Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Warszawa, 12 lipca 2019 r., PGE Narodowy

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: EVENo »

Przy tworzeniu setlisty marzeń nie dawało mi spokoju to, że trzeba iść na kompromisy, które są nieuniknione przy obecnej formie zespołu. Do tego stopnia, że umieściłem Knockout na końcu bisów :D I tak się zacząłem zastanawiać, czy zespół byłby w stanie dać taki koncert, że nawet najbardziej zagorzali fani wyszliby niezadowoleni? Wiecie, kiedy po jednej stronie barykady są marzenia o zagraniu Dry County, z drugiej można postawić opcję tak negatywną, że aż równie nieprawdopodobną.

Chciałbym abyście stworzyli listę piosenek, które byłyby przesadą. Combo koszmarów, którego nie moglibyście znieść. Nie musi to być cała setlista. Może to być po prostu kilka piosenek zagranych z rzędu zaraz po sobie, po których Wasza cierpliwość by się skończyła i powiedzielibyście "Dość, to się musi skończyć". Jeśli jakieś motywy będą się powtarzać, będziemy mogli zrobić petycję i być może nasz drogi Szanks się zlituje i wykluczy z seta kilka niechcianych koszmarków :D

Albo jeszcze lepiej - dogadamy się z Jonem, że w przeddzień koncertu urządzę Joey Show i zagram te wszystkie rarytasy, po to abyście już nie musieli ich słuchać podczas występu Bon Jovi :P
W każdym razie wrzucam setlistę koncertu tak złego, że aż niemożliwego i serdecznie zachęcam do dyskusji na temat tego, jakich utworów nie chcecie w Warszawie i dlaczego.

1. THIS HOUSE IS NOT FOR SALE
2. LOST HIGHWAY
3. IT'S MY LIFE
4. ROLLER COSTER
5. WITHOUT LOVE
6. JOEY
7. SHE'S MYSTERY
8. DIAMOND RING
9. I WANT YOU
10. WE WEREN'T BORN TO FOLLOW
11. PICTURES OF YOU
12. GOD BLESS THIS MESS
13. KNOCKOUT
14. WHO SAYS YOU CAN'T GO HOME
15. COMPLICATED
16. WE DON'T RUN
17. BAD NAME
18. BORN AGAIN TOMORROW
19. YOU HAD ME FROM HELLO
20. WOMAN IN LOVE
21. SHE DON'T KNOW ME
22. BECAUSE WE CAN
23. NEW YEAR'S DAY
24. COME ON UP TO OUR HOUSE

25. PRAYER
26. GOD BLESS THIS MESS (reprise)
27. SATURDAY NIGHT GAVE ME SUNDAY MORNING

28. GOD BLESS THIS MESS (extended)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: Adrian »

Kontrowersyjny temat . Jeśli dzisiaj ktoś mi zaproponowałby, że Twoja setlista zostanie zagrana w Warszawie to biorę ją w ciemno. Pomimo, że jest tam wiele utworów za którymi nie przepadam . Dlaczego? Głownie dlatego, że piosenki grane na żywo często brzmią inaczej niż na albumie. Często też znienawidzone piosenki na żywo wypadają o wiele lepiej i taka wersje człowiek uwielbia. Przykład mam z tego roku. "Perfect" Sheerana jest utworem który pomijam od razu jak leci. Po koncercie już kilkukrotnie oglądałem to wykonanie live, bo jest genialne. U Bon Jovi podobnie mam np ze Sleep When I'm Dead albo Bad Medicine czy Raise YH. Pomimo, że już mdli mnie na samą myśl, że mogą być zagrane, to na koncercie są mega mocne punkty i doskonale się na nich bawię.. Dlatego Twoja setlista mogłaby by być kapitalną sprawą.

Dla mnie setlista "koszmaru" to byłaby tak naprawdę taka setlista:
01.Last Man Standing +
02.You Give Love a Bad Name +++
03.Captain Crash & the Beauty Queen From Mars +++
04.Born to Be My Baby +++
05.I'd Die for You +
06.Bounce +
07.Wild in the Streets +
08.In These Arms ++
09.Have a Nice Day +++
10.Who Says You Can't Go Home +++
11.It's My Life +++
12.I'll Be There for You ++
13.Bad Medicine +++
14.Raise Your Hands +
15.Livin' on a Prayer +++
16.Lost Highway +
17.(You Want to) Make a Memory ++
18.We Got It Goin' On ++
19.We Weren't Born to Follow +
20.Superman Tonight +
21.Runaway +


Encore:
22.Bells of Freedom +
23.Someday I'll Be Saturday Night ++
24.Wanted Dead or Alive +++

Encore 2:
25.I'll Sleep When I'm Dead +++
26.Keep the Faith +++
27.Never Say Goodbye +

Jeżeli utwór jest na liście oznacza że słyszałem go przynajmniej 2x. W zupełności mo to wystarczy. Jest pełno genialnych utworów Bon Jovi które live świetnie wypadają (Roller Coaster, Bed Of Roses, This Ain't ALSong), a których jeszcze nei dane mi było usłyszeć. Wolałbym setliste pełną niespodzianek niż setliste z utworami które dane mi było już usłyszeć 4x. Chociaż oczywiście nie wyobrażam sobie koncertu bez livina, bad name czy imlife.

ps. Z Twojej setlisty to bardzo chcę (z tych realnych) usłyszeć : THIS HOUSE IS NOT FOR SALE, ROLLER COSTER, DIAMOND RING, GOD BLESS THIS MESS, WE DON'T RUN, BORN AGAIN TOMORROW i KNOCKOUT. - Te realne oczywiście.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: prezes1 »

Nie będę się w to bawił w tym temacie bo dość dobrze mi idzie w innym... ;)
Generalnie należy zacząć od tego że większość piosenek obecnie granych to seta koszmarów. Niektórych piosenek się nie da słuchać, niektórych Jon już nie potrafi śpiewać, niektóre są GENIALNE( ;) ).
I do czego to doszło aby cieszyć się jak małe dziecko że Jon zagrał np. Last Man Standing lub Memory. To jest zas%^%ny obowiązek grać takie piosenki na każdym koncercie a nie od święta na bisach. Przykładów można mnożyć ale mi się nie chce... :)
Jeśli chodzi o BJ to ja jestem koncertowo spełniony, słyszałem prawie wszystko co chciałem usłyszeć na żywo. Nie liczę na żadne cuda w Wwie, niech się przynajmniej odbędzie ten koncert i to w dobrej frekwencji, wystarczy. I tak nie przebije moich wcześniejszych koncertów BJ bo to niewykonalne!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: EVENo »

Podejście Adriana mi się podoba i chyba pokazuje największą wadę koncertów Bon Jovi. Wciąż to samo. Również stałe umiejscowienie Prayera zdaje się wszystkich nudzić. Bo granie go na końcu to trochę jakby zakładanie, że ludzie przyszli tylko dla tej piosenki :whoeva: Oczywiście, że nawet najbardziej znienawidzony utwór potrafi na żywo być jednym z najlepszych momentów koncertu - też już to przerabiałem. Właściwie... jak wymieniam sobie w głowie rzeczy, których będzie mi żal przez nieobecność na koncercie to jedną z nich jest fakt, że na Because We Can nie będę mógł tańczyć jak skończony idiota. Albo zachowywać się jak upośledzone dziecko na Knockout. Nie zrozumcie mnie źle - to brzmi jak dobra zabawa ;)

I słuszna uwaga Prezesa, bo jeszcze kilka lat temu jaranie się setami koncertów na forum miało sens, bo na każdym była chociaż jedna "nowość". Pamiętam, jak pojawił się nawet krąg kibiców This Ain't A Love Song i jaką wszyscy przeżyli euforię, gdy Jon w końcu to zaśpiewał ;) Czy to już nie wróci? Faktycznie doszło do tego, że Last Man Standing jest największą rewelacją sezonu...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: tribe94 »

EVENo pisze:I słuszna uwaga Prezesa, bo jeszcze kilka lat temu jaranie się setami koncertów na forum miało sens, bo na każdym była chociaż jedna "nowość". Pamiętam, jak pojawił się nawet krąg kibiców This Ain't A Love Song i jaką wszyscy przeżyli euforię, gdy Jon w końcu to zaśpiewał ;) Czy to już nie wróci? Faktycznie doszło do tego, że Last Man Standing jest największą rewelacją sezonu...
Równie mocno chciałbym usłyszeć Last Man Standing jak i This Ain't A Love Song.
Może zróbmy jakiś konkurs na utwór, który zostanie zagrany następny, z utwórów, które nie były grane przynajmniej od 2 tras koncertowych. Taki klub perełek :D

Inna sprawa, że moim zdaniem zespół mogłby mieć na miejsce niemal każdego utworu z setlisty drugi, w mniej więcej podobnym stylu i rotować nimi swobodnie. Albo i więcej utwórów alternatywnych. I tak na przykład Bed Of Roses mogłoby być rotowane z This Ain't A Love Song i Thank You For Loving Me chociażby. We Weren't Born To Follow zamieniać z Happy Now czy Damned.
Ale oczywiście perełki zostają, no bo kto by nie marzył o Stick To Your Guns albo chociaż Ride Cowboy Ride przed Wanted Dead Or Alive. Albo jakieś zupełne zaskoczenia.
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
Bodzio
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 775
Rejestracja: 2 lutego 2005, o 23:33
Ulubiona płyta: Hmmm...
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Setlista koszmarów

Post autor: Bodzio »

Milion dolarów na live WITHOUT LOVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super piosenka, a słuchana z winyla to już poezja.
pozdrawiam serdecznie!

Artur

12-07-2019 - Warszawa, PL - BJ
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, DE - RS
16-07-2011 - Mannheim, DE - BJ
10-06-2011 - Dresden, DE - BJ
25-05-2008 - Leipzig, DE - BJ
24-06-2007 - London, UK - BJ
25-05-2006 - Nijmegen, NL - BJ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”