Wiedeń 22.07.2011

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

Dzisiaj już na spokojnie postaram się sklecić parę rozwiniętych zdań ;) Jak pisałem wcześniej był to mój pierwszy koncert BJ i spełnienie marzenia które miałem w sobie od ponad 10lat. Miejscówkę miałem na trybunach sektor C2 blok d ;) Na wprost sceny, moim zdaniem najlepsze miejsca na trybunach. Ale teraz już wiem że następny koncert będzie w golden circle ;) Muszę napisać, że żadne zdjęcia, filmy ani zapisy audio nie oddają nawet w 10% tego co dzieję się na stadionie. Energia jest ogromna. Ryk 60 tys. publiczności jest ogłuszający. Chóralne śpiewy zapierają dech w piersiach. Dopiero teraz naprawdę doceniam jak ciężką robotę odwalają na scenie. 3h show, bez przerw, z siłą która rozchmurzyła niebo ;) Na Jona można narzekać, szczególnie po ostatnich wydarzeniach. Ale oddać trzeba mu jedno. Naprawdę zasłużył sobie na pieniądze, sławę i szacunek którym jest darzony. Fantastyczny showmen, klasa sama w sobie. Siła i jakość głosu naprawdę powala :brawo: Jak on utrzymuje taką formę przez tyle lat pozostanie chyba zagadką, niesamowite !!
Każdy fan MUSI choć raz pojechać na koncert, bo przeżycie jest niezapomniane. Na koniec parę fotek osobiście poczynionych ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KondZik

Post autor: KondZik »

Jak czytam to takim optymizmem mnie to napawa :D :))
Ja byłem raz i to niedawno bo w Dreźnie i też nie sposób to opisać. Po kilku kawałkach już głos traciłem :P
60 tys. ludzi to atmosfera pewnie niesamowita ;] Im więcej ludu tym większa jazda :jupi:
Pozdrawiam i życze miłej niedzieli ;)
ps. wrzucajcie dalej co tam macie z Wiednia...
Xeda
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 24 lipca 2011, o 11:22
Lokalizacja: ?ódź

Post autor: Xeda »

Witam. Pierwszy mój koncert BJ . Idealne połączenie legendarnego stadionu z legendarną kapelą :P Atmosfera kapitalna . Szkoda że nie zagrali Blaze of Glory. 3 godzinne show robi wrażenie, byłem na wielu tego typu iwentach ale czegoś takiego nie przeżyłem.
Pozdrawiam całą ekipę z busa :P
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Ale świetna setlista była ;) Szkoda, że w Dreźnie nie zrobili drugiego bisu - tu był wręcz zajebisty zestaw ;) Zazdroszczę osobom, które były i cieszę się z Wami, że to przeżyliście :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

JJ wręczam Ci nagrodę za Twoją relację z koncertu :brawo:

Mieli nosa Ci co wybrali Wiedeń. A Drezno + Wiedeń to już pełnia szczęścia :jupi:
Antistar
It's My Life
It's My Life
Posty: 126
Rejestracja: 7 listopada 2009, o 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Antistar »

Z nowym Kolegą...:)
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Hutch
I Believe
I Believe
Posty: 64
Rejestracja: 6 listopada 2010, o 10:07
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Hutch »

Ok to teraz my turn :) Ostrzegam trochę długa i pełna offtopików ale czyta się całkiem zabawnie ;)

To również i mój pierwszy koncert Bon Jovi w życiu. Czekałem na niego iście jak na zbawienie...Prawdę mówiąc to nigdy bym nie obstawiał że znajdę się na koncercie BJ ale wiecie jak to jest...człowiek młody to i głupi :PPPP

Ekipa to ja, moja dziewczyna Eliza plus nasi serdecznie przyjaciele Kamil i Agnieszka :))

Pierwsze stresy zaczęły się przed wyjazdem bo założyliśmy sobie plan że spotkamy się wszyscy we Wrześni pod Poznaniem bo tam na co dzień urzęduje moja kobieta. Coś sobie zjemy i ok 0:00 wybierzemy się w drogę do Poznania skąd miała nas i lwią część wiedniowych forumowiczów zabrać Firma przewozowa. I ok, jak założyliśmy tak zrobiliśmy ale nim wyjechaliśmy z Wrześni okazało się że mamy kapcia w jednej oponie...spoko razem z kolegą wzięliśmy się ostro do pracy...

- koło zapasowe JEST
- lewarek JEST
- dźwignia do lewarka NIE MA
- klucz 19'' do śrub NIE MA

no i duuupa ! Sąsiadów nie ma co budzić, cała rodzina mojej dziewczyny na wakacjach i już mieliśmy dzwonić po taksówkę żeby nas zabrała do tego Poznania gdy wpadliśmy na pomysł żeby kierowca nam pomógł przy kole i na szczęście facet miał cały sprzęt dzięki czemu 10 minut i po krzyku także dzięki Panie Kierowco ! :brawo:

Dojazd do Poznania na 5 biegu, prawie mandat za bieganie po jezdni przy szukaniu miejsca parkingowego ale ogółem spoczko ;)

Początkowo byłem wściekły postawą "Wyjazdowni" ale szczęście w nieszczęściu że Firma "Michtrans" stanęła na wysokości zadania ! Obaj kierowcy Sławek i ?ukasz przeeeezajeeebiści ludzie ! Bardzo zabawni a jednocześnie fachowcy w pełnym tego słowa znaczeniu ! ?adnych lewizn za kółkiem, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo przede wszystkim ! POLECAM ! Jeśli ktoś chce kiedyś jechac na jakiś event czy coś to ręczę za "Michtrans" :brawo:

Dojazd zatem bez żadnych przeszkód. Gdy dotarliśmy na miejsce od ręki zaczęliśmy realizować z góry upatrzony plan czyli króciutkie zwiedzanie Wiednia i przypuszczalny atak na Hotel gdzie być może miał urzędować zespół. Strzał okazał się być trafny (BTW: serdecznie dziękuję userowi tego forum, który wrzucił info o hotelu Imperial !) bo pod hotelem Imperial kręciła się grupka fanów a wkrótce potem podjechała Policja na motorach. Był to jasny sygnał że coś się święci...wprawdzie odźwierni nie chcieli nic powiedzieć ale fakt że w hallu dodatkowo pojawił się gość z identyfikatorami BJ a którym okazał się być Matt Bon Jovi tylko potwierdzała fakt że spotkanie z zespołem i może jakieś grafy są na wyciągnięcie dłoni.

Jak to zawsze w przypadku takich sytuacji pojawiło się pytanie, którym wyjściem zespół opuści hotel. Na szczęście w przeciwieństwie do berlińskiego hotelu "Adlon" ten w Wiedniu ma tylko 2 :D Podzieliliśmy się więc: Kamil obstawił tylne gdzie zaczęły się gromadzić autka lepszej klasy zaś ja i dziewczyny zostaliśmy przy głównym wejściu gdzie czekali uśmiechający się do nas porozumiewawczo policjanci (wiedeńscy gliniarze są równie spoko jak Ci z Hannoveru :cfaniak:

Wszyscy oczekujący przed wejściem udali się na tyły więc przed głównym zostałem tylko ja i dziewczyny i w tym momencie wyszedł przed hotel Matt...uciąłem sobie z nim króciutką pogawędkę podczas której chciałem go wziąć "pod siusiu" i strzeliłem łzawą gadkę że jesteśmy z Polski a zespół nas ciągle pomija i to dla nas wielka sprawa spotkać chłopaków ;) ;) ;) Matt wprawdzie powiedział, że wszystko rozumie ale ustalenie jest takie, że chłopaki wrzucają się do furek i znikają natychmiast...żadnych fotek i żadnych grafów :( Na moje pytanie czy nie możemy jemu dać 4 bookletów do podpisu odpowiedział ze śmiechem "I like my job" :P :D :D

I teraz żenada bo w sumie mogliśmy sobie cyknąć z nim fotkę czy coś...niby nic wielkiego i może trochę śmieszne ale zawsze coś...podobnie jak sam się cieszyłem kiedy spotkałem technicznych Edge'a i Adama z U2 w Zurichu ba od jednego z nich dostałem nawet kostkę :))

Udaliśmy się na tyły bo tak nam zasugerowali przemili policjanci a tam i owszem Matt potwierdził to co nam wcześniej powiedział czyli że mamy się grzecznie i cichutku rozsunąć i niczego nie kombinować na siłę bo będzie musiał wkroczyć i użyć siły a tego by nie chciał ;]

Oto jedyna "pamiątka" z tego "eventu"

http://www.youtube.com/watch?v=W0adDfLU7Ws

Widać tam tylko urywek Davida jest Richie no i oczywiście Matt z Jonem...w między czasie mignęli nam Hugh i Bobby. Szkoda że nie dali każdej osobie po tym jednym grafie zajęłoby to 5 minut no ale cóż...tak to właśnie wygląda :( Filmik kręciła moja Eliza zaś ja i Kamil to Ci najwyżsi zaraz przy oknie :cfaniak:

W ramach ciekawostek mogę dodać że Jon dzień przed koncertem wybrał się samotnie bez ochrony na wycieczkę po Wiedniu i nawet dał kilka grafów ludziom którzy go poznali bo miał czapkę i czarne okulary mimo tych opadów :D

Następnie wracamy na koncert, zajmujemy miejsca i czekamy tych kilka chwil na rozpoczęcie. Na ekranie rozpoczęło się intro i...się zaczęło !!!

Co tu dużo mówić...to będzie pewnie dla mnie koncert roku i pewnikiem czołówka jeśli chodzi o moje dotychczasowe wielkie koncerty !

Zespół jest w świetnej formie a Jon to kapitalny showman i zdecydowanie jeden z najlepszych rockowych frontmanów !

Trochę martwiłem się o długość koncertu bo poprzedni występ w Atenach był standardowy do bólu, zaledwie 22 kawałki, ale gdy w Wiedniu po openerze "Raise Your Hands" Jon powiedział że ma "a long way to go" to wiedziałem że będzie dobrze ale że aż tak dobrze to prawdę mówiąc już nie...

Publika na płycie była świetna, naprawdę bardzo ładnie im to szło...trybuny standardowo gorzej ot przynajmniej w naszym sektorze, przynajmniej wszyscy zwlekli tyłki kiedy Jon przed "YGLABN" powiedział żeby wszyscy wstali... Nam zrobiło się tak ciasno, że zeszliśmy sobie z naszych miejscówek i stanęliśmy w korytarzu łączącym dolne i górne trybuny, tam można się było wyszaleć i wykrzyczeć do bólu :)

Zespół, jak się później okazało, "w ruchu" mocno zmieniał zaplanowaną setlistę, w moim odczuciu na lepsze. Trafiło się kilka ciekawostek wśród których kapitalne "Hallelujah".

Dalej bisy czyli...róg niespodziewajek i obfitości ;)

Ja marzyłem o "Blood On Blood", Agnieszka o "Runaway", Eliza o "Always" zaś Kamil o "This Ain't A Love Song" i jak wiemy tylko Kamil wyszedł pokrzywdzony :cfaniak:

Dla mnie highlightem było kiedy po "LOAP" zespół kłaniał się publice zaś Jon wskazał placem na transparent z "Wild Is The Wind" i zespół od ręki wrócił do instrumentów i zagrał ów utwór a później dorzucił jeszcze "Always" i "TD" !!!! REWELACJA !

Coś fantastycznego !

Mój pierwszy show i na dzień dobry dostałem 28 utworów czyli bite 3h rockowego grania z duszą w zasadzie bez przerwy ! Zamiast planowanych 23 dostaliśmy aż 28 !! Pełny szacunek !!

Koncert życia to może mimo wszystko nie, bo taki może być tylko pod sceną, ale zdecydowanie w pierwszej 5-tce dotychczasowych występów ! Następnym razem walę na koncert BJ "w ciemno", oby już w Polandzie ;)

I jeszcze kilka wybranych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Za kilka chwil wrzucę jeszcze WWBTF w całkiem znośnej jakości jak na klasę aparatu jakim było nagrywane ;)

Pozdrawiam ekipę swoją plus resztę z busa

EDIT:

We Weren't Born To Follow
http://www.youtube.com/watch?v=rI297njenAY
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2011, o 21:08 przez Hutch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: djpj1 »

hej...dorzucę swoje wrazenia..zgadzam sie z wszystkimi wczesniejszymi ocenami..To by moj pierwszy koncert Bon Jovi i wrazenie sa nie ludzkie..z momentów ktore ja jeszcze moge dołozyć które zapadły mi w pamieci na zawsze to moment przed Runaway kiedy Jon powiedzial ze to kawałek od którego sie zaczeło i powymieniał kilka dat...oraz sam koniec...zespól zszedł ze sceny a Jon jako ostatni odwrócił sie ,połozył reke na sercu i podziekował..mam zreszta takie nie odparte wrazenie ze swietnie sie bawili na tym koncercie,ze mieli super humory...
i jeszcze jeden nie zapomniany moment-najwazniejszy!..Przy Ill be there for you...oswiadczylem sie .:)serce waliło a mam juz swoje lata..:)także wszytko było super!
brakło tylko Bed of roses..:)ale nie mozna miec wszystkiego....
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2011, o 22:39 przez djpj1, łącznie zmieniany 1 raz.
cintus
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 47
Rejestracja: 28 marca 2008, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cintus »

Napiszę krótko. Byłem. Zazdrosccie, jeśli nie byliście :p


Był to mój drugi koncert BJ w Wiedniu (no, ten 3 lata temu był w zasadzie pod W.).
W głównej części dostałem Radio i normalne Someday I'll Be Saturday Night (uwielbiam je). Nie wiele brakowało do pełni czegoś czego nie jest w stanie określić słowami. Spodziewałem się, że skończą po Livin' i będzie standard, ale to co potem się działo to już szaleństwo!!! Każdy kolejny utwór był dla mnie z listy marzeń. Jak może się spełnić tyle marzeń w jedną noc??! Nic już nie zostało :) Na pewno nie głos.

Cieszę się, że ktoś posłuchał moich podszeptów i trafił do Imperiala:) Ja miałem za mało czasu na to, o której zespół wyjeżdżał z hotelu? i czy to był też inny dzień niż piątek?

Był to wyprzedany koncert!!! W tyg. dołożono też pulę biletów z ograniczoną widocznością. Było 60 tys. ludzi!
pozdr., cintus
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Gratuluję koledze , który się oświadczył - w dodatku na takim utworze! Po takich pięknych zaręczynach, nawet gdybyś okazał się łajdakiem :P to i tak bym Cię kochała na wieki ... ;)
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

cintus pisze:Napiszę krótko. Byłem. Zazdrosccie, jeśli nie byliście :p
Nie zazdrościmy :P byliśmy na lepszych.

Każdy koncert jest MEGA pod warunkiem, że na nim byliśmy :)


Hutch, jakie wrażenia po rozmowie z Mattem?
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Hutch
I Believe
I Believe
Posty: 64
Rejestracja: 6 listopada 2010, o 10:07
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Hutch »

jovizna pisze:

Hutch, jakie wrażenia po rozmowie z Mattem?

hmm cóż mogę więcej powiedzieć...wydawał się dość sympatyczny, ciągle się uśmiechał, miał zęby a la Jon więc pewnie mają tego samego stomatologa :P no i ładnie pachniał :D

Generalnie jak na króciutką wymianę zdań to w porządku ;)

[ Dodano: 2011-07-25, 11:25 ]
cintus pisze: Cieszę się, że ktoś posłuchał moich podszeptów i trafił do Imperiala:) Ja miałem za mało czasu na to, o której zespół wyjeżdżał z hotelu? i czy to był też inny dzień niż piątek?
Aaaaa to właśnie Tobie należą się szczególne podziękowania mój Ty krajanie ze Stolicy ! :brawo:

Nagranie zostało zrobione w piątek a Zespół wyjechał ok. 17:30 o ile dobrze pamiętam zaś my trafiliśmy pod hotel ok 16 z groszami :)

Jak już wcześniej wspomniałem we czwartek Jon wyskoczył na spacer po Wiedniu, był sam bez żadnej ochrony itp. tylko ubrany incognito :lol:
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Hutch pisze:
jovizna pisze:

Hutch, jakie wrażenia po rozmowie z Mattem?

hmm cóż mogę więcej powiedzieć...wydawał się dość sympatyczny, ciągle się uśmiechał, miał zęby a la Jon więc pewnie mają tego samego stomatologa :P no i ładnie pachniał :D
:D :D :D :D

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :D właśnie o te zęby chodziło mi najbardziej :D
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Hutch
I Believe
I Believe
Posty: 64
Rejestracja: 6 listopada 2010, o 10:07
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Hutch »

jovizna pisze: :D :D :D :D

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :D właśnie o te zęby chodziło mi najbardziej :D

Zawsze do usług :D
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: djpj1 »

http://www.youtube.com/watch?v=GysZkrIq ... re=related

co powiecie na ten palec w 2.03 sekundzie?:)
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Circle Tour 2010 / Open Air Tour 2011”