Robienie zdjęć i kręcenie filmów na koncercie

Tutaj zadaj pytanie!

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Scroll pisze:Mysle ze aparaty fot w obecnych telefonach wystarcza do zrobienia fajnego zdjecia lubnawet nagrania dobrej jakosci video. Gorzej z zoomem jesli ktos bedzie daleko od sceny.
Telefonu nie zabronia wniesc.
Dokładnie tak. Telefony są sporą furtką w tym ich "przepisie" :twisted:
A tak poza tym zakaz wnoszenia aparatów obowiązuje na 99% koncertów a ludzie i tak je wnoszą, pytanie brzmi kto i jak dokładnie będzie to kontrolował...
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Scroll pisze:Mysle ze aparaty fot w obecnych telefonach wystarcza do zrobienia fajnego zdjecia lubnawet nagrania dobrej jakosci video. Gorzej z zoomem jesli ktos bedzie daleko od sceny.
Telefonu nie zabronia wniesc.
telefonu nie zabronią wnieść, ale zabraniają robić z niego zdjęcia. Mimo wszystko ja swój tel. wniosę i zrobię z niego chociaż jedną pamiątkową fotkę, żeby tuz po koncercie wysłać mms'a "Mamo, żyję".
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Jak się schowa aparat kompaktowy wielkości telefonu do kieszeni to chyba nikt problemów robić nie będzie co?
02.03.2008 - Philadelphia
24.03.2010 - Philadelphia
19.06.2013 - GDAŃSK
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Nie wiem czy komukolwiek z ochrony chciałoby się biegać wśród publiczności (szczególnie na płycie!) i odbierać sprzęt "winowajcom". Gorzej może być u osób stojących bezpośrednio przy barierkach. Wtedy tylko "hyc" i aparacik w konfiskacie.
Scroll
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 12 listopada 2012, o 12:36
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Scroll »

misstwisted pisze:
Scroll pisze:Mysle ze aparaty fot w obecnych telefonach wystarcza do zrobienia fajnego zdjecia lubnawet nagrania dobrej jakosci video. Gorzej z zoomem jesli ktos bedzie daleko od sceny.
Telefonu nie zabronia wniesc.
telefonu nie zabronią wnieść, ale zabraniają robić z niego zdjęcia. Mimo wszystko ja swój tel. wniosę i zrobię z niego chociaż jedną pamiątkową fotkę, żeby tuz po koncercie wysłać mms'a "Mamo, żyję".
Mozesz wyjasnic JAK moga zabronic robic mi zdjecie telefonem komorkowym?
95% osob bedacych na koncercie bedzie miec telefon kom z mozliwoscia robienia zdjec.
Nikt nie bedzie bral kilkadziesiat tys telefonow do depozytu na czas koncertu
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Za granicą mimo zakazów nie ma problemów ze zwykłym aparatem, pytanie jak przepisy będą interpretować polscy ochroniarze. Jak jakiś "łeb" sie trafi to różnie może być ale o problemie z wniesieniem telefonu nawet nie piszcie bo to zbyt śmieszne :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kama97
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 570
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kama97 »

To był by koszmar, gdyby się okazało, że nie można wnosić aparatów, miejmy nadzieję, że się to wyjaśni. Ale jak byłam w Dreźnie z rodzicami to w kieszeniach wnieśliśmy dwa aparaty i nic nie było. Przy każdej bramce była tabliczka, że nie wolno wnosić aparatów i kręcić, ale tak naprawdę, to zależy od dobrej woli ochroniarza, który koło ciebie stoi. Jak jest w porządku, to oleje, a jak trafi się na buraka, to może kazać wyłączyć. Ja nie widzę sensu w zabranianiu tego, bo co to z różnica czy filmy z koncertu znajdą się w necie czy nie ? Zespół nic na tym nie straci, a wręcz przeciwnie może zyskać - ludzie w internecie obejrzą filmy i zdjęcia z koncertu i może sami będą chcieli wybrać się na jakiś koncert. :)
10.06.2011 - Drezno
27.07.2011 - Barcelona
19.06.2013 - GDAŃSK, moje miasto !
05.07.2013 - Londyn
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

misstwisted pisze:Nie wiem czy komukolwiek z ochrony chciałoby się biegać wśród publiczności (szczególnie na płycie!) i odbierać sprzęt "winowajcom". Gorzej może być u osób stojących bezpośrednio przy barierkach. Wtedy tylko "hyc" i aparacik w konfiskacie.
A pamiętacie jak w dobrych czasach Gn'R Axl wyskoczył ze sceny i sam wyrwał aparat komuś z publiczności? :lol:

[ Dodano: 2012-12-13, 12:10 ]
Kama97 pisze: to zależy od dobrej woli ochroniarza, który koło ciebie stoi. Jak jest w porządku, to oleje, a jak trafi się na buraka, to może kazać wyłączyć. Ja nie widzę sensu w zabranianiu tego, bo co to z różnica czy filmy z koncertu znajdą się w necie czy nie ? Zespół nic na tym nie straci, a wręcz przeciwnie może zyskać - ludzie w internecie obejrzą filmy i zdjęcia z koncertu i może sami będą chcieli wybrać się na jakiś koncert. :)
Tyle, że jak ochroniarz przepuści kogoś z czymś z listy "niedozwolonych" to za to zapłaci i on i organizator. To nie przepis organizatora tylko jak napisałem "managementu artysty"
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Kiedyś na koncercie Iry ochrona chciała mi zabrać tel, bo robiłam foto :kwasny: Tyle że to był taki free koncert, któreś tam urodziny galerii handlowej :P
Ale strasznie mnie to złości. Poniekąd to się mija z celem :bomb: Trzeba coś wymyśleć, ja w moim tel mam taki sobie aparat i specjalnie na tą okoliczność nie będę wydawać pieniędzy na jakiś super fotograficzny smartfon, skoro mam dobry aparacik oddzielnie
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Scroll pisze:
misstwisted pisze:
Scroll pisze:Mysle ze aparaty fot w obecnych telefonach wystarcza do zrobienia fajnego zdjecia lubnawet nagrania dobrej jakosci video. Gorzej z zoomem jesli ktos bedzie daleko od sceny.
Telefonu nie zabronia wniesc.
telefonu nie zabronią wnieść, ale zabraniają robić z niego zdjęcia. Mimo wszystko ja swój tel. wniosę i zrobię z niego chociaż jedną pamiątkową fotkę, żeby tuz po koncercie wysłać mms'a "Mamo, żyję".
Mozesz wyjasnic JAK moga zabronic robic mi zdjecie telefonem komorkowym?
Masz napisane w pierwszym moim zdaniu. Nie zabronią wnieść, ale nie możesz z niego robić zdjęcia. Jest to uregulowane przepisami, a to czy będziesz się do nich dostosowywał, zależy tylko od ciebie.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Jak byłam na koncercie Jamesa Blunta i stałam w 3 rzędzie to pan ochroniarz zwrócił mi uwagę na to, że robię zdjęcia. Także to jest naprawdę powszechna praktyka (zabranianie fotografowania takich wydarzeń).
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Z jednej strony: każdy chce zdjęcia z tego wydarzenia.. z drugiej: powinniśmy uszanować prośbę zespołu i ich nie robić... hmm...
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Powiem tyle. Byłem na 3 koncertach. Pod sceną, pod trybuną w Dreznie, no i przy catwalku. Nigdzie nikt nawet nie patrzył czy mam aparat. W Dreznie jedynie ochroniarze mi zapierniczyli butelkę z wodą półtoralitrową. Matt w Brukseli widział mnie z aparatem pod sceną i słowa nie powiedział, jedynie patrzył krzywo, ale może nie podobają mu się tacy chłopcy jak ja i liczył na młodszego jakiegoś, kto go wie. :P
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Miałam cyfrówkę w Dreźnie i robiłam zdjęcia pod sceną, wprawdzie niewiele, bo nie chciałam tracić koncertu. Trochę też nagrałam. Nikt na to nie zwracał uwagi. :)
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Ja Wam powiem - z własnej perspektywy, jak zawsze - robienie zdjęć może i jest fajne ale w moim przypadku to jest często wybór między skupianiem się na tym co w danej chwili dzieje się na scenie a spinaniem, żeby mi ktoś stojący przede mną akurat nie zamachał ręką w kadrze (przeżyłam tak jeden koncert, nie polecam) i prawdę mówiąc odtąd robienie zdjęć nie jest dla mnie priorytetem. Wiadomo, że jest satysfakcja, że ma się własne fotki i tak dalej ale jakby się okazało, że jakoś naprawdę będą kontrolować to wnoszenie aparatów/robienie zdjęć (w co szczerze wątpię), to płakać nie zamierzam ;)
Telefon oczywiście zabiorę (chociaż w nim mam słaby aparat anyway) ale czy wezmę moją normalną cyfrówkę to jeszcze pomyślę :sly:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i Odpowiedzi”