2013.02.21 Pittsburgh

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

2013.02.21 Pittsburgh

Post autor: Adrian »

1. You Give Love A Bad Name
2. Lost Highway
3. Whole Lot Of Leaving
4. Thats What The Water Made Me
5. Because We Can
6. It's My Life
7. What About Now
8. When We Were Beautiful
9. We Got It Going On
10. Keep The Faith
11. (You Want To) Make A Memory
12. Amen
13. I'll Be There For You
14. Army Of One
15. We Weren't Born To Follow
16. Wanted Dead Or Alive
17. Who Says you Can't Go Home
18. Bad Medicine

Encore:
19. Blood On Blood
20. Born To Be My Baby
21. Someday I'll Be Saturday Night
22. Have A Nice Day
23. Runaway
24. Livin' On A Prayer

Encore II
25. I Love this Town
--------------------------------

Setlista wraca po mału do normy. Encore dosyć mocno w latach przez 2000.

Generalnie:
10 - Sprzed 2000 roku
10 - Po 2000 roku
5 - Nowy Album

Liczba nowych piosenek z WANow niestety spada. Do koncertu w Gdańsku utrzymają się pewnie 3 piosenki (BWCan, WANow i Amen). Wolałbym aby one zostały kosztem kilku utwów po 2000 jak np Love This Town (chociaż w USA tego nie wyrzucą), Memory itp.

Pewnie na forum setlista będzie się bardziej podobać. Dla mnie trochę poszło w złą strone.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Setlista idzie w dobrym kierunku, dobre kawałki zostawili na bis. Standardowa osiemnastka obrana klamrą dwóch najlepszych moim zdaniem przebojów.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Adrian, pomyliłeś się, nie było I Love This Town, było za to I'll Sleep When I'm Dead. ;) Był też Superman Tonight. ;)

1. You Give Love A Bad Name
2. Lost Highway
3. Whole Lot Of Leaving
4. Because We Can
5. Thats What The Water Made Me
6. It's My Life
7. When We Were Beautiful
8. What About Now
9. We Got It Going On
10. Keep The Faith
11. (You Want To) Make A Memory
12. Amen
13. I'll Be There For You
14. Army Of One
15. We Weren't Born To Follow
16. Superman Tonight
17. Wanted Dead Or Alive
18. Who Says you Can't Go Home
19. Bad Medicine

Encore:
20. Blood On Blood
21. Born To Be My Baby
22. Someday I'll Be Saturday Night
23. Have A Nice Day
24. Runaway
25. Livin' On A Prayer

Encore II
26. I'll Sleep When I'm Dead

11 piosenek z lat 80&90. Do tej pory było najwięcej 9, więc jest progres. ;)
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2013, o 09:09 przez Smolek, łącznie zmieniany 2 razy.
KondZik

Post autor: KondZik »

A ja myśle, że się troche podniecamy Encorem a są tam kawałki które podczas ostattniej trasy grali prawie zawsze w standardzie.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Generalnie:
11 - Sprzed 2000 roku
10 - Po 2000 roku
5 - Nowy Album

Z nowego albumu na każdym koncercie było 4 piosenki:

BWC, WAN, Army i Water. Amen na jednym koncercie zabrakło.

Sprzed 2000 roku: It's My Life, We Got It Going On, (You Want To) Make A Memory, Have A Nice Day jak dla mnie mogą być. Reszta 6 piosenek już mi się nie podoba.. Ale trudno spobie wyobrazić, żeby Follow i LH zabrakło na koncercie. Pierwsza na 100% na każdym się pojawi, LH może kilka razy zabraknąć..
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

No szkoda, że te piosenki zostawili akurat na encore, ale lepszy rydz niż nic...
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Proponuję, aby nazywać kolejne tematy z koncertami trasy w sposób uporządkowany, a nie za każdym razem inaczej, bo robi się spory bajzel.

Gdy zakładałem temat z poprzednim koncertem, dostosowałem nazwę tematu do wcześniejszych w tym dziale. Ale od początku uważałem, że system ROK/MIESIĄC/DZIEŃ - Miasto, czyli tak jak nazwał teraz temat Adrian jest najlogiczniejszy i najczytelniejszy. Jeżeli się do tego dostosujemy, to za kilka miesięcy łatwiej będzie się w tym dziale połapać. :)

Wracając do koncertu, to coś co cieszy moje oko, to fakt że jak na początek trasy grają już całkiem sporo kawałków... 26 utworów to dużo, choć do najdłuższego w historii zespołu koncertu jeszcze trochę brakuje :)

Foty z koncertu:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

KondZik pisze:A ja myśle, że się troche podniecamy Encorem a są tam kawałki które podczas ostattniej trasy grali prawie zawsze w standardzie.
No właśnie. Ogólnie z Bon Jovi jest tak,że z każdą płytą, z każdą trasą zmniejszamy swoje oczekiwania. Coś kiedyś było czymś normalnym, dziś się tym podniecamy jako czymś nadzwyczajnym.
Set lista lepsza ale od numeru 2 do 8 włącznie to można zasnąć na takim show, z małym przerywnikiem na IML.
Wiem,że w Europie bedzie inaczej, luz, ale gdyby taka była to by publika ich do domu nie puściła bo rozgrzała by sie dopiero od numeru 19.

PS
Gdzie wyciek kurna ? ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Dand pisze:
KondZik pisze:A ja myśle, że się troche podniecamy Encorem a są tam kawałki które podczas ostattniej trasy grali prawie zawsze w standardzie.
No właśnie. Ogólnie z Bon Jovi jest tak,że z każdą płytą, z każdą trasą zmniejszamy swoje oczekiwania. Coś kiedyś było czymś normalnym, dziś się tym podniecamy jako czymś nadzwyczajnym.
Set lista lepsza ale od numeru 2 do 8 włącznie to można zasnąć na takim show, z małym przerywnikiem na IML.
Szczerze to wydaje mi się, że na ostatnich trasach poziom wymagania co do setlist był stanowczo na wręcz skrajnie postawionych wymaganiach.

Inne zespoły w odróżnieniu od Bon Jovi grają sety bardzo standardowe.
Zespół - Rok - Ilość Koncertów - Ilość Piosenek
Bon Jovi - 2013 - 10 - 34
Bon Jovi - 2011 - 60 - ok 110!
Bon Jovi - 2010 - 98 - ok 100
Bon Jovi - 2008 - 77 - ok 100
Bon Jovi - 2006 - 64 - ok 64

Rolling Stones - 2006 - 76 - 65
U2 - 2009 - 68 - 46
U2 - 2005 - 117 - 58!

*Około bo na setlist.fm osobną piosenką jest np mix 3 utworów.

Dlatego wydaje mi się, że z ekstremalnie powieszonej poprzeczki obniżenie na lekko ekstremalny poziom to i tak ekstremalnie dużo.
Zwłaszcza jak porównamy do tego poziomu inne zespołu z tej samej co Bon Jovi koncertowej ligi.

Ja bym powiedział, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i jako fani jesteśmy nieumiarkowani w ilości i egoizmie odnośnie tego co ma się na setliście znaleźć.

Bo co do jakości setlisty to ewidentnie widać, że ludzie tutaj chcą więcej piosenek sprzed 2000 roku niż po 2000 rokiem. Licząc albumy no jak nic stosunek studyjnych albumów jest 6:6 gdzie 2 pierwsze wydawnictwa były już pomijane w latach 90tych podczas koncertów.
A fani tutaj dalej chcą więcej piosenek sprzed 2000 roku.
Ja rozumiem, że każdy ma swoje gusta i chcę jak najbardziej pod siebie, ale odrobina realizmu.

Dand pisze:
KondZik pisze: Set lista lepsza ale od numeru 2 do 8 włącznie to można zasnąć na takim show, z małym przerywnikiem na IML.
Zdecydowanie na koncercie wolałbym usłyszeć 2-8 niż cały encore z hitami które znam już do porzygania ;)
A w 2-8 mamy świetne koncertowe Water czy IML.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian, skąd masz dane, że Bon Jovi zagrali w 2011 roku ok. 110 różnych utworów? Kompletna bzdura.
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Na pierwszym koncercie BJ , który widziałam w 2000 r w Berlinie zaśpiewali 19 piosenek. Obecnie mogę trafić na taki, w którym zaśpiewają ich np 26 i mam jeszcze narzekać ? To byłby grzech :))
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ależ Adrian mi chodziło o to by nie zacząć sie podniecać tym encore bo to kiedyś było normalne,że te piosenki były w setliscie. Chodzi o to by nie cieszyć się,że sie pojawiają jakby były jakimiś rerytasami. A w stosunku do płyt,że cieszymy sie jak w jakimś utworze pojawi sie słyszalna gitara czy fajne solo a kiedys to była norma. To miałem na myśłi pisząc o tym,że obniżamy oczekiwania i podniecamy czymś co kiedys łatwo osiągalne a teraz to unikaty.
Wiem ile BJ grają utworów na swoich trasach koncertowych.
BJ maja mnóstwo świetnych kawałków po 2000 roku, jeśli mam jakiś zarzut co do tego to to,że z nich nie korzystają. ( choćby lubiane przez ciebie I Am )
Jest wiele hitów, które ja też znam do porzygania i z chęcią bym je na coś wymienił ale po prostu wkurza mnie,że ta wymiana nie nastepuje na coś świeższego jak chociażby I Am, Last Man Standing czy Undivided ( świeżego w perspektywie ostatnich setlist ) ale np. utwory z Circla, które bardzo średnio sprawdziły się na The Circle Tour.
A te 2-8 utworów jest po prostu nudna koncertowo ( oprocz IML ). Chodziło mi o to,że to piosenki gdzie Jon praktycznie stoi z gitarką i nie ma to wiele energii. Ludzi trzeba jakoś jednak rozruszać, to musi mieć ręce i nogi, ta setlista musi być urozmaicona a tu wszystko co najwyżej middle tempo.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2013, o 11:49 przez Dand, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Kikusia to byłaś 5.09.2000 w Berlinie, zgadza się?Ja też i to też mój pierwszy koncert :))
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Zgadza się :) eh super wtedy było! Mało z tego koncertu pamiętałam, bo wpadłam w lekki szok jak ich 1 raz zobaczyłam .... :D
Dobrze , że pojawił się na youtube i po latach mogłam sobie co nieco przypomnieć.

p.s a wiesz , że się kiedyś zastanawiałam czy byłeś w Berlinie i np w Lokomotywie 09.12.2000 :D
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Damned pisze:Adrian, skąd masz dane, że Bon Jovi zagrali w 2011 roku ok. 110 różnych utworów? Kompletna bzdura.
http://www.setlist.fm/stats/bon-jovi-33 ... ?year=2011
Tutaj masz. Tam zastrzegałem, że utworami osobnymi też traktowane są miksy róznych pisoenek.
Jakie masz inne statystyki, że mówisz ż to bzdura?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Because We Can Tour 2013”