SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Różnego rodzaju gry i zabawy związane z twórczością Bon Jovi.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

EVENo pisze:Byłem gotów zagłosować taktycznie i poświęcić NJ dla KTF, jeżeli wyrażałoby większe aspiracje, ale skoro tak się sprawy potoczyły, to wybór jest prosty:
Oczywiście, Twój 'Fear' musi wygrać! ;)
Franciszek Józef I pisze: Gdyby nie one to byłby najlepszy album Bon Jovi.
Jest najlepszy. Pod każdym względem. Nie ma o czym dyskutować. :cfaniak:
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: M »

prezes1 pisze: Jest najlepszy. Pod każdym względem. Nie ma o czym dyskutować. :cfaniak:
Masz rację (lepszy jest tylko "Crush"?).

Generalnie te trzy albumy to ścisły top dyskografii BJ.

(4) New Jersey
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

M pisze:Generalnie te trzy albumy to ścisły top dyskografii BJ.
Dokładnie. Ale trzeba wybrać. :)
NJ to najrówniejsza płyta, nic stamtąd nie da rady wyrzucić. Kopalnia hitów.
TD to najdojrzalsze dzieło, najwyższy poziom pod względem kompozycji, tekstów, produkcji, brzmienia, klimatu. Swoiste opus magnum.
A KTF niestety ma słabszą drugą połowę płyty; proste kawałki typu 'Blame', 'Woman' czy 'Want U' rozwalają spójność i powagę płyty.

I a propos słabszych kawałków na TD: może i takie istnieją ale nie rozwalają spójności i są częścią klimatu płyty. Po prostu pasują, współgrają.

Dlatego zawsze stawiam na najwyższym stopniu podium NJ i TD. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: JonetteBJ »

Na tym etapie to już bardziej kwestia osobistych preferencji, bo poziom naprawdę jest wyrównany i ciężko jest jednoznacznie stwierdzić niższość któregoś z nich ;)
...And I guess I'd rather die than fade away!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: M »

prezes1 pisze:
M pisze:Generalnie te trzy albumy to ścisły top dyskografii BJ.
Dokładnie. Ale trzeba wybrać. :)
NJ to najrówniejsza płyta, nic stamtąd nie da rady wyrzucić. Kopalnia hitów.
TD to najdojrzalsze dzieło, najwyższy poziom pod względem kompozycji, tekstów, produkcji, brzmienia, klimatu. Swoiste opus magnum.
A KTF niestety ma słabszą drugą połowę płyty; proste kawałki typu 'Blame', 'Woman' czy 'Want U' rozwalają spójność i powagę płyty.

I a propos słabszych kawałków na TD: może i takie istnieją ale nie rozwalają spójności i są częścią klimatu płyty. Po prostu pasują, współgrają.

Dlatego zawsze stawiam na najwyższym stopniu podium NJ i TD. :)
Napiszę Ci tak...
Problem pomiędzy dajmy to NJ i TD jest taki, że brzmi to jak dwie różne epoki, dwa różne światy i... dwa zupełnie inne zespoły.

Chociaż... Jak wiemy na amerykańską i ogólnoświatową podstawę trafiło takie "Diamond Ring" będące odrzutem sesji NJ i... pasuje całkiem całkiem.. Na edycji dwupłytowej mamy Let's Make it baby..

Generalnie najsłabszym albumem z tej trójki wydaje się być Keep The Faith. Głównie z racji niespójności, która koniec końców stanowi łącznik/pomost pomiędzy NJ i TD więc chłopaki całkiem nieźle sobie to wykombinowali. Myślę że TD śmiało można nazwać najbardziej ambitną płytą Bon Jovi i... bardzo równą, organiczną, z najlepszym Rychem w karierze. Keep The Faith ma świetne brzmienie, mix, gęstość i potrafi rzucić na kolana, natomiast NJ to od początku do końca pieprzony blockbuster wobec którego nie można przejść obojętnie i...zaczątek tego "prawdziwego" Bon Jovi. Odnoszę również wrażenie, że NJ lepiej komponuje się z KTF niż KTF z TD.

I tak na marginesie... TD jest prawdopodobnie najlepszym albumem BJ w kwestiach czysto artystycznych, gdzie myślano nie tylko o formie ale także o aspektach czysto technicznych. Choćby o niuansach gry przy mostku. Natomiast NJ (bez spiny) - ostatnią wielką... Chociaż, na to miano chyba bardziej zasługuje średnio lubiany ... "Crush". 13 baniek worldwide jednak cokolwiek "mówi".
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

M pisze:Problem pomiędzy dajmy to NJ i TD jest taki, że brzmi to jak dwie różne epoki, dwa różne światy i... dwa zupełnie inne zespoły.

Chociaż... Jak wiemy na amerykańską i ogólnoświatową podstawę trafiło takie "Diamond Ring" będące odrzutem sesji NJ i... pasuje całkiem całkiem.. Na edycji dwupłytowej mamy Let's Make it baby..

Generalnie najsłabszym albumem z tej trójki wydaje się być Keep The Faith. Głównie z racji niespójności, która koniec końców stanowi łącznik/pomost pomiędzy NJ i TD więc chłopaki całkiem nieźle sobie to wykombinowali. Myślę że TD śmiało można nazwać najbardziej ambitną płytą Bon Jovi i... bardzo równą, organiczną, z najlepszym Rychem w karierze. Keep The Faith ma świetne brzmienie, mix, gęstość i potrafi rzucić na kolana, natomiast NJ to od początku do końca pieprzony blockbuster wobec którego nie można przejść obojętnie i...zaczątek tego "prawdziwego" Bon Jovi. Odnoszę również wrażenie, że NJ lepiej komponuje się z KTF niż KTF z TD.

I tak na marginesie... TD jest prawdopodobnie najlepszym albumem BJ w kwestiach czysto artystycznych, gdzie myślano nie tylko o formie ale także o aspektach czysto technicznych. Choćby o niuansach gry przy mostku. Natomiast NJ (bez spiny) - ostatnią wielką... Chociaż, na to miano chyba bardziej zasługuje średnio lubiany ... "Crush". 13 baniek worldwide jednak cokolwiek "mówi".
Dokładnie. Wszystko się zgadza. Może tylko co do Crusha nie - bo liczba sprzedaży, co chyba przyznasz, nie zależy od wielkości tego albumu a od singla+teledysku IML :)

Co do przejścia - może i sobie chłopaki wykombinowali, a może to był przypadek. Po drodze było jeszcze 'Always' i 'Saturday Night' wyprodukowane przez Collinsa.
Wygląda na to, że KTF wygra tutaj, ma prawo ale fakt jest taki, że jako całość album jest na miejscu 3 podium a może i dalej za SWW. :)
I żeby było jasne - uwielbiam KTF(np. Dry County to najlepsza piosenka ever) ale potrafię być obiektywny, a emocje/wspomnienia etc mnie nie zaślepiają po prostu.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: EVENo »

Mnie też emocje i wspomnienia nie zaślepiają i dlatego These Days wyrzuciłbym już dawno temu :P Nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem tej płyty "jak trzeba", zazwyczaj robię sobie własny miks piosenek z podstawy i odrzutów, przez co do niemal połowy piosenek z właściwego albumu totalnie już nie wracam. Na dłuższą metę zaczął mnie po prostu męczyć ten album, wydaje mi się... za długi :P Na KTF też jest kilka słabizn (z I Want U na czele), ale one się tak nie ciągną, da się je przeżyć bez skipowania. A dla porównania właśnie takie Diamond Ring... mogę oficjalnie powiedzieć, że Joeya więcej razy wysłuchałem w całości :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

Poczekaj jeszcze z 10 lat Eveno i zobaczymy czy zmienisz zdanie.
A problem inny to taki, że, jak sam wspomniałeś wiele razy, nie przywiązujesz w ogóle uwagi do tekstów. A te są na TD najlepsze.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: EVENo »

prezes1 pisze: A problem inny to taki, że, jak sam wspomniałeś wiele razy, nie przywiązujesz w ogóle uwagi do tekstów. A te są na TD najlepsze.
Coś mnie źle zrozumiałeś. To nie jest problem, tylko jedyny powód, dla którego jeszcze potrafię słuchać tego zespołu. Przywiązuję uwagę do tekstów, ale nie w muzyce Bon Jovi, bo teksty Jona z reguły do mnie nie przemawiają, delikatnie mówiąc. Wielokrotnie powtarzałem, że odkąd nauczyłem się angielskiego twórczość BJ wiele straciła w moich oczach, bo uważam je za po prostu słabe i nawet jeśli na TD faktycznie są najlepsze, to wciąż są one daleko w tyle za ogromem innych wykonawców. Jedynie Something To Believe In może z nimi rywalizować. Piosenek Jona, z którymi potrafię się utożsamić jest kilka, może kilkanaście, z czego większość na solowych albumach. Choć przyznam Ci rację, że na These Days pod tym względem może ze dwie piosenki określiłbym jako słabe, cała reszta jest okej. KTF ma więcej żenady, w tym problematyczne In These Arms, które muzycznie kocham, ale tekstowo to jest absolutne dno.

---

Odpada: [06] These Days

FINAŁ
[04] New Jersey
[05] Keep The Faith


Termin: niedziela 21:00
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

EVENo pisze:Coś mnie źle zrozumiałeś. To nie jest problem, tylko jedyny powód, dla którego jeszcze potrafię słuchać tego zespołu. Przywiązuję uwagę do tekstów, ale nie w muzyce Bon Jovi, bo teksty Jona z reguły do mnie nie przemawiają, delikatnie mówiąc.

No właśnie o tym mówię: czyli nie przywiązujesz wagi do tekstów BJ. :)
Znalazłem bardziej dosadne Twoje uzasadnienie co do tekstów w temacie 'Nowy Album 2020': (...)'po prostu chyba mam to w dupie?' :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: M »

prezes1 pisze:
EVENo pisze:Coś mnie źle zrozumiałeś. To nie jest problem, tylko jedyny powód, dla którego jeszcze potrafię słuchać tego zespołu. Przywiązuję uwagę do tekstów, ale nie w muzyce Bon Jovi, bo teksty Jona z reguły do mnie nie przemawiają, delikatnie mówiąc.

No właśnie o tym mówię: czyli nie przywiązujesz wagi do tekstów BJ. :)
Znalazłem bardziej dosadne Twoje uzasadnienie co do tekstów w temacie 'Nowy Album 2020': (...)'po prostu chyba mam to w dupie?' :D
Czym Ty się Prezes przejmujesz? Jakie koniec końców ma znaczenie co Ty myślisz o "Crush", a ktoś inny np. o "These Days"? Co to zmienia w naszym życiu czy 90% głosujących wybierze "New Jersey"? Chyba nikt z tego powodu nie wyrzuci nagle swojej ulubionej płyty na śmietnik, czy tymbadziej nie "nawróci" się nagle... Zresztą...

Czy w naszym wieku rozkminianie czy płyta X jest lepsza od Y nas jeszcze bawi? Każdy z nas - jak mniemam - jest tutaj z powodu Bon Jovi. Niezależnie czy to NJ, Crush, HAND... Tym wspólnym mianownikiem jest muzyka BJ. Czasem na wskroś komercyjna, czasem mocno eklektyczna, czasem pod prąd.

I oczywiście fajnie jeśli piszemy o tych ulubionych i najważniejszych albumach czasem nawet wikłając się w małe wojenki. Smutne natomiast jeśli tego typu zabawy są tylko pretekstem do rozwodzenia się nad ułomnością muzyki Jona i spółki.

W swojej lidze ten zespół nie ma przecież równych sobie.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: prezes1 »

Ja się niczym nie przejmuję!
Dyskutuję sobie humorystycznie z Eveno. I tyle. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: Damned »

[5] KTF
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: Paulska »

[5] Keep The Faith
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: SURVIVOR: Albumy (edycja 2020)

Post autor: tribe94 »

[04] New Jersey
"Everybody's got their cross to bear these days..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry / Zabawy”