SURVIVOR: reaktywacja - temat organizacyjny + Offtop

Różnego rodzaju gry i zabawy związane z twórczością Bon Jovi.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

EVENo

SURVIVOR: reaktywacja - temat organizacyjny + Offtop

Post autor: EVENo »

Uwaga! Niniejszy temat ma charakter offtopu. Tutaj będzie toczyć się dyskusja nt. zasad zabawy, a w późniejszym terminie będziecie mogli tutaj wylewać swoje żale dotyczące wyników trwającej rywalizacji. Odnośnik do tego tematu będzie w każdym SURVIVORZE.

SURVIVOR to zabawa polegająca na wyłonieniu najlepszego utworu na danym albumie, poprzez eliminację słabszych piosenek.

Zasady są niezwykle proste:

1. SURVIVOR składa się z takiej ilości rund, jaka jest ilość piosenek na płycie minus jeden.
2. Jedna runda trwa 23 godziny od wysłania posta z wynikami. Niezależnie od tego, kiedy pojawi się informacja o wynikach i kolejnej rundzie - głosy wysłane po upływie czasu nie będą liczone.
3. Każdy użytkownik ma jeden głos na jedną rundę.
4. Piosenka, która otrzymała najwięcej głosów - odpada.
5. W przypadku remisu odbędzie się runda dodatkowa – dogrywka. Również będzie trwała 23 godziny. Jeżeli jej wynik także będzie remisowy – obie piosenki odpadają.
6. Post z głosem ma zawierać w sobie numer, z jakim rozstawiona jest piosenka oraz jej tytuł. Posty z samym numerem lub samym tytułem nie będą liczone.
7. Głos ma być czytelny – ma się znajdować na samym początku, w osobnej linijce. Można go nawet pogrubić. Dopiero po linijce odstępu można napisać ewentualny komentarz.
8. Runda finałowa, w której brać udział będą dwie piosenki rządzi się tą samą zasadą numer 4. – piosenka z większą ilością głosów odpada, a ta z mniejszą wygrywa. Rządzi się jednak inną zasadą numer 2. - finał trwa 48 godzin.

Post podsumowujący rundę będzie zawierał w sobie informację o przegranej piosence, oraz zestawienie do kolejnej rundy, jak i mój własny głos. Postaram się o regularność i rozpoczynanie nowej rundy w trakcie tej godziny marginesu pełnej doby, czyli zaczynać każdą rundę o mniej więcej tej samej porze.

Jeszcze wskazówki a propos punktów 6. i 7. regulaminu. Post ma wyglądać tak:

[4] Joey

Głosuję na tą piosenkę, bo jest beznadziejna, bla bla bla, Right Side Of Wrong jest niewiele lepsze, ale bla bla bla, więc Joey.


A nie tak:

Right Side Of Worng jest beznadziejne, bla bla bla, ale Joey jest gorszy, więc bla bla, i głosowałbym na Right Side Of Wrong, gdyby Joey był lepszy, ale jest gorszy, więc głosuję na Misunderstood.

Ani nie tak:

Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla [4] Joey bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla.

Powiecie, że przesadzam, ale w Topie Wszechczasów mała pierdoła dała mi 3 minuty roboty więcej, bo jeden user postawił myślniki po numerze zamiast kropek (pozdrawiam Adriana :P)

W zestawieniu będę zamieszczał tracklisty z wersji światowej. To oznacza, że nie zobaczymy np. These Open Arms jako bonus w Japonii, ale Dirty Little Secret już w grze się pojawi. Chyba, że bardzo chcecie zbiór wszystkich możliwych wersji (i tu pytanie do Was).

O zasadzie numer 8 będę przypominał przed każdym finałem, żeby uniknąć nieporozumień.

W tym temacie możecie dzielić się wrażeniami, prowadzić dyskusję, offtopować, pisać wszystko to, co zaśmiecałoby grę. Chyba, że poczekacie aż do zakończenia SURVIVORA, w końcu po ogłoszeniu końcowych wyników temat nie będzie zamykany – wręcz przeciwnie, właśnie wtedy możecie wyrazić swoje ewentualne żale i niezadowolenia :P

Jeśli macie jakieś pytania - pytajcie tu i teraz. Jeśli nie - też dajcie odzew, w szczególności a propos składu zestawienia - z bonusami "japońskimi" czy bez? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Powiem, że czekam na to. :P Bo nie brałem udziału podczas pierwszej edycji SURVIVOR. Kiedy oficjalny start pierwszego SURVIVORA? Ja osobiście bym nie dawał żadnych bonusów, bo wyjdzie dużo więcej piosenek. Ale jak już dajesz bonusy, to bym z Japonii też dał.
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Ja uważam, że tracklisty zawierają wystarczająco piosenek i wszystkie bonusowe nie są konieczne, ale zrobicie jak uważacie ;)

Fajna może być ta gra :bg:
EVENo

Post autor: EVENo »

Kwestia bonusów jest ważna, bo często są one lepsze od całej płyty (Dirty Little Secret zwyciężyło SURVIVORA z HANDa). Prawdopodobnie umieszczę te z wersji dostępnych w naszym kraju, jedynym znakiem zapytania są japońskie dodatki. Ale jest raczej dalej, niż bliżej od ich umieszczenia w zestawieniu.

Może zrobię listę wszystkich bonusów. Pogrubię piosenki, które były dodatkiem w wersjach dostępnych również u nas (te "nie-japońskie" zostawię niepogrubione). Dla tych zaznaczonych rozważam priorytet.
- Save A Prayer (Keep The Faith)
- All I Want Is Everything (These Days)
- I Could Make A Livin' Out Of Loving' You (CRUSH)
- Neurotica (CRUSH)
- Postcards From Wasteland (Bounce)
- Dirty Little Secret (Have A Nice Day)
- Unbreakable (Have A Nice Day)
- These Open Arms (Have A Nice Day)
- Lonely (Lost Highway)
- Put The Boy Back In Cowboy (Lost Highway)

[ Dodano: 2012-12-28, 19:45 ]
SURVIVOR z albumu Bon Jovi planowany jest na 4 stycznia 2013 roku.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Nie dodałeś kilku. ;)

Starting All Over Again (Keep The Faith)
Bitter Wine (These Days)
No Regrets (Bounce)
Walk Like a Man (Lost Highway)
EVENo

Post autor: EVENo »

Bitter Wine też jest bonusem? Ok, mój błąd.

O Starting zapomniałem nie wiem czemu, tym bardziej, ze wersja z KTF wyprzedza o lata świetlne tą z boksetu.

A o tych dwóch ostatnich zapomniałem i niech tak zostanie :P
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

No Regrets wraz Postcards From Wasteland znalazło się na japońskiej wersji. ;) A Walk Like A Man znalazło się na edycji U.S. Target.

Więc wychodzi na to, że będą takie bonusy:

- Save A Prayer (Keep The Faith)
- All I Want Is Everything (These Days)
- I Could Make A Livin' Out Of Loving' You (CRUSH)
- Neurotica (CRUSH)
- Postcards From Wasteland (Bounce)
- Dirty Little Secret (Have A Nice Day)
- Unbreakable (Have A Nice Day)
- These Open Arms (Have A Nice Day)
- Lonely (Lost Highway)
- Put The Boy Back In Cowboy (Lost Highway)
- Starting All Over Again (Keep The Faith)
- Bitter Wine (These Days)
- No Regrets (Bounce)
- Walk Like a Man (Lost Highway)

PS. Tak się składa, że jeden z tych bonusów jest moją ulubioną piosenką na jednej z płyt. ;) Oczywiście mówię o These Open Arms, do tej pory nie mogę uwierzyć, że tak świetna piosenka znalazła się na HAND-ie tylko jako bonus..
EVENo

Post autor: EVENo »

Zmiana planów odnośnie startu zabawy. Spontanicznie jadę w góry w ten weekend i choć biorę ze sobą laptopa, a w ośrodku jest Wi-Fi, to dla bezpieczeństwa opóźnię pierwszego SURVIVORA o kilka dni. Ciężko by mi było o regularność ogłaszania wyników. W związku z tym Versus pożyje jeszcze trochę dłużej :P
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Przed wejściem w temat myślałem, że chcesz zacząć już dzisiaj SURVIVOR. :P Jak chcesz to mogę Cię zastąpić przez kilka dni w zabawie "Versus". :P

PS. Nie widziałem twojego komunikatu co do versusa, więc nie widziałem, ze rezygnujesz z versusa na czas SURVIVORA. ;)
EVENo

Post autor: EVENo »

Lista planowanych SURVIVORÓW, mam nadzieję, że to wystarczy na 2-3 lata :P

1. Bon Jovi
2. 7800 Degrees Fahrenheit
3. Slippery When Wet
4. New Jersey
5. Keep The Faith
6. These Days
7. CRUSH
8. Bounce
9. Have A Nice Day
10. Lost Highway
11. The Circle
12. What About Now?
13. Blaze Of Glory
14. Destination Anywhere
15. Stranger In This Town
16. Undiscovered Soul
17. Aftermath of the Lowdown
18. SPECIAL - Zwycięzcy
19. SPECIAL - Albumy

Planowane przerwy od zabawy będą pod koniec marca, na przełomie kwietnia i maja oraz oczywiście w drugiej połowie czerwca. Dalej nie ma zbyt wielu powodów, aby takowe przerwy robić, ale i tak będę czasem pauzował zabawę.

Jest jeszcze kwestia tych specjalnych odcinków, czy włączać w nie solowe płyty? Ale jest czas, żeby to ustalić, takowe SURVIVORY nie będą wcześniej niż w drugiej połowie 2014 roku :P
krzyu
It's My Life
It's My Life
Posty: 133
Rejestracja: 5 marca 2010, o 22:25
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: krzyu »

EVENo pisze:Lista planowanych SURVIVORÓW, mam nadzieję, że to wystarczy na 2-3 lata :P
A co powiesz na listę uszeregowaną chronologicznie? A nie wg systemu zespół i potem solo?
Wg mnie daje to fajny pogląd na rozwój zespołu i członków ;) - od początku do końca przez całą działalność :)
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

Dobra, nie bedziemy EVENowi zasmiecac survivora, zeby mu sie lepiej punkty liczyl, natomiast.. Z tego, co widac przy pierwszej odslonie na SWW.. Trzeba bylo od razu wypieprzyc Social Disease i Without Love i z glowy.. Ewentualnie wrzucic to 'Edge Of A Broken Heart' i juz. I zeby nie bylo, ja tam bardzo lubie Disease i Without Love, ale, nie ukrywajmy, z albumu sa najmniej zajmujace. Moze uratujmy kolejke i wywalmy obie od razu? xD Chyba, ze ktoras ma ukrytych fanow? :PPP

A tak by the way, domyslam sie, ze aby na oficjalnym wydawnictwie zmienic SD lub WL na 'Edge Of A Broken Heart' byloby wielu chetnych. A jak wyglada sytuacja z 'Borderline' Waszym zdaniem? Ja utwor uwielbiam, ale czy pasowalby na Slippery?
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
krzyu
It's My Life
It's My Life
Posty: 133
Rejestracja: 5 marca 2010, o 22:25
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: krzyu »

To z drugiej strony można by od razu zostawić Livin, Wanted i Bad Name i niech się rozstrzygnie :). Bo chyba większość się zgodzi, że te 3 kawałki są dla większości ulubione i z dużym prawdopodobieństwem znajdą się na podium :)

Dlatego myślę, że formuła "wywalania po kolei" jest ok - napięcie rośnie z każdym głosowaniem - a na końcu (w przypadku SWW) i tak wygra Livin :P

Odnośnie Borderline i Egde - to kurde nie obraziłbym się jakby na SWW było akurat 12 kawałków (10 "starych" i te 2 dodatkowo). Tyle, że problem wtedy był z pojemnością nośnika? Chyba, że nie mam racji to mnie poprawcie :)
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

krzyu pisze:Tyle, że problem wtedy był z pojemnością nośnika? Chyba, że nie mam racji to mnie poprawcie
Powiem Ci szczerze, ze nie wiem, jak to wyglada z ta pojemnoscia nosnika.. Wlasciwie nie wiem, czy wtedy akurat bywaly dluzsze albumy, bo pierwsze, ktore przychodza mi do glowy byly wlasnie mniej wiecej tej dlugosci z '86, i odpowiednio w '88 albumy tych samych kapel sa juz dluzsze.

W kazdym razie 'Borderline' chyba bardziej pasuje stylistycznie do '7800° Fahrenheit' niz na Slippery. Ale jest to zdecydowanie jeden z tych numerow, przy ktorych pierwsze przesluchanie (a bylo to na ktoryms Zlocie Fanow BJ na Slasku ok. 2005 i wlaczyl to w naszym 'Zrodelku' bodajze Ricky :D ) oznaczalo kompletny brak zrozumienia dla faktu nie umieszczenia tego na jakimkolwiek wydawnictwie...
Ostatnio zmieniony 4 lutego 2013, o 21:03 przez ZB, łącznie zmieniany 1 raz.
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Zgadzam się, że Without Love i Social Disease są najgorszymi piosenkami na albumie SWW. Nie są to złe piosenki, ale w porównaniu z pozostałą 8 piosenek, trochę im brakuje.. Szczerze ja bym Boderline i Edge zamienił za te dwie piosenki, gdybym wybierał tracklistę albumu. I teraz z kolejnością niektórych piosenek będę miał trudny orzech do zgryzienia, bo pierwsza trójka wiadomo jaka. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry / Zabawy”