[Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Różnego rodzaju gry i zabawy związane z twórczością Bon Jovi.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

[Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Post autor: EVENo »

Postanowiłem, że zanim przeprowadzę kolejną edycję forumowego Plebiscytu na najlepszy album, zrobię coś, czego... jakimś cudem jeszcze tutaj nie było. A przynajmniej nie pamiętam. Będzie to rozgrzewka przed wyborami płyt, które odkładam na przyszły rok z prostego powodu - House został wydany niedawno, więc potrzebujemy więcej czasu, aby go ZADOMOWIĆ :D

Równolegle odbędą się cztery plebiscyty - najlepszy oficjalny utwór Bon Jovi oraz najlepszy dodatek (bonus/demo/B-Side), a także wyłonimy najlepsze solowe utwory Jaśka i Ryśka.

Głosować można w dwóch systemach. Głosy napisane w poście pod tym tematem liczą się tak samo jak te wysłane do mnie jako PW. Gorąco zachęcam do oddawania głosów w systemie tajnym, aby zwiększyć poziom emocji do maksimum. Głosy tajne zostaną ujawnione po zakończeniu plebiscytu.

Wymyśliłem system punktowy, który powinien sprawdzić się także w głosowaniu na płyty. Otóż każdy z użytkowników wysyła głosy na 10 piosenek w taki sposób:

1. Tytuł utworu
2. Tytuł utworu
3. Tytuł utworu
(...)
10. Tytuł utworu


Piosenka z miejsca pierwszego dostaje 10 punktów, te z drugiego i trzeciego - 5 punktów, a pozostałe - 1 punkt.

Każdy wysyła cztery zestawy (może, nie musi wszystkich):
Zestaw 1: Piosenki oficjalne
To te, które zamieszczone zostały na podstawowych tracklistach studyjnych albumów oraz kompilacji typu Greatest Hits, a także wszystkie inne single (jak na przykład "Real Life" lub "Please Come Home for Christmas")

Zestaw 2: Piosenki nieoficjalne
To:
- bonusy do albumów studyjnych
- dema oficjalnie opublikowane (na boksecie lub innym wydawnictwie)
- dema nieoficjalnie opublikowane (dużo tego chyba nie ma, ale takie "Nothing" jakoś wyciekło)
- B-Side'y

Zestaw 3: Piosenki solowe Jona Bon Jovi
Zestaw 4: Piosenki solowe Richiego Sambory

Tu już nie będziemy bawić się w podstawy i bonusy, wszystko co zostało wydane pod szyldem tych panów się liczy.

Zachęcam do dyskusji na temat zasad, abyśmy mogli je ewentualnie jeszcze zmienić, zanim zabawa rozpocznie się na dobre.
Przypominam, że każdy samodzielnie wybiera sposób, w jaki chce oddać swoje głosy. Może to zrobić za pomocą postu pod tym tematem, jak i za pomocą Wiadomości Prywatnej wysłanej na moje konto.

KONIEC PRZYJMOWANIA GŁOSÓW: 19 GRUDNIA 2016, GODZINA 12:00
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Lodynapatyku

Re: [Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Post autor: Lodynapatyku »

1: OFICJALKI

1. Because We Can
2. Living With The Ghosts
3. Knockout
4. Born Again Tomorrow
5. Rollercoaster
6. New Years Day
7. Water Made Me
8. She Don't Knw Me
9. Never Say Goodbye
10. Who Says You Can't Go Home

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: [Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Post autor: madm »

Strasznie trudny ranking. Założę się, że za każdym razem inaczej ułożyłbym tą dziesiątkę. Powtarzałoby się 6-7 piosenek, a na miejsce reszty wskakiwałyby inne.
Pogrubioną czcionką te, które na pewno znalazłyby się w każdym zestawieniu.

Studyjnie:

1. Lay Your Hands One me
2. In These Arms
3. I'll Be There For You
4. Stick To Your Guns
5. Bad Medicine
6. Have A Nice Day

7. Living On A Prayer
8. These Days
9. Hearts Breaking Even
10. Undivided

Fajnie byłoby również zrobić zestawienie 10 najlepszych koncertowych piosenek :D Jak robiłem własną listę, to z tych podanych wyżej znalazły się na niej jedynie 2
It's my life!
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Post autor: Fromasz1899 »

dla mnie pomysł jest fajny, zasady też są spoko maila już wysłałem ze wszystkim piosenkami :) możesz tylko wyjaśnić mi jedną rzecz? bo w innym temacie napisałeś coś o takim systemie jak odbywa się wybór forumowicza roku, jakby miały wyglądać te 2 etapy? chyba że na razie nie chcesz rozwijać tego pomysłu to spoko :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: [Plebiscyt] Najlepsza Piosenka Bon Jovi

Post autor: EVENo »

WTF? Jakiego maila? Wyślij to normalnie na PW, na tym adresie, który tu podałem mam ze 16 tysięcy nieprzeczytanych wiadomości.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry / Zabawy”