13.06.2014 - O2 Academy Islington, London

Trasa koncertowa Richiego.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Post autor: mst »

Uuuuu, a ktoś jako powód odejścia RS z BJ podawał, że Richie ma dość grania plastykowych kawałków i jego odrodzona rockowa dusza ma potąd wygrywania Who Says.... :cfaniak:
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

medicineman90 pisze:

Pewnie mnie za to skarcicie, ale ja jestem załamany po obejrzeniu tych filmików...
Wokalnie, Sambora leży...może nie kwiczy jeszcze, ale jest stosunkowo słabo. znowu problemy z właściwym odśpiewaniem w tekstu, myli słowa, albo opuszcza fragmenty, no i fałszuje. Skala mu padła. Na gitarze ogranicza się do rytmicznego grania i solówek, które też mi jakoś nie brzmią tak jak powinny brzmieć spod ręki Richiego Sambory.

Nie tak dawno pisałem, że Richie wygląda świetnie i młodziej od Jona. Od momentu kiedy to pisałem, w moich oczach postarzał się o 10 lat :P

Najlepiej z powyższych filmików prezentuje się Stranger - 3ma poziom. W końcówce Ori tylko tematu nie ogarnęła :D W Livin' momentami albo bębniarz mijał się z Richiem, albo Richie z bębniarzem, który grał pod metronom. A Seven Years Gone mi nie brzmi jakoś + te gafy Richiego z tekstem...

Wczoraj obejrzałem cały koncert Richiego z Monachium z 2012 roku. Minęło półtora roku, a regres jest ogromny... Piszę to ja, fan Sambory, dla którego jest (był?) muzycznym GURU.

https://www.youtube.com/watch?v=H_BkT9Vsb-k - 7yG z programu Craiga Fergusona. Tam występował pewny siebie artysta i to widać na pierwszy rzut oka. Coś się zmieniło od tamtego czasu, niekoniecznie na lepsze. Obym się mylił i był głuchy :P
Na JTalku mocno jada po Richiem ze musiał być pijany czy na proszkach. Wodzialem jdden filmik i wcale bym sie nie zdziwil ze tak bylo.
Nie wiem czy sie zgadzacie z tym?

[ Dodano: 2014-06-15, 09:28 ]
Dand pisze:
medicineman90 pisze: Pewnie mnie za to skarcicie, ale ja jestem załamany po obejrzeniu tych filmików...
Wokalnie, Sambora leży...
medicineman spoko, przy poprzedniej trasie było to samo tzn filmiki byly beznadziejne, te z Amsterdamu mogły załamać a jednak potem w Berlinie już słysząc na żywo była prawdziwa petarda. Ja sie wiec trzymam ciągle tego,że Rychu na żywo kopie tyłki a po prostu wideo czy audio go nie kocha. Zresztą podobnie jest z Jonem. Oglądając filmiki na youtube można płakać a potem na żywo już inna bajka.
Także nie załamuj się ;p ja nawet tych filmików nie oglądam.
Filmiki na yt faktycznie moga mylic jak sa nagrywane czyms tandetnym. Co niestety nie usprawiedliwia zmian i nieznajomosc tekstow czy olewanie gitary.

A co do sety to bardzo standardowa jak na Ryska.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Adrian pisze:]Na JTalku mocno jada po Richiem ze musiał być pijany czy na proszkach. Wodzialem jdden filmik i wcale bym sie nie zdziwil ze tak bylo.
Nie wiem czy sie zgadzacie z tym?
Oni tam piszą to cały czas. Pare osobników ma obsesje naćpanego czy pijanego Richiego i już od paru lat tylko to wymyślają. Mnie zrazili już do Jovitalka kompletnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Dand pisze:
Adrian pisze:]Na JTalku mocno jada po Richiem ze musiał być pijany czy na proszkach. Wodzialem jdden filmik i wcale bym sie nie zdziwil ze tak bylo.
Nie wiem czy sie zgadzacie z tym?
Oni tam piszą to cały czas. Pare osobników ma obsesje naćpanego czy pijanego Richiego i już od paru lat tylko to wymyślają. Mnie zrazili już do Jovitalka kompletnie.
A ja miałam podobne odczucia, nawet przed przeczytaniem opinii na JT.
Widać różnicę pomiędzy 2012, a teraz, zupełnie inne zachowanie.
Ale nie będę oceniać póki nie zobaczę na własne oczy, wiadomo, że filmiki nie oddają całego obrazu, jestem co prawda troszeczkę zaniepokojona, ale mam nadzieję, że to kwestia pierwszych koncertów i z każdym kolejnym będzie lepiej :)
Peace :peace:
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

Tak, to prawda.
Jak donosi radio Erewań, opierając się na dobrze poinformowanych źródłach w postaci naocznych świadków, tym wiarygodniejszych, że nie byli na koncercie: Richie po soundchecku wciągnął kilka kresek, po czym zarajał, a już w windzie, zjeżdżając na scenę, poprawił setą. ;[

Ludzie, czy naprawdę wszystkie pomyje wylewane na Richiego na jovitalku trzeba koniecznie przenosić TUTAJ?
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Mona, a co Ryś jest święty i na tym forum nie można na niego nic złego napisać? Poza tym obiecałaś, że nie będziesz więcej razy komentować postów innych osób. Szkoda, że nie dotrzymałaś słowa...
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

Nie przypominam sobie składania obietnic tej treści, droga Koleżanko.
Ale jeśli to mnie pamięć zawodzi, a Ty masz rację, to dotrzymam słowa teraz i nie skomentuję Twojego posta.
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Adrian pisze:Co niestety nie usprawiedliwia zmian i nieznajomosc tekstow czy olewanie gitary.
Może to ta obiecywana improwizacja, której tak brakowało w BJ ;)

Obejrzałam kilka filmików, faktycznie nie wygląda to zbyt kolorowo, nagranie Who Says mnie przeraziło - utwór jest koszmarny sam w sobie a tu został jeszcze bardziej zmiażdżony i mam wrażenie, że mimo mojej niechęci do tego utworu znam więcej tekstu niż RS :D na prawdę, mógłby sobie darować ten kawałek.

Może to tylko dobrego, złe początki i na kolejnych koncertach będzie lepiej, póki co wydaje się zagubiony i nieskupiony. Co do dywagacji na temat stanu jego nietrzeźwości, to trzymam kciuki i mam nadzieje, że jest czysty, ludzie powinni tutaj się troszkę opamiętać z osądami, bo to nie żarty. ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Edyta
It's My Life
It's My Life
Posty: 171
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 00:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Edyta »

Mona Tozzi pisze:Tak, to prawda.
Jak donosi radio Erewań, opierając się na dobrze poinformowanych źródłach w postaci naocznych świadków, tym wiarygodniejszych, że nie byli na koncercie: Richie po soundchecku wciągnął kilka kresek, po czym zarajał, a już w windzie, zjeżdżając na scenę, poprawił setą. ;[

Ludzie, czy naprawdę wszystkie pomyje wylewane na Richiego na jovitalku trzeba koniecznie przenosić TUTAJ?
Mona bez przesady, forum nie jest tylko po to żeby chwalić.
Swoją drogą jakoś Ci nie przeszkadzało gdy różne osoby krytykowały i krytykują Jona.
Trochę więcej obiektywizmu ;)
KondZik

Post autor: KondZik »

No improwizuje z tekstem i często też nie pamięta.
Nie wiem czy ma wypite, czy jest naćpany czy nie.
Chwilami to brzmi jak cover band, tak jak gdy Jon gra ze swoją paczką.
Czy to źle? Niech robią co chcą. To są ich kawałki i mają do tego prawo.
Dla mnie jedno jest jasne, RS i JBJ są wypaleni od kilku lat i tyle. Niestety.
Aftermath oceniam dobrze ale tego nowego dzieła trochę się boję.
Zobaczymy :)
Ciekawe czy jeszcze się BJ zejdzie. Osobiście uważam, że jak mają znowu nagrać takie coś jak ostatni album to lepiej niech się nie pogrążają już. Ale to tylko moje skromne zdanie ;)
Pozdrawiam zza książek
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

Edyta pisze:Mona bez przesady, forum nie jest tylko po to żeby chwalić.
Swoją drogą jakoś Ci nie przeszkadzało gdy różne osoby krytykowały i krytykują Jona.
Trochę więcej obiektywizmu ;)
Skoro wywołałaś mnie do tablicy, odpowiadam:
Oczywiście, że forum nie jest tylko po to, żeby chwalić.
Jednak czym innym jest wskazywanie niedociągnięć, kiksów i braków, a czym innym ferowanie nieuzasadnionych wyroków w kwestii trzeźwości i stanu mentalnego muzyka.
Pierwsza postawa nazywa się konstruktywną krytyką, druga to rzucanie kalumni.
I temu ostatniemu będę się zawsze i konsekwentnie sprzeciwiać, niezależnie kogo dotyczy!
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
Awatar użytkownika
Din_Winter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 788
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 21:16
Lokalizacja: Mława

Post autor: Din_Winter »

Trochę pechowy początek trasy, ale może to dlatego, (oby) że był to piątek 13-tego ;)
Keep The Faith, because I Believe that Good Things Come To Those Who Wait
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mona Tozzi »

Cały koncert w wersji audio (front row): :))
https://www.youtube.com/watch?v=8WR_bJd ... youtu.be&a
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dzięki Mona :)
BlackVelvet91
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 16
Rejestracja: 15 marca 2014, o 17:43
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: BlackVelvet91 »

Szczerze przyznam, że z niecierpliwieniem czekałam na pojawienie się filmików z trasy Richiego. Myślałam, że pokaże na co go stać, że teraz jest jego czas, że odetchnął pełną piersią po "duszeniu się" w BJ.A tu co... A tu klops! Może nie był w formie, miał gorszy dzień czy cuś, staram to sobie jakoś wytłumaczyć, ale jak na razie żadnego konkretnego wytłumaczenia na to co Richie pokazał na scenie- nie widzę...
A szkoda, bo naprawdę liczyłam na niego ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Every Road Tour 2012”