Every Road Tour 2012

Trasa koncertowa Richiego.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
KondZik

Post autor: KondZik »

Jeśli będzie ktoś miał nagrany koncert to wrzućcie na PM czy gdzieś tutaj.
Z tego co czytałem, to ktoś na Jovitalku nagrywał w HD całość.
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

na razie w obiegu widziałam dvd z Monachium i audio Amsterdam x2. Ale też mam nadzieję, że Jakub się podzieli nagraniem...
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Koncert niesamowity, a Richie starał się tak samo(a może jeszcze bardziej?) jak na koncertach przed 50tyś ludzi, a wczoraj było ich może 2 tyś :brawo: Może nie byłem na bardzo wielu koncertach w życiu, ale ten zdecydowanie jest najlepszy na jakim do tej pory byłem! No i miło było poznać kilka osób z naszego forum :)
KondZik pisze:Tak mi się wydaje, że to akurat ta flaga, ale moge się mylić, bo przed nami 2 metry gdzieś jakieś dziewczyny również miały flage.
To chyba byliśmy my :D

Na koniec jeszcze mała galeria zdjęć. Roberto nastukał ich chyba ze 300 ale niestety większość rozmazana, bo za duża energia była na scenie :PPP
https://picasaweb.google.com/1047208083 ... ambora2012
PS. Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcie w wyższej rozdzielczości to proszę dać znać.
KondZik pisze:A może mi ktoś podać kto grał wczoraj jako support?
Bjorn Baillie o ile się nie mylę. Gość podawał dwa razy jak się nazywa ale i tak miałem problemy z przypomnieniem sobie :PPP
KondZik

Post autor: KondZik »

misiek_93 pisze:Koncert niesamowity, a Richie starał się tak samo(a może jeszcze bardziej?) jak na koncertach przed 50tyś ludzi, a wczoraj było ich może 2 tyś :brawo: Może nie byłem na bardzo wielu koncertach w życiu, ale ten zdecydowanie jest najlepszy na jakim do tej pory byłem! No i miło było poznać kilka osób z naszego forum :)
KondZik pisze:Tak mi się wydaje, że to akurat ta flaga, ale moge się mylić, bo przed nami 2 metry gdzieś jakieś dziewczyny również miały flage.
To chyba byliśmy my :D
No nie nie :P To nasza flaga, bo jest opisana :P Alicja miała taką podpisaną więc to nasza czwórka :jupi: :PPP :cfaniak:
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

KondZik pisze:No nie nie :P To nasza flaga, bo jest opisana :P Alicja miała taką podpisaną więc to nasza czwórka :jupi: :PPP :cfaniak:
No ta opisana to wasza, ale ta kilka metrów przed wami to chyba byliśmy my ;)
thorgal_30
It's My Life
It's My Life
Posty: 162
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 11:31
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: thorgal_30 »

Chciałbym publicznie podziękować Yanniemu za transport, DZIĘKUJĘ :-) Koncert klubowy Życia :) Jeszcze tylko zobaczyć Jona solowo... i będzie komplet :-)
Livin' On the Prayer
ediyo
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 21
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ediyo »

koncert zrobił na mnie kolosalne wrażenie, ale jest to raczej nie do opisania, więc nie będę sobie strzępił palców.

ja mam pytanie innej natury. jak się nazywał gość, który grał przed Richiem, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć?:)
27.05.06 - BJ, Stuttgart
13.10.12 - RS, Berlin
19.06.13 - BJ, Gdańsk
27.07.13 - BJ, East Rutherford, NJ
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

ediyo pisze:ja mam pytanie innej natury. jak się nazywał gość, który grał przed Richiem, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć?:)
http://www.facebook.com/bjornbaillie
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
angela
It's My Life
It's My Life
Posty: 177
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angela »

To jeszcze ja się dołaczę! Dzięki za miłe towarzystwo, śpiewanie pod klubem no i zdobyte autografy!!!!! A koncert....Ja wielka fanka Jona z przykrością stwierdzam, że od soboty mam nieodparte wrażenie, że Rychu przy Jaśku się marnuje (wiem, ktoś już to napisał, ale moje odczucia są dokładnie takie same). Koncert magiczny - najlepszy klubowy jaki widziałam!!!!
W Monachium było cudownie, ale w Gdańsku.... damy czadu!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Trudno powiedzieć od czego tu zacząć. Koncert był naprawde niezmiemski.
Pod klub udałem się wraz z moją żonką ( po raz kolejny zmuszona do wyjazdu choc koniec końców tutaj jej sie bardziej podobało niż w Dreznie :) ) około godziny 18.40. Zastałem olbrzymią kolejkę w kształcie węża, jednak po kilku minutach zrobiło się jakies poruszenie i znalazłem się w bliżej niż połowie stawki. Swobodnie wybrałem miejsce przy barze na podeście z idealnym widokiem na scenę.
Już początek uderzył masywną mocą energii bijącej od Sambory, choć narazie głównie muzycznie, wokal w BurnTCD i Nowadays średnio wyraźny, to nie są numery skrojone pod Ryśka. Później jednak, im dalej w koncert tym bardziej King of Swing pokazywał moc wokalną. Tu pierwsze zaskoczenie bo naprawdę niesamowite jest jak poprawił on swój głos. Od słabo jęczącego kolesia z tego mini występu z Ebbinem i Schneiderem jeszcze przed wydaniem płyty do teraz. Po prostu kolosalny postęp. Nie chce omawiać każdego utworu, wspomnę jedynie o zaskoczeniach. Taking a Chance On The Wind - gitarowo, improwizacyjnie ten utwór wypadł znakomicie, nie spodziewałem się tego. Learning how to fly... co za moc ! Kopniak jak na najlepszym hard rockowym koncercie. FFGraceland świetnie wykorzystane do przedstawienia ekipy, super klimat sie tam wytworzył. No i jedna z największych dla mnie sensacji dnia - Who says. Senasacja bo w wykonaniu Rycha ten utwór przestał być tak ciotowaty jak u Jona, tak lalusiowaty, nabrał męskości. Nadal oczywiście muzycznie go nie trawie ale zupełnie inaczej na niego spojrzałem, nie było zażenowania jakie czuje gdy wykonuje to JBJ. No i The Answer, niezaplanowane, na życzenie, ze fajnym motywem na koniec xD Zagrane coś jak Lie to me z Udine, choć tam były większe problemy ;p Nigdy bym nie przypuszczał, że usłyszę ten utwór na żywo, niesamowite przeżycie.
Całościowo oceniając to Sambora w genialnej formie. Ogrom energii uderzał od niego. Zachowywał sie jak prawdziwy frontman, nie jak ktoś kto od wielu lat jest w cieniu JBJ. Prawdziwy lider zespołu, nie mam pojęcia jak Jon okiełzna ten wulkan energii na trasie zespołu. Myślę, że Richie pokochał takie solowe występy i to ile może dać siebie na koncercie.
Świetny zespół a zwłaszcza, o czym wspomniał juz Scrooge, perkusista. Sterling po prostu zaje*iscie walił w bębny, moc.
Podzielam nieśmiało głoszoną opinię, że Sambora powinien odejść z BJ i grac na własne konto. Wiadomo,że to sie nie zdarzy bo gdzieś musi chłop zarabiać ale mam nadzieję, że solowe płyty będzie wydawał częsciej niż raz na 14 lat i co za tym idzie będzie nam dane przeżyć tak fantastyczne show jeszcze nie raz.

aha i macie jeszcze tą drugą flagę :
Obrazek
Obrazek
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

Ten koncert to prawdziwa magia.
Miałem to szczęście, że byłem pod sceną ( 3-4 rząd ) tuż na przeciwko Ryszarda.
Na kolana powaliło mnie najpierw I'll be there for you. Chyba Rysiek tez nie spodziewał się takiego zachowania publiczności - chyba najdłuższe wykonanie tej piosenki w historii.
I ten motyw z IBTFY przewijał się jeszcze przez dalszą część koncertu - przed bisami. To chyba dzięki temu mieliśmy 3 bis, a i po koncercie jak czekaliśmy na Ryska pod schodami chóralnie śpiewaliśmy " ooo ooo oooo... ill be there for you"
Potem to już była czysta magia.
Pierwszy raz na żywo usłyszałem These Days... super
The Answer z przygodami pod koniec... i fantastyczna reakcja Richiego...
I na koniec w Prayerze obrazek bezcenny – Richie śpiewający bez gitary, tego jeszcze nie było chyba w historii. Nauczył się chyba od Jana jak postępować ze statywem mikrofonu – robił to zawodowo ;-)
Co dało się zauważyć, że Richie był bardzo naturalny i spontaniczny w swoim zachowaniu, w przeciwieństwie do Jona, który jest schematyczny... Jon podczas koncertów jest bardziej aktorem.
No i jeszcze zdobyty autograf - rzecz bezcenna - będzie w ramce na ścianie ( chcę na niego patrzeć każdego dnia ).
Ja nie chciałbym żeby Richie odchodził z BJ bo kocham ich wspólną twórczość, ale Jon powinien dać większą swobodę Richiemu, na płytach jak i na koncertach - powinien go bardzie wykorzystywać jako wokalistę.

@angela - pozdrowienia dla Ciebie, męża i córki.... pozdrawiam
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
Mrsadler1997
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 6 maja 2012, o 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mrsadler1997 »

Tak czytam wasze opinie i kurde żałuję,że nie pojechałam :<. Oglądając filmiki to sądzę,że jest w wspaniałej formy i odkąd znam możliwości Ryśka uważam,że Jon powinien dawać mu większe pole manewru (że tak to ujmę), bo naprawdę marnuje się. Uważam też,że jakby Richie odszedł z BJ to wszystko by sie posypało, on, Jon,Tico i David to elementy układanki, jak jednej nie będzie nie ma niczego- do czego dążę BJ bez któregoś z nich to nie byłoby to samo.
I wielkie brawa dla osób z Polską flagą :brawo: ,spisaliście się na medal :)).
angela
It's My Life
It's My Life
Posty: 177
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angela »

@angela - pozdrowienia dla Ciebie, męża i córki.... pozdrawiam[/quote]

WZAJEMNIE!!!! I do zobaczenia!
W Monachium było cudownie, ale w Gdańsku.... damy czadu!
alicjasz
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 36
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, o 21:47
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: alicjasz »

Czy komuś udało się zrobić zdjęcie z naszym mistrzem? Widzę, że kilku osobom udało się zdobyć autograf :D
angela
It's My Life
It's My Life
Posty: 177
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: angela »

Nie wydaje mi się, mam wrażenie że Mistrz nie dał nam takiej szansy... Niestety.
W Monachium było cudownie, ale w Gdańsku.... damy czadu!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Every Road Tour 2012”