Błędy, pomyłki

Forum ogólne

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Błędy, pomyłki

Post autor: Grzesiek »

Grając na gitarze nietrudno o jakiś "kiks" - okazji do zrobienia błędu jest mnóstwo zarówno na gryfie jak i w prawej ręce. Osobiście gram już kilka lat na gitarze klasycznej i właśnie pomyłki (nieczyste dźwięki itp.) są dla mnie największym gitarowym utrapieniem. Oczywiście na klasyku/akustyku łatwiej o "nieczystości".


Podziwiam Samborę za precyzję z jaką gra - praktycznie prawdopodobieństwo pomyłki jest niesamowicie niewielkie. Sam nie wiem jak oni (wogóle gitarzyści z najwyższej półki) to robią. Przecież solówki bywają bardzo trudne, a oni właściwie nigdy się nie mylą.

Chodząc na koncerty gitarzystów klasycznych (także tych znanych) zauważyłem że praktycznie nie ma wykonań w których ktoś by czegoś nie "schrzanił". Na dodatek wcale nikogo to nie razi! To jest normalka. Tymczasem pomyłka Sambory jest wielką sensacją, niemal skandalem.


Dotąd myślałem że Richie jest nieomylny. :razz:
Ostatnio jednak znalazłem takie nagranie:
http://pl.youtube.com/watch?v=pMg1Q0-35QI

Nie rozumiem kilku rzeczy:
- czemu Richie nie wszedł od razu (tak jak zawsze) - czy przez nieuwagę czy problem ze sprzętem
- czemu jak już nie trafił (chyba w lewej) w odpowiedni dźwięk około 3.15, zamiast to zatuszować poddał się, a na dodatek cały zespół przestał grać?
- Jon mówi: One of the most famous guitar solos in all of Rock-n-Roll and you decide to break the guitar.. Co ma na myśli mówiąc "break the guitar" - zepsuć gitarę?


Znacie więcej takich sytuacji (konkretnie chodzi mi o wpadki związane z gitarą). Może sami gracie i macie jakieś doświadczenia?
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2008, o 16:30 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Dlaczego sie nie myli? Talent , talent , talent , praca , praca , praca i ok 30 (jak nie wiecej) lat spedzonych z gitara w reku.

Co do filmu to widzialem juz go wczesniej , smiesznie wyglada moment bledu. ALe po tym ja Riche zaczyna 2 podejscie widac jak genialnym jest gitarzysta. Ta moc jest niebywala :-)
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

AxeL pisze:Co do filmu to widzialem juz go wczesniej , smiesznie wyglada moment bledu
Właśnie zastanawiam się gdzie tkwi błąd. Z tego co wyczytałem w komentarzach to błędem było jedynie opóźnione wejście z solówką (podobno miał skaleczony kciuk i nie zdążył gitary zmienić), bo później Jon powiedział "Wait a minute" i Richie skończył, a nie pomylił się.
Awatar użytkownika
magda01614
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 573
Rejestracja: 31 sierpnia 2007, o 11:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magda01614 »

Tak, raczej wszedł z solówką za poźno, jednak jeśli miał skaleczony palec to tak troche trudno grać :D
Grzesiek pisze:Osobiście gram już kilka lat na gitarze klasycznej i właśnie pomyłki (nieczyste dźwięki itp.) są dla mnie największym gitarowym utrapieniem.
Nawet nie mów, złapiesz pół milimetra bliżej progu, lub dalej i już dziadostwa się narobi :D Naprawde nie mam pojęcia jak ten mnasz Richie to robi, nawet po 30 latach :-D

A do do filmików to miałam gdzieś linka, jak znajde to dorzuce. Można sobie także oglądać BJ Unplugged :)
Grzesiek pisze:Co ma na myśli mówiąc "break the guitar" - zepsuć gitarę?
Break znaczy też przerwać, zapewne chodziło mu o przerwanie gry na gitarze, co jeśli zrobi Sambora jest naprawde skandalem :D


Przy okazji znalazłam fajny filmik, może nie na temat, ale co tam :) :
http://pl.youtube.com/watch?v=6tJs8FUS7 ... re=related

Jak widać Richiemu się bardzo podoba :razz:
"...On any other day, I'd be blue eyes cryin,
I could tell the world, 'At least I'm tryin',
The clouds are breakin',
The sun is shinin' new for me and you..."
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Wiec nowy album BJ bedzie nosic nazwe KAKTUS :D Sambora to dobry kat :D
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
KondZik

Post autor: KondZik »

No faktycznie Richie sie spóźnil i afera wyszla niezla :-D
Jakos wybrneli z tego, choc napewno dla ogladajacych to niezapomniany akcent :wink:
"Richie Sambora is God" Powiedzialbym tylko "Yes Jon he's God"
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2007, o 18:38 przez KondZik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Kondzik proponuje zaczac pisac tutaj : http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?p=23888#23888
:-)
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

break the guitar - mysle ze chodzi tutaj zwyczajnie "popsuc sekcje gitarowa piosenki" :razz: co do skaleczonego palca - jon sam przyznal ze Richie mial wtedy skaleczony palec. Wystarczy poszukac na youtube filmiku z trasy HAND behind the scenes z Philadelphi. Tam Jon mowi wlasnie o tym :-D
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

co do filmiku to nie wiem co sie stało ze sie spóźnił z solowka ale wyszli z tego żartem, nawet udanym:P pamietam tez filmik jak Jon zapomiał słów do Bed of Roses..:P więc każdemu się zdarzyć może :mrgreen:
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
alexz123
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 335
Rejestracja: 31 sierpnia 2007, o 18:01
Lokalizacja: ?ódź

Post autor: alexz123 »

Gitary klasyczne i akustyczne rulez!!! Nie ma piosenki, w której chociaż jeden dźwięk nie wyjdzie nieczysto :? Chęć rozwalenia własnej gitary - bezcenna.

Mimo wszystko Richie wyszedł z tego obronną ręką i zachował się fajnie. Już kilka razy na pewno zdarzały mu się pomyłki, więc jest do tego przyzwyczajony jak każdy gitarzysta... :-D
Tell me what I got to do
To make my life mean more to you...

Tell me who I got to be
To make you a part of me...
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Czy nie sądzicie że takie rzeczy są planowane? Marketing :D
02.03.2008 - Philadelphia
24.03.2010 - Philadelphia
19.06.2013 - GDAŃSK
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Hehe, to byłoby już przegięcie :)) Błędy się zdarzają nawet najlepszym a fani dzięki temu mogą się przekonać że Richie też jest człowiekiem :P
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

JJ pisze:Błędy się zdarzają nawet najlepszym
A masz jakieś ciekawe przykłady pomyłek? Niekoniecznie Sambory, ale też innych znanych gitarzystów.
Ja ostatnio oglądałem cały koncert z Tokyo Dome 2008 i nie zauważyłem ani momentu zawahania, niepewności, nie mówiąc już o pomyłce. Czasem trochę brzęczy na akustyku ale to już chyba każdy tak ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Richie Sambora”