Richie Sambora Live

Tutaj można zamieszczać linki do plików.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Richie Sambora Live

Post autor: emilka »

Czy ktoś z Was ma koncerty Ryśka w mp3? Szczególnie zależy mi na pierwszej nocy z Londynu 98, ale ze SITT Tour także będą mile widziane :) Całkiem niedawno znalazłam San Diego 91 - świetny występ, często do niego wracam! I zastanawiam się, dlaczego wcześniej nie słuchałam występów live Ryśka!

A tak na marginesie - zdecydowanie bardziej lubię piosenki BJ w wykonaniu Sambory niż Jona solo, takie Bad Medicine - rewelacja :)
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2008, o 11:10 przez emilka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

nie wiem czy znasz albo sprawdzałaś taką stronkę jak www.darkwarez.pl
Wchodzisz na forum i w kategorii Muzyka wpiszesz Richie Sambora i powinny ci wyjść różne piosenki Richiego :))


A co to tych występów solo to ja jeszcze nigdy nie słyszałam Richiego na żywo ani ''z płyty'' jakoś tak do Ryśka mnie nie ciągnie jak do Jona ;]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Richiego live nie lubię. Owszem ma fajne występy, ale Jon to Jon. Jego głos jest rewelacyjny.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Uwielbiam Richiego live. Tez mam ten koncert z San Diego. Takie kawałki jak Wanted, bad medicine czy IBTFY brzmia swietnie w wykonaniu Sambory, nie mowiac juz o jego kawałkach :) Live Jon nie wzbudza u mnie aż takich emocji jak live Richie.
Obrazek
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Osobiscie sadze ze Richie nie ma gorszego glosu od Jona , We all sleep alone:
http://pl.youtube.com/watch?v=i5AmjBZiYeQ
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Osobiscie sadze ze Richie nie ma gorszego glosu od Jona , We all sleep alone:
http://pl.youtube.com/watch?v=i5AmjBZiYeQ
Osobiscie tez kocham niektóe jego kawałki i wykonania live, ale tylko niektóre.

Ale np Always, IMLife, Tdays itp to Richie nie jest w stanie zbliżyć się nawet na trochę do wykonań Jona.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Ale np Always,
Jeszcze nie slyszalem always w wykonaniu sambory ;(

Powiem tak , wg mnie Richie ma wieksza dusze do spiewania , przyklad jego plyty a plyt Jona .
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
ekoper
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 272
Rejestracja: 11 marca 2006, o 00:09
Lokalizacja: Stockton-On-Tees/Wawa
Kontakt:

Post autor: ekoper »

pfff... osobiście sądze, że ma nawet czasem lepszy, patrz
http://uk.youtube.com/watch?v=rWVgbTBlH9M :D
może nie wchodzi w takie zakresy jak Jon, który przecież i piszczeć i śpiewać nisko daje radę, ale Richie ma za to bardzo klimatyczny, bluesowy głos, który uwielbiam. Często potrafi wytworzyć taką "magię", że się człowiek zasłucha... A ta "chrypka", ech! ;] .
Jesli nie znalazłaś czy nie znajdziesz do tej pory, to na kompie w Pl mam jakieś "live" Richiego, ale dostęp do niego dopiero za miesiąc.
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: emilka »

ewaika789 pisze:nie wiem czy znasz albo sprawdzałaś taką stronkę jak www.darkwarez.pl
Wchodzisz na forum i w kategorii Muzyka wpiszesz Richie Sambora i powinny ci wyjść różne piosenki Richiego :))
Dzięki za linka, nie znałam tej strony. Niestety, wyskoczyły mi tylko albumy do ściągnięcia. I jeden koncert - właśnie ten z San Diego.
może nie wchodzi w takie zakresy jak Jon, który przecież i piszczeć i śpiewać nisko daje radę, ale Richie ma za to bardzo klimatyczny, bluesowy głos, który uwielbiam. Często potrafi wytworzyć taką "magię", że się człowiek zasłucha... A ta "chrypka", ech! ;] .
Całkowicie się pod tym podpisuję :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Jeszcze nie slyszalem always w wykonaniu sambory ;(
Wydaje mi się, że to nie jest piosenka do zaśpiewania dla niego. Richie z wszystkich piosenek robi takie bluesowe a z tego raczej sie zrobić takiego czegoś nie da.
pfff... osobiście sądze, że ma nawet czasem lepszy, patrz
http://uk.youtube.com/watch?v=rWVgbTBlH9M :D
No jasne. Ja nie mówię, ze nie. Wanted to Richei ma akurat bardzo dobrze opanowane tj There for you czy wolne IMLife. Dodatkowo rewelacyjne We all Sleep Alone itp, ale ogólnie nie przepadam i jego wykonania są dla mnie słabe mimo iż wkłada w nie sporo uczucia.
może nie wchodzi w takie zakresy jak Jon, który przecież i piszczeć i śpiewać nisko daje radę, ale Richie ma za to bardzo klimatyczny, bluesowy głos, który uwielbiam. Często potrafi wytworzyć taką "magię", że się człowiek zasłucha... A ta "chrypka", ech! ;] .
Ogólnie Richie ma mocny glos i o wiele mocniejszy od Jona, ale bardzo hmm jednolity. Jon np mimo słabszego poweru potrafi skakać od piskliwych piosenki do bardzo, bardzo ciepłych ballad w stylu "Halleluja". Dodatkowo potrafi zadziornie zaśpiewac np HAND czy Undivided lub też lekko i radośnie jak Misunderstood czy Captain Crush. Richie nie ma takiej rozpiętości barwy. Jego piosenki wokalnie brzmią bardzo podobnie i to mni draźni.
Powiem tak , wg mnie Richie ma wieksza dusze do spiewania , przyklad jego plyty a plyt Jona .
Można podawać przykłądy za i przeciw Twojej tezie. Ja jeśli mam wybierać miedzy najlepszymi Richiego: Father Time, One Light Burnung, Church Of Desire, czy Fallen From Graceland a Jona Santa Fe, Dyin Aint Much Of A Living, Cold Hard Heart, It Just Me czy Destination Anywhere to wybieram zdecydowanie Jona MIMO iż Richiego piosenki też uwielbiam. Ale wokalnie to dla mnie jakieś 2-3 klasy niżej niż JOn (co i tak mieści go wysoko).

W ogóle dla mnie wokalnie Jon jest na 1wszym miejscu wśród wokalistów (IMLife, AODay, WLOALeaving, There For You itp). A potem dluga przerwa i potem min James Dean, Freedie MErcury, czy Michael Jackson.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Wydaje mi się, że to nie jest piosenka do zaśpiewania dla niego. Richie z wszystkich piosenek robi takie bluesowe a z tego raczej sie zrobić takiego czegoś nie da.
da się, wersja z A&M Studios chociażby, jak dla mnie wersja czysto blusowa

http://www.wrzuta.pl/audio/q4x5qi1mMP/b ... _m_studios


a co do rycha to mu sie głos tak samo zniszczył jak jonowi, kiedyś to było coś a teraz to niestety już marne resztki po obiedzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Download”