Bucharest 10.07.2011

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
olivia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 12:39
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: olivia »

Usunięcie z BS, zbanowanie ze wszystkich koncertów (nawet z tych za które zapłaciła z własnej kieszeni) nie było po prostu dobrym posunięciem. Oczekuję tego, że wycofają się ze swojej decyzji a Jon ( nie musi robić tego oficjalnie) przeprosi ją za swoją reakcję.
Nie napisałam, że to było dobre posunięcie (czytaj fair w jakimkolwiek znaczeniu tego słowa), tylko że profilaktyczne. Ale mam nadzieję, że chociaż oddadzą jej pieniądze.
jovizna pisze:usprawiedliwiasz Jona
Usprawiedliwiałabym w ten sposób każdego, Ciebie również, gdyby zaszła taka potrzeba.
jovizna pisze:nie znając dziewczyny
Na ten zarzut odpowiedziałam już w pierwszym poście.
jovizna pisze:bo ukończyła studia z psychologii klinicznej
Dobrze, załóżmy że jeżdżenie ze zespołem przez prawie 20 lat jest normalne. Ale jak ma się ten dyplom do załatwiania spraw na stronach internetowych i przychodzenie z "liścikami" z pretensjami do Jona na koncerty? Nic dziwnego, że słowo "psycholog" dla przeciętnego człowieka, ma tak nieciekawe konotacje.
jovizna pisze:Sprawa rozegrała się o pakiety VIP i pokazanie przez nią tego, że ci ludzie( często nie mający nic z BJ wspólnego) bardziej liczą się dla zespołu,


Tak to napisałaś, jakby po tą sceną stało co najmniej 2 tysiące tych vipów i zasłaniało widoki reszcie, a o ile pamiętam chodziło o kilka lub kilkanaście osób. Jovizna wybacz, ale czy jak zapraszasz gości, których naprawdę lubisz, na imprezę do własnego domu, to masz ochotę usłyszeć od jednego z nich, że innego nie powinnaś była zapraszać, bo ma krzywe nogi i nie pasuje do reszty?
jovizna pisze:muszą dodatkowo opłacić
Co znaczy: "muszą"? Przecież nikt na siłę nie wyciąga im z kont tych pieniędzy na siłę. Jeżeli taki jest warunek przynależności, to albo się na to zgadzasz, albo nie i dajesz sobie spokój. Sprawa ma się mniej więcej tak samo z cenami biletów. My chcemy płacić "artystom", jak za rozrywkę, a oni chcą żebyśmy im płacili, jak za wykonaną pracę i taka sytuacja nie tyczy się tylko i wyłącznie BJ. Kiedyś byłam świadkiem, jak jeden z naszych kultowych/legendarnych zespołów, w mało przyjemny sposób, licytował się z organizatorami koncertu o ilość piosenek w bisach i ilość pieniędzy za każdy dodatkowy kawałek i uwierzcie, że słysząc jednocześnie wiwatujących fanów pod sceną, naiwnie wierzących, że zespół przyjechał grać a nie zarabiać, do dziś czuję niesmak, ale to mnie przynajmniej odarło ze złudzeń.
BJ odkąd istnieją, powtarzają że to co robią, robią dla kasy i sławy, a niektórzy i tak po raz któryś ze zdziwieniem odkrywają Amerykę, że to jest jednak zespół komercyjny. Chcesz to słuchasz, nie chcesz nie słuchasz, nie kupujesz płyt, nie chodzisz na koncerty. I proszę mi nie pisać, że jak się jest fanem..... istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, odpowiedni dystans i wolność wyborów. Każdy wielki zespół w większym lub mniejszym stopniu funkcjonuje jak korporacje, która sprzedaje klientom swoje produkty. I dopóki muzycy nie kradną i nie zabijają, to w sumie nic złego nikomu się nie dzieje.
Doskonale wiem, jak drogie są bilety na koncert BJ i jednych na to stać, innych nie, a niektórzy się buntują i chodzą na koncerty z transparentami w ramach protestu. To co, jak mnie się podoba najnowszy model Lexusa, a nie stać mnie na niego? Powinnam iść przed siedzibę firmy i oprotestować ceny? A Lexusy też mają swoich fanów…
jovizna pisze:że nie sięgnęlibyście po członkostwo i lepsze bilety... apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Po wielokropku sama napisałaś, dlaczego ceny biletów ciągle rosną, nawet jeżeli jest to nie fair w stosunku do fanów z 20 letnim stażem.

Tylko kto powiedział, że ma być sprawiedliwie?
jovizna pisze:Ej :D to nie dzięki Jonowi tylko dzięki mnie :D :D :D gdybym nie rozwinęła wątku Rebeki (Boże, mam tego imienia już po dziurki w nosie) to nadal nie wiedziałbym, że mamy tylu fanów zaglądających na forum :D :D
Tu się zgodzę na całej linii, żeby nie Twój post, nawet bym sobie nie przypomniała, że mam tu konto.

PS. Jovizna, tak dla jasności, mój post nie jest atakiem dywanowym pod Twoim adresem. Szanuję Twoje zdanie, ale się z nim w wielu miejscach nie zgadzam.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Boże, powinniście dziękować Panu Jezuskowi, że mam dzisiaj zmianę do 19ej i mogę zaszczycać was tu co chwila swoją obecnością :D ostatnio tak dużo pisałam na studiach.
olivia pisze:jovizna napisał/a:
bo ukończyła studia z psychologii klinicznej


Dobrze, załóżmy że jeżdżenie ze zespołem przez prawie 20 lat jest normalne. Ale jak ma się ten dyplom do załatwiania spraw na stronach internetowych i przychodzenie z "liścikami" z pretensjami do Jona na koncerty? Nic dziwnego, że słowo "psycholog" dla przeciętnego człowieka, ma tak nieciekawe konotacje.
1. "Załatwianie sprawa na stronach" hmm masz na myśli pewnie facebooka, ale przecież to jest jej profil i może sobie pisać nawet o dupie maryny.
2. Z jakimi liścikami? :D ciągle wszystko przekręcacie.
3. Nadmieniłam o jej dyplomie, bo zaczęliście ją przedstawiać jako zahukaną laskę z zaburzeniami psychicznymi niemającą własnego życia, pewnie w dodatku zakompleksioną i zakochaną w Jonie, która na koncerty zarabia pewnie w burdelu.
olivia pisze:jovizna napisał/a:
Sprawa rozegrała się o pakiety VIP i pokazanie przez nią tego, że ci ludzie( często nie mający nic z BJ wspólnego) bardziej liczą się dla zespołu,


Tak to napisałaś, jakby po tą sceną stało co najmniej 2 tysiące tych vipów i zasłaniało widoki reszcie, a o ile pamiętam chodziło o kilka lub kilkanaście osób. Jovizna wybacz, ale czy jak zapraszasz gości, których naprawdę lubisz, na imprezę do własnego domu, to masz ochotę usłyszeć od jednego z nich, że innego nie powinnaś była zapraszać, bo ma krzywe nogi i nie pasuje do reszty?

Oczywiście, że tak. U mnie bawią się tylko piękni i bogaci.
olivia pisze:jovizna napisał/a:
muszą dodatkowo opłacić


Co znaczy: "muszą"? Przecież nikt na siłę nie wyciąga im z kont tych pieniędzy na siłę. Jeżeli taki jest warunek przynależności, to albo się na to zgadzasz, albo nie i dajesz sobie spokój. Sprawa ma się mniej więcej tak samo z cenami biletów.
Dobrze, oczywiście masz rację. Nikt nic nie musi. Tylko większość z nas przed wykupieniem członkostwa ma przedstawioną ofertę co może dostać w zamian za te 50$,70$ czy 100$.
Jeśli ja kupuję pakiet podstawowy za 50$ gwarantujący mi pierwszeństwo wejścia na stadion przed całą resztą, to dlaczego nagle pojawiają się w ich ofercie pakiety VIP - które można kupić nie tylko na stronie BS, ale również np. na eventimie, które moje "obiecane pierwszeństwo" anulują. Rozumiesz? Kupujesz pewną ofertę, ale jeśli ktoś Cię przebije (czyli kupi sobie pakiet za 3000$) to wtedy już się nie liczysz.
olivia pisze:Chcesz to słuchasz, nie chcesz nie słuchasz, nie kupujesz płyt, nie chodzisz na koncerty. I proszę mi nie pisać, że jak się jest fanem..... istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, odpowiedni dystans i wolność wyborów.
Oczywiście i dlatego na obecnej trasie nie zapłaciłam za żaden z dwóch biletów i z wielkim bólem serca rezygnowałam z DC.

Chociaż Twój komentarz dotyczy członkostwa w FC to myślę, że to jest clou tego co się wydarzyło. Nie każdy ma 3000$ na pakiet VIP, stąd ten krzyk i frustracja, że inni mają więcej przywilejów.
Mają, bo za nie zapłacili.
Zgodzę się z zupełności, ale ja zaczynam od podstawowego pytania: czy to wszystko jest potrzebne? Czy sektory diamond i golden, pakiety: gold i silver czy też crush i bounce są konieczne??? Chodzi chyba o dobrą zabawę a nie o licytację kto da więcej.
Raczej nie, (możliwe, bo oczywiście: nigdy nie mów nigdy), ale nie sądzę. Nawet kiedy miałam ~naście, w czasach mojej największej fascynacji :D BJ nie spędziłam kilku- kilkunastu czy więcej godzin w oczekiwaniu na koncert. Z różnych względów mnie po prostu 'nie ciągnie' do tego front row. I może dobrze, ktoś im w końcu musi zapełniać tę resztę stadionu.
Nie wątpię, że dla wielu DC jest spełnieniem, często wieloletnich, marzeń. I, że kiedy już tam staną to siódme niebo i ekstaza. Rozumiem – każdy ma swojego 'hopla' ;)
Ja mam obsesję na punkcie płyt, kolekcjonuję przeróżne wydania i reedycje, single z różnych stron świata i jak mówisz niekiedy „z bólem serca ale płacę” za kolejną pozycję.
Ale wiem, że to moja decyzja czy się na tę cenę zgadzam. I nie żalę się na facebooku, że tak drogo.
Ok i bardzo fajnie :) Trzymaj się swego. Czerpiemy satysfakcję z tego samego zespołu, ale na dwa rożne sposoby :)
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
olivia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 12:39
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: olivia »

jovizna pisze:1. "Załatwianie sprawa na stronach" hmm masz na myśli pewnie facebooka, ale przecież to jest jej profil i może sobie pisać nawet o dupie maryny.
Jej profil, ale jednak publicznie widoczny. Jon też pokazał palucha publicznie. Czyli, że co? Różne standardy?
2. Z jakimi liścikami? :D ciągle wszystko przekręcacie.
Nic nie kręcę, chodziło mi o banery. Dla mnie to jak gówniarskie liściki, ale już o tym pisałam.
jovizna pisze:3. Nadmieniłam o jej dyplomie, bo zaczęliście ją przedstawiać jako zahukaną laskę z zaburzeniami psychicznymi niemającą własnego życia, pewnie w dodatku zakompleksioną i zakochaną w Jonie, która na koncerty zarabia pewnie w burdelu.
Co do burdelu, to się nie zgodzę. Nawet mi to przez myśl nie przeszło, bo to nie ten typ zachowań. I do zahukania też nie. Reszta się zgadza.
jovizna pisze:Oczywiście, że tak. U mnie bawią się tylko piękni i bogaci.
No ba, to tak jak u mnie.
jovizna pisze:Rozumiesz? Kupujesz pewną ofertę, ale jeśli ktoś Cię przebije (czyli kupi sobie pakiet za 3000$) to wtedy już się nie liczysz.
Czyli to licytacja o jasnych regułach, ale dwuznaczna "moralnie". No wiesz, każdy się bawi, jak chce.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Myślę, że dyskusja zmierza powoli do końca.
Jon nawet nieudolnie kłamał w programach telewizyjnych, że on nic nie wiedział o cenach biletów na ich koncerty.
Czemu zarzucasz mu kłamstwo?? Jak dla mnie mówił prawdę i udowodnił to swoim postępowaniem. Na którymś z wywiadów obiecał, ze przyjrzy się tym cenom bo wie jedynie tylko, że mają tańsze wejściówki generalnie o połowę niż U2 czy Stonesi (Richie mówił w wywiadach to samo). Po niedługim czasie Jon zwolnił osobę odpowiedzialną za ceny biletów i specjalne wejściówki. Powodem miało być to, ze obiecywał on spotkania z Jonem a do takich nie dochodziło pomimo iż fani płacili. Tak wyglądają fakty.
Bardzo rzucają mi się w oczy takie nieprawdziwe oszczerstwa. Fakt, ze możliwe jest iż coś o cenach wiedział, ale nie wiesz tego na pewno, a mówisz to z pełną premedytacją. Logika jego postępowania świadczy jednak, że mówił prawdę.
A teraz zastanówmy się co jest większym szczytem naiwności i głupoty.
To, że ktoś wierzy w głębsze przesłanie tekstów BJ i słucha ich sobie w zaciszu własnego domu bo np. nie stać go na koncert czy osoba wydająca min. 400 zł na bilet GC + transport itp., bawiąca się w najlepsze przed sceną i 40 razy śpiewająca its all right przed „towarem” który jest NIEPRAWDZIWY ?!?
Czy tylko ja nie widzę tu głupoty w ani jednej z tych sytuacji??
1.O przesłaniu tekstów toczyliśmy dyskusje i uważam, że wiele z nich nie jest tylko sloganami a prawdziwym przesłaniem podczas ich pisania.
2.Obrażałoby to miliony fanów którzy przez kilkadziesiąt lat płacili grube pieniądze na koncerty wszelakich artystów od Beatelsów na Gadze kończąc.
Co do fucka :P Nie chodzi tu już o sam gest, ale o sposób jak po 20 latach potraktowali wiernego fana. Przepraszam, fanatyczkę, bo wszyscy już jej taką łatę przypięli.
Problem w tym, ze swoim zachowaniem sama go do tego sprowokowała i w sumie to sama o tego fakersa poprosiła. Nie możesz sobie dać pluć w twarz tylko dlatego, ze ktoś przez ileś lat na własne życzenie Cię wielbił. Powinien postąpić w stosunku do niej inaczej.. zresztą jak oceniam tą sytuacje pisałem kilka razy wiec nie będę się powtarzał.
Dorabiacie historie jakie wam akurat w danej chwili pasują i którymi można by pochwalić się wśród znajomych (bo byłoby czym), ale to nie znaczy od razu, że cała ta historia miała właśnie taki przebieg i znaczenie.
Ale problem w tym, ze ja nie dorabiam do tej sytuacji ?ADNEJ ideologi. Dla mnie to prosta sprawa. Leciała flaga prosto do niego, odruchowo ją złapał, potrzymał i odrzucił. Czysta i klarowna sytuacja. To tutaj dowiedziałem się o debilnych jak dla mnie ideologiach, ze zobaczył iż to PL flaga i ją jak najszybciej odrzucił itp. I biorę to jako typowe dochrzanienie się Twoje i osób, które zawsze szukają powodu do dochrzanienia się. Nie jestem w stanie zrozumieć jak do takiej prostej sytuacji można dorobić jakieś ideologie, insynuacje itp jakie właśnie min Ty dorobiłaś.
Skoro dla was to nie problem i sami chcielibyście być tak potraktowani i nadal chcecie słuchać tego sztucznego wytworu zwanym BJ to ok. – wasze życie, wasze wybory.
Tak jeśli zachowywałbym się tak jak (na to wygląda) zachowała się Rebecka chciałbym, żeby Jon przywrócił mnie do świata żywych, gdzie najważniejsze będzie dla mnie moje życie i moich bliskich, a nie wymyślona w mojej głowie postać nieskazitelnego prawie jak Jezus rockmana.
I jakbym przyniósł takie banery jak chciał Seb przynieść należałby mi się nie tylko fakers, a także wywalenie przez ochorone na zbity pysk.
I widzę tutaj podstawową sprzeczność. W mojej definicji Bon Jovi jako zespół nie jest sztucznym tworem. Jako muzycy są prawdziwi i szczerzy tak jak większość innych artystów. Sa pewne rzeczy/zabiegi o których wspominał Scrooge robione dla komercji, ale na tym polega muzyka komercyjna. Podstawa jest prawdziwa i Jon o tym zawsze mówił, że jest to miłość do RNRolla.
Ja jednak widziałam (widzę) w zespole coś więcej niż grupę ludzi starających się zrobić ze swoich fanów idiotów, bo takimi sami się określacie pisząc to, co piszecie. Jeśli zespół jest FAKE i nastawiony tylko na robienie towaru takiego, jaki akurat dobrze się sprzeda i nie ma w tym nic prawdziwego, to wy jesteście idiotami skoro to kupujecie.
Jakbym miał nastawienie takie jak tutaj podałaś, to nie siedziałbym tutaj i nie bronił ich przed wszelakimi niesprawiedliwymi atakami jakie np podajesz w swoich postach.
A płacenia za bycie fanem – już pisałam – nie rozumiem zupełnie. I tu moje pytanie do wszystkich, którzy mają / mieli członkostwo w Backstage. Co to wam daje? Dlaczego płacicie za możliwość nazywania się członkiem( :D ) autoryzowanego FC?
Ja zapłaciłem za to, aby mieć bilet pod sceną. Nikt mnie do tego nie zmuszał i nie mam żadnych powodów aby płakać z tego powodu, ze to zrobiłem. Są zespoły którym płace, aby być pod sceną a są takie gdzie nie płace. Posiadam coś takiego jak wolna wola. Na U2 musiałbym zapłacić 2x tyle co BJ aby być pod sceną i nie zapłaciłem. Nie płakałem z tego powodu, ze nie będę pod sceną. Zrobiłem jednak wszystko co możliwe aby pod nią się znaleźć i się znalazłem.
Zgodzę się z zupełności, ale ja zaczynam od podstawowego pytania: czy to wszystko jest potrzebne? Czy sektory diamond i golden, pakiety: gold i silver czy też crush i bounce są konieczne??? Chodzi chyba o dobrą zabawę a nie o licytację kto da więcej.
Tym pytaniem pokazujesz, ze w ogóle nie bierzesz pod uwagę praw obowiązujących w muzyce komercyjnej. Każdy komercyjny artysta dzisiaj Ci powie, ze zarabia się nie na płytach tylko na koncertach. I wytwórnia nie po to inwestuje grubą kasę w promocje albumu, teledyski, DVD itp. aby nie odzyskać tej kasy. Kiedyś odzyskiwali ją sprzedając 10 mln płyt. Dzisiaj gdzie 3 mln sprzedanych płyt i to jeszcze po PL cenie to wielki sukces trzeba odzyskać zainwestowane pieniądze i jeszcze na tym zarobić. Od tego powstały te wszystkie sektory. Zauważ, że tego nie było jeszcze 10 lat wcześniej. Dzisiaj jest to już sprawa normalna na koncertach niemal wszystkich największych komercyjnych gwiazd. Możesz o tym nie wiedzieć jeśli chodzisz tylko na koncerty Bj, ale gwarantuje Ci, że ja będąc na U2 czy Scorpionsach sytuacja wyglądała tak samo. Podziały na sektory to zysk dla wytwórni i wytwórnia Ci z tego nie zrezygnuje.
olivia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 12:39
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: olivia »

Adrian pisze:Cytat:
Co do fucka :P Nie chodzi tu już o sam gest, ale o sposób jak po 20 latach potraktowali wiernego fana. Przepraszam, fanatyczkę, bo wszyscy już jej taką łatę przypięli.

Problem w tym, ze swoim zachowaniem sama go do tego sprowokowała i w sumie to sama o tego fakersa poprosiła. Nie możesz sobie dać pluć w twarz tylko dlatego, ze ktoś przez ileś lat na własne życzenie Cię wielbił. Powinien postąpić w stosunku do niej inaczej.. zresztą jak oceniam tą sytuacje pisałem kilka razy wiec nie będę się powtarzał.
?e się wtrącę. Parę lat temu syn mojej koleżanki z pracy poszarpał się na szkolnym korytarzu z chłopcem z tej samej klasy (klasa III podstawówki). Rozdzieliła ich nauczycielka, która nachylając się nad synem tej mojej znajomej, zapytała wzburzona: a mnie też byś uderzył? I co? Emocje jeszcze nie opadły, w chłopaku aż się gotowało, adrenalina uderzyła do głowy, a ona zadała pytanie, którego w takiej sytuacji absolutnie nie wolno zadawać i ... dostała z pięści prosto w twarz. Nie specjalnie, nie z premedytacją, tylko odruchowo. Gdyby takie pytanie zadała 5 minut później, chłopak spuścił by głowę, zrobił się czerwony i pewnie z nerwów połknął własny język. Dlatego się zaśmiałam, jak Jovizna napisała, że ta Niemka jest psychologiem. Jaki z niej psycholog, skoro nie potrafiła przewidzieć takiej reakcji?
thorgal_30
It's My Life
It's My Life
Posty: 162
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 11:31
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: thorgal_30 »

Adrian pisze: Dzisiaj jest to już sprawa normalna na koncertach niemal wszystkich największych komercyjnych gwiazd. Możesz o tym nie wiedzieć jeśli chodzisz tylko na koncerty Bj, ale gwarantuje Ci, że ja będąc na U2 czy Scorpionsach sytuacja wyglądała tak samo. Podziały na sektory to zysk dla wytwórni i wytwórnia Ci z tego nie zrezygnuje.
Akurat jeśli chodzi o U2 to bzdura. Owszem był sektor RED ZONE dla bogatych za kilkaset Ojro..ale był tez Golden CIrcle dla zwykłych fanów, ze zwykłym biletem na płytę.. wystarczyło koczowac pod stadionem. Przyjechałem do WIednia o 7 rano.. dostalem numerek 76 o ile dobrze pamietam... do 17 pokoczowałem i co , i byłem w pierwszym rzędzie Golden Circle 3 metry od Bono na zwykłym bilecie na zwykła płyte ( stehe platz ). Więc jeśli chodzi o U2 to sie akurat nie zgadza.

Rammstein na koncercie w Spodku i w ?odzi nie miał podziału na Golden i zwykła płytę... dopiero w tym roku w Gdańsku to robią.. w 2009 byłem na Metallicy i też nie było żadnego podziału.... Np podział na sektory jest praktykowany w CZechach w Pradze..ale tam róznica między zwykłym stani a stani u podia wynosi często 200-300 koron.. to jest róznica raptem 50 zł..a wpolsce jak było AC/dc to zdzierstwo za płytę a 310 za b 176 zeta.. czuć róznicę. Chocby w tym roku bilet na Metallice we Francji i w Niemczech był tańszy niz na tą samą Metallice rok temu na klepisku Bemowo.


a co sie tyczy fucka, bo w końcu wypowiem swoje zdanie... zgadzam się to było słabe, nei spodziewałem sie tego po Johnym, bywa... powazny facet a takie zachowanie.. no po prostu nie wypada.. i to wyrzucanie backstage, i anulowanie biletów.. no szopka..
Livin' On the Prayer
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Adrian pisze:Ja zapłaciłem za to, aby mieć bilet pod sceną. Nikt mnie do tego nie zmuszał i nie mam żadnych powodów aby płakać z tego powodu, ze to zrobiłem.

Znaczy VIPów nie było czy nie przeszkadzali?
jovizna pisze:Tylko większość z nas przed wykupieniem członkostwa ma przedstawioną ofertę co może dostać w zamian za te 50$,70$ czy 100$.
Jeśli ja kupuję pakiet podstawowy za 50$ gwarantujący mi pierwszeństwo wejścia na stadion przed całą resztą, to dlaczego nagle pojawiają się w ich ofercie pakiety VIP - które można kupić nie tylko na stronie BS, ale również np. na eventimie, które moje "obiecane pierwszeństwo" anulują. Rozumiesz? Kupujesz pewną ofertę, ale jeśli ktoś Cię przebije (czyli kupi sobie pakiet za 3000$) to wtedy już się nie liczysz.
Wszystko jasne. Dziękuję za odpowiedź.

To jak modyfikacja warunków oferty w czasie trwania umowy albo wprowadzanie w błąd przy jej zawieraniu. Już nawet nieistotne czy ta dodatkowa opcja pojawiła się tylko na wewnętrznej stronie FC czy gdzieś jeszcze. Jeśli w jakikolwiek sposób dodatkowe VIPy zmieniała sytuację następnych fanów to się nie dziwię niezadowoleniu. No może boleć.
Może te zawsze pełne DC utwierdziły ich (BJ/wytwórnię/organizatorów trasy)w przekonaniu, że wszystko przejdzie. I jak widać, mieli rację. To oni ustalają reguły. A poza tym czy na pewno tak bardzo zmieniła się sytuacja?

I nadal jestem za schowaniem plakatu o bezcennej lojalności. Chociaż treść prawdziwa to nie w tym miejscu. Proszę nim nie przykrywać niezadowolenia, ż faktu, że daliście się tak troszkę 'wystawić' w tym interesie. Niestety bussines is bussines. Naiwnością jest sądzić inaczej. i nie zmieni tego seria banerów...
jovizna pisze:Zgodzę się z zupełności, ale ja zaczynam od podstawowego pytania: czy to wszystko jest potrzebne? Czy sektory diamond i golden, pakiety: gold i silver czy też crush i bounce są konieczne??? Chodzi chyba o dobrą zabawę a nie o licytację kto da więcej.
O prostym prawie, że trzeba zarobić na koncercie napisał Adrian, więc nie będę powtarzała. Nie sprawdzałam tych konkretnych przykładów, które podał ale generalnie zgadzam się z sensem tego fragmentu jego postu. Trasa musi się zwrócić, ba! musi zarobić. Im więcej tym lepiej. I to żadna hipokryzja ze strony artystów.

Dodam jeszcze, że zupełne zniesienie sektorów też skończy się klęską i krzykiem o niesprawiedliwości. Dlaczego? Bo pod sceną znajdą się fani, którzy będą mieli wystarczająco dużo czasu i zdrowia by koczować przed koncertem jakieś niebywałe dni i godziny. I znów fan z dwudziestoletnim stażem, który ma ograniczenia rodzinne, zawodowe a może już i zdrowotne będzie w gorszej sytuacji niż nastolatek, który właśnie wybrał się na swój pierwszy koncert i po prostu nic go nie może powstrzymać ;)

olivia pisze:Dlatego się zaśmiałam, jak Jovizna napisała, że ta Niemka jest psychologiem. Jaki z niej psycholog, skoro nie potrafiła przewidzieć takiej reakcji?
Olivia nie obraź się ale twój 'psychologiczny' punkt widzenia jest mocno irytujący. Nie masz pojęcia czego oczekiwała po swoich wystąpieniach, więc trudno żebyś oceniała ich efekt a tym bardziej jej kwalifikacje zawodowe. Nie zmieniłam zdania, nadal uważam, że wybrała niewłaściwe metody ale jak czytam niektóre twoje wypowiedzi to mam ochotę zacytować ci twoje słowa:
olivia pisze:Nic dziwnego, że słowo "psycholog" dla przeciętnego człowieka, ma tak nieciekawe konotacje.
Może powinnaś skontaktować się z superwizorem, tak w jakimś pilnym trybie...

-----
jovizna pisze:Czerpiemy satysfakcję z tego samego zespołu, ale na dwa rożne sposoby :)
Tu się zgadzam absolutnie :D Amen.
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Adrian pisze:Ja zapłaciłem za to, aby mieć bilet pod sceną.
I ja kupiłam Backstage z zupełnie tego samego powodu. Nie płaczę, nie lamentuję, wręcz przeciwnie, dopięłam swego i nic - począwszy od ceny do "szalejących vipów" pod sceną mi nie zawadzało.
olivia pisze:Jej profil, ale jednak publicznie widoczny. Jon też pokazał palucha publicznie. Czyli, że co? Różne standardy?
Do znudzenia, ale wytłumaczę: Nie, profil nie jest publiczny. Mam do niego dostęp, bo mam dziewczynę "w znajomych" :P po tym jak się poznałyśmy w Dreźnie. Ok? Czyli łopatologicznie oznacza to, iż rzeczy na nim udostępniane NIE S? PUBLICZNE.

Tak się tylko wtrąciłam, żeby "pani psycholog" Olivii uzmysłowić niektóre rzeczy. Nota bene strasznie się przyczepiłaś do jej tytułu. Jednakże bycie psychologiem/psychoterapeutą nie przekłada się w zupełności na prywatne sprawy i nie generalizuje poprawności w rozwiązywaniu prywatnych problemów.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Akurat jeśli chodzi o U2 to bzdura. Owszem był sektor RED ZONE dla bogatych za kilkaset Ojro..ale był tez Golden CIrcle dla zwykłych fanów, ze zwykłym biletem na płytę.. wystarczyło koczowac pod stadionem.
Trochę Cie nie rozumiem, bo w sumie sam potwierdziłeś to co ja napisałem. Chyba, ze nie przeczytałeś/zrozumiałeś dokładnie o co mi chodzi.

Wytłumaczę jeszcze raz. Na bon Jovi, U2 Scorpionsach itp masz koncerty z podziałem na sektory. Za rożne sektory rożnie płacisz w zależności czy to płyta, jakieś Circle, Red zony Vipy itp. Wielkie gwiazdy na takich podziałach dodatkowo zarabiają kasę (bo tańsze zespoły nie posiadają takich podziałów). W zależności od zespołu takie mają pakiety. Nie możesz powiedzieć, że to co powiedziałem jest bzdurą dlatego, że:

U2 - Chorzów
140zł – sektory siedzące z tyłu sceny;
190zł – płyta stojąca;
450zł – sektory siedzące po bokach sceny;
825zł – sektory siedzące na przeciwko sceny;
1 110zł - VIP Lounge zawierający bilet o wartości 450 zł;
1 125zł - (RED) ZONE.

-> (Dalsza część)... Masz tutaj podane wszystkie rodzaje biletów. Więc nie wiem skąd wzięła Ci się ta bzdura. Masz np za 800 zł bilety naprzeciwko sceny gdzie u bon Jovi takie bilety są zazwyczaj tanie itp.
Zarówno na U2 jak i na bon Jovi możesz się przedostać pod samą scenę w zależności jak wcześnie przyjdziesz i czy ruszysz od razu na wejście do Goldena. Zawsze u BJ dopełniają ten sektor ludźmi z normalnymi biletami (bądź Circlami w zależności od trasy). W przypadku U2 chyba nie mogłeś wejść tylko na ten Red zone pod sceną z normalnym biletem, a w przypadku BJ czegoś takiego nie ma.

Powinno Ci to wyjaśnić całą tą sytuacje.
Rammstein na koncercie w Spodku i w ?odzi nie miał podziału na Golden i zwykła płytę... dopiero w tym roku w Gdańsku to robią..
Bo to jest coraz częściej wprowadzana praktyka. Nie wszędzie, bo np na festiwalach tego nie ma (albo jakieś symboliczne np dla Vipów).
Znaczy VIPów nie było czy nie przeszkadzali?
Wtedy chyba nie było VIP, a jak były to co mnie to. Ja chce widzieć i słyszeć dobrze zespół a nie być przy samej barierce więc przede mną jest zawsze miejsce an kilka osób, które mi nie przeszkadzają.
thorgal_30
It's My Life
It's My Life
Posty: 162
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 11:31
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: thorgal_30 »

Hello..widok z Golden Circle zarówno w CHorzowie za 190 zł jak i za kilkadziesiąt Euro w WIedniu był sto razy jak nie wiecej lepszy niz z RED ZONA... po prostu była wydzielony fragment płyty nie dla najbogatszych fanów, tylko dla tych którzy mają czas, siłę i zdrowie czekac i być jako pierwszy z pewnej puli.. pewna kanadyjka , która miała nr 3 przyleciała pod stadion we Wiedniu dzień czy dwa wcześniej... wiec jeśli chodzi o U2 to chybiony zarzut. RED ZONE były po boku.. kosztowały mnóstwo hajsu, ale znaczna cześć tego szła na sprawy charytatywne co się nimi Bono bawi ( amnesty international i jakies inne akcje )...a w przypadku BJ zwykły śmiertelnik mający bilet na zwykła płytę nie ma szans żadnych by być pod sceną... bo Diamond tylko dla bogatszych... no jeden plus ze się Rickiemu udałow Dreznie "inteligencje ochroniarsko-bramkarską " pokonac fortelem i dostał się z płyty do Goldena... ale to i tak w porównaniu z Diamondem... wiec troche lipa. Bo raz bym sie poświecił i pokoczował z 13 godzin ( jak na u2 ) aby byc pod sceną na BJ..ale 270 ojro to ja moge dac tylko z a dwie kapele ... Pink Floyd z Watersem i Gilmourem i Led Zeppelin z Paigem i Plantem...
Livin' On the Prayer
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Hello..widok z Golden Circle zarówno w CHorzowie za 190 zł jak i za kilkadziesiąt Euro w WIedniu był sto razy jak nie wiecej lepszy niz z RED ZONA... po prostu była wydzielony fragment płyty nie dla najbogatszych fanów, tylko dla tych którzy mają czas, siłę i zdrowie czekac i być jako pierwszy z pewnej puli.. pewna kanadyjka , która miała nr 3 przyleciała pod stadion we Wiedniu dzień czy dwa wcześniej... wiec jeśli chodzi o U2 to chybiony zarzut. RED ZONE były po boku.. kosztowały mnóstwo hajsu, ale znaczna cześć tego szła na sprawy charytatywne co się nimi Bono bawi ( amnesty international i jakies inne akcje )...a w przypadku BJ zwykły śmiertelnik mający bilet na zwykła płytę nie ma szans żadnych by być pod sceną... bo Diamond tylko dla bogatszych... no jeden plus ze się Rickiemu udałow Dreznie "inteligencje ochroniarsko-bramkarską " pokonac fortelem i dostał się z płyty do Goldena... ale to i tak w porównaniu z Diamondem... wiec troche lipa. Bo raz bym sie poświecił i pokoczował z 13 godzin ( jak na u2 ) aby byc pod sceną na BJ..ale 270 ojro to ja moge dac tylko z a dwie kapele ... Pink Floyd z Watersem i Gilmourem i Led Zeppelin z Paigem i Plantem...
Tak jakby dalej brniemy nie w ten punkt dyskusji który miałem na uwadze, ale ok odpowiem Ci.

Co ma widoczność do tego, że masz wydzielone strefy?? Ja Ci mówię o tym, ze artyści z górnej półki wydzielają strefy za które rożnie się płaci a Ty mi odpowiadasz, że na jednym wybranym przez Ciebie Red Zone jest średnia widoczność. No ok zgadza się Red Zone miał średnią widoczność w porównaniu do innych stref, ale co do ma do rzeczy??
A tak zupełnie pobocznie to Red Zone miało wiele innych przywilejów min mogłeś sobie wchodzić kiedy chciałeś, mogłeś spotkać zespół Snow Patrol bo z tego co widziałem stali w tej strefie i oglądali koncert itp.
wiec jeśli chodzi o U2 to chybiony zarzut.
Ten zarzut to sam sobie stawiasz, bo ja mówię o czym innym, a Ty mi z radością odpowiadasz an jakis urojony zarzut którego nie miałem zamiaru i nie stawiam. Zresztą chętnie dowiem się jaki to zarzut jeśli uda Ci się go sprecyzować ;)
kosztowały mnóstwo hajsu, ale znaczna cześć tego szła na sprawy charytatywne co się nimi Bono bawi ( amnesty international i jakies inne akcje ).
U Bon Jovi kasa też idzie na cele charytatywne, ale akurat z karty członkowskiej (odpowiednia wersja), ale nie rozumiem co to ma do dyskusji w temacie naszej rozmowy.
BJ zwykły śmiertelnik mający bilet na zwykła płytę nie ma szans żadnych by być pod sceną... bo Diamond tylko dla bogatszych... no jeden plus ze się Rickiemu udałow Dreznie "inteligencje ochroniarsko-bramkarską " pokonac fortelem i dostał się z płyty do Goldena... ale to i tak w porównaniu z Diamondem... wiec troche lipa.
Moment. Jeśli chodzi o płytę to U2 nie miało podziału na płytę z przodu i z tyłu. Owszem, ale dlatego iż mieli scenę 360* więc mogli sobie pozwolić na ustalenie na całej płycie tej samej ceny biletu co podejrzewam, że dało im większe zyski niż bilety z rożnymi cenami u BJ. W przypadku Bon Jovi masz niewykorzystane kilka sektorów za sceną i po bokach sceny, a na U2 ludzie za nie płacili normalne ceny pomimo iż oglądali przez cały koncert tyłki całego zespołu. Widocznie nie kalkulowało im się rozbijanie tego na dodatkowe różnice pieniężne

Chociaż jeśli mam być szczery to dla mnie trochę nie sprawiedliwe jest to, że tyle samo płacili Ci co oglądali cały koncert tyłek Bono jak i ci co widzieli go z przodu. Uważam, ze tutaj mógłby być dodatkowy podział cenowy.

Mylisz się. Do diamonda spokojnie można było się dostać mając bilet GC. Zawsze można było się dostać. Warunek był taki, że tak jak przy U2 koczowałeś aby być jednym z tych których wpuszcza dodatkowo do Diamonda. Ja tak byłem dorzucony w Stuttgarcie w 2005r a i w Dreźnie były osoby z PL w sektorze Diamonda które miały bilety GC. Rozsiewasz nieprawdziwe informacje. Ci z Diamonda mogli wcześniej wejść na stadion i posłuchać np soundchecka na żywo.
Ja mogłem udać się na Diamond, ale nie chciałem, bo miałem podest na wyciągniecie ręki na którym wiedziałem, ze zespół zagra kilka piosenek. Miałem ich bliżej niż ludzie z Diamonda swoją drogą.

Ja rozumiem to Twoje nagminne pomniejszanie znaczenia strefy Red Zone na U2, bo jest to strefa która nijak pasuje do tezy którą głosisz. Owszem U2 miało strefę Red Zone gdzie zwykły śmiertelnik z normalnym biletem nie miał dostępu a taki przeciętny biedny Kowalski który nie dostał się na Diamond u Bon Jovi tym bardziej nie dostanie się na Red Zone. Tak jest zgadza się. Bingo. Jest to strefa tuż przy scenie a jaki w niej widok to sprawa subiektywnej opinii. U bon Jovi takiego sektoru przy samej scenie tylko dla burżujów nie ma ;)

Nie wiem dlaczego się jednak czepiłeś tego Diamonda. Podział na Bon Jovi ze względu na rozłożenie publiki jest taki iż umożliwiał podzielenie publiki na strefy Diamond, GC i reszta placu. Na U2 nie było potrzeby dzielenia placu na kilka części bo takie same zyski (jak nie większe) uzyskało się przez ustawienie sceny na środku. Dołożono do tego sektor Red Zone i mamy odpowiedni zysk.
Ze względu na rozłożenie sceny BJ mieli podzielone wejściówki podobnie jak Scorpionsi gdzie mając bilet na płytę normalny nie mogłeś wejść na strefę tuż przed sceną. Czyli ten sam śmiertelnik z normalnym biletem na BJ co nie może wejść na Diamond na scorpionsach nie mógłby wejść na strefę przed sceną. U2 jak któryś raz wspominam nie musieli wydzielać takiej strefy bo mieli fanów którzy zapłacili grubą kasę za oglądanie ich tyłków przez ponad 2 godziny. Zdecydowanie wole rozwiązanie jakie mają BJ czy Scorpionsi niż U2.

Widzę, że czepiając się BJ nie dostrzegasz niesprawiedliwości w tym, że kosztem jednej i tej samej ceny biletu jedni fani U2 przypłacili zdecydowanie gorszym widokiem niż pozostali. Mnie osobiście ten zabieg od początku raził i to zdecydowanie bardziej niż jakieś Goldeny, Diamondy u rożnych innych artystów.

A Kasa w ostatecznym rozrachunku BJ i U2 wychodzi na pewno na większy zysk dla U2. Nie wiem czemu drążysz i brniesz w coś co z logicznego punktu widzenia jest dosyć jasne i oczywiste.
Bo raz bym sie poświecił i pokoczował z 13 godzin ( jak na u2 ) aby byc pod sceną na BJ..ale 270 ojro to ja moge dac tylko z a dwie kapele ... Pink Floyd z Watersem i Gilmourem i Led Zeppelin z Paigem i Plantem...
Twoja indywidualna sprawa i ja Ci do portfela zaglądać nie będę, a i gustu nie będę kwestionował. Tylko błagam ogarnij ten swój zarzut do jakiegoś jednego wątku odnoszącego się do tezy którą ja faktycznie głoszę a nie sobie wymyślasz. Bo tak wychodzi, ze ja ppisze o czym innym a Ty o czym innym.
olivia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 21 listopada 2010, o 12:39
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: olivia »

imp pisze:Olivia nie obraź się ale twój 'psychologiczny' punkt widzenia jest mocno irytujący.
Ok, rozumiem, sama odezwałam się w tym temacie, bo część postów mnie poirytowała. Szanuję jedna Wasze punkty widzenia, ale to nie jest tak, że nie można zorientować się, co do czyiś intencji i reakcji w danej sytuacji, szczególnie kiedy jedna strona posuwa się do demonstracji.
Adrian pisze:Tak jeśli zachowywałbym się tak jak (na to wygląda) zachowała się Rebecka chciałbym, żeby Jon przywrócił mnie do świata żywych, gdzie najważniejsze będzie dla mnie moje życie i moich bliskich, a nie wymyślona w mojej głowie postać nieskazitelnego prawie jak Jezus rockmana.
Cała sytuacja sprowadza się właściwie do tego, co Arian napisał. Ale też to mi uświadomiło, że właściwie tracę urlop siedząc na forum.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Olivio :) nie będę już ciągnąć dalej tego tematu, bo nie ma to sensu. Proszę Cię o jedno tylko - podchodź najpierw do człowieka jako CZ?OWIEKA a nie jak do potencjalnego pacjenta w którego każdym czynie, spojrzeniu będziesz doszukiwała się choroby psychicznej, bo wyjdzie, że wszyscy powinniśmy być pozamykani na oddziałach.
Adrian pisze:Cytat:
Jon nawet nieudolnie kłamał w programach telewizyjnych, że on nic nie wiedział o cenach biletów na ich koncerty.

Czemu zarzucasz mu kłamstwo?? Jak dla mnie mówił prawdę i udowodnił to swoim postępowaniem. Na którymś z wywiadów obiecał, ze przyjrzy się tym cenom bo wie jedynie tylko, że mają tańsze wejściówki generalnie o połowę niż U2 czy Stonesi (Richie mówił w wywiadach to samo). Po niedługim czasie Jon zwolnił osobę odpowiedzialną za ceny biletów i specjalne wejściówki. Powodem miało być to, ze obiecywał on spotkania z Jonem a do takich nie dochodziło pomimo iż fani płacili. Tak wyglądają fakty.
Bardzo rzucają mi się w oczy takie nieprawdziwe oszczerstwa. Fakt, ze możliwe jest iż coś o cenach wiedział, ale nie wiesz tego na pewno, a mówisz to z pełną premedytacją. Logika jego postępowania świadczy jednak, że mówił prawdę.
Jak dla Ciebie to on w ogóle jest nieskazitelny.
A powiedz mi co on miał wtedy powiedzieć w tym studio?

"Tak wiem, że mamy ceny z kosmosu." ???

Przecież sam podpisałby na siebie wyrok. A tak jak mówicie - po raz kolejny odegrał pewną rolę i bynajmniej ja się na nią nie nabrałam. Jeśli BJ to jedna wielka firma a JBJ stoi na jej czele i nastawiony jest wyłącznie na $$$$$$$$$$$$$$$ to jak może nie wiedzieć po ile sprzedawane są jego usługi.?

I jakie zwolnił? Kogo zwolnił? Nie pamiętam, aby ktoś kiedykolwiek na Backstage (sparkart itp. ) sprzedawał pakiety wraz z możliwością spotkania Jona ;] Nigdy czegoś takiego nie było. A jeśli ktoś jest trąba i dał się oszukać kupując taki bilet na dziwnej stronie, to już jego problem a nie BJ.
Tak więc jakieś zwolnienie mogło być (nie przeczę), ale na pewno nie przez to, że za cenę tych już przysłowiowych "3000$" obiecywano spotkania, bo tego nigdy nie można było kupić (poza jakimiś wypadami backstage z Q&A)
Adrian pisze:Cytat:
Dorabiacie historie jakie wam akurat w danej chwili pasują i którymi można by pochwalić się wśród znajomych (bo byłoby czym), ale to nie znaczy od razu, że cała ta historia miała właśnie taki przebieg i znaczenie.

Ale problem w tym, ze ja nie dorabiam do tej sytuacji ?ADNEJ ideologi. Dla mnie to prosta sprawa. Leciała flaga prosto do niego, odruchowo ją złapał, potrzymał i odrzucił. Czysta i klarowna sytuacja. To tutaj dowiedziałem się o debilnych jak dla mnie ideologiach, ze zobaczył iż to PL flaga i ją jak najszybciej odrzucił itp. I biorę to jako typowe dochrzanienie się Twoje i osób, które zawsze szukają powodu do dochrzanienia się. Nie jestem w stanie zrozumieć jak do takiej prostej sytuacji można dorobić jakieś ideologie, insynuacje itp jakie właśnie min Ty dorobiłaś.
Adrian, GET OVER IT!
Wyciągasz jedno zdanie z mojej wypowiedzi nie patrząc na to, co napisałam powyżej. A powtórzę: MAM TO ZUPE?NIE W POWA?ANIU. JAK DLA MNIE TA FLAGA MOG?ABY I WISIEć W JEGO SALONIE. POCZU?AM PO PROSTU NIESMAK W DRE?NIE, GDY ZOBACZY?AM JAK J? ODRZUCI?. I NIE, NIE WIEDZIA?AM, ?E POSZ?A OD CIEBIE. MOGę SIę MYLIć, ALE TAKIE BY?Y MOJE ODCZUCIA I MAM PRAWO JE WYRA?Ać, PRAWDA? I DAJ JU? SPOKÓJ. JA PIERNICZę, ILE MO?NA WA?KOWAć TEMAT FLAGI (rzuciłem - potrzymał-odrzucił) NA TYM PRZYK?ADZIE CHCIA?AM POKAZAć JEDYNIE TWOJE PODEJŚCIE, ?E JEŚLI TY BIERZESZ UDZIA? W JAKIEJŚ AKCJI/INCYDENCIE TO WSZYSTKO JEST PRZYLUKROWANE, ALE GDYBY NP. KOMUŚ INNEMU ZDARZY?O SIę COŚ PODOBNEGO LUB LEPSZEGO NP. BARTKOWI ;] TO ZA?O?ę SIę, ?E NIE WSPOMNIA?BYŚ PEWNIE O TYM ANI S?OWA ALBO NEGOWA?BYŚ WSZYSTKO.
I NIE PRZYCHRZANIAM SIę DO CIEBIE, NIE PRZEWODZę OBOZOWI TWOICH PRZECIWNIKÓW I NIE ZAK?ADAM NA FACEBOOKU STRONY "CA?A PRAWDA O POLSKIEJ FLADZE". FAJNIE JEST Z TOB? NIEKIEDY POGADAć, ALE NIEKIEDY TO MAM OCHOTę PO PROSTU WRZUCIć CIę DO JAKIEJŚ STUDNI I ZAMKN?ć W?AZ.
Tak jeśli zachowywałbym się tak jak (na to wygląda) zachowała się Rebecka chciałbym, żeby Jon przywrócił mnie do świata żywych, gdzie najważniejsze będzie dla mnie moje życie i moich bliskich, a nie wymyślona w mojej głowie postać nieskazitelnego prawie jak Jezus rockmana.
Wydaje mi się , że to Ty masz ten problem :)
Tym pytaniem pokazujesz, ze w ogóle nie bierzesz pod uwagę praw obowiązujących w muzyce komercyjnej. Każdy komercyjny artysta dzisiaj Ci powie, ze zarabia się nie na płytach tylko na koncertach. I wytwórnia nie po to inwestuje grubą kasę w promocje albumu, teledyski, DVD itp. aby nie odzyskać tej kasy. Kiedyś odzyskiwali ją sprzedając 10 mln płyt. Dzisiaj gdzie 3 mln sprzedanych płyt i to jeszcze po PL cenie to wielki sukces trzeba odzyskać zainwestowane pieniądze i jeszcze na tym zarobić. Od tego powstały te wszystkie sektory. Zauważ, że tego nie było jeszcze 10 lat wcześniej. Dzisiaj jest to już sprawa normalna na koncertach niemal wszystkich największych komercyjnych gwiazd. Możesz o tym nie wiedzieć jeśli chodzisz tylko na koncerty Bj, ale gwarantuje Ci, że ja będąc na U2 czy Scorpionsach sytuacja wyglądała tak samo. Podziały na sektory to
zysk dla wytwórni i wytwórnia Ci z tego nie zrezygnuje.
Nie wciskaj mi tu pierdół w stylu, że BJ muszą sprzedawać pakiety za 3000$ aby zarobić na chleb dla dzieci. Wszystkie koncerty wyprzedają się doskonale i ustanowienie cen biletów w granicy 200-600 zł. na pewno by im się opłacało. Owszem, można i dodać opcję biletu VIP z możliwością obejrzenia garderoby,sceny itp. ale niech to nie będzie od razu 10 pakietów do wyboru. Jeden z obiadem, drugi bez, w trzecim masz bezpłatną toaletę a w jeszcze innym dostajesz plakat.
Z tego co pamiętam to żądają za koncert 2 mln $, więc nie trzeba być super sprawnym umysłowo, aby policzyć sobie, że przy takich cenach i średnim zapełnieniu stadionu dajmy na to 50 000 wszystko im (jak również organizatorowi) zwróci się w 100% i zostanie jeszcze na kosmetyczkę dla żon.
Chociaż jeśli mam być szczery to dla mnie trochę nie sprawiedliwe jest to, że tyle samo płacili Ci co oglądali cały koncert tyłek Bono jak i ci co widzieli go z przodu. Uważam, ze tutaj mógłby być dodatkowy podział cenowy.
Teraz ja zrobię pffff. Przecież nikt nikogo nie zmuszał do kupna takich biletów. Każda strona z biletami posiada chyba mapkę, która pokazuje Ci jaki sektor co gwarantuje. Sami się decydowali na ryzyko, że mogą oglądać tylko ich tyłki.
Mylisz się. Do diamonda spokojnie można było się dostać mając bilet GC. Zawsze można było się dostać. Warunek był taki, że tak jak przy U2 koczowałeś aby być jednym z tych których wpuszcza dodatkowo do Diamonda. Ja tak byłem dorzucony w Stuttgarcie w 2005r a i w Dreźnie były osoby z PL w sektorze Diamonda które miały bilety GC. Rozsiewasz nieprawdziwe informacje. Ci z Diamonda mogli wcześniej wejść na stadion i posłuchać np soundchecka na żywo.
Ja mogłem udać się na Diamond, ale nie chciałem, bo miałem podest na wyciągniecie ręki na którym wiedziałem, ze zespół zagra kilka piosenek. Miałem ich bliżej niż ludzie z Diamonda swoją drogą.
Adrian! Takimi wypowiedziami WPROWADZASZ LUDZI W B??D! To, że akurat Tobie się to udało nie oznacza, że tak jest zawsze! Gdyby to było prawdą, to każdy kupowałby tańsze bilety i pchał się do sektora przed sceną. :whoeva: Dorzucać mogą, gdy rzeczywiście sprzedało się takich biletów niewiele i chcą zapełnić lukę, ale jak wiesz LIPSK, DREZNO to nie np. LONDYN czy MONACHIUM, gdzie wszystko zazwyczaj jest zupełnie wyprzedane. Tak więc możesz dalej mieć szczęście na koncertach, ale nie trąb ciągle, że taaka jest prawidłowość, bo ktoś kiedyś poprosi Cię o zwrot kasy za bilet, który nie dał mu tego, co Ty mu obiecywałeś.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Jak dla Ciebie to on w ogóle jest nieskazitelny.
Nic bardziej mylnego. Traktuje go bardziej jako zwykłego człowieka niż Ty z tego co czytam. Jakbym go spotkał to bym ... pogadał merytorycznie o tym czy udostępni nam kiedyś demówki, dlaczego tracklisty nie układają np fani, czemu nie zagrali obiecanego IIWYMoher itp. Ty byś pewnie dygotała, próbując coś z siebie wykrztusić i patrzyłabyś na jego białe zabki prosząc o całusa. W przeciwieństwie do tych osób co zarzucają mi taki fanatyzm jak np. Ty ja go traktuje jako osobę z krwi i kości ze swoimi zaletami i wadami, osobe która ma prawo do pomyłek, złych dni, ale też osobe, którą w wielu dziedzinach życia moge stawiać i stawiam jako wzór postepowania. Dlatego zapewne w przeciwieństwie do Ciebie nie razi mnie ten fakers tak bardzo jak Ciebie. Nie raża mnie podwyżki cen biletów, bo stapam po ziemi i nie oczekuje od niego zachowania innego niż takie jakie dyktowane jest przez rynek muzyczny. Jest on w mojej czołówce osób, które inspirują mnie do zycia, działania, radzenia sobie z problemami tego świata. Są to min takie osoby jak JP2, L.Wałęsa, B.Gates, K.Mytnick. D.Hoyt, J.Vitale, M.Jordan, S.Stallone czy właśnie JBJ. Inspirują mnie u niego jego pozytywne cechy charakteru, a niedoskonałości przypominają mi jedynie, że każdy jest człowiekiem i ma prawo do błędnych wyborów i decyzji co też uczy aby nie wymagać od siebie bycia we wszystkim doskonałym.
A powiedz mi co on miał wtedy powiedzieć w tym studio?
Prawdę. Czemu miał kłamać?? Nie rozumiem czemu w każdej niemal sprawie osoby takie jak Ty doszukują się u nich aktorstwa, pozerstwa, cynizmu. Są jakieś faktyczne sytuacje pojawiajace się notorycznie w których przyłapałaś ich na kłamstwie, że przypięłaś im taką łatke??
Fakt Zdarzają im się tak jak wszystkim pewne niespełnione obietnice, ale czy Ty masz tak, ze wszystko co powiesz zrobisz tak jak obiecałaś??
Czasami mam wrażenie, ze oczekujecie od nich rzeczy niemożliwych a po spełnieniu ich dalej traktujecie ich jak szmaty czy jeszcze gorzej.

Taki przykład (dane wg setlists):
BJ - 2011 - około 100 róznych piosenek zagranych na 56 koncertach
U2 0 2011 i 2010 - około 60 róznych piosenek na 66 koncertach
Rolling Stones - 2007 - około 64 piosenek na 74 koncertach
Lady Gaga - 2011 - 26 piosenek na 51 koncertach

Widzisz pewne dysproporcje?? Ale wam ciągle będzie mało i ciągle bedzie narzekanie czemu całego TD nie zagrali, gdzie obiecane IIWYMother, czemu setlisty ciągle takie same. Osobisćie mam dośc tego typu postaw do zespołu i dlatego nie jestem i nie będe stałym bywalcem tego forum czy JT bo to jest dla mnie chore. Zespół momentami jest dla swoich fanów za dobry i obrywa po łbie jak np. Jon od swojej wiernej 19letniej fanki.
Jeśli BJ to jedna wielka firma a JBJ stoi na jej czele i nastawiony jest wyłącznie na $$$$$$$$$$$$$$$ to jak może nie wiedzieć po ile sprzedawane są jego usługi.?
To jest tylko Twój chory i wyimaginowany pogląd na zespół w mojej opinii. Tak jak wspomniałem kasa jest częścią ich funkcjonowania, ale tylko częścią, bo najważniejsza jest miłość do muzyki, rozwoju, chęci sprawdzenia się, chęci odniesienia sukcesu.
I jakie zwolnił? Kogo zwolnił? Nie pamiętam, aby ktoś kiedykolwiek na Backstage (sparkart itp. ) sprzedawał pakiety wraz z możliwością spotkania Jona ;] Nigdy czegoś takiego nie było.

Wiem, ze pewne fakty są niewygodnie podczas Tworzenia swojego świata fantazji w którym Jon to drań, kłamca oczust itp dlatego Ci pomoge. Chciałbym wierzyć w to, ze nie wiedziałas o tym i teraz pokażesz skruche i poczujesz się głupio, że oskarzałas kogoś o cynizm, a Twoja ocena polegała tylko na Twojej niewiedzy, ale szczerze w to wątpie.

"While no one would say anything unkind on the record, Rovner was seen crying in his beer because Bon Jovi told him, "I'm going in a different direction."

Rovner and his Vector Management were blamed for problems with the $1,000 VIP concert tickets sold in larger markets on the band's tour for their latest album, "The Circle."

The VIP tickets were supposed to include a meet-and-greet with Bon Jovi and even a photo with the rock icon. But fans complained that they were never granted the promised access."

POCZU?AM PO PROSTU NIESMAK W DRE?NIE, GDY ZOBACZY?AM JAK J? ODRZUCI?.
A wiesz czemu tak poczułaś? Bo masz takie podejscie do niego, które jest dla mnie równie przykre jak podejście Rebecki karcącej Jona za akcje z biletami. Mając takie nastawienie zawsze będziesz doszukiwała się złych intencji u kogos. Mnie zastanawia jedynie ile jeszcze wytrzymasz obcujac z postacią która tak nienawidzisz.
NA TYM PRZYK?ADZIE CHCIA?AM POKAZAć JEDYNIE TWOJE PODEJŚCIE, ?E JEŚLI TY BIERZESZ UDZIA? W JAKIEJŚ AKCJI/INCYDENCIE TO WSZYSTKO JEST PRZYLUKROWANE, ALE GDYBY NP. KOMUŚ INNEMU ZDARZY?O SIę COŚ PODOBNEGO LUB LEPSZEGO NP. BARTKOWI ;] TO ZA?O?ę SIę, ?E NIE WSPOMNIA?BYŚ PEWNIE O TYM ANI S?OWA ALBO NEGOWA?BYŚ WSZYSTKO.
To co napisałaś tutaj jest chore. Masz chociaż jeden przykład takiej akcji i takiego mojego zachowania do drugiego fana i jego sukcesów?? Pewnie dlatego też zrobiłem fotkę flagi leżącej pod nogami Jona na podeście. Z mojej chorej zazdrości, ze ktoś rzucił mu PL flage pod nogi?? Przerażasz mnie coraz bardziej. Zrobiłem to zdjęcie z myślą o tym, że umieszczę ją na stronie głównej bj.pl bo byłem dumny z tego, ze znowu tylu PL znalazło się w jednym miejscu. Jak się dowiedziałem, ze Ekoper ma moją flagę to poczułem ulgę, ze trafiła w dobre ręce. Takie Twoje zarzuty są dla mnie osobiście największa obelga jako fana, który przez tyle lat próbował robić rożne akcje wraz z innymi fanami BJ. I jak powinnaś dobrze pamiętać gratulowałem Ci i zazdrościłem zarazem Twojej akcji w MK.

FAJNIE JEST Z TOB? NIEKIEDY POGADAć, ALE NIEKIEDY TO MAM OCHOTę PO PROSTU WRZUCIć CIę DO JAKIEJŚ STUDNI I ZAMKN?ć W?AZ.
Powiem Ci szczerze i uczciwie, że tym co napisałaś i wcześniejszym postępowaniem gdzie nie przeczytałaś zawartości mojego posta a mnie pojechałaś utartymi sloganami straciłem chęć utrzymywania z Tobą kontaktu. Nie mogę pozwolić osobie z którą spędzam czas (np na gg), aby nie raczyła przeczytać co mam do powiedzenia tylko oceniała mnie przez pryzmat swoich krzywych filtrów. Jakbym się na to godził oznaczałoby to, ze nie mam sam do siebie szacunku.
Wydaje mi się , że to Ty masz ten problem :)
Nie wiem jak mam Cię przekonać. Argumentami się nie da. Faktami też. Postępowaniem w stosunku do Jona tym bardziej. Chyba jakbym pobił go na scenie to chyba wtedy powiedziałabyś, że on chyba jednak tego Jona nie traktuje jako nieskazitelnego Boga. Ten Twój pogląd jest nie tylko nie prawdziwy, ale też dla mnie obelżywy.
Nie wciskaj mi tu pierdół w stylu, że BJ muszą sprzedawać pakiety za 3000$ aby zarobić na chleb dla dzieci.
Czytaj całość, a nie to co Ci pasuje. To nie Jon podaje wstępne ceny tylko managerowie,firm które się tym zajmują i robią to tak, aby jak najwięcej zarobić. Takie są zasady rynku. Nie kumam jak możesz tego nie rozumieć. Owszem BJ mogą zrezygnować z koncertowania i igrać alternatywne Disco polo po ukraińsku, ale to byłoby już inne BJ. Od początku kariery obrali pewien kierunek i się go trzymają i nie wiem skąd nagle takie rozczarowanie, żale i agresja.
Gdyby to było prawdą, to każdy kupowałby tańsze bilety i pchał się do sektora przed sceną.
Ta a ten Circle pod scena to 3 mln ludzi pomieści. Kto pierwszy ten lepszy tak jak z biletami na U2. Kto pierwszy ten widzi twarz Bono a nie jego tyłek.
LONDYN czy MONACHIUM, gdzie wszystko zazwyczaj jest zupełnie wyprzedane.
Z tego co mi wiadomo do sprzedaży trafia tylko dozwolona liczba miejsc (sprawy bezpieczeństwa) więc zawsze przy wykupionym DC masz miejsce na dodatkowe osoby, które mogą wejść i dopełnić miejsce mając zwykły bilet (GC). Jeśli jest inaczej to faktycznie miałem szczęście być na koncertach gdzie wchodziły dodatkowo osoby do DC ze zwykłymi biletami w tym ja (Stuttgart).

To tyle droga Jovizno.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

JA PIERDOLę!!! NIE WYTRZYMAM! Przepraszam, to poniżej poziomu, ale leżę.

Nie ciągnę już tego wątku, bo byłabym jeszcze bardziej wredna i bezczelna ;]
a dorosłam już do takiego etapu, gdy potrafię powiedzieć sobie STOP :cfaniak:
Z wieloma rzeczami się tu nie zgadzam, ale nie będę odpierać ataku i na nowo argumentować, bo i tak będziesz miał swoją rację. Mimo wszystko - bądź zdrów!


P.S.
Czy mi się wydaje czy pisałeś ostatnio pożegnalnego posta i mówiłeś, że na forum już więcej Twoja noga nie postanie? ;]

I chyba nie sądzisz, że usunięcie mnie z portali społecznościowych wpędzi mnie w jakąś depresję? :D dziecinada.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 22:41 przez jovizna, łącznie zmieniany 1 raz.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Circle Tour 2010 / Open Air Tour 2011”