Jaki fajowy album! Dzięki za polecenie! :)
Ale się dobrze ten rok zaczął!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Ricky Skywalker »

Ja od tygodnia nic innego nie słucham, jak tylko "LP40" :D No zażarła mi ta płyta, totalnie! Może tylko "Pokuta" mi nie siadła tak do końca, ale po co się czepiać ;) Ale ogólnie - mocna kandydatura na płytę roku:

Jakby ktoś był zainteresowany szerszą recenzją, to jest ona TUTAJ :))
prezes1 pisze:[I zupełnie z innej bajki: brat był wczoraj w Stodole i twierdzi, że "Pokolenia' brzmią czadowo na żywo. :)
Ja byłem w niedzielę na drugim koncercie. I potwierdzam - "Pokolenia" brzmią na żywo naprawdę fajnie. W ogóle wiele z tych nowych piosenek na żywo nabiera zupełnie nowego wymiaru - jest bardziej gitarowo, niż na płycie. Nie zdziwię się zresztą, jeśli za kilka miesięcy "LP40" doczeka się wersji deluxe z dodatkową płytą live - w sobotę ponoć zaczynali któryś numer 3 razy, a w niedzielę zagrali "Drzewa" 2 razy. Za długo siedzę w tym biznesie, by nie wiedzieć, co to sugeruje... :cfaniak:

Swoją drogą, mieliśmy tylko jedną piosenkę na zdjęcia - fociłem zatem w dość dużym pośpiechu, ale i tak parę ładnych ujęć udało się uchwycić. Zapraszam do oglądania TUTAJ :)

Zdradzę też, że wczoraj spotkał mnie niezwykły zaszczyt spędzenia 45 minut na łączach telefonicznych z Panasem. Świetny rozmówca! Materiał do poczytania będzie dostępny chyba w przyszłym tygodniu, ale już gorąco zapraszam :))
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”