2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: Damned »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


2017-09-23 - Sao Paulo Trip Festival, Brazylia

Przed nami trzydziesty piąty koncert This House is Not for Sale Tour i być może ostatni występ w tym roku. Zespół zagra dziś na stadionie Allianz Parque w ramach festiwalu Sao Paulo Trip w Brazylii. Obiekt może pomieścić 55 000 osób podczas koncertów.

[align=center]Drzwi do stadionu zostały otwarte o 21:00 naszego czasu.
The Kills 1:00
Bon Jovi 2:30[/align]
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: madm »

Coś niesamowitego. Memory, always, these days. Jon chodzący po catwalku i tanczacy z fanką podczas Bed of roses. Dawać mi tu europe
It's my life!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: prezes1 »

i to nie był koniec! ;)
Najlepszy show so far! Na widowni Romario, Bebeto, Ronaldo, Ronaldinho, Dunga, Kaka i Neymar a także UWAGA: ADRIANA LIMA i Gisele Bundchen! :)
Zagrali 7 piosenek z nowej płyty w sumie.
Po krótkim pierwszym bisie(Always, Prayer i These Days) wrócili na dłużej:

23.The Devil's in The Temple
24.Hey God
25.Dry County
26.Undivided
27.One Wild Night(na scenę weszły Adriana i Gisele, oczywiście zatańczyły)
28.I Love This Town(Adriana i Gisele wciąż na scenie)
29.BWC(jw + atrakcje: szampan, confetti, tym razem Jon nie chciał zejść, dziewczyny mu pomogły ;) )
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze:i to nie był koniec! ;)
Najlepszy show so far! Na widowni Romario, Bebeto, Ronaldo, Ronaldinho, Dunga, Kaka i Neymar a także UWAGA: ADRIANA LIMA i Gisele Bundchen! :)
haha, ponoć truskawką na torcie był przejazd przez Sambodrom :D (Jon z góry pogratulował Richiemu EPki i wspomniał, że marzy mu się Jovidrom). Przejechali tańcząc sambę w rytm utworu Mr. Sambo na platformie w kształcie Buicka Electry (przerobionego ze znanej nam sceny europejskiej części trasy WAN). (Jon ma głowę na karku do interesów, nie chciał, żeby coś się zmarnowało, nadal trzyma "Sofię" w jednym ze swoich garaży na specjalne okazje! ). :yes:
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: Smolek »

Kilka zmian w setliście. (You Want to) Make a Memory, New Year's Day i Always zagrali wczoraj. Zwłaszcza obecność tej pierwszej jest miłym zaskoczeniem. Na THINFS jeszcze jej nie grali.

1. This House Is Not for Sale
2. Raise Your Hands
3. Knockout
4. You Give Love a Bad Name
5. Born to Be My Baby
6. Lost Highway
7. We Weren't Born to Follow
8. Lay Your Hands On Me
9. In These Arms
10. New Year's Day
11. (You Want to) Make a Memory
12. Bed of Roses
13. It's My Life
14. Someday I'll Be Saturday Night
15. Wanted Dead or Alive
16. I'll Sleep When I'm Dead
17. Have a Nice Day
18. Keep the Faith
19. Bad Medicine

Encore:
20. Always
21. Livin' on a Prayer
22. These Days
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: Smolek »

Co się wydarzyło w dwóch ostatnich koncertach z głosem Jona, to do tej pory nie wiem. Ale oby częściej to miało miejsce. :) Bed of Roses znowu świetne, do tego przez większość piosenki Jon był z fanką na scenie, a nawet podczas solówki tańczył z nią. Coś pięknego. ;) Always i These Days też inna bajka niż jeszcze niedawno. Różnica jest ogromna. Przez większość trasy THINFS praktycznie mało co oglądałem z koncertów, a teraz niemal wszystkie filmiki obejrzałem z Sao Paulo, i cały stream z Rio. Po prostu świetnie się ogląda Jona w formie wokalnej, i w ogóle jakby Jon jest bardziej żywy, może dlatego, że nie musi walczyć o życie w każdej piosence.

Bed of Roses:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=hIEb5G_3g6g[/BBvideo]

Always:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=7u6rVHI4nI0[/BBvideo]

These Days:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=vB4S3BLfPQw[/BBvideo]

Memory:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=NmUBGBvfeo4[/BBvideo]
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: madm »

Bed Of Roses było lepsze niż jakiekolwiek wykonanie z 2013. Always zbliżone do naszego z Gdańska. To niewiarygodne. Przyznam się szczerze, że postawiłem już pare lat temu krzyżyk na Jonie, a on z każdym dniem robi ogromne postępy. Oby tak dalej
It's my life!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: prezes1 »

Fajnie że się podoba. Ja też się cieszę. Fajne nagrania. :)
Jednak zauważyłem że coś co powinno być naturalne my tu traktujemy jak coś niesamowitego. Always i Memory to nic nowego(nawet u nas było).
Tańczenie na scenie? Na trasie CRUSH(w której miałem przyjemność uczestniczyć i nie tylko ja z tego forum) Jon tańczył z dziewczynami/kobietami na każdym show(zawsze na Bed of Roses i zawsze na One Wild Night).
Głos ma dobry bo to tylko kilka koncertów po przerwie. Zobaczymy jak zagra 10 z rzędu w Europie.
Ja rozumiem że my Polacy możemy się czuć niedocenieni, niedopieszczani przez BJ ale trzeba mieć większe wymagania(np. do setlisty, improwizacji etc).
Bo inaczej, jak w ogóle przyjadą, to dadzą nam the best of i do samolotu od razu.
A tak z obserwacji to mam wrażenie że chyba większości z fanów BJ w Polsce takie the best to by wystarczyło...
ps-a wiek Jona nie ma tu nic do rzeczy. Są od niego starsi z głosem jak dzwon i szalejący po scenie jak nastolatki.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: kowal11 »

Ja sie nie zgadzam ,ze wiek nie ma znaczenia.Ja mam 35 lat i będąc sportowcem kompletnie nie jestem w stanie robić takich rzeczy na boisku jakie robiłem mając 20 lat. a co do tego,ze niektorzy o wiele łatwiej znoszą starosc to tak jest i juz i nie wiem od czego to zalezy,mam przyjaciól z którymi zaczynalem trenowac jako dzieciak i oni mają jeszcze zdrowe nogi a ja juz nie!Moze Jon w młodości bardziej sie eksploatował,może coś zle robił co niszczylo mu zdrowie,a moze poprostu ma słabszy organizm. Dlatego cieszmy sie z tych małych rzeczy jak te dwa koncerty bo dla mnie to świadczy o wielkości Jona,ze na najwazniejsze koncerty potrafil sie zmobilizowac do rzeczy,ktore wydawaly sie ponad jego obecne mozliwosci.Moim skromnym zdaniem cieszmy sie każdą chwilą jak te koncerty!!!!!
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: kondzik »

Jeśli rozmawiamy o wokalu, który w Rio był faktycznie lepszy niż ostatnie lata (chyba 4) to moje pytanie kto słyszał Tyler'a z Aerosmith a dziś rano Axla?

Axl: https://www.youtube.com/watch?v=kQUS2f5fG8w
https://www.youtube.com/watch?v=H4P6WeCtRPQ

Nie jestem żadnym fanboyem Jona i wiadomo nie przepadam za rudzielcem Axlem (nie mylić z muzyką Gunsów) ale porównajcie sobie wokale.
Bałem się że w Rio Jon z "nowym BJ" się skompromituje ale jednak wg mnie pokazali klasę.
ps dobrze że nie wstałem o 5 na GnR bo tego się nie da słuchać. Ile oni grali ostatnio? 2 lata trasę?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: prezes1 »

Ja napisałem wyraźnie że się cieszę. :)
Ale mam też wymagania. Seta jak na Brazylię słabiusieńka, jak na promocję nowego - w sumie bardzo dobrego albumu - szkoda gadać. Takie są fakty.
Ja mu nie każę latać po scenie i śpiewać tylko hard-rocka. Nie każę mu też grać 4h albo śpiewać Always która go niszczy najbardziej.
Setę układa tylko on i od niego zależy co się tam znajdzie. Coś wolnego chce zagrać? Proszę bardzo: Fingerprints zamiast Memory, albo Teardrops to the Sea!
a może coś solo? Blaze nie da rady? To Destination niech zagra! Albo nawet Not Running Anymore.
Jak ktoś ma taką dyskografię to może co noc inną setę grać i może dopasować ją do warunków swoich obecnych(głos, wiek etc).
jaki jest problem? Rycha nie ma...Nikt jęczeć nie będzie, każdy się dopasuje. Nikt nie ucieknie, nie upije się etc ;)
Naprawdę, to tylko dobre chęci i wyjście ponad wygodny standard.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: kowal11 »

zgadzam sie w 100% moglby chociaz po jakies dwie perełki wplatywac do sety,zeby fanom sprawic przyjemnosc i ich zaskoczyc,byloby o wiele ciekawiej. Wiadomo,ze na wiecej ciezko sobie pozwolic bo w wiekszosci 3/4 stadionu przychodzi uslyszec the best of ale dla oddanych fanow takie dwie perełki robilyby ogromną różnice. a co do axla do dramat
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: madm »

Prezes, Jon dalej prezentuje się słabo. Przyspawany do podłogi, gubi głos, fałszuje, nie wyciąga. No w porównaniu do 2010 wygląda jak swoja własna karykatura. Ale tą karykaturą to był już podczas Because We Can't Tour. Chyba wszyscy spodziewaliśmy się, że będzie co raz gorzej i już nigdy BJ nie zagrają dobrego koncertu bo Jon wiecznie będzie ciągnął zespół w dół. I ciągnie go dalej, natomiast to niewiarygodne, że w sytuacji gdy wydawało się że w 2013 roku osiągnął dno, kilka lat później zrobił odwiert w dnie i zszedł jeszcze niżej to teraz mimo upływu lat wraca do formy. I wszyscy się z tego cieszymy, bo jeśli rok czy dwa lata temu zapytalibyśmy na forum czy będziemy przecierać oczy i uszy ze zdumienia podczas słuchania Bed Of Roses to nie padłaby ani jedna odpowiedź na TAK. Osobiście - taką formę koncertów, takie set-listy, wokal biorę za rok w ciemno.

Always i Memory znowu w set-liście? 2 lata temu po koncercie w Korei można było przypuszczać, że nie usłyszymy już tych piosenek ani raz. Po roku zatęskniłbyś i za oklepanym do znudzenia Always ;) a za kilkanaście lat jak chłopaków na scenie już nie będzie, zatęsknimy i za LH
It's my life!
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: Damned »

Obrazek
Obrazek

Mocna przemowa przed "These Days" i epickie wykonanie (zwłaszcza końcówka)...
Powiedział przy okazji, że wracają do Brazylii już w przyszłym roku. Nie ma co się dziwić :)
kondzik pisze:Jeśli rozmawiamy o wokalu, który w Rio był faktycznie lepszy niż ostatnie lata (chyba 4) to moje pytanie kto słyszał Tyler'a z Aerosmith a dziś rano Axla?
Chciałem obejrzeć koncert GNR na Rock in Rio, ale po 5-ciu utworach dałem sobie spokój... Nie dało się tego słuchać i oglądać, a może po prostu ktoś inny zawiesił za wysoko poprzeczkę ;)
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2017-09-23 - Sao Paulo, Brazylia

Post autor: kowal11 »

słabo Jon sie zaprezenyowal,pojecie wzgledne.Jak porownujesz do lat 90 to tak ale jak na obecne standardy to super i niech nadal tak trwa jak najdluzej bo juz wiele tego nie zostalo
ODPOWIEDZ

Wróć do „This House Is Not For Sale Tour 2017 - 2019”