Najlepsza z 2020

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Najlepsza z 2020

1. "Limitless"
0
Brak głosów
2. "Do What You Can"
0
Brak głosów
3. "American Reckoning"
0
Brak głosów
4. "Beautiful Drug"
2
6%
5. "Story of Love"
1
3%
6. "Let It Rain"
1
3%
7. "Lower the Flag"
4
13%
8. "Blood in the Water"
19
59%
9. "Brothers in Arms"
3
9%
10. "Unbroken"
2
6%
11. "Shine"
0
Brak głosów
12. "Luv Can"
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 32

usunięty użytkownik 4858

Najlepsza z 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

To co, może porobimy już jakieś głosowania? Chyba nie ma na co czekać, może na początek bardzo prosta ankieta:
Zaznaczamy najlepszą piosenkę.
Powinno to wyłonić co najmniej podium, bo jak widać po pierwszych wpisach, zdania co do "Numeru Jeden" są podzielone...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: EVENo »

Ja z tego miejsca chciałbym poprosić o wstrzymanie się z "Survivorem" (o ile ktoś pamięta co to jest :P ), mam zamiar go otworzyć, ale co najmniej po tygodniu od premiery ;)

Jestem pod jednym odsłuchu i mam trzech faworytów. Wybiorę po drugim odsłuchu.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

EVENo pisze:Ja z tego miejsca chciałbym poprosić o wstrzymanie się z "Survivorem" (o ile ktoś pamięta co to jest :P ), mam zamiar go otworzyć, ale co najmniej po tygodniu od premiery ;)
spróbuję wytrzymać tak długo ;D
Przydało by się odświeżyć takze inne głosowania :)
usunięty użytkownik 4858

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

no i mamy podium jak mówiłem :)
Jest jeszcze walka o 2-ie/3-ie miejsce, ale złoty medal już zostaje wybity dla Blood
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: Bon Jovi »

Mój typ to "Brothers in Arms". Widzę że jeszcze jedna osoba głosowała na ten kawałek w stylu r'n'r :-)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: Damned »

Głos oddałem na "Blood in the Water"... i dzisiaj trochę żałuję, bo najchętniej wracam do "Lower the Flag".
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: TheRock »

Oczywiście, że Brothers in Arms !! Pogieło Was? Co Wy ludzie nie lubicie rocka?! ;[ ;/ :D Wolicie jakieś smuty? To się nie dziwię, że nagrywają takie albumy gdzie połowa to ballady na jedno kopyto.
...and just only rock...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: M »

TheRock pisze:Oczywiście, że Brothers in Arms !! Pogieło Was? Co Wy ludzie nie lubicie rocka?! ;[ ;/ :D Wolicie jakieś smuty? To się nie dziwię, że nagrywają takie albumy gdzie połowa to ballady na jedno kopyto.
Osobiście, wolę metal ? Bon Jovi niestety nie gra metalu. Cenię ich za coś innego. Smuty wychodzą im zdecydowanie lepiej niż grzeczny radiowy rock.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: TheRock »

M napisał - "Osobiście, wolę metal ? Bon Jovi niestety nie gra metalu. Cenię ich za coś innego. Smuty wychodzą im zdecydowanie lepiej niż grzeczny radiowy rock"

Ależ przecie oni też to grali - pudel-metal, hair-metal, pop-metal, soft-metal, zwał jak zwał, ale zawsze... ???

Smuty?! Teraz zaczęli grać, tak to grali power ballady, smuty może tak, ale na These Days, tylko tam były smuty wyjatkowe, fajowe - Power Smuty z wielką ilością gitary.

KTF, Bounce, HAND, nawet Circle, może są tam jakieś takie, ale te płyty raczej kojarzę z porządnym graniem. Zresztą ostatnie Twoje zdanie jest dziwaczne, trudno z nim polemizować.

Twoja wypowiedź buńczucznie zabrzmiała, trochę jak - "ja tam normalnie to słucham metalu, a puszczam se bon jovi jak się nudzę albo z dziewczyną całuję".
...and just only rock...
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: M »

TheRock pisze:M napisał - "Osobiście, wolę metal ? Bon Jovi niestety nie gra metalu. Cenię ich za coś innego. Smuty wychodzą im zdecydowanie lepiej niż grzeczny radiowy rock"

Ależ przecie oni też to grali - pudel-metal, hair-metal, pop-metal, soft-metal, zwał jak zwał, ale zawsze... ???

Smuty?! Teraz zaczęli grać, tak to grali power ballady, smuty może tak, ale na These Days, tylko tam były smuty wyjatkowe, fajowe - Power Smuty z wielką ilością gitary.

KTF, Bounce, HAND, nawet Circle, może są tam jakieś takie, ale te płyty raczej kojarzę z porządnym graniem. Zresztą ostatnie Twoje zdanie jest dziwaczne, trudno z nim polemizować.

Twoja wypowiedź buńczucznie zabrzmiała, trochę jak - "ja tam normalnie to słucham metalu, a puszczam se bon jovi jak się nudzę albo z dziewczyną całuję".
Chyba za bardzo bierzesz do siebie moje wpisy Przyjacielu.

Może 20-25 lat temu, kiedy człowiek był jeszcze nastolatkiem...Wtedy, kto wie... Może miałoby to jakiś podtekst buty czy "dowartościowania się".

Tymczasem Kolego Drogi napisałem tylko czym jest dla mnie DZISIAJ takie "rockowa nie" BJ, czy innych tego typu zespołów... Przyjemnie posłuchać, ale czy to jest mocny, gitarowy rock?

W muzyce BJ szukam innych uciech. I na tym poprzestańmy, bo bez sensu kłócić się o to. Dla jednego Avril Lavigne to rock, dla drugiego...

Jeśli natomiast jesteś zorientowany na bardziej gitarową muzykę czy pełniejsze, mocniejsze formy to polecam najnowszy album Katatonii "City Burials"... Osobiście - nic lepszego (póki co) w tym roku nie słyszałem...

Z tym, że Tobie naturalnie niekoniecznie musi się takie granie podobać. Pozdrawiam
usunięty użytkownik 4858

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze: polecam najnowszy album Katatonii "City Burials"... Osobiście - nic lepszego (póki co) w tym roku nie słyszałem...
jasny gwint, Mariusz, weź chociaż mnie ostrzegaj jak polecasz nudy na pudy! ;D
Na szczęście straciłem czas jedynie na fragmenty smętnego lacquer i blood cośtam, czekam na referencje kogoś lepszego, tych pań na pewno nie zatrudnię w moim odtwarzaczu ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: EVENo »

Brothers to jedyna stricte rockowa piosenka na albumie i każdemu fanowi rocka powinna się spodobać. Więc wyjątkowo będę teraz bronił M i jego "wolę metal", bo fan metalu też w kółko słucha jednego i tego samego, ale jest to jednak trochę inne od jednych i tych samych rockowych piosenek. Każdy ma chyba takie swoje brzmienie, które trafia do niego ilekroć by tego nie usłyszał, ilekroć ktoś by tego nie odgrzał na nowo. Brothers to rockowa piosenka i nie ma wiele więcej do zaoferowania. Nie dla każdego sam fakt rockowego brzmienia musi być wystarczający. Dla wielu tutaj pewnie jest, ale nie dla każdego.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:
M pisze: polecam najnowszy album Katatonii "City Burials"... Osobiście - nic lepszego (póki co) w tym roku nie słyszałem...
jasny gwint, Mariusz, weź chociaż mnie ostrzegaj jak polecasz nudy na pudy! ;D
Na szczęście straciłem czas jedynie na fragmenty smętnego lacquer i blood cośtam, czekam na referencje kogoś lepszego, tych pań na pewno nie zatrudnię w moim odtwarzaczu ;)
Widzisz... Dla Ciebie nudy na pufy, dla mnie - majstersztyk bez zbędnej nuty. Ale po prostu trzeba lubić takie granie i tyle. Ty nie lubisz i OK.
Tobie wchodzi Gotthard, mi nie. Nie ma co się spinać czy licytować.

"Pogrzeby miejskie" są świetnie wyprodukowane, uzbrojone w kapitalne utwory. To, że Tobie nie podeszło... Cóż poradzę ? ja zaziewalem się przy Fishu.

Polecić mogę też nowego Mansona (stabilnie i konkretnie), nowy Seether, który na nowo muzyki nie piszę, ale to pierwszy krążek od lat, który brzmi niczym "Dirt" AiC.

Jedni ludzie są hedonistami, inni neurotykami, lub introwertykami. Taki po prostu jest świat. Dlatego nie powinniśmy oceniać negatywnie muzyki która nas nie dotyka w żaden sposób, bo jak znaleźć wspólny mianownik dla AC/DC i Pink Floyd?

Dlatego staram się nie tracić czasu na pisanie o czymś czego nie miałem nawet siły przesłuchać choćby po łebkach (H.e.a.t, Gotthard, 5FDP, itd).

Lubię jednak pisać o muzyce.
usunięty użytkownik 4858

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze: Lubię jednak pisać o muzyce.
no spoko, ja tylko informuję co do mnie nie trafia z Twojej reklamy :)

A wracając do tematu głównego: póki co na 22 głosy aż 13 dostał "Blood".
Na drugim ex aequo "Brothers" i" Flag", na trzecim "Drug", a punkt za podium "Lovestory". Fajnie, że jest mały rozrzut w ocenach, każda z tych pozycji jest inna i trafia do kogo innego, jest z czego wybierać, album uważam za udany
Ostatnio zmieniony 6 października 2020, o 20:24 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Najlepsza z 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:
M pisze: Lubię jednak pisać o muzyce.
no spoko, ja tylko informuję co do mnie nie trafia z Twojej reklamy :)

Widać kiepska reklama?

A jak oceniasz ostatniego "Księcia Ciemności"? Album ma formę swoistego pożegnania. Ozzy już swoje lata ma, ale Jego (przy Ozzym nie wypada inaczej???) muzycy... Świetną robotę zrobili, bo płyta cholernie gitarowa.

Ukąsiła mnie też Sepultura (ale to znów nie Twoja bajka) i Paradise Lost z graniem potężnym i przestrzennym jak diabli, a ostatnio chodzi za mną (bądź po głowie) Vous Autres "Sel de Pierre"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”