Kto pyta, nie błądzi.

Możesz tutaj zadać dowolne pytanie odnośnie zespołu.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Kto pyta, nie błądzi.

Post autor: Agata BJ »

Niedawno, w ramach dość ostrej wymiany zdań na forum, padła propozycja by stworzyć ten temat.
Zasada jest bardzo prosta. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytanie na temat Bon Jovi - nawet najprostsze i banalne...niech pyta tutaj. Jeśli ktoś będzie znał odpowiedź i będzie miał informacje na dany temat, napewno odpowie.

Kieruję ten temat zwłaszcza do "młodych" fanów, którzy dopiero poznają zespół. Nie bójcie się pytać nawet o te najogólniejsze rzeczy typu "Czy istnieje teledysk do piosenki...?". Mam nadzieję, że temat okaże się przydatny ;)
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2009, o 14:15 przez Agata BJ, łącznie zmieniany 1 raz.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Ja nie pytam, bo nie błądzę :P ale taka mała ciekawostka odnośnie teledysku LOVE ME BACK TO LIFE - kobieta niosąca wielkie pudła ( zaraz na samym początku) to właśnie mama Jona :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »


PostWysłany: Dzisiaj 15:12 Temat postu:
Ja nie pytam, bo nie błądzę :P ale taka mała ciekawostka odnośnie teledysku LOVE ME BACK TO LIFE - kobieta niosąca wielkie pudła ( zaraz na samym początku) to właśnie mama Jona :)
A skąd taka informacja??
Przecież to klip zrobiony przez kogoś a nie przez zespół. Nie było to wzięte z jakiegoś filmu przypadkiem?
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Adrian pisze:

PostWysłany: Dzisiaj 15:12 Temat postu:
Ja nie pytam, bo nie błądzę :P ale taka mała ciekawostka odnośnie teledysku LOVE ME BACK TO LIFE - kobieta niosąca wielkie pudła ( zaraz na samym początku) to właśnie mama Jona :)
A skąd taka informacja??
Przecież to klip zrobiony przez kogoś a nie przez zespół. Nie było to wzięte z jakiegoś filmu przypadkiem?
No i co w związku z tym?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

lol

To z tym, ze nie wiedziałem, ze mama Jona gra drugoplanowe role w filmach.
zresztą nieważne.
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

No to już wiesz.

POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE!


:diabel:
Jonoda
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 602
Rejestracja: 27 maja 2008, o 10:44
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jonoda »

Czy mozna kupic plyte z koncertu unplugged 2007roku ?
13.08.11 Düsseldorf
19.06.13 Gdańsk
Awatar użytkownika
witw
It's My Life
It's My Life
Posty: 233
Rejestracja: 23 września 2008, o 09:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: witw »

A ja mam pytanie: Kto spiewa z Jonem piosenkę ''save a prayer''?? to Richie??? P.S zwrotki
'' Lay Your Hands On Me'' ;***
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Jonoda pisze:Czy mozna kupic plyte z koncertu unplugged 2007roku ?
Jeśli chodzi Ci o Lost Highway: The Concert to można bez problemu kupić dvd

[ Dodano: 2009-02-07, 22:04 ]
witw pisze:A ja mam pytanie: Kto spiewa z Jonem piosenkę ''save a prayer''?? to Richie??? P.S zwrotki
Tak to Richie
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Jonoda pisze:Czy mozna kupic plyte z koncertu unplugged 2007roku ?
niestety ten koncert ukazal się w tv i nie jest wydany oficjalnie - jedynie niektorzy traderzy posiadaja go w pełnej lub okrojonej werji.
Do tej pory ebay pozwalal na sprzedaż takich koncertów obecnie blokuje wszystko co nie jest oficjalne
Awatar użytkownika
Bartosz231
It's My Life
It's My Life
Posty: 206
Rejestracja: 7 października 2008, o 15:39
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Bartosz231 »

Rowniez mam pytanie. Bo nie kapuje o co z tym chodzi. Dlaczego na koncercie Wembley 95' (sfilmowany) nie ma piosenki Dry County chociaz na youtubie znalazlem ja jak wlasnie BJ spiewaja ja na chyba tym samym koncercie: http://www.youtube.com/watch?v=_6ssdsneTsg
rowniez grane jest I'd For You. Dlaczego tego nie ma na DVD.?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Rowniez mam pytanie. Bo nie kapuje o co z tym chodzi. Dlaczego na koncercie Wembley 95' (sfilmowany) nie ma piosenki Dry County chociaz na youtubie znalazlem ja jak wlasnie BJ spiewaja ja na chyba tym samym koncercie: http://www.youtube.com/watch?v=_6ssdsneTsg
rowniez grane jest I'd For You. Dlaczego tego nie ma na DVD.?
To DVD to jest zbiór piosenek z 3ech koncertów. Nie wiem ile ich tam zagrali, ale przypuśćmy, ze łącznie zagrali 30 kawałków na tych koncertach w tym np Always 3 razy.

Następnie ekipa filmowa wybrałą najlepsze wystąpienia/wersje danej piosenki z tych 3ech dni i umieścili to najpierw na kasecie VHS a potem zrobili z tego DVD.

To tak jak z najnowszym DVD majacym wyjsc w tym roku. Zagrali łącznie z 30 piosenek a na DVD wyjdzie około 20tu. Przy czym będzie tylko jedna wersja Livina (ta lepsza z tych 2ch dni).

Tamto DVD mogło być bogatsze, ale ograniczenia czasowe taśmy (lub słaba jakosć nagrania) nie pozwoliły na dłuższy zapis koncertu. Na DVD tylko przenieśli to co było na kasecie.
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Bartosz231 pisze:Rowniez mam pytanie. Bo nie kapuje o co z tym chodzi. Dlaczego na koncercie Wembley 95' (sfilmowany) nie ma piosenki Dry County chociaz na youtubie znalazlem ja jak wlasnie BJ spiewaja ja na chyba tym samym koncercie: http://www.youtube.com/watch?v=_6ssdsneTsg
rowniez grane jest I'd For You. Dlaczego tego nie ma na DVD.?
Live From London jest zapisem piosenek wybranych z dnia 25.06.95

Dry County jest z dnia 23.06.95

Dnia 25.06.95 tracklista wygladala tak :
livin
bad name
keep
wild in the streets
blood on blood
always
i'd die for you
blaze
runaway
dry county
lay your hands
i'll sleep when
bad medicine
bed of roses
hey god
these days
rockin on the free world
i don't like mondays
wanted dead or alive
stranger in this town
someday i'll be saturday night
this ain't
;)

[ Dodano: 2009-02-13, 15:39 ]
Adrian pisze:
Rowniez mam pytanie. Bo nie kapuje o co z tym chodzi. Dlaczego na koncercie Wembley 95' (sfilmowany) nie ma piosenki Dry County chociaz na youtubie znalazlem ja jak wlasnie BJ spiewaja ja na chyba tym samym koncercie: http://www.youtube.com/watch?v=_6ssdsneTsg
rowniez grane jest I'd For You. Dlaczego tego nie ma na DVD.?
To DVD to jest zbiór piosenek z 3ech koncertów. Nie wiem ile ich tam zagrali, ale przypuśćmy, ze łącznie zagrali 30 kawałków na tych koncertach w tym np Always 3 razy.

Następnie ekipa filmowa wybrałą najlepsze wystąpienia/wersje danej piosenki z tych 3ech dni i umieścili to najpierw na kasecie VHS a potem zrobili z tego DVD.

To tak jak z najnowszym DVD majacym wyjsc w tym roku. Zagrali łącznie z 30 piosenek a na DVD wyjdzie około 20tu. Przy czym będzie tylko jedna wersja Livina (ta lepsza z tych 2ch dni).

Tamto DVD mogło być bogatsze, ale ograniczenia czasowe taśmy (lub słaba jakosć nagrania) nie pozwoliły na dłuższy zapis koncertu. Na DVD tylko przenieśli to co było na kasecie.
I do Adriana - gdy odpowiadasz ludziom to nie pisz ze mogłoby być, gdyż wydaje mi się że jeśli nie masz pewności to warto poczekać aż osoba ktora jest pewna odpowiedzi odpowie tak jak naprawdę było. Bez gdybania i bez domysłów.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

I do Adriana - gdy odpowiadasz ludziom to nie pisz ze mogłoby być, gdyż wydaje mi się że jeśli nie masz pewności to warto poczekać aż osoba ktora jest pewna odpowiedzi odpowie tak jak naprawdę było. Bez gdybania i bez domysłów.
Błąd w moim poście oczywiście jest i mówi o tym, że jest to zapis z 3 dni a naprawdę jest z jednego (utrwalona w mojej głowie informacja z pewnej gazete - nieprawdziwa).

A co do mogło być to kaseta ma swoje czasowe ograniczenia. No, ale fakt nie wiemy dlaczego akurat ttylko 10 piosenek a nie więcej itp... Mój błąd ;P
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

A mnie zastanawia taka stara gitara Ryśka (link do zdjęcia Richiego z tą właśnie gitarą Link ) wygląda na nieźle wysłużoną. Przypuszczam, że jest to jakaś jego ulubiona , może jakaś pierwsza? Czy jest znane pochodzenie tej gitary może jakaś jej historia? ;) Może dziwne pytanie, ale mam nadzieję, że czegoś więcej się dowiem :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zadaj pytanie (Q&A)”