Krytycy a Ryszard ;)

Forum ogólne

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Sorki Rattie, chyba się pomyliłem. trochę pisałem mój post i walneło mi się z tym czasem gry Blackmore'a i Sambory........ jescze raz sorki :P:P:P

[ Dodano: 2006-05-11, 15:40 ]
A po za tym Blacmore też potrafi niezle przykopać :D
Stratocaster
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 18 września 2005, o 23:44
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Stratocaster »

Piszecie że Richie nie jest popularny... powiem Wam, że w środowisku "gitarowym" jest znany i to bardzo. Swego czasu aktywnie wypowidałem się na forum gitara.pl i z ciekawości zrobiłem temat o Samborze, wiele osób wypowiadało się o nim bardzo pochlebnie i wiedziało kto to jest !!! Pozatym nie sadze aby tak zanana i szanowana firma jak Fender wypuściła na rynek gitary sygnowane nazwiskiem przeciętnego gitarzysty... co do jakości tych gitar też się wypowiem bo mój znajomy ma takową i jest znakomita, sam na taką poluję na Allegro niestety jeżeli się pojawiają to mexico...
Dla mnie podobnie z resztą jak wielu osób znających temat Sambora jest gitarzystą wybitnym i nie dlatego ze słyszało o nim tyle czy tyle osob albo sprzedal iles tam płyt tylko dlatego że ma swój własny styl, a jest to coś a czym marzy każdy kto gra na gitarze... Niewiem jak wy ale ja słyszac nagranie jestem w stanie poznac ze to Sambora - mistrz tappingu, tremolo... i to go własnie odróznia od gitarzystow typu M.A. a co do krytyków do zapraszam do lektury "poważnych" zagranicznych czasopism o tematyce gitarowej, w których co jakis czas gosci samobora wlasnie jako wybitna postac swiata gitary, bo mając na mysli nie pochlebne opinie macie zapewne na mysli Polska prase, chociaz i tu wsrod wielu krytykow BJ mozna znalesc cieple slowa o samborze - m.in. głąb Leszczyński który mieszając z gnojem TLFR wspomniał że jedyny + tej płyty jest taki że widać na niej jak genialnym gitarzysta jest Sambora i ile BJ mu zawdzieczają...
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Zgadzam sie zprzedmowca ;] Piersze w miare madre slowa ktore przeczytalem na ten temat ;] Mam prozbe do Stratocaster wspominales o recenzji TLFR stworzona przez Leszczynskigo , jak przeczytales ja na necie moge prosic o link :) Z checia takze bym ja przeczytal :)
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Dodam jeszcze kilka ciekawostek np. gdzie Richiego Samborę można jeszcze usłyszeć oprócz solowych jego projektów i gry w Bon Jovi.

1980r. - "Lessons" The Message
1987r. - "Cher" Cher
1987r. - "Heart Over Mind" Jennifer Rush
1989r. - "Trash" Alice Cooper
1993r. - "Muddy Water Blues" A tribute To..." Paul Rodgers
1996r. - "Stories Told & Untold" Bad Company
2001r. - "Missundaztood" Pink ( w utworze "Misery" wspólnie z Stevenem Tylerem)
2004r. - "Shark Frenzy" Shark Frenzy

To są oczywiście tylko przyklady... 8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Ja dodatkowo na 110 % moge dołączyć się do słów stratocaster.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Niewiem jak wy ale ja słyszac nagranie jestem w stanie poznac ze to Sambora - mistrz tappingu, tremolo...
W sumie niewiele tego było więc ciężko nie poznać :P
A tak na poważnie - ja bez problemu poznam grę choćby i Janicka Gersa, to oznacza, że on jest wirtuozem??
m.in. głąb Leszczyński który mieszając z gnojem TLFR wspomniał że jedyny + tej płyty jest taki że widać na niej jak genialnym gitarzysta jest Sambora i ile BJ mu zawdzieczają...
Czyli Leszczyński ogólnie jest głąbem, ale jak powie zdanie pokrywające się z Twoim, to momentalnie inaczej go oceniasz?? A może właśnie dlatego, że jest głąbem tak a nie inaczej powiedział o Samborze??
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Sambora jest genialnym gitarzystą jednym z najlepszych, poprostu SUPER!!! myślę że np. ponad 5 minutowy kawałek "Mrs. Sambo" 8) to tylko próbka jego olbrzymich możliwości, dodam jeszcze tylko tyle że szacunek dla niego się należy, tak jak do innych naprawde świetnych wioślarzy. 8)
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

:cojest: :klotnia: :killer: :killer: :killer: :killer: :arrow: :sciana: :gazeta: :nonono: :papa2:
przebieg tego tematu w skrocie
C'mon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

No fajna jadka się tutaj urządziła.

1# - Twistet napisała, że Undiscovered jest niekomercyjny - Ha Ha. Raem z Destination Jona są to 2 najbardziej komercyjne solowe projekty. Już 1-wszy singiel był nastawiony aby uzyskać jak najweiksz popularność. Szybki i Popowo-rockowy czyli to co pod koniec lat 90-tych się sprzedawało.

2# - Richie ma obecnie dobre oceny krytyków. Zresztą jak zytam stare artykuł
to od dawna takowe mial.

3# - Jeśli hodzi o krytyke to njbarziej niszczeni byli prze krytyke w latach 80-tych" . Jakby ktos nie zauważył od dłuższego czasu włąśnie od These Days Bj mają wręcz rewelacyjne opinie krytyków. Nie przeczytałem żadnej niepohlbnej opini w stosunku do albumu CRUSH.
Pozatym od czasu Crush Jovisi zdobyli 4 nominacje Grammy. Wczśniej mogliby tylko o takim "zaszczycie" pomarzyć.

4# - Czy Rychu jest popularny ? Wśród osób z kręgu gitarzystów napewno tak . Występował już na niezliczonej ilości koncertów ku czci słąwnym gitarzystom, występował gościnnie na óżnych płytach itp. Jest na pewno człowiekiem cenionym.

5# - Czy Jest popularny wśród zwykłych ludzi. Nie. Mało kto wie kto to jest. Jego płyty nie sprzedają się za dobrze chociaz Stranger tylko chyba dlatego, że nie miał dobrej promocji, a i pierwszy singiel to powinno być "Father Time", albo "On Light Burning"
Co do Undiscovered. Hard Times Come Easy chociaż bardzo komercyjny singiel to jego poziom nie jest najwyższy, a przy "Queen Of New Orleans" Jona może się schować.

6# Czy jest wybitnym gitarzystą. Co najwyżej bardzo dobrym. Widziałęm filmiki ludzi którzy tak wymiatają szybko na gitarze, że myśle iż Sambora tak by sobie nie poradził. Jest tylu genialnych gitarystów o któych nigdy nie usłyszymy.
Ale ja nie cenie go za to czy potrafi w ciągu sekuny kilkaset razy uderzyć w strune, ae za to, że potrafi zagrać z pasją. Potrafi zrobić takie solówki, że aż miło słuchać. Gra po prostu pięknie. No i tylko jego dobrych solówek brakuje mi na HANDZie,
To tak jak z Jonem. Nie moge powiezieć, że śpiewa zajeb.. dobrze (tzn potrafi modelować głosem na koncertach itp) . jak np Jackson czy Marysia Carrey ale ma głos który mi bardzo odpowiada (szczegółnie płyty od These Days) i uwielbiam go słuchać, a w połączeniu z gitarą Rycha, pianinem Dava i perkusją Tico to słuchanie takiej muzy = pradziwa uczta dla moich uszów.

Podsumowując Richie jest bardzo dobrym gitarzystą (nie genialnym). Krytyka go jak i zespół obecnie lubi. Undiscovered soul bylo nastawione na komercje i się nie udało więc obecna płyta albo będzie bardziej popowa albo powróci do korzeni.

Nie ma się o sprzeczać każdy ma swoje zdanie. To długie powyższe jest moje.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Twistet (błagam, jeśli piszemy imiennie, róbmy to chociaż poprawnie) jest pod wrażeniem-jeśli od czasów TD w górę Jon dobrze śpiewa, to...
*-*
Undiscovered jest komercyjna jak na Ryszarda, co nie znaczy, że jest komercyjna w ogóle. Zestaw tą płytę i utwory o wymowie takiej jak tytułowy, Who I Am czy Fallen From Graceland z przebojami jakże popularnych w tym czasie Spice Girls.
Rewelacyjne opinie krytyków w stosunku do Crusha i wszystkich płyt po nim sprawiają iż zastanawiam się, czy krytycy w ogóle znają się na tym, o czym piszą.
Jego płyty nie sprzedają się za dobrze chociaz Stranger tylko chyba dlatego, że nie miał dobrej promocji, a i pierwszy singiel to powinno być "Father Time", albo "On Light Burning"
A sądzisz, że utwór tak diabelnie dłuuuugi i patetyczny jak Father Time sprzedałby się w czasach grunge'u, roku 1991? o_O Szczerze wątpię.

A,i od kiedy Jackson jest rewelacyjnym wokalistą o wielooktawowym głosie XD?...

Tak więc-zakończmy tę dyskuję, bo robi się żałosniejsza z postu na post.
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
klaudula
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 551
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 23:18
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: klaudula »

Po tym jak przesłuchałam Father Time i Ballad of youth zaczełam podziwiać Richie'go nie tylko jako gitarzystę ale również jako wokalistę. Nie miałam okazji słyszeć wcześniej tych piosenek bo nie posiadam jego płyt solowych ale te dwie piosenki mi się bardzo podobają. A wracając do tematu fajnie by było gdyby wszyscy krytycy uważali, że Richie jest genialnym gitarzystą no wystarczy, że dla mnie jest i wiem że się powtarzam ale taka jest prawda :D
Race, it’s a race
But i’m gonna win
Yes i’m gonna win
And will light the fuse
I’ll never lose
And i choose to survive
Whatever it takes
rearviewmirror
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2006, o 14:04
Lokalizacja: hmmm... Seattle?

Post autor: rearviewmirror »

Gdyby wszyscy krytycy uważali, że Ryszard jest genialny, to chyba nie byłaby to krytyka, nieprawdaż? Nie ma nikogo, przed którym wszyscy biliby czołem, nawet tacy Vai czy Satriani mają swoich przeciwników. I to jest dobre, zdrowe, a ślepa czołobitność jeszcze nikomy na zdrowie nie wyszła.
kurczak
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2006, o 13:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Krytycy a Ryszard

Post autor: kurczak »

Richie nic sobie nie robi z tego co o nim mówią.Bardzo mi się podoba płyta Richiego Sambory
Sranger In This Town. :richie:
Keep The Faith
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

to prawda jest piekna.. bardzo doczekac sie nie mohge kiedy bedzie nastepna..
wielu krytykow sie czepia ryska ciagle a ja mam nadzieje ze bedzie super...
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

NIE USUWAC MOICH POSTOW ;/ PROSZE O TO BARDZO ;/ CO TO ZA FORUM ;/ <WG MNIE TEN POST NIE PRZETRWA 2 DNI>
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
ODPOWIEDZ

Wróć do „Richie Sambora”