Transport Łódź -> Gdańsk

Jak dojechać? Ustalenia wspólnego dojazdu.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Trochę się zmieniło od czasu mojego ostatniego postu w tym temacie więc uznałem, że warto się pokusić o aktualizację.

1. Polski Bus co prawda nie ma bezpośredniego połączenia między Łodzią a Gdańskiem, ale pewnym ułatwieniem, które się pojawiło jest to, że od 2013 r. autobusy wjeżdżają w Warszawie tylko na stację Metro Młociny. Kursy z Metro Wilanowska zostały przeniesione na Metro Młociny. To pewnego rodzaju ułatwienie bo jakby ktoś chciał spróbować podróżować tylko Polskim Busem na trasie Łódź-Warszawa-Gdańsk to nie musi się telepać z jednej części Warszawy na drugą.

2. Jeśli chodzi o PKP to polecam poranny pociąg ok. 5:31, w Gdańsku jest ok. 12. Cena biletu normalnego w drugiej klasie to 65 zł.

To sytuacja na teraz bo może się jeszcze trochę zmienić.

Jeśli o mnie chodzi to podróż pociągiem w dzień koncertu odpada. Załatwiłem sobie zakwaterowanie i będę w Gdańsku już 18 czerwca. Planuję wybrać się właśnie tym rannym pociągiem.
Jeśli ktoś z Was byłby chętny jechać w przeddzień koncertu i dotrzymać mi towarzystwa byłoby miło :) Ktoś z Was planuje w ogóle dłuższy pobyt w Gdańsku?
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
bonjovianka85
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, o 17:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bonjovianka85 »

Hejka :) Ja właśnie też samotnie będę jechać z Łodzi :) także coś można pomyśleć, bo samemu to tak dziwnie trochę.
bonjovianka85
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, o 17:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bonjovianka85 »

Hej ja też będę jechać z Łodzi ale własnie nie wiem jak jeśli chodzi o polski bus to całkiem prawdopodobne że na wakacje powstanie linia Łódź Gdańsk http://www.mmlodz.pl/442010/2013/3/7/po ... egory=news
co prawda nie jest to potwierdzone, ale byłoby super, ja planuje nocować z 19 na 20 :)
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Z tym, że z Polskim Busem jest tak - jeśli chcesz w miarę tanio jechać to trzeba rezerwować miejsca w miarę szybko (tj. im więcej dni między rezerwacją a wyjazdem tym bilet tańszy. Jak ogłoszą w czerwcu tą bezpośrednią linię to już tak tanio jak teraz nie będzie (na trasie Łódź-Warszawa-Gdańsk). Co nie zmienia faktu, że taka opcja byłaby najbardziej komfortowa i tania. Nie to co drogie i brudne PKP. Na razie jednak brak oficjalnego potwierdzenia od przewoźnika.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
bonjovianka85
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, o 17:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bonjovianka85 »

Dzisiaj a w zasadzie wczoraj wykupiłam sobie miejsce w autokarze który dowozi na koncert i odwozi po :) Miejsca jeszcze są Koszt w obie strony to 100 zł także się opłaca i to bardzo moim zdaniem, poza tym autokar pełen fanów Bon Jovi to jest to :) tutaj więcej informacji http://www.strefabiletow.pl/385,przejaz ... -jovi.html
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Jestem już od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem biletów Polskiego Busa na linię P12 Łódź-Gdańsk i Gdańsk-Łódź. Wyrusza ktoś może z Łodzi Polskim Busem 18 czerwca o 7:05? Zawsze raźniej w grupie niż samemu. Dzięki Bogu za Polskiego Busa. W jedną i w drugą stronę zapłaciłem za przejazd 1/4 ceny przejazdu PKP w obie strony. No i komfort jazdy zupełnie różny...
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
elysier
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwietnia 2013, o 19:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: elysier »

Ja właśnie dokonałem rezerwacji biletu w PolskimBusie na wyjazd z Łodzi 18 czerwca o godz. 22:45 powrót 20 czerwca o godz 15:15 (wyjazd z Gdańska) łączna suma 32 zeta ;]
nocleg też zamówiony 40-50 zł w zależności od ilości osób w pokoju i nocy - ok 20 minut spacerkiem od stadionu ponoć ;]

Jeśli ktoś chce namiary na nocleg to piszcie na gg 1666096 ewentualnie tel 792 019 552. Gospodyni posiada jeszcze wolne pokoje albo pokój.
Co do transportu to jeśli ktoś wybierze ten sam transport i czas odjazdu to z miłą chęcią potowarzyszę w podróży ;]
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ts »

Ludzie, szczerze polecam: http://www.strefabiletow.pl/385,przejaz ... -jovi.html
dzisiaj zakupiłem bilet na ten przejazd. To jest super opcja, bo zawożą pod stadion i odwożą do domu zaraz po koncercie. Poza tym nie jest aż tak drogo, patrząc np. na PKP. Tylko jest mały szkopuł, jak na razie maja mało chętnych, co może wiązać się z tym, ze wyjazd może się nie odbyć, więc apeluje do niezdecydowanych o zakupienie tam biletów bo to jest najlepsza opcja z możliwych i szkoda by było jak by się zmarnowała! ;)
Bartłomiej1986
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 2013, o 18:53
Lokalizacja: Bełchatów

Też tym jadę

Post autor: Bartłomiej1986 »

ts pisze:Ludzie, szczerze polecam: http://www.strefabiletow.pl/385,przejaz ... -jovi.html
dzisiaj zakupiłem bilet na ten przejazd. To jest super opcja, bo zawożą pod stadion i odwożą do domu zaraz po koncercie. Poza tym nie jest aż tak drogo, patrząc np. na PKP. Tylko jest mały szkopuł, jak na razie maja mało chętnych, co może wiązać się z tym, ze wyjazd może się nie odbyć, więc apeluje do niezdecydowanych o zakupienie tam biletów bo to jest najlepsza opcja z możliwych i szkoda by było jak by się zmarnowała! ;)
Ludzie naprawdę warto jechać tym busem! Ja nie mogę sobie pozwolić na luksus jechania wcześniej dzień albo zostania dzień lub dłużej w Gdańsku. Pracuję w szkole jako nauczyciel i mimo terminu to wolnego sobie nie wezmę... więc ja bym wolał być o terminie w czwartek w Łodzi. Także apeluję!
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ts »

Bartłomiej1986, myślę ze wszystko się spokojnie odbędzie bo jak tydzień temu kupowałem to mi pani powiedziała ze chyba tylko 5ciu osób brakuje, żeby wyjazd się odbył, więc podejrzewam, że się na pewno jeszcze kilka osób zgłosi, w tym jakieś nie z forum, co nie zmienia faktu ze powinniśmy to rozreklamować. Ja np na swojego fb wrzucę niedługo, bo może ktoś ze "znajomych" jedzie, a o tym nie wiem itd.

Forumowicze z Łodzi i okolic, wbijajcie na Piotrkowską albo rezerwujcie przez internet, będzie super!
http://www.strefabiletow.pl/385,przejaz ... -jovi.html
:))
LittleRunaway
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2013, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: LittleRunaway »

Hej. Mam bilet na Golden Circle. Nie mam z kim jechać.. Chętnie poznam ludzi, z którymi dojadę na koncert i będę się na nim bawić. Bo samemu to dziwnie.. :( Piszcie! ;)
bonjovianka85
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, o 17:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bonjovianka85 »

Dzisiaj LittleRunaway była i powiedzieli że jest 16 osób a muszą być 24 bo inaczej wyjazd będzie odwołany 3 dni przed koncertem mają dzwonić do ludzi i mówić co i jak. Ja się zastanawiam czy nie zdecydować się na polskiego busa bo jest taniej nawet niż w tym autokarze, ale teraz już sama nie wiem co robić.
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ts »

bonjovianka85, mnie powiedzieli ze potrzeba 20 osób więc bez paniki, mówią tak żebyśmy zrobili reklamę. Nie zastanawiaj się tylko po prostu kup, a będzie odpowiednia liczba osób ;) Polski Bus jest spoko, tyle że już nie ma biletów na fajne godziny :P poza tym Polski Bus nie zabierze Cię pod stadion i nie zabierze Cie spod stadionu zaraz po koncercie, nie ma lepszej opcji niż ten wyjazd ze Strefy Biletów :))

a jeśli nie zbiorą się jeszcze te 4 osoby to trudno, poinformują nas o tyle wcześniej, żebyśmy mogli na spokojnie zaplanować podróż PKP, co wbrew stereotypom, nie jest takie złe ;)

Więc nie zastanawiajcie się, tylko kupujcie(albo przez internet albo w ich oddziale na Piotrkowskiej)! Przypomnę linka :D :
http://www.strefabiletow.pl/385,przejaz ... -jovi.html
bonjovianka85
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, o 17:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bonjovianka85 »

Ja już mam bilet na ten autokar od dość dawna, a pkp może nie jest takie złe ale za to drogie. Polski bus ma wyjazd 19 czerwca o 07:05 i jest w Gdansku 12:20 to raczej nie tak źle i w obie strony kosztuje 80 zł czyli nawet taniej. Ja się bardzo poważnie zastanawiam nad zmianą bo jak mi 3 dni przed koncertem powiedzą że jednak lipa to zostanę z ręką w nocniku a na pkp mnie nie stać po prostu.
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ts »

Ale lipa, jak patrzyłem na Polskiego busa szukając transportu dla siebie to pisało, że bilety wyprzedane na tą 7:0, a teraz są - magia? No ale nawet lepiej bo Strefa biletów to lepsza opcja. Zwłaszcza, że Polski Bus powrotny jest o 6:00 :P co robić w Gdańsku przez pół nocy? Nie rezygnuj, bo jak zaczniemy rezygnować to na pewno wyjazd się nie odbędzie, a tak, to prawdę mówiąc, podejrzewam ze nawet jak by brakowało 1 czy 2 osób to to zrobią gdyż, muszą mieć jakiś margines błędu ;)
Zablokowany

Wróć do „Dojazd”