JEDZONKO- GDZIE WARTO SIE WYBRAĆ NA OBIADEK W GDAŃSKU?

Tutaj zadaj pytanie!

Moderator: Mod's Team

Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

JEDZONKO- GDZIE WARTO SIE WYBRAĆ NA OBIADEK W GDAŃSKU?

Post autor: Rokitka »

Proste nie każdy zna Gdańsk , nie wie gdzie coś dobrego i taniego można w tym mieście zjeść... My będziemy pierwszy raz i wolimy sie nie struć przed koncertem :) Pytanie do osób z Gdańska ,okolic i tych co byli i jedli:)
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

Generalnie wygląda to tak: W czerwcu, czyli w środku sezonu, ciężko gdziekolwiek zjeść. W całym Trójmieście i w Gdańsku, i Sopocie i Gdyni w tym okresie jest full ludzi. Nie orientuje sie za bardzo w takich "pobocznych" restauracjach, ale w takich głównych punktach ( Gdańsk - ul.Długa i pobrzeże Motławy, Sopot - Monciak, Molo, Gdynia - Skwer Kościuszki ) w restauracjach jest drogo i pełno ludzi, tak średnio w większości restauracji cena to około 30 zł / posiłek. Polecam stołować sie w pobliżu plaży w barach i wcinać świeże rybki :P Takim najbardziej znanym, wręcz kultowym miejscem jest Bar Przystań. Tam podobno jest najlepsza zupa rybna :) Jest też dużo pizzeri. Ja najbardziej lubię pizzerię " Rogata " Ewentualnie zostaje zawsze Mc Donald ...
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

dziękuję oj ta zupka rybna ,,,nigdy nie jadłam ale może dobre i warto:)
Zeo
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 22
Rejestracja: 12 listopada 2012, o 15:30
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Zeo »

lepiej dajcie znać, gdzie jest dobry kebab nie daleko stadionu.
I tak przy okazji, gdzie można się przez noc zabawić w gdańsku? Koncert pewnie się skończy około 23-24, a bus powrotny mam dopiero o 6 to fajnie by było sobie znaleźć jakieś zajęcie przez ten czas.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

ja polecam raczej wyroby, nie miejsca, konkretnie regionalny browar Amber i jego piwo Żywe (dla pełnoletnich oczywiście i szczodrych, dla pełnoletnich oszczędzających Amber Naturalny, dla młodzi napoje gazowane Nata).
Why so serious?
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

A kebabów też jest dużo i na Długiej i w bocznych. Podobno smaczne są w Leclercu na Przymorzu, nie wiem czy naprawdę, nie jadam bo nie lubię, ale sporo osób mi mówiło ze dobre. Jest jeszcze przy pętli autobusowej i kolejki, w Oliwie. Ale też nie wiem co tam dają, kebaby na pewno. Tak w okolicy Stadionu, to nie za bardzo bo to jest takie miejsce ze jest stadion i domy mieszkalne. Dopiero w innych dzielnicach jest więcej. Sieciówki też są w galeriach ( Bałtycka ma sporo - mc, kfc, burgegr king, north fish, sub way, KEBAB :P i chińszyczyzna - i każdy coś dla siebie znajdzie )
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
Awatar użytkownika
eva80
It's My Life
It's My Life
Posty: 132
Rejestracja: 27 października 2005, o 14:46
Ulubiona płyta: Keep The faith
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eva80 »

Yossarian pisze:ja polecam raczej wyroby, nie miejsca, konkretnie regionalny browar Amber i jego piwo Żywe (dla pełnoletnich oczywiście i szczodrych, dla pełnoletnich oszczędzających Amber Naturalny, dla młodzi napoje gazowane Nata).
i takich informacji poszukuję :)) wiem co kupię mężowi na pocieszenie że mnie 3 dni nie było :D
"Remember that you're perfect God makes no mistakes"
EVENo

Post autor: EVENo »

Zielony Smok http://www.jadalnia.com.pl/kontakt.html

Byłem w Gdańsku dwa razy i dwa razy zawitałem do tej restauracji. Ich placek po cygańsku zaskoczył mnie kompletnie. Za naprawdę niską cenę otrzymałem ogromną porcję pysznego jedzenia. Kolejnym razem zamówiłem "Smocze języki", których porcja może nie była tak duża jak wcześniej, ale jakość i smak powalały. Od teraz Zielony Smok jest dla mnie stałym punktem każdej wyprawy do Gdańska.
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

W McDonald's :lol:
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Gdzie w Gdańsku jest dobra i sprawdzona smażalnia ryb?
Mam ochotę zjeść pyszną, świeżą, pachnącą rybkę! :))
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

Miracle-BJ pisze:Gdzie w Gdańsku jest dobra i sprawdzona smażalnia ryb?
Mam ochotę zjeść pyszną, świeżą, pachnącą rybkę! :))
Przy plaży jest dużo "rybiarni" tak jak wczesniej pisałam, najbardziej znanym miejscem jest Bar Przystań. W jego okolicy tez jest sporo restauracji gdzie serwują ryby. Na Długim Pobrzeżu koło Hiltona też jest taka jakby pływająca ( bo na łodzi ) restauracja rybna. Nie wiem, czy dobra, bo nie byłam, ale myślę, że większość tych barów jest OK :)
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
NwG
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: NwG »

Ja w przeciwieństwie do Kamy lubię polecać swoej miejsca i lubię jak ktoś poleca mi moje :). Dlatego z przyjemnością napiszę gdzie ja lubię jeść :)
1. Lody najlepsze lody z dzieciństwa ;)- koło Hiltona nad motławą http://maps.google.pl/maps?saddr=Hotel+ ... 6&t=m&z=17
2. Koło tych lodów w tym samym niepozornym budynku zaprzyjaźniony Pan ma gastronomię. Od tyłu jest sala z piwami regionalnymi i dobre jedzenie do piwa, świeże :).
3. ostatnio bardzo polecane przez dwóch moich nie znających się na wzajem znajomych http://www.billys.com.pl/index.php?lang=pl znajomi jedli z CH Medison (na starym mieście), ale firma otworzyła nową restaurację nad samą motławą,

Niestety ryb nie polecę, bo nigdy nie jadłam jakiś powalających w Gdańsku, ale Magda Gesler robiła dwie rybne rewolucje http://www.panoramarestauracja.pl/ mieli mieć świeże flądry, jak jest nie wiem... i tu http://www.tapasrybka.pl/ . Na ryby jeździmy do Kątów Rybackich.
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Ja będę miał trochę inne pytanie, jako, że wszędzie gdzie jadę, szukam najlepszych burgerów :D Nie chodzi mi o żadne sieciówki tylko o miejsce w Gdańsku, gdzie robią szczere, prawdziwe, wielkie burgery - jak Food Patrol w Poznaniu lub Molly's Grill :D
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Yossarian pisze:ja polecam (...) regionalny browar Amber i jego piwo Żywe
Również polecam !! Jedno z moich ulubionych piw :)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:ja polecam (...) regionalny browar Amber i jego piwo Żywe
Sprawdzimy, sprawdzimy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i Odpowiedzi”