26.02.2014 - Sydney

Trasa koncertowa Richiego.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

No to Purple Rain nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak sądziłem. Może przez to, że tyle lat czekałem i spodziewałem się nie wiadomo czego.
Zaczął kapitalnie, ale później robiło się coraz bardziej zwyczajnie. Jednak Richiego wokal z lat 80tych to niebo a ziemia przy tej piosence. Fajne jammowanie, ale brzmienie jednej z gitar (chyba Ryśka) momentami mi nie do końca podchodzi.

Co innego jest jednak usłyszeć to na YT z tosterową jakością, a co innego na żywo ;) Na żywo pewnie miałbym ciary na całym ciele.

Jest coś z tego koncertu co mnie pozytywnie
http://www.youtube.com/watch?v=qHfSf8kNY_Y

Jak mnie ta piosenka średnio podchodzi studyjnie tak to wykonanie jest kapitalne - genialne. Czasami wydaje mi się, że artysta powinien nagrywać tą samą płytę 2 razy. Normalne nagranie + ponowne nagranie pod koniec trasy z wszystkimi elementami wypracowanymi na trasie. Burn w studyjnym wykonaniu a tym wykonaniu to 2 różne kawałki o zupełnie innym feelingu. Na AOLowdown to mi brzmi jak pseudo rockowa nawalanka podchodząca plastikiem, a tutaj live mamy mocny rock, który aż rwie na nogi!!

A ile jest takich przypadków, że na trasie piosenka zyskała dodatkowe elementy jak solówka w Thorn IMSide, solo i zwrotka na Always czy wstawki i outro na KTFaith?

Nie było na koncercie Who Says, Sugar Daddy i Weathering, a w zamian dostaliśmy np Purple Rain. Czuje się jakby Richie czytał moje narzekanie i wyciąga z tego wnioski ;) Dobra robota Panie R.

BTW.
Oczywiście chętnie wspomogę akcje Destination Ryszard. Pomyślcie jednak o bliższej lokalizacji niż drugi koniec PL jak to było w przypadku Gdańska ;P

ps.
http://www.youtube.com/watch?v=duebm3tg8YU
Lepsza jakość Purple Rain
02:13 Z Ryśka robi się dyktator w stosunku do Ohrianti ;D
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2014, o 09:17 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Piękne wykonanie Purple Rain! :)
Ale ja jestem pod wrażeniem chemii jaka jest między Ryśkiem a Orianthi. Mam nadzieję że płyta będzie pod szyldem Sambora/Orianthi. Oboje na równi a przez to z większą siłą przebicia! Oboje niedoceniani do końca a tu byliby gwiazdami! Świetna kombinacja!
Europa czeka... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Adrian pisze: 02:13 Z Ryśka robi się dyktator w stosunku do Ohrianti ;D
ha ha ha Adrian jesteś obłędny! :D W końcu uczy się od najlepszych ;)

W Purple Rain, chyba pierwszy raz bardziej podoba mi się śpiewający Richie niż Ori :))
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Adrian pisze: ps.
http://www.youtube.com/watch?v=duebm3tg8YU
Lepsza jakość Purple Rain
02:13 Z Ryśka robi się dyktator w stosunku do Ohrianti ;D
Haha, 11/10 :P

ale nauczcie się. ORIANTHI.

ORIANTHI!

:D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Adrian pisze:02:13 Z Ryśka robi się dyktator w stosunku do Ohrianti ;D
Uczył się od najlepszych :D

Świetna ta piosenka Ori. Dodatkowo brzmi zajebiscie z gitara Richiego i jego pomocą w chórkach. Mam nadzieje,że będą często to wykonywać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Ricky Skywalker pisze:
Adrian pisze: ps.
http://www.youtube.com/watch?v=duebm3tg8YU
Lepsza jakość Purple Rain
02:13 Z Ryśka robi się dyktator w stosunku do Ohrianti ;D
Haha, 11/10 :P

ale nauczcie się. ORIANTHI.

ORIANTHI!

:D
Hahah. Jednak zdecydowanie lepiej brzmi jak "H" jest na początku niż na końcu ;)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

To H nie brzmi wcale, bo jest bezgłośne :P
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Ciekawe czy Richie wiosła pożycza od Orianthi, bo kiedyś w ogóle nie grał na gitarach marki PRS, a tutaj widzę pojawia się w jego rękach. Przypuszczam, że pożycza je od Orianthi, bo ona zdaje się w większości właśnie gra na gitarach tej marki :P

A co do Ala Pacino w intro to z jakiego to filmu/filmów cytat/cytaty? Niby mój ulubiony aktor, ale jakoś nie znam jego kwestii na pamięć :P
KondZik

Post autor: KondZik »

misiek_93 pisze:Ciekawe czy Richie wiosła pożycza od Orianthi, bo kiedyś w ogóle nie grał na gitarach marki PRS, a tutaj widzę pojawia się w jego rękach. Przypuszczam, że pożycza je od Orianthi, bo ona zdaje się w większości właśnie gra na gitarach tej marki :P

A co do Ala Pacino w intro to z jakiego to filmu/filmów cytat/cytaty? Niby mój ulubiony aktor, ale jakoś nie znam jego kwestii na pamięć :P
No właśnie tak mi się również zdaje.
Orianthi gra głównie na tych wiosłach.
Swoją drogą są to gitary brzmiące dość mięsiście dobrze mówię ?
Chyba Bobby też na jakimś PRS'ie gra bo wydawało mi się, że na gryfie widziałem te ptaki które mają gitary głownie tej stajni. Jak się mylę to mnie poprawcie :D
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

No Bobby grywa na PRS'ach, nawet w moim podpisie chyba jest uwieczniony z gitarą z tej stajni :D
Obrazek
No wiele można o Bobbym powiedzieć, ale akurat gust do wyboru gitarek ma niezły i jeśli idzie o różnorodność marek to chyba przebija Richiego. No ale wiadomo Sambora ma wypracowane brzmienie przez tyle lat i ciężko mu tak przebierać w gitarach zachowując swoje rozpoznawalne brzmienie, tak mi się wydaje.
A chyba idealnym przykładem jak brzmią PRS'y jest brzmienie Carlosa Santany. Dobrze, że Richie próbuje nowych gitar i szuka nowych brzmień.

EDIT: A może ta wymiana gitar działa w dwie strony? Bo np. na Lay Your Hands On Me Orianthi gra na żółtym Gibsonie ES-335 i być może to ten sam na którym Richie wykonywał Dry County podczas The Circle Tour i Open Air albo Always w Hyde Parku w 2011.
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2014, o 15:41 przez misiek_93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

misiek_93 pisze: A co do Ala Pacino w intro to z jakiego to filmu/filmów cytat/cytaty? Niby mój ulubiony aktor, ale jakoś nie znam jego kwestii na pamięć :P
Końcówka to to https://www.youtube.com/watch?v=9khtqbZRymU
Czyli "Zapach kobiety"
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

misiek_93 pisze:Ciekawe czy Richie wiosła pożycza od Orianthi, bo kiedyś w ogóle nie grał na gitarach marki PRS, a tutaj widzę pojawia się w jego rękach.
Grał na czymś podobnym w 2000 roku, ale nie wiem czy to też była PRS. W książeczce płyty One Wild Night jest zdjęcie Sambory ze zbliżonym wizualnie wiosłem ;)

PS. pojawiło się jak dotąd najlepsze jakościowo nagranie Purple Rain:
http://www.youtube.com/watch?v=wor3V6CpfUI
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Tak, te PRSy to są gitary Ori :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Ricky Skywalker pisze:Tak, te PRSy to są gitary Ori
Ha! Wiedziałem :D
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Dostałem od Nicka Tsekoutanisa małą przesyłkę... ;)

Obrazek

W środku była też płytka zawierająca połowę koncertu w Enmore w jakości soundboard :o fajna niespodzianka, choć szkoda, że nie ma drugiej połowy ^^

[ Dodano: 2014-03-17, 18:34 ]
...ale już dostałem link do całości... :D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Every Road Tour 2012”