19.06.2014 - Stuttgart

Trasa koncertowa Richiego.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

All That Really Matters!!! Chyba zagrał ta piosenkę po raz pierwszy od US Tour. Nie spodziewałem się, że ją zagra. Mam nadzieję, że w Berlinie będziecie mieli podobną setlistę, a nawet lepszą. ;)

All That Really Matters:

https://www.youtube.com/watch?v=HxnbBQWnA8k
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Dand pisze:
madm pisze:Na koncercie wydawało się, że Jon śpiewa jak w transie. Natomiast po przesłuchaniu kilku filmów na YT już słychać, że nie było tak kolorowo.
No i co dla ciebie jest ważniejsze ? Świetnie sie bawisz na koncercie, podziwiasz głos frontmana a potem wracasz do domu, oglądasz youtube i stwierdzasz,że jednak było słabo ? Nie wiem jaki to ma sens. Jak podziwiam głos Sambory czy Jona w danym koncercie to nikt mi potem nie wmówi,że było słabo.
A co to ma do rzeczy co jest dla mnie ważniejsze? Pisze po prostu, że Richie wokalnie nie prezentuje się dobrze. Na koncertach zawsze wszystko brzmi wspaniale, ale to jest spowodowane emocjami jakie nam towarzyszą. Jednak te emocje i fascynacja zespołem czy muzykiem nie przeszkadzają mi w tym, żeby później ocenić obiektywnie występ mając do dyspozycji dziesiątki filmów na YT.

Natomiast jeśli ja pisze, że wokal nie był czarujący, to mam na myśli że wokal nie był czarujący a nie, że koncert był słaby. Nie wmawiaj mi czegoś, czego nie powiedziałem :)
It's my life!
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

madm pisze:Na koncertach zawsze wszystko brzmi wspaniale, ale to jest spowodowane emocjami jakie nam towarzyszą
To nieprawda. Wsłuchiwałem się w głos JBJ w Gdańsku i brzmiał naprawdę bardzo dobrze. Owszem, na Always czasem nie trafiał w niektórych momentach, nie dawał rady, ale większość kawałków zaśpiewał bardzo dobrze. Strach pomyśleć jakby to brzmiało, gdybyśmy przenieśli się w czasie do 93'.

Na żywo inaczej rozchodzi się dźwięk - zresztą na żywo to na żywo - na nagranej ścieżce zawsze będzie inaczej.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ja rozumiem emocje ale one nie trwaja cale 2 czy 3 h koncertu, na pewno zawsse znajdzie sie choć moment by pomyslec o tym jaki jest wokal. Żaden filmik mi nie udowodni, ze Rychu mial slaby glos w Berlinie bo wiem co slyszalem i tak samo żadne emocje mi nie przyslonia tego, ze Jon podczas Always prawie umarl. Jak Ricky mowi, ze glos jest w swietnym stanie to mu uwiezcie bo nie raz slyszal Sambore i mozna mu zaufac.
Bedac na koncercie wiemy czy glos jest w dobrym stanie czy nie. Mowie MY wiemy, bo zakladam ze muzyka nie interesujemy sie od wczoraj i nie sluchamy jej tylko w radiu w pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Ricky mówi, że głos jest w świetnym stanie. I ja mu całkowicie wierze. Richie jak na swoje lata i intensywność przebytej kariery prezentuje się wybornie. Ale ja nie lubię metody "jak na swoje lata". Rysiek jest tym samym człowiekiem jakim był dwa, cztery, dziesięć lat temu. I choć to oczywista oczywistość, prezentował się wtedy lepiej i dziś, w porównaniu do tamtych lat, prezentuje się mizernie.

Oceniając czyjś wokal, oceniam go na przestrzeni całej kariery. A nie zawsze w raz z wiekiem wokal się pogarsza. Przykład? Jon po masakrze wokalnej w 2003, do 2010 cały czas szedł do góry.
It's my life!
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Mnie tam jakos szczególnie RS solo nie zachwyca, chociaż bardzo chciałam jechać na koncert do Berlina, ale niestety los chciał inaczej. Za to co by nie mówić, kto jaką ma formę, wczorajsze wykonanie Wonderful Tonight było na prawdę 'wonderful' ;)

wrzucam tutaj, bo nie ma tematu o Monachium:

https://www.youtube.com/watch?v=ZNX1APn ... e=youtu.be
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Dand pisze:Jak Ricky mowi, ze glos jest w swietnym stanie to mu uwiezcie bo nie raz slyszal Sambore i mozna mu zaufac.
Dand, a gdybym ja poszła na solowy występ Jona i mowiła, że rewelacyjnie śpiewał, też byś mi uwierzył? Daję sobie rękę uciąć, że nie :D

Koncert to jest takie wydarzenie, z którego człowiek nie może wyjść niezadowolony. Szczególnie, gdy jest się fanem danego wokalisty czy zespołu. Podejrzewam, że Ryszard live oczarowałby nawet mnie.
A co do Niemców, proszę się nie dać i z nimi walczyć! Podobnie jak ja w Lipsku :D
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

kikusia28 pisze:Dand, a gdybym ja poszła na solowy występ Jona i mowiła, że rewelacyjnie śpiewał, też byś mi uwierzył? Daję sobie rękę uciąć, że nie :D
Na pewno bym pomyślał,że może coś w tym jest ;p Może i nie jesteśmy muzycznymi bratnimi duszami ale nie posądziłbym Cie byś nie rozróżniła dobrego wokalu od złego....mimo wszystko xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Every Road Tour 2012”