Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Warszawa, 12 lipca 2019 r., PGE Narodowy

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: EVENo »

Tomker pisze:Nie tylko Jon cieszy się ze sprzedaży swoich gadzetow. Na każdym dobrze zorganizowanym koncercie są takie stoiska i muzycy cieszą się z tego.
Jak bym miał wszystko przeliczac na pieniądze to w końcu przestalbym kupować nawet płyty i zaczął ściągać darmowe pliki z netu. Mozna i tak, ale nie dziwmy się potem ze muzycy traktują nas gorzej niż fanów w bogatszych krajach. Albo zaczniemy wydawać na rozrywkę, albo nas ominie. Ja rozumiem, ze chcialoby sie wszystko taniej, albo za darmo, ale jest jak jest i nie zmienią tego dla nas, mogą nas najwyzej ominąć
Ale ja Ci nie bronię kupić sobie oficjalnego gadżetu z oficjalnego sklepu. Ba, może Cię to zdziwi, ale uważam, że te stoiska są bardziej dla fanów, niż dla zysku. Też bym tam zajrzał i gdybym znalazł coś godnego uwagi, to sobie kupił. Te stoiska zawsze są spoko.

Bardziej chodzi mi o to, że zdusiłeś w zarodku pomysł fanowskich koszulek, proponując jako akcję fanowską stanie w kolejce po gadżety :P Albo jeszcze gorzej - zachęcasz ludzi do kupowania produktów. Jak marketingowiec :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

EVENo pisze:
Tomker pisze:Nie tylko Jon cieszy się ze sprzedaży swoich gadzetow. Na każdym dobrze zorganizowanym koncercie są takie stoiska i muzycy cieszą się z tego.
Jak bym miał wszystko przeliczac na pieniądze to w końcu przestalbym kupować nawet płyty i zaczął ściągać darmowe pliki z netu. Mozna i tak, ale nie dziwmy się potem ze muzycy traktują nas gorzej niż fanów w bogatszych krajach. Albo zaczniemy wydawać na rozrywkę, albo nas ominie. Ja rozumiem, ze chcialoby sie wszystko taniej, albo za darmo, ale jest jak jest i nie zmienią tego dla nas, mogą nas najwyzej ominąć
Ale ja Ci nie bronię kupić sobie oficjalnego gadżetu z oficjalnego sklepu. Ba, może Cię to zdziwi, ale uważam, że te stoiska są bardziej dla fanów, niż dla zysku. Też bym tam zajrzał i gdybym znalazł coś godnego uwagi, to sobie kupił. Te stoiska zawsze są spoko.

Bardziej chodzi mi o to, że zdusiłeś w zarodku pomysł fanowskich koszulek, proponując jako akcję fanowską stanie w kolejce po gadżety :P Albo jeszcze gorzej - zachęcasz ludzi do kupowania produktów. Jak marketingowiec :P
Myślałem, ze to miejsce do dyskusji, ale skoro nie to dzięki za wyjaśnienie mi tego :P
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: EVENo »

Tomker pisze:[
Myślałem, ze to miejsce do dyskusji, ale skoro nie to dzięki za wyjaśnienie mi tego :P
No a co my niby teraz robimy? :P Ty pokazałeś swój punkt widzenia, ja pokazałem swój. Rzuciłeś pomysłem i naszym zadaniem jest teraz ocenić, czy jest to pomysł dobry, czy zły. Akurat moje zdanie się nie liczy, bo na koncert się nie wybieram, ale swoją opinię na ten temat mam, więc ją przedstawiam :P Nie moja wina, że odzew na Twój wcześniejszy post jest taki, a nie inny ;)

A z dyskusjami tutaj ostatnio ciężko. Niedawno rzuciłem temat do przemyśleń licząc, że następnego dnia będę miał jakąś odpowiedź do przeczytania, a zamiast tego dostałem tylko garść spamu do zlikwidowania. Trzymam kciuki, że stadion nie będzie zapełniony spamerami :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
marslon
I Believe
I Believe
Posty: 66
Rejestracja: 8 stycznia 2008, o 11:14
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Kielce - miasto w Koronie

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: marslon »

Dobra, ludzie, róbcie te koszulki fanowskie :) Kto będzie chciał takowe kupić to kupi i wspomoże nasz polski Fan Klub. Kto będzie miał jeszcze wystarczająco pieniędzy to uda się do oficjalnego sklepu BJ i zakupi oryginalne gadżety :) Pozdro and Have A Nice Day! :D
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Agata BJ »

Widzę, że coraz więcej piszecie w innych topicach na temat swoich pomysłów na akcje fanowskie. Dlatego zachęcam Was wszystkich do pisania tutaj o swoich pomysłach, które chcielibyście zrealizować na koncercie w Warszawie.
Zbieramy obecnie idee na akcje fanowskie, które chcielibyśmy zaproponować organizatorom. Na tę chwilę NIE JEST PEWNE czy jakąkolwiek akcję uda nam się przeprowadzić, jednak im więcej mamy pomysłów, tym większa szansa, że któryś z nich uda się zrealizować. Dlatego proszę Was o cierpliwość oraz o dzielenie się pomysłami :)

Jeśli chodzi o temat koszulek - nie będzie powtórki z 2013 roku. Na ten koncert nie planujemy własnych koszulek.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Ricky Skywalker »

Liczymy na Wasze pomysły - wszystkie (rozsądne!) zostaną wzięte pod uwagę! ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Bleeding Guitar
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 26
Rejestracja: 12 grudnia 2018, o 11:32
Ulubiona płyta: These Days

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Bleeding Guitar »

Tak jak już wcześniej pisałem proponuję podziękować chłopakom za ich muzykę w 2-3 zdaniach w których znajdzie się jedno zdanie czym jest dla fanów ich muzyka i co nam daje....np. "Thank you for all the years of fantastic music that gives us the energy of optimism and makes us forget about problems for a time" lub coś podobnego i na końcu jakiś tytuł ich utworu.
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: djpj1 »

Agata BJ pisze: Jeśli chodzi o temat koszulek - nie będzie powtórki z 2013 roku. Na ten koncert nie planujemy własnych koszulek.
Szkoda ...Koszulka to super pamiątka oraz fajna prezentacja na koncercie ludzi z forum. Może jednak warto to rozważyć jeszcze raz.
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: EVENo »

Podejrzewam, że co najmniej 80% ludzi, do których dojdzie info o koszulkach to będą ludzie, którzy już mają koszulkę z Gdańska i kolejne 80% z tych 80% nie będzie zainteresowane zakupem kolejnej.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: djpj1 »

Ciekawe jak wyliczyłeś to 80%..a może 100%? Musisz być jak Kaszpirowski... Wg mnie akcja z koszulkami nic nie kosztuje oprócz zrobienia ciekawego projektu (kupuje kto chcę). Poprzednio jak pamiętam wystarczyło zainteresować firmę zajmującą się nadrukiem koszulek i każdy indywidualnie zamawiał. Dla mnie koszulki lepsze niż jakieś banery z wielkimi przesłaniami bo i tak 3/4 publiki nie będzie wiedziało o co chodzi..ale co ja tam wiem...
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Agata BJ »

djpj1 pisze:Ciekawe jak wyliczyłeś to 80%..a może 100%? Musisz być jak Kaszpirowski... Wg mnie akcja z koszulkami nic nie kosztuje oprócz zrobienia ciekawego projektu (kupuje kto chcę). Poprzednio jak pamiętam wystarczyło zainteresować firmę zajmującą się nadrukiem koszulek i każdy indywidualnie zamawiał. Dla mnie koszulki lepsze niż jakieś banery z wielkimi przesłaniami bo i tak 3/4 publiki nie będzie wiedziało o co chodzi..ale co ja tam wiem...
Wszystko się zgadza. Koszulki to jest świetna sprawa i cudowna pamiątka. To nie tak, że my mamy coś przeciwko temu pomysłowi :) Po prostu tym razem nie decydujemy się na jego realizację. Na miejscu będzie można pewnie kupić oficjalne koszulki, ja osobiście mam zamiar skorzystać :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Rokitka »

kiedyś mi się przyśniło że przed koncertem w Polsce przed samym koncertem cała widownia zaśpiewała Keep the faith i że na trybunach stali gitarzyści i grali ...to by ich zdziwiło...a sprawa karteczek itd to już widzieli ale jak by z karteczek ułożyć wiadomośc coś co doda Jonowi wiary w siebie w to co robi to było by coś
Awatar użytkownika
Bleeding Guitar
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 26
Rejestracja: 12 grudnia 2018, o 11:32
Ulubiona płyta: These Days

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Bleeding Guitar »

Już kiedyś pisałem żeby stworzyć baner na którym pisało by czym jest dla Nas ich muzyka co nam daje do tego podziękowania za te kilkadziesiąt lat i na końcu jakiś fragment tekstu z ich piosenki.
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: 99-in-the-shade »

Agata BJ pisze:Jeśli chodzi o temat koszulek - nie będzie powtórki z 2013 roku. Na ten koncert nie planujemy własnych koszulek.
Serduszko mi krwawi :( Oficjalny merch nie jest (przynajmniej póki co) spersonalizowany pod kątem trasy, a poza tym - chociaż wiem, że są gusta i guściki - jest po prostu nijaki...

Można dwa słowa na temat tego, czemu tym razem pomysł padł? (Tak, cały czas mam nadzieję, że jednak da się go ożywić xD)
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Akcje fanowskie - Propozycje

Post autor: Ricky Skywalker »

99-in-the-shade pisze:Można dwa słowa na temat tego, czemu tym razem pomysł padł?
Będzie 3x2:

Prawa autorskie. Znak towarowy. Roszczenia managementu.

;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”