Organizacja na PGE Arenie

Gdańsk, 19 czerwca 2013 r., PGE Arena

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Organizacja na PGE Arenie

Post autor: Damned »

Witam!

Co do wszystkich proponowanych przez Was akcji, proponuje powstrzymać się do wiosny. W lutym chłopaki ruszają w trasę, a my zorientujemy się co będą grać. Nie jestem przekonany, że zagrają Bed of Roses. Z moich wcześniejszych obserwacji oraz tego co pamiętam wynika, że najczęściej grali albo Bed of Roses, albo Always, nie pamiętam, żeby grali obydwa utwory podczas jednego koncertu, jeżeli grali to bardzo rzadko. Dodatkowo dzierżenie róży w dłoni przez pół dnia.. dla mnie odpada.

Pomysł z balonami jest trafiony. We wrześniu podczas koncertu Coldplay na Narodowym fani zorganizowali taką akcję z balonami i zespół był zachwycony. Także tutaj też jest duża szansa na sukces, zwłaszcza jeżeli wniesiemy po 20-30 balonów i podzielimy się ze wszystkimi wokół kto ich nie ma.

Pomysł z logo Have a Nice Day również jest dobry. Przedewszystkim każdy może wnieść taki kwadratowy kartonik (najlepiej o wymiarach płyty winylowej). Po drugie, w przeciwieństwie do Bed of Roses mamy większą pewność, że ten utwór zostanie zagrany, ale upewnimy się z tym dopiero gdy zobaczymy setlisty z pierwszych koncertów.

Jak łatwo zauważyć w dwóch powyższych akcjach przewodzą nasze biało-czerwone barwy.. i tego powinniśmy się trzymać. Moja propozycja to ubierzmy się w barwy narodowe, niech stadion będzie biało czerwony. Wszelkie flagi, koszulki, emblematy w kolorze białym lub czerwonym. Moim zdaniem to ma sens i widok ze sceny na stadion byłby czymś czego dawno Jon i ekipa nie widzieli.
AlanPolonia pisze:jak zorganizowac BD i DVD koncertu?? to decyzja Jona czy moze zrobic to Fan Klub sponsorowany np. przez TVN i RadioZet czy RMF FM??
Nawet jeżeli zespół zdecyduje się nagrać któryś z koncertów, wątpliwe jest, że będzie to koncert w Gdańsku. Przyjeżdżają do nas na koncert po raz pierwszy i zarówno oni jak i my nie wiemy jak będzie. W innych krajach mają sprawdzoną publikę i gdyby mięli się decydować na DVD z Europy to prędzej byłaby to Anglia, Hiszpania, Niemcy lub Francja, gdzie grają od lat.
Jedyne co możemy zrobić to sami zmontować DVD z naszych amatorskich nagrań, co oczywiście uczynimy :)

Pozdrawiam :cfaniak:
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Organizacja na PGE Arenie

Post autor: Mkwiatek93 »

Damned pisze: Jedyne co możemy zrobić to sami zmontować DVD z naszych amatorskich nagrań, co oczywiście uczynimy :)
Great idea! Faktycznie wstrzymajmy się, bo napewno częśc z Nas (w tym ja) jeszcze nawet nie ma biletów, a na pomysły mamy ponad pół roku :P
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Thalion
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 786
Rejestracja: 27 czerwca 2011, o 15:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thalion »

Na pomysły mamy dużo czasu i z decyzjami można jeszcze poczekać z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, ale proponować moim zdaniem nie zaszkodzi. Później przejrzy się pomysły i wybierze najfajniejszy albo najfajniejsze. Super byłoby zrobić coś, co zapadnie i im i nam w pamięć :)

Mi się bardzo podoba pomysł z jakąś wielką flagą i napisem. Moja propozycja podsumowująca i to, jak długo czekaliśmy i to, że bardzo się cieszymy, to napis:
"We kept the faith"
ewentualnie
"We kept the faith
Welcome"
lub w wersji najdłuższej
"We kept the faith
Welcome to Poland"
11 VI 2008, Southampton
19 VI 2013, Gdańsk
If there is no future, there must be no past...
missiorek
It's My Life
It's My Life
Posty: 140
Rejestracja: 9 października 2010, o 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: missiorek »

ehhh przez chwilę wyobraziłam sobie jak wszyscy mieliśmy kolorowe proszki w torebkach,
....

i zrobiliśmy tak jak w niektórych krajach na festiwalu koloru:
Obrazek
Obrazek

Nawet jak by tylko biały i czerwony kolor był to byłby niesamowity efekt


Szkoda tylko że to tak cholernie brudzi i inni ludzie nie byli by zadowoleni z tego :( :(
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Dobra, ja też mam pomysł jakiś, nie wiem na ile Wy i inni ludzie byliby w stanie się zaangażować itp, ale zapodam:)

Inspiracja: Po koncercie IRY w Łowiczu Gadowski stwierdził, że nie spodziewał się, że w takim małym miasteczku będą znali jego wszystkie piosenki itp. - dał świetny koncert, dużo bisów, nie chciał dopłat za dłuższe granie - ogólnie chyba to go chwyciło.

Pomyślałam więc o czymś, co może miło zakończyć albo wydłużyć nam koncert - zaśpiewać* naszemu zespołowi coś spoza mainstreamu, co da im do myślenia, że jednak trochę bardziej ich lubimy niż podejrzewali. Wyobraziłam sobie, że chłopaki kończą koncert, a my śpiewamy refren "STAY" - do bólu.

Technicznie: mamy pół roku na ogarnięcie kilku linijek prostego tekstu, można troszkę tekstów wziąć ze sobą i "podszkolić" tych, którzy nie dadzą rady dowiedzieć się o akcji wcześniej....

nie wiem, może Wam się spodoba pomysł... oczywiście można jakiś inny tytuł podrzucić.


*zaśpiewać w rozumieniu: zaśpiewać de facto, zawyć, zaryczeć, wyrecytować i wszelkie tym podobne - jak kto lubi :)
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
TheMop
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 30 października 2012, o 21:48
Lokalizacja: Dublin

Post autor: TheMop »

No ten pomysł jak narazie the best - i ten utwór pasowałby idealnie :brawo:
NOTHING GOOD COMES EASY, ALL GOOD THINGS TAKE SOME TIME
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Ok, tylko trzeba zaangażować co najmniej pół GC, żeby Nas usłyszeli :D
A tak poza tym świteny pomysł, w końcu coś innowacyjnego ;)
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
TheMop
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 30 października 2012, o 21:48
Lokalizacja: Dublin

Post autor: TheMop »

Można spróbowac, a poza tym jeszcze cos w trakcie koncertu albo na początku-flaga czy cos takiego :D
NOTHING GOOD COMES EASY, ALL GOOD THINGS TAKE SOME TIME
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Pomysł z piosenką super :)
Zaangażować ludzi można nawet poprzez wydarzenie na facebooku, pisząc co chcemy zrobić. Na takie sprawy mamy akurat dużo czasu :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
piopio
It's My Life
It's My Life
Posty: 147
Rejestracja: 18 maja 2011, o 20:46
Lokalizacja: Sopot

Post autor: piopio »

Pomysły godne uwagi :brawo:

Tak obserwując zakończoną trasę doszedłem do wniosku, że publika (prawie) zawsze miała bardzo duże problemy z zaśpiewaniem Wanted. Początek to jakaś porażka była, potem jakoś szło. Co powiecie na to żebyśmy odśpiewali całe, a przynajmniej początek? . Nawet można spróbować zaśpiewać to sektorami.
Przed koncertem będzie support więc można wykorzystać okazję i zrobić na miejscu próbę generalną :P a przy okazji poinformować wszystkich zebranych o planowanych akcjach.
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Jak dobrze że istnieje cos takiego jak FCB, czasem jest bardzo przydatny :P
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Damned pisze:Co do wszystkich proponowanych przez Was akcji, proponuje powstrzymać się do wiosny.
Nie zgodzę się. Fajnie, że już ktoś ma jakieś pomysły, warto się nimi dzielić bo wtedy właśnie do wiosny zdołamy wybrać najlepsze.

Ja uważam, że pomysł który rzucił bartekbb23 jest dobry, szczególnie chodzi mi o sam napis: "good things come to those who wait" (ew. "all good things take some time") :) Nieważne czy na fladze, czy gdzieś indziej, powinno się to znaleźć w naszym programie. Można by zrobić plakaty, na każdym z nich jedno słowo i zaangażować ludzi z GC, żeby poukładać to w zdanie i podnieść w danym momencie.

Warto wykorzystać to, że mamy dwupoziomowe trybuny, wiadomo góra białe karteczki, dół czerwone, motyw prosty, ale mogłoby wyjść całkiem przyjemnie.

Od siebie mogę zaproponować tzw. neon glow sticks, można by się zaopatrzyć tylko w białe i czerwone. Albo podzielić na sektory: płyta białe, GC i DC czerwone, albo po prostu niech będzie biało-czerwono.
piopio pisze:publika (prawie) zawsze miała bardzo duże problemy z zaśpiewaniem Wanted. Co powiecie na to żebyśmy odśpiewali całe, a przynajmniej początek?
To jest zdecydowanie dobry pomysł, bo bywa, że ludzie nie znają i Johnny nie pozwala zaśpiewć. Trzeba nauczyć naród polski pierwszej zwrotki Wanted!
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
trojanowsky
I Believe
I Believe
Posty: 61
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 14:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: trojanowsky »

Jak dla mnie wszystkie pomysły są świetne i gratuluję kreatywności w sumie, ja jak na razie nie wpadłam na nic innego, ale jak tylko coś mi zaświta to od razu się z Wami podzielę ;) Trzy rzeczy są pewne: 1) musi być w to zaangażowanych jak najwięcej osób 2) musi być to coś narodowego, żeby zapamiętali Polskę bardzo dobrze i 3) musi to być coś niepowtarzalnego, żeby ich po prostu zamurowało :)
Awatar użytkownika
Justysia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 527
Rejestracja: 5 marca 2009, o 16:09
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław

Post autor: Justysia »

Mi bardzo spodobał się pomysł z piosenką :) :brawo:

Tylko jak tu zaangażować odpowiednią liczbę osób :)) Jak pięknie mógłby brzmieć tak wielki chór w tej piosence :buja:

Z tym, że to nie Wanted i nie będzie tak łatwo się zgrać :)

Ale z pewnością godne głębszego przemyślenia ;)
One light burning ...
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Orchidea pisze:(ew. "all good things take some time")
bardziej podoba mi się cytat z Dry County :D
KM pisze:Pomyślałam więc o czymś, co może miło zakończyć albo wydłużyć nam koncert - zaśpiewać* naszemu zespołowi coś spoza mainstreamu, co da im do myślenia, że jednak trochę bardziej ich lubimy niż podejrzewali. Wyobraziłam sobie, że chłopaki kończą koncert, a my śpiewamy refren "STAY" - do bólu.
Pomysł najlepszy ze wszystkich! Możemy jeszcze podyskutować nad piosenką, ale nie przepadam za Stay :cfaniak:
piopio pisze:Tak obserwując zakończoną trasę doszedłem do wniosku, że publika (prawie) zawsze miała bardzo duże problemy z zaśpiewaniem Wanted. Początek to jakaś porażka była, potem jakoś szło. Co powiecie na to żebyśmy odśpiewali całe, a przynajmniej początek?
Zdecydowanie tak. Z emocji nie pamiętam jak to było w Dreźnie, czy nam wyszło, czy nie, ale Wanted to absolutnie obowiązkowo.

Jak nam wyjdzie to całe planowanie to będzie to najbardziej magiczny koncert na świecie. :D

[ Dodano: 2012-11-07, 22:55 ]

Ooo, zaśpiewajmy im na koniec refren These Open Arms! to jest piękna piosenka i też pasuje do sytuacji :)) Proszę proszę
Ostatnio zmieniony 7 listopada 2012, o 21:58 przez kejt93bub, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”