Organizacja trybun

Gdańsk, 19 czerwca 2013 r., PGE Arena

Moderator: Mod's Team

mande
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2012, o 18:18
Lokalizacja: GDAŃSK

Organizacja trybun

Post autor: mande »

Siema, :)

jako, że temat "organizacja na pge" trochę się zamydlił myślę, że warto wyodrębnić z niego osobny wątek - organizacja trybun podczas koncertu - toteż to niniejszym czynię.

Jakieś pomysły na aktywizację ?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

mande pisze:ako, że temat "organizacja na pge" trochę się zamydlił myślę, że warto wyodrębnić z niego osobny wątek - organizacja trybun podczas koncertu - toteż to niniejszym czynię.

Jakieś pomysły na aktywizację ?
jak zagwarantujesz pełne trybuny to o pomysł nietrudno, narazie trybunki sprzedają się tak sobie :lol:
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Trybunki będą zapewne pełne, jest jeszcze dużo czasu. Większym problemem jest organizacja osób na tych trybunach, gdyż większość forumowiczów wybiera się na GC :)
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

misstwisted pisze:Trybunki będą zapewne pełne, jest jeszcze dużo czasu. Większym problemem jest organizacja osób na tych trybunach, gdyż większość forumowiczów wybiera się na GC :)
No nie wiem mam inne zdanie na ten temat, ale obym sie mylił.
mande
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2012, o 18:18
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mande »

no ale wg eventimu to niewiele miejsc jest wolnych na trubunach (tak mi sie wydaje). Sprzedaż trwa niecałe dwa miesiące, bez praktycznie żadnej kampanii promocyjnej. Została wolna może 1/3 miejsc
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

mande pisze:no ale wg eventimu to niewiele miejsc jest wolnych na trubunach (tak mi sie wydaje). Sprzedaż trwa niecałe dwa miesiące, bez praktycznie żadnej kampanii promocyjnej. Została wolna może 1/3 miejsc

okej, trochę monitorowałem sytuację i może się wydawać, że 1/3 została wolna, ale troszkę inaczej to wygląda. Na czarno zaznaczyłem miejsca, które w ogóle nie znalazły się w sprzedaży, czerwono miejsca, które się sprzedały, pozostałych szarych nie jestem pewien, do końca aż tak nie pamiętam. No a reszta to wiadomo czeka na sprzedaż, bądź miejsca schodzą i to widać, to już nie zaznaczałem. Więc tak mi się wydaje, że jeśli chodzi o trybuny, to za różowo nie jest....

Obrazek
mande
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2012, o 18:18
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mande »

O kolega widzę nieźle poinformowany :cool: , a te miejsca nie znalazły się w sprzedaży tymczasowo, czy już wogóle nie będą dostępne? Ale i tak obstawiam, że sprzedaż mocno ruszy, bo jednak o koncercie mało kto słyszał.
TheMop
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 30 października 2012, o 21:48
Lokalizacja: Dublin

Post autor: TheMop »

Wg Prestige MJM przez miesiąc sprzedano 10 tyś. biletów :]
NOTHING GOOD COMES EASY, ALL GOOD THINGS TAKE SOME TIME
Hiena
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Hiena »

mande pisze:O kolega widzę nieźle poinformowany :cool: , a te miejsca nie znalazły się w sprzedaży tymczasowo, czy już wogóle nie będą dostępne? Ale i tak obstawiam, że sprzedaż mocno ruszy, bo jednak o koncercie mało kto słyszał.
Ale jak mało? Ja teraz wszędzie widzę info o koncercie!
Cerise
I Believe
I Believe
Posty: 50
Rejestracja: 18 listopada 2012, o 22:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Cerise »

Fajnie, że powstał taki temat. :)
Wiadomo, że w pierwszej kolejności sprzedają się najlepsze miejscówki. Jak zejdą już GC to i trybuny zaczną się cieszyć większym zainteresowaniem. :D
Krzysztof
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 17
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 12:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Krzysztof »

TheMop pisze:Wg Prestige MJM przez miesiąc sprzedano 10 tyś. biletów :]
Jeżeli to prawda, to nie ma co ukrywać, że jest to (bardzo) słaby wynik. W 2010 i 2011 roku Bon Jovi i U2, to dwa zespoły najlepiej zarabiające na koncertach. Pamiętam jak na U2 w 2009 roku w Chorzowie sprzedaż rozpoczynała się po północy, to po pół godzinie pisało, że wszystkie bilety są sprzedane. Wtedy cieszyłem się z jakiegokolwiek biletu. Zainteresowanie było ogromne. Przy Bon Jovi nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania, ale zdecydowanie większego niż te 10 tysięcy biletów.

Rozumiem, że U2 jest chyba najmocniejszą muzyczną marką w Polsce, ale Bon Jovi zagra w Polsce po raz pierwszy dlatego tym bardziej ten wynik jest rozczarowujący. Prestige będzie musiał zwiększyć promocję.
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Trochę martwi ta liczba ,ale bądźmy dobrej myśli. Jak przyjdzie mało ludzi to ja naprawdę nie zrozumiem tego narodu . Na Coldplay najtańszy bilet na trybuny był za 187 zł i pełny stadion się uzbierał ( co mnie do dziś dziwi ) !
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Jeśli nie będzie ponad 20 000 to wstyd :down:
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Krzysztof pisze:
TheMop pisze:Wg Prestige MJM przez miesiąc sprzedano 10 tyś. biletów :]
Jeżeli to prawda, to nie ma co ukrywać, że jest to (bardzo) słaby wynik. W 2010 i 2011 roku Bon Jovi i U2, to dwa zespoły najlepiej zarabiające na koncertach. Pamiętam jak na U2 w 2009 roku w Chorzowie sprzedaż rozpoczynała się po północy, to po pół godzinie pisało, że wszystkie bilety są sprzedane. Wtedy cieszyłem się z jakiegokolwiek biletu. Zainteresowanie było ogromne. Przy Bon Jovi nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania, ale zdecydowanie większego niż te 10 tysięcy biletów.

Rozumiem, że U2 jest chyba najmocniejszą muzyczną marką w Polsce, ale Bon Jovi zagra w Polsce po raz pierwszy dlatego tym bardziej ten wynik jest rozczarowujący. Prestige będzie musiał zwiększyć promocję.
A mnie ta liczba nie martwi. Jest to solidna podstawa.
W pierwszej kolejności poszły bilety dla osób, które na ten koncert czekały od lat i się nim interesowały.
Dużo ludzi teraz dowiaduje się o tym wydarzeniu i kupić bilet od razu nie jest tak łatwo.

Zbliża się premiera płyty i singla. Jestem pewny, że jeżeli zrobi on furorę, to te 15 kolejnych tysięcy pójdzie bez problemu. Mam nadzieje, że będzie on mocno promowany przez RmF FM.

Dużo biletów sprzedaje się tuż przed koncertem i ja kupiłem tak 90% biletów nawet na te moje ulubione kapele jak np The Killers.

Porównywać do U2 nie ma sensu, bo w polsce U2 to zespół promowany o czczony od lat a i tak w 2009 jedna trybuna nie była praktycznie zapełniona. NA Bon Jovi trzeba zrobić zapotrzebowanie, aby ludzie poszli. Moje ulubione chwyty promocyjne:
1.Because We Can - staje się dużym hitem
2.Jon mówi, że to ostatnia trasa koncertowa
3.Gazety w stylu Teraz Rock czy Metal Hammer piszą artykuły w dobrym świetle Bon Jovi jadąc na sentymentach.
4.Bodzio męczy fanów mailingami budując w nich potrzebę kupna biletu ;)

Promocja ruszyła, BJ wskoczyli na 3 miejsce eventimu liczę na dalszą sprzedaż biletów.
Krzysztof
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 17
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 12:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Krzysztof »

Liczysz tylko na 25 tysięcy osób na koncercie? Jakiś czas temu pisałem, że byłoby świetnie gdyby Bon Jovi zagrało w moim mieście, bo duży koncert jest planowany na 2013r. Stwierdziłem jednak, że 30 tysięcy czyli maksymalna pojemność stadionu w Rybniku to za mało jak na taki zespół. Ja liczę na to, że stadion w Gdańsku wypełni się w całości tym bardziej jeżeli Coldplay zapełnił Stadion Narodowy w Warszawie.

Na U2 można dostrzec wolne miejsca na nagraniu video z tego koncertu, ale gdy stałem na trybunach to widziałem wypełniony stadion. Być może na płytę mogłoby wejść więcej ludzi. Z tego, co słyszałem na U2 było 70 tysięcy osób, co jest rekordem frekwencji po przebudowie Stadionu Śląskiego w połowie lat 90.

Na największe gwiazdy światowej muzyki (do jakich zaliczam Bon Jovi) jeżeli nie przychodzi minimum 40 tysięcy osób to jest porażka przynajmniej dla mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”