Kto pyta, nie błądzi.

Możesz tutaj zadać dowolne pytanie odnośnie zespołu.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
The_Sleaze
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 11
Rejestracja: 13 marca 2009, o 13:00
Lokalizacja: małopolska ;)

Post autor: The_Sleaze »

Dandi pisze:Do komunikacji ? Dla mnie to bzdura i też uważam ,że jest to tylko odsłuch.
Przeżyłem juz kilka sporych koncertów w Europie stojąć pod scenami i bacznie obserwując muzyków mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć - te słuchawki słuzą do komunikacji pomiędzy muzykiem a dźwiękowcem.
Awatar użytkownika
Bartosz231
It's My Life
It's My Life
Posty: 206
Rejestracja: 7 października 2008, o 15:39
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Bartosz231 »

cały czas tak myślałem...przecież nawet o tym pisałem że służą do komunikacji.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Nie chciało mi się tego tłumaczyć i pisać co i jak, ale widzę, że lepiej wyjaśnić kilka spraw.
Przeżyłem juz kilka sporych koncertów w Europie stojąć pod scenami i bacznie obserwując muzyków mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć - te słuchawki słuzą do komunikacji pomiędzy muzykiem a dźwiękowcem.
Z całym szacunkiem, ale zdecydowanie NIE.
Jeśli to miałoby służyć do komunikacji to przydałby się mikrofon do komunikacji żeby dźwiękowiec wiedział co jest nie tak. Dźwiękowiec wystarczy, że popatrzy na aparaturę (konsoletę odsłuchową) i wie czy wokalista ma jakieś problemy z odsłuchem.

Jeśli oglądaliście koncerty to zauważyliście by kiedykolwiek wokalista rozmawiał obok normalnego mikrofonu z dźwiękowcem przez jakiś inny mikrofon niż od wokalu i słuchał odpowiedzi w słuchawkach?? Wyobrażacie sobie, żeby wokalista śpiewał piosenkę a ktoś mu gadał do ucha??

Owszem pewnie jest możliwość aby sygnał od dźwiękowca szedł do wokalisty, ale po co?? ?eby mu zakomunikował, ze mają problemy z gitarą, basem czy czymś innym. Wszelkie problemy są rozwiązywane za sceną a jak się czegoś nie da naprawić a jest to ważne to przerywa się koncert (np Wilki na tegorocznych Wiankach).

Czym są takie słuchawki?? Są to słuchawki monitorowe, które wokalista używa aby słyszeć dobrze swój głos. Byliście zapewne na jakimś głośnym koncercie. Śpiewając jakąś piosenkę słyszeliście się idealnie?? Ja ostatnio na Kravitzu darłem się, ale nie słyszałem wszystkich dźwięków które wydobywałem. Pomyślcie jakby miał zaśpiewać dobrze wokalista piosenkę nie słysząc się?? Oczywiście wiele kapel nie używa czegoś takiego, ale wszystko zależy od sprzętu jakiego się używa, od tego czy wokalista/gitarzysta lata po scenie i od ułożenia instrumentów na scenie. Wokalista więc używa tych słuchawek razem z mikroportem aby siebie pogłaśniać albo ściszać tak aby po prostu słyszał się i aby mógł śpiewać czysto.

Tutaj macie linki do takiego sprzętu:
http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzycz ... ,6415.html
http://www.soundpol.pl/product_info.php?products_id=115

A tutaj macie link aby ogarnąc jak wygląda ułożenie wszystkiego na scenie tak aby był dobry odsłuch.
http://sound.eti.pg.gda.pl/student/elea ... dsluch.htm
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Adrian pisze: Czym są takie słuchawki?? Są to słuchawki monitorowe, które wokalista używa aby słyszeć dobrze swój głos.
Dokładnie - śpiewam więc potwierdzam z czystym sumieniem :).
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Tatar
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 941
Rejestracja: 12 grudnia 2007, o 19:44
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Tatar »

tez spiewam. potwierdzam. poza tym shure'y są najlepsze. ;]
Bon Jovi skończyło sie na Kill 'em All
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Tatar pisze:tez spiewam. potwierdzam. poza tym shure'y są najlepsze. ;]
omg pewnie śpiewasz przed dziesiątkami tysięcy i potrzebujesz odsłuchu super xd
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Bartku nie ma potrzeby bycia złośliwym. Poczytaj dokładnie do czego służa takowe słuchawki i będziesz wiedział po co one Tatarowi.
Dla przykładu nagranie studyjne (a mimo wszystko mają słuchawki na uszach) ;)
http://www.youtube.com/watch?v=KX_HJEfdCf0
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Bartosz231
It's My Life
It's My Life
Posty: 206
Rejestracja: 7 października 2008, o 15:39
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Bartosz231 »

Mam pytanie. Czy posiada ktoś teledyski BJ albo fragmenty koncertów w formacie 3gp ? Takie które będą działały na telefonie.
Marcin

potrzebna pomoc! :)

Post autor: Marcin »

Witajcie!

Z racji tego, iż sam nie jestem wielkim fanem BJ - pytanie do Was. Słyszałem niedawno kilka piosenek Bon Jovi ale takich dość specyficznych, ponieważ były to przeróżne piosenki, zarówno te 'mocniejsze" jak i ballady - ale wszystkie były nagrane w zupełnie inny, delikatny, niemal akustyczny sposób.. Czy wie ktoś może, czy został wydany albym z tak przekształconymi utworami, czy powstawały one może okazyjnie i zebrane zostały np na składance? Jeśli ktoś wie, to bardzo proszę o info - najlepiej na maila: flavious@onet.eu

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Chodzi pewnie o album This Left Feels Right z 2003. Zawiera największe przeboje w nowych aranżacjach.
Awatar użytkownika
Justysia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 527
Rejestracja: 5 marca 2009, o 16:09
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław

Post autor: Justysia »

Bartku ja mam na to taki sposób że po prostu ściągam to z youtube za pomocą tubemastera i przerabiam na 3gp :D
i wszystko śmiga jak należy
One light burning ...
Marcin

dzięki!

Post autor: Marcin »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Dokładnie o tą płytkę mi chodziło.

Pozdrawiam!
Marcin
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wojtek »

Cześć,

Nie znam tak dobrze dyskografii zespołu, a przez przypadek na Merlinie zzalazłem taką płytę o której nigdy nie słyszałem:
http://merlin.pl/It-s-My-Life_Bon-Jovi/ ... 76915.html
Ktoś zna tą płytę? warto kupić?
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

to jest chyba koncert na dvd.
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

tak, to bootleg i to kijowej jakości.. W mixie prawie w ogóle nie słychać gitary Richie'ego, tylko Bandiery. Z tego, co słychać wiadomo, że Richie zagrał kapitalne alternatywne solo do Everyday.. Ale raczej byłaby to kasa wyrzucona w błoto
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zadaj pytanie (Q&A)”