19.04.2013 Los Angeles- Staples Center

Moderator: Mod's Team

KondZik

Post autor: KondZik »

Martixx pisze:Chcę usłyszeć takie Bed Of Roses i Dry County w Gdańsku...
Co masz na myśli?

[ Dodano: 2013-04-21, 10:32 ]
Damned pisze:Na fotce set-listy, którą wrzuciła powyżej Collie interesująco wygląda lista utworów, które czekają w kolejce do zagrania, czyli tzw. AUDIBLES. Myślę że są to kawałki, które będą często pojawiać się w Europie. Ciekawostką jest, że wg tej listy, zespół planował pierwotnie zakończyć koncert utworem These Days, o ile się nie mylę nie grali jeszcze tego podczas tej trasy.

A kontynuując wątek tej listy, jak myślicie co oznaczają literki w nawiasie (X) oraz (B). Z pewnością chodzi o Phil'a X i Bobby'ego, ale co to oznacza, nie bardzo wiem. Czyżby to, kto ma grać gitarę prowadzącą w danym utworze?
Moim zdaniem chodzi o solo. O ile się nie myle to przy HAND solo grał Bobby, reszty nie sprawdzalem ale tak mi się wydaje. W Sleep mamy (J) bo Jon tam gra solo również, a w WAN nie ma wogóle bo NIESTETY nie napisali tam solo, dziadoki :P
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Lipne to solo, ta trzeszcząca gitara nieźle daje po uszach (mówię o Dry County).
Fajnie, że zechcieli zmian, szkoda, że akurat ta wyszła na gorsze...
Awatar użytkownika
Martixx
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 280
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 21:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Martixx »

KondZik, na pewno nie to, że bez Richiego :) Moim zdaniem to wykonanie Dry County wypadło lepiej niż ostatnie (jeśli chodzi o Jona jak i o Phila) i chętnie posłucham tego w Gdańsku (jeśli chodzi o BOR to nie wyobrażam sobie, żeby tego nie zagrali). Niech tylko Richie wróci i będzie dobrze :)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kuba80BJ »

Wg mnie wykonanie solo przez Phila jest bezpłciowe. Dry County jest genialną piosenką w głównej mierze dzięki solówce Richiego. Są takie utwory i solo, których nie wolno zmieniać (Wanted, Prayer itd.) i to solo powinno być grane identycznie za każdym razem. W dodatku tylko Richie potrafi je zagrać tak ja należy.
Phil jest bardzo dobrym gitarzystą ale szybciej i mocniej, czy inaczej, nie zawsze znaczy lepiej. Dry County bez Richiego traci więcej niż 50%, i Phil swoimi improwizacjami tego nie uratuje. Poprzednie wykonanie, kilka dni wcześniej, było tak samo nijakie, wg mnie było wręcz tylko próbą popisywania się przez Phila, i wg mnie nieudaną. Krótko mówiąc, bez Richiego nie powinni tej piosenki dotykać.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Malkolit pisze:Lipne to solo, ta trzeszcząca gitara nieźle daje po uszach (mówię o Dry County).
Fajnie, że zechcieli zmian, szkoda, że akurat ta wyszła na gorsze...
W tej improwizacji akurat chcąc nie chcąc Teofil musi dac coś od siebie. W tym akurat przypadku wygladał jakby trochę chciał, ale bardzo się bał. Zagrał jak by był praktykantem bojącym sie o końcową ocenę. Jak poluzuje i będzie mniej spięty to powinno wyjść lepiej.

A inna sprawa, ze jak juz powyżej zauważył Kuba, Dry County bez Richiego nie powinni grać. To mnie akurat trochę zaskoczyło, bo wyglądało to jak by Jon chciał na siłę nas przekonac, że pan X może śmiało zastąpić Ryśka
Awatar użytkownika
Collie
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 510
Rejestracja: 13 lutego 2013, o 12:35
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Collie »

Kuba80BJ pisze: Są takie utwory i solo, których nie wolno zmieniać (Wanted, Prayer itd.)
Całkowicie się zgadzam. Jeśli chodzi o solówkę z LA brzmi ona lepiej jak ta z Denver, ale to dalej bałagan. Może to też kwestia przyzwyczajenia.

Always: http://www.youtube.com/watch?v=jxnTQaPUJV0
Widać zmęczenie, ale to w końcu ostatnia piosenka.
In a world that gives you nothing, we need something to believe in
https://www.instagram.com/qeeriefire/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Because We Can Tour 2013”