Kto pyta, nie błądzi.

Możesz tutaj zadać dowolne pytanie odnośnie zespołu.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

Dla osób znających się na gitarach i piecach.
Jaki kupić aby uzyskać brzmienie jak na 2 pierwszych albumach BJ ?
2 pytanie; Co bardziej wpływa na brzmienie. Piecyk czy gitara? np. czy po podpieciu jednej gitary pod 2 różne wzmacniacze, bedzie takie samo brzmienie? i analogicznie 2 różne piece pod 1 gitare.
budżet na wzmacniacz ok 1000zl. dlatego bardziej bym wolał sie rozejrzeć za czymś używanym. Bo wiadomo za 1000zl nowy wzmak to w sumie prowizorka..
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
sebcio14
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 868
Rejestracja: 6 lutego 2010, o 11:35
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: sebcio14 »

Teken, Co do pytania nr 2:
Wiadomo, że im lepsza gitara tym lepsze brzmienie, można to samo by powiedzieć o piecach. Dlatego jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, wg. mnie na to pytanie. Po podłączeniu jednej gitary do 2 różnych piecyków możesz uzyskać różne brzmienie. Każdy piecyk ma jakieś swoje właściwości, swoje własne ustawienia barwy, brzmienia itp. Osobiście śmigam na gitarze za 200zł, piecyk Fender Frontman 15g, plus multi Boss ME-70. Wcześniej miałem małego Peavey'a piecyk no to po zmianie na Fendera jest ogromna różnica w brzmieniu gitary, pomimo tego, że jest badziewna.
Do 1000zł na wzmacniacz możesz już kupić jakiś dobry Fendera używany np Fender Mustang 2 lub 3, co do ceny Mustanga 3 nie jestem pewien ale do 1000 chyba się łapie używka. ;)

A co do 1 pytania, to oprócz odpowiedniej gitary i wzmacniacza, potrzebne będą odpowiednie efekty/ustawienia aby uzyskać oczekiwane brzmienie. ;)
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

no własnie. jeszcze jakies dodatki dochodza.. a kolumny gitarowe cos daja, czy tylko pełnia role nagłosnienia? miałem kiedyś piec Peavey'a za 600zł strasznie nieczysty dzwięk na overdribie. Gitarka też by się przydała, bo obecna ma ponad 20 lat (dostałem ja w prezenice) i ma starte progi. A ich wymiana to 300+zł ale wiadomo piecyk w pierwszej kolejności jeśli chcemy mieć dobrą jakość dzwięku.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
KondZik

Post autor: KondZik »

Moim skromnym zdaniem jeśli chcesz na serio uzyskać jakieś brzmienie to jedynie "prawdziwy" piec tzn nie te zabawki z efektami i multiefektami, tylko taki gdzie masz czysty, crunch i coś tam jeszcze.
Sam zamierzam kupić za ponad 1000 zł jakiegoś Marshalla i do tego mam tą Samborowską ESP.
Jak chce się kręcić coś ciekawego to jedynie kostki z różnymi efektami dodajesz i tyle.

Kiedyś na coś takiego trafiłem:
https://www.youtube.com/watch?v=LKrt-7B7WK8
Głównie śmiechy chichy ale od 2 min gdzieś tak mówią coś konkretnego.
Ogólnie kwestia ustawienia pieca, góra, dół, środek, jak dużo gaina i próbujesz aż coś tam ukręcisz :)

Takie moje skromne zdanie ale fachowce zdecydowanie nie jestem :)
Pudel
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 23 listopada 2014, o 20:29
Ulubiona płyta: 7800 Fahrenheit
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Pudel »

Sorry za głupie pytanie ale czy nie można by tych progów po prostu przeszlifować? Z tego co wiem to dużo tańsze niż wymiana.
rtcr
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 215
Rejestracja: 15 maja 2011, o 19:54
Lokalizacja: Pińczów

Post autor: rtcr »

Nie wiem czy już było to pytanie na forum. Mógłby mi ktoś przetłumaczyć przemówienie Jona z Wembley 95 z Dry County tak, żeby to miało pełen sens?

"Every time in every mans life, he has to face a truth, but it seems that this world and this life is based on two things, love and fear.And there are people in that world that are gonna question everything you do, every single day and every single night. And when you lay down lying you better know one thing, if you believe in yourself, ain't nothing and nobody gonna tell you that ain't gonna happen for you. And I'll tell you one thing right here, right now, I'VE LAY DOWN IT ALL AND HARD ENOUGH BABY..."
How does money lead to greed
When there's still hungry mouths to feed
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

rtcr, ekspertem od angielskiego jest prezes, ale ja wypiłem trochę dobrego wina z biedronki więc poczułem wenę i to moje, bardzo swobodne, tłumaczenie:

Ciągle, przez całe to życie, człowiek musi mierzyć się z prawdą. Zdaje się, że ten świat i to życie, jest zbudowane na dwóch uczuciach: miłości i strachu. I na tym świecie żyją ludzie, którzy będą kwestionować wszystko, cokolwiek zrobisz, każdy poszczególne dzień, każdą poszczególną noc. Kiedy wyrzekniesz się kłamstwa, wiedz jedno - jeśli uwierzysz w siebie, nic i nikt nie wmówi ci, że to ci się nie zdarzy. I powiem ci jedną rzecz, tu i teraz, RZUCIŁEM TO WSZYSTKO, NA ZAWSZE, PIĘKNA...


PS to sensu nie ma. sensu trzeba szukać w książkach ;]
Why so serious?
KondZik

Post autor: KondZik »

Richie nagrywał w studiu gdzie była Alicia Keys, ta zeszła na dół i zapytała czy zagra u niej na albumie.
A Sambora zapytał czy ona zagra na I'll always. Pytanie brzmi czy wie ktoś na jakim kawałku gra Sambora u Keys? O ile doszło do tego.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

KondZik pisze:Richie nagrywał w studiu gdzie była Alicia Keys, ta zeszła na dół i zapytała czy zagra u niej na albumie.
A Sambora zapytał czy ona zagra na I'll always. Pytanie brzmi czy wie ktoś na jakim kawałku gra Sambora u Keys? O ile doszło do tego.
Richie zaczął nagrywać "Aftermath" w październiku 2011 roku. Miesiąc później wystąpił gościnnie z Alicią podczas charytatywnego koncertu. Kto wie, być może to właśnie w ramach owej wymiany, bo nic mi nie wiadomo, aby był gościem na jej płycie.

Alicia Keys & Richie Sambora - My Sweet Lord
https://www.youtube.com/watch?v=JT3iWiwxbCA
https://www.youtube.com/watch?v=ibjDGtdi-4w
KondZik

Post autor: KondZik »

Damned pisze:
KondZik pisze:Richie nagrywał w studiu gdzie była Alicia Keys, ta zeszła na dół i zapytała czy zagra u niej na albumie.
A Sambora zapytał czy ona zagra na I'll always. Pytanie brzmi czy wie ktoś na jakim kawałku gra Sambora u Keys? O ile doszło do tego.
Richie zaczął nagrywać "Aftermath" w październiku 2011 roku. Miesiąc później wystąpił gościnnie z Alicią podczas charytatywnego koncertu. Kto wie, być może to właśnie w ramach owej wymiany, bo nic mi nie wiadomo, aby był gościem na jej płycie.

Alicia Keys & Richie Sambora - My Sweet Lord
https://www.youtube.com/watch?v=JT3iWiwxbCA
https://www.youtube.com/watch?v=ibjDGtdi-4w
http://youtu.be/1B1-207LGmw?t=1m14s
Tutaj o tym wspomina. A co do wspólnego zagrania My Sweet Lord... marzy mi się pełna wersja, uwielbiam ten utwór.
Dzięki za odpowiedź i jeśli coś jeszcze znajdziesz to czekam z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Damned pisze:Alicia Keys & Richie Sambora - My Sweet Lord
https://www.youtube.com/watch?v=JT3iWiwxbCA
https://www.youtube.com/watch?v=ibjDGtdi-4w
Ciekawe, że nie widziałam tego wcześniej, rzeczywiście świetna wersja! Wielka szkoda, że są tylko fragmenty :(
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Kto pyta, nie błądzi.

Post autor: teken020 »

Wie ktoś jak nazywa sie programik do pomiaru wysokości głosu, taki jak na filmiku 8:20
https://www.youtube.com/watch?v=BfeKcK7upKo
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kto pyta, nie błądzi.

Post autor: Franciszek Józef I »

Mam jedno pytanie. Ostatnio zastanawiałem się w ilu piosenkach Bon Jovi występuje harmonijka ustna. Potrafię wymienić dwie: Love for sale i These Days. Pamiętacie gdzie jeszcze? Chodzi mi tylko o piosenki zespołu. Solowe dokonania się nie liczą.
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Re: Kto pyta, nie błądzi.

Post autor: pathfinder »

Franciszek Józef I pisze:Mam jedno pytanie. Ostatnio zastanawiałem się w ilu piosenkach Bon Jovi występuje harmonijka ustna. Potrafię wymienić dwie: Love for sale i These Days. Pamiętacie gdzie jeszcze? Chodzi mi tylko o piosenki zespołu. Solowe dokonania się nie liczą.
To ja durzucę Homebound Train. I Jeszcze Born To Be My Baby w wersji live na trasie New Jersey.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Kto pyta, nie błądzi.

Post autor: Bon Jovi »

pathfinder pisze: 8 sierpnia 2019, o 13:27
Franciszek Józef I pisze:Mam jedno pytanie. Ostatnio zastanawiałem się w ilu piosenkach Bon Jovi występuje harmonijka ustna. Potrafię wymienić dwie: Love for sale i These Days. Pamiętacie gdzie jeszcze? Chodzi mi tylko o piosenki zespołu. Solowe dokonania się nie liczą.
To ja durzucę Homebound Train. I Jeszcze Born To Be My Baby w wersji live na trasie New Jersey.
Na albumie 2020, jest utwór "American Reckoning" ;)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zadaj pytanie (Q&A)”