Polak...

Forum ogólne

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
adanuta
It's My Life
It's My Life
Posty: 143
Rejestracja: 5 października 2006, o 15:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adanuta »

Czasem się zastanawiam, którego pana by tu bardziej brakowało- Jona czy Richiego...
żart oczywiście!
ciekawe jaki byłby BJ bez żadnego z nich ;)
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

na pewno inaczej by się nazywali.... :D

swoją drogą ciekawe jak - to trochę jak elementy historii alternatywnej....
macie jakieś pomysły?
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
Misiek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 329
Rejestracja: 13 października 2006, o 18:17
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Misiek »

Jeśli liderem zostałby Alec Kamiński to by się nazywali Cam Sky :P
"If You believe in something,
You can't give up"
R.S.
r3pr3z3nt
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 11 czerwca 2008, o 14:30
Lokalizacja: Olsztyn/Dublin
Kontakt:

Post autor: r3pr3z3nt »

To odgrzebię trupa, bo widzę, że to info nigdzie w tym temacie nie padło, a jest chyba dosyć istotne... ;]
Nazwisko Richiego to nazwisko rdzennie polskie - jego przodkowie wywodzą się ze wsi Samborowo.
Wyczytałem to kiedyś w jakimś wywiadzie z nim.
I prawda jest taka, że dosyć często wspomina o swoich polskich korzeniach - w USA jest moda na "jakieś" pochodzenie i Sambora najwyraźniej swojej polskiej krwi się nie wstydzi.
And I walk the streets...
piniool
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 49
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: piniool »

To w takim razie mógłby pokazać kolegom z zespołu kraj swoich przodków. A żeby podróż się zwróciła niech zagrają jakiś koncert :D
I nikt nie ocaleje poza nami
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Nazwisko Richiego to nazwisko rdzennie polskie - jego przodkowie wywodzą się ze wsi Samborowo.
To w takim razie mógłby pokazać kolegom z zespołu kraj swoich przodków. A żeby podróż się zwróciła niech zagrają jakiś koncert
Niech ich zabierze na Polską wioche i pokaże gdzie
jego babka masło ubijała i jak ojciec gołymi stopami kapuche w misie ugniatał :P haha
NIE NO TAKI ?ARCIK, ale mam bujną wyobraźnie :P Wyobraźcie sobie go w takiej sytuacji. Moze i Jon by sie skusił spróbować jak to jest odpalać 20letniego ursusa :P. A potem tradysyjnie do karczmy na "jednego" z okolicznymi rolnikami i akustyczny koncertcik country z setlistą z LH :P

A tak na poważnie. Interesowałem sie kiedyś trochę heraldyką i takimi tam i moznaby domniemywać, ze jego przodkowie należeli do jakiegoś herbu. Jeżeli wywodzi się on ze wsi, której nazwa ewidentnie pochodzi od jego nazwiska, to moze byc tak, ze któryś z jego przodków był jej założycielem, bąć została mu ona sprezentowana. A wiadomo, że "właścicielem" wsi i 'ludzi' mógł byc jedynie szlachcic... zagrodowy bo zagrodowy, ale jednak :P
Poza tym Sambor to staropolskie imie, którego używali między innymi książęta. A imie to oznacza w przekładzie z łaciny "walczący samotnie" :D
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Jovita
It's My Life
It's My Life
Posty: 150
Rejestracja: 10 listopada 2007, o 12:47
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: Jovita »

wow Piotrek, to prawie jak jakas basn :D
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Może ktoś też ma świra na punkcie genealogii jak ja, więc wrzucam dokument, który zdobyłam ostatnio świadczący o tym, iż dziadkowie Richiego byli rodowitymi Polakami. Może niewiele widać, ale rozszyfrowywałam to z oryginałem, więc wiem co mówię.

Dziadkowie: Anna i Jan Sambora - nazwisko zostało przekręcone przy odczytywaniu dokumentów z przedwojennego spisu powszechnego. Mogło równie dobrze brzmieć Sampora lub Samborski. Nie jestem do końca pewna czy nie zostało też inaczej zapisane na Ellis Island, co oczywiście bardzo utrudni odnalezienie prawdziwego miejsca pochodzenia w Polsce. Na chwilę obecną najprawdopodobniej była to jakaś wioska w Małopolsce, Richie zawsze upraszcza to mówiąc o Krakowie.
Wszystkie ich dzieci a było ich aż 9-cioro w tym ADAM - ojciec Richiego urodzili się już w New Jersey. Rok emigracji babci Anny K. to 1912. nom... poszukiwania trwają... :D

Chyba że ktoś jest w posiadaniu innych informacji to zapraszam do mnie.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

jovizna pisze:Rok emigracji babci Anny K. to 1912. nom... poszukiwania trwają... :D
No to jak 1912, to oni nie byli Polakami, a co najwyżej Austriakami, bowiem Kraków był pod zaborem austriackim :D
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

bartekbb23 pisze:
jovizna pisze:Rok emigracji babci Anny K. to 1912. nom... poszukiwania trwają... :D
No to jak 1912, to oni nie byli Polakami, a co najwyżej Austriakami, bowiem Kraków był pod zaborem austriackim :D
To w takim razie ja jestem NIEMK? :D
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Bardzo ciekawe informacje Jovizna. Swoją drogą budowa drzewa genealogicznego własnej rodziny to znakomita i szalenie ciekawa lekcja historii. W dzisiejszych czasach niestety coraz mniej osób jest tym zainteresowanych.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
usunięty użytkownik 4647

Post autor: usunięty użytkownik 4647 »

chciałabym wiedzieć wszystko o polskich korzeniach Richiego może ktoś z was posiada jakieś info oprócz tych oczywistych z wywiadów że lubi pierogi i bigos i jego dziadkowie pochodzą z polski. Będę wdzięczna za wszystko:)
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

majka420 pisze:chciałabym wiedzieć wszystko o polskich korzeniach Richiego może ktoś z was posiada jakieś info oprócz tych oczywistych z wywiadów że lubi pierogi i bigos i jego dziadkowie pochodzą z polski. Będę wdzięczna za wszystko:)
Co znaczy wszystko? :) Konkrety.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Witryna MyHeritage udostępniła spisy powszechne Ameryki od 1790 do 1930 roku, niektóre informacje są ogólnodostępne, za inne niestety trzeba płacić.
Dla zainteresowanych i umiejących się posługiwać takimi rzeczami: http://www.myheritage.pl/research
Może znajdziecie coś więcej na temat przodków Richiego.
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

jovizna pisze:
bartekbb23 pisze:
jovizna pisze:Rok emigracji babci Anny K. to 1912. nom... poszukiwania trwają... :D
No to jak 1912, to oni nie byli Polakami, a co najwyżej Austriakami, bowiem Kraków był pod zaborem austriackim :D
To w takim razie ja jestem NIEMK? :D
A ja JESTĘ ROSJANINĘ? <3 Eee, w sumie nie, moi przodkowie pochodzą też z Galicji... czyli jestę pół rosjaninę, pół austriakię ^^
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Richie Sambora”