Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

Tymczasem niejacy Shotgun Revolution wydali nowy materiał. Tłusty, gęsty, z przytupem. Smakowity.

https://youtu.be/s5-NDFz_LII
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Smolek »

Do tej listy dołączają The Muder Of My Sweet i Metalite, którzy wydadzą w tym roku nowe albumy studyjne. Ten drugi zespół wyda album 26 marca. Dodać do tego Dare i Elysion to zapowiada się dla mnie owocny rok. Harem Scarem raczej nastawiam się na 2022 rok.
Smolek pisze:2020 rok był bardzo owocny dla mnie bo nowe albumy studyjne wydały trzy moje ulubione zespoły: Bon Jovi, Harem Scarem, i Beyond The Black. Poza tym, nowy krążek wydali też Walk In Darkness, zespół odkryty przeze mnie kilka miesięcy temu, który z miejsca dołączył do mojego TOP10. Ale 2021 rok też nie zapowiada się najgorzej. Wszystko wskazuje, że w tym roku usłyszymy nowe albumy Elysion (mój nr. 4) i Dare (mój nr. 6). Gdyby nie pandemia, pewnie jeszcze w 2020 roku by udało im się je wydać. Poza tym, nad nowym albumem pracuje Harem Scarem, ale nie wiem czy uda im się go wydać już w 2021 roku, czy 2022 roku.
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Ricky Skywalker »

A dziś swą premierę miał najnowszy album The Pretty Reckless. Fajny! :cfaniak: Taylor Momsen, niegdyś dziewczyneczka z Gossip Girl, po raz kolejny pokazuje paru starszym rockmanom, jak w obecnych czasach nagrywać gitarową muzykę ;)

Całość do odsłuchania tutaj:
https://open.spotify.com/album/7DIpDSIh0m4FElsDwskEWo
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

Ricky Skywalker pisze:A dziś swą premierę miał najnowszy album The Pretty Reckless. Fajny! :cfaniak: Taylor Momsen, niegdyś dziewczyneczka z Gossip Girl, po raz kolejny pokazuje paru starszym rockmanom, jak w obecnych czasach nagrywać gitarową muzykę ;)

Całość do odsłuchania tutaj:
https://open.spotify.com/album/7DIpDSIh0m4FElsDwskEWo
Ricky, zrobiłbyś recke nowego Shotgun Revolution ?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

Ricky Skywalker pisze:A dziś swą premierę miał najnowszy album The Pretty Reckless. Fajny! :cfaniak: Taylor Momsen, niegdyś dziewczyneczka z Gossip Girl, po raz kolejny pokazuje paru starszym rockmanom, jak w obecnych czasach nagrywać gitarową muzykę ;)

Całość do odsłuchania tutaj:
https://open.spotify.com/album/7DIpDSIh0m4FElsDwskEWo
Dzięki Ricky! Fajowy album! Powiem szczerze, że nie znam za dobrze repertuaru ale ten najnowszy album ma wszystko aby mnie zachęcić! :)
I jej głos mi przypomina młodą(w sensie zadziorną) Shirley Manson co jest na plus bo lubię Garbage.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
Ricky Skywalker pisze:A dziś swą premierę miał najnowszy album The Pretty Reckless. Fajny! :cfaniak: Taylor Momsen, niegdyś dziewczyneczka z Gossip Girl, po raz kolejny pokazuje paru starszym rockmanom, jak w obecnych czasach nagrywać gitarową muzykę ;)

Całość do odsłuchania tutaj:
https://open.spotify.com/album/7DIpDSIh0m4FElsDwskEWo
Dzięki Ricky! Fajowy album! Powiem szczerze, że nie znam za dobrze repertuaru ale ten najnowszy album ma wszystko aby mnie zachęcić! :)
I jej głos mi przypomina młodą(w sensie zadziorną) Shirley Manson co jest na plus bo lubię Garbage.
Bardzo fajne granie. Świetne chrupiące riffy (do tego cholernie tricky), soczysta produkcja no i...dziewucha (nie dość, że wygląda) z tą mglistą chrypą daje radę ? solidny Hard rockowy kopniak
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze: no i...dziewucha (nie dość, że wygląda) z tą mglistą chrypą daje radę ? solidny Hard rockowy kopniak
No ta dziewucha robi wrażenie! Obejrzałem sobie kilka starszych kontrowersyjnych klipów, babeczka czuje rock and rolla i wie jak to sprzedać! :)
Pozostałe płyty też w porządku. Zauważyłem, że mają taki schemat: pierwsza połowa płyty to 'łojenie' aż miło, a druga to granie spokojniejsze i zróżnicowane.
Na razie ta najnowsza płyta mi się najbardziej podoba(btw - w Teraz Rocku 4 gwiazdki). :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze: no i...dziewucha (nie dość, że wygląda) z tą mglistą chrypą daje radę ? solidny Hard rockowy kopniak
No ta dziewucha robi wrażenie! Obejrzałem sobie kilka starszych kontrowersyjnych klipów, babeczka czuje rock and rolla i wie jak to sprzedać! :)
Pozostałe płyty też w porządku. Zauważyłem, że mają taki schemat: pierwsza połowa płyty to 'łojenie' aż miło, a druga to granie spokojniejsze i zróżnicowane.
Na razie ta najnowsza płyta mi się najbardziej podoba(btw - w Teraz Rocku 4 gwiazdki). :)
Wiesz, łojeniem tego bym nie nazwał ? fajny gitarowy radiowy rock, ale fakt, że na tle "2020" to już solidne pier... ?

Generalnie na klipach (znam jeden, gdzie czasem to naughty girl, czasem córka Mansona) się nie skupiam. Cholernie za to podoba mi się jej barwa głosu! Taka trochę "smoked"? trochę "smooth". I nawet jeśli to od początku do końca produkt to... życzyłbym sobie i wszystkim więcej takich "produktów" z półki melodyjnego radiowego "łojenia".

P.S. prezes, a co sądzisz o płycie chłopaków z Shotgun Revolution??
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze: solidny Hard rockowy kopniak
M pisze: łojeniem tego bym nie nazwał ? fajny gitarowy radiowy rock
To są Twoje 2 wpisy. I nie wiem który jest aktualny dzisiaj. W każdym razie dla mnie się wzajemnie wykluczają ;) I dla Ciebie to nie 'łojenie,' a dla mnie tak. :)
Piosenki jak 'So It Went' czy 'Only Love Can Save Me Now' czy nawet chwytliwy singiel 'Death by Rock'n'roll' do radia się raczej nie nadają w dzisiejszych czasach.
I tak jak pisałem wcześniej - płyta jest zróżnicowana(jest tam dużo fajnego radiowego rocka jak i łojenia). Więc podsumowując - jest to zarazem hard rockowy kopniak i fajne radiowe gitarowe granie. :) I tego szukam w muzyce.
M pisze:a co sądzisz o płycie chłopaków z Shotgun Revolution??
Muszę posłuchać ale z opisu i informacji o tej kapeli - nie sądzę, aby mi podeszli. ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze: solidny Hard rockowy kopniak
M pisze: łojeniem tego bym nie nazwał ? fajny gitarowy radiowy rock
To są Twoje 2 wpisy. I nie wiem który jest aktualny dzisiaj. W każdym razie dla mnie się wzajemnie wykluczają ;) I dla Ciebie to nie 'łojenie,' a dla mnie tak. :)
Piosenki jak 'So It Went' czy 'Only Love Can Save Me Now' czy nawet chwytliwy singiel 'Death by Rock'n'roll' do radia się raczej nie nadają w dzisiejszych czasach.
I tak jak pisałem wcześniej - płyta jest zróżnicowana(jest tam dużo fajnego radiowego rocka jak i łojenia). Więc podsumowując - jest to zarazem hard rockowy kopniak i fajne radiowe gitarowe granie. :) I tego szukam w muzyce.
M pisze:a co sądzisz o płycie chłopaków z Shotgun Revolution??
Muszę posłuchać ale z opisu i informacji o tej kapeli - nie sądzę, aby mi podeszli. ;)
Nie. Te wpisy w żadnym wypadku się nie wykluczają. To solidny Hard rockowy kopniak, ale nie jest to żadne łojenie, bo... czym wtedy byłaby Slayerowska młocka? Rozumiem jednak o co Ci chodzi i OK?

Płyta ma jedną wadę. Szybko wlatuje i szybko wylatuje. Ot, tyle ?
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: Paulska »

Ricky Skywalker pisze:W.E.T wypuszcza nową płytę, "Retransmission", 22 stycznia. 2 single już w sieci:
- "Big Boys Don't Cry": https://www.youtube.com/watch?v=XSoFybZG0_I
- "Got To Be About Love": https://www.youtube.com/watch?v=qPJcLc-Kp9g
Odkąd Ricky wrzucił informację o nowym W.E.T. czekałem na tę płytę z dużą niecierpliwością, bo dwa pierwsze kawałki wybrzmiały bardzo zachęcająco.
Płyta wyszła - zgodnie z zapowiedzią - 22.1 i zawiera 11 kawałków.
I już wiem, że będzie to jedna z moich płyt roku.
Równa, wyrazista. Po prostu dobre, melodyjne rockowe granie. Od kawałków, które dają kopa, po świetne ballady. W klimacie ostatniego H.E.A.T., ale jednak trochę inna.
Dla mnie numerem 1. jest "Got To Be About Love", ballada która wchodzi w głowę i tam zostaje. Ale świetne są również "Beautiful Game", "The Call Of The Wild", "The Moment Of Truth", "One Final Kiss", czy "Big Boys Don’t Cry".
Owszem, taki typ grania trzeba lubić, ale jeśli ktoś lubi... to pozycja obowiązkowa.
Dla mnie 8-9/10 jako całość.

A tu, jakby ktoś z Was chciał się wgłębić - recenzja: https://www.sonicperspectives.com/album ... nsmission/
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze:Płyta ma jedną wadę. Szybko wlatuje i szybko wylatuje. Ot, tyle ?
Jednym wylatuje, innym wlatuje. Słucham codziennie, bardzo mi się podoba! :)
A czytając o piosence '25' jestem przekonany, że pisali specjalnie pod Bonda nr 25, tylko im odrzucili. Szkoda, byłaby najlepsza bondowska piosenka od dawna.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze:Płyta ma jedną wadę. Szybko wlatuje i szybko wylatuje. Ot, tyle ?
Jednym wylatuje, innym wlatuje. Słucham codziennie, bardzo mi się podoba! :)
A czytając o piosence '25' jestem przekonany, że pisali specjalnie pod Bonda nr 25, tylko im odrzucili. Szkoda, byłaby najlepsza bondowska piosenka od dawna.
Zgadzam się. Wszystko zależy przede wszystkim od tego co nam się podoba. Koniec końców to przecież dobrze zrobiona muzyka, dedykowana wielbicielom chwytliwego radiowego Hard rocka bądź po prostu rocka.

Co jednak poradzę, że już nie wracam ? Być może za mało to depresyjne??? albo za mało w tych gitarach dołu.

Żeby jednak nie smęcić - czy też zauważasz/słyszysz w tym wokalu...Suzanne Vega??

P.S. Jak tam Shotgun Revolution?

P.P.S. Zresztą, naprawdę trudno znaleźć coś wartościowego. Większość rzeczy brzmi tak samo bądź podobnie. Nowe kapele heavy to zmetalizowany Linkin Park lub cover bandy (Greta, Paralyzed). Tak to przynajmniej widzę.

Znaleźć coś tłustego, ciężkiego, niskiego i przy okazji nie ocierającego się o ogólną sztampę... Trudne. Trzymaj się!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: prezes1 »

M pisze: Żeby jednak nie smęcić - czy też zauważasz/słyszysz w tym wokalu...Suzanne Vega??
P.S. Jak tam Shotgun Revolution?
Trzymaj się!
Zauważam i słyszę też babkę z The Pretenders.:)
Generalnie fajny ma wokal dziewczyna i w rocku i country i balladkach.
Shotgun - widziałem kilka teledysków, chyba nie moja działka. Ale ok, przesłucham nowy album w wolnej chwili. btw - coś się czepił tej kapeli? Taka jest dobra?
Ty też się 3m! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2021

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze: Żeby jednak nie smęcić - czy też zauważasz/słyszysz w tym wokalu...Suzanne Vega??
P.S. Jak tam Shotgun Revolution?
Trzymaj się!

Zauważam i słyszę też babkę z The Pretenders.:)
Generalnie fajny ma wokal dziewczyna i w rocku i country i balladkach.
Shotgun - widziałem kilka teledysków, chyba nie moja działka. Ale ok, przesłucham nowy album w wolnej chwili. btw - coś się czepił tej kapeli? Taka jest dobra?
Ty też się 3m! :)
Nie wiem czy jest w ogóle dobra. Po prostu nagrali coś co mi gitarowo leży. Chrupiące, niskie, kreatywne riffy. Wokalnie czasem zęby zgrzytają i cholernie blisko Volbeat, ale... dobre to je?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”