Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

usunięty użytkownik 4858

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:
A może po prostu zamiast kombinować zrób to krok po kroku... Pierwszy singiel z każdego albumu,potem drugi, trzeci... Wtedy ma to jeszcze jakiś sens, bo jak będziemy jechać na utartych sloganach, że wszystko do 1995 to złoto, a po 1999 koopa, to lepiej nie tracić czasu na żadne zabawy. Zresztą, chodzi chyba o zabawę w tym...

Czy naprawdę taki przaśny "Sleep when I'm Dead" jest lepszy od "IML", "Everyday", "Make a memory"?
chol*ra, problem w tym, że dla mnie Sleep (ktorego niezbyt lubię) to zupelnie nie ta liga co no Born again tomorrow :/
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2020, o 22:11 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 2 razy.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:co do Top "disco" BJ (bez obrazy, całkiem powaznie (ale i bez spiny; na luzie)) i przełamywania tabu, że zespół nie może grać takich kawałków... (pamiętam jakim zaskakującym dysko dla "starych" fanów byl IML) przyjmuję typy.
Moje propozycje:
Because we can (disco czy nie?), Knockout, Born Again, Take back the night, One Wild night (pozytywny hicior jak nic!) , She don't know me, Rollercoaster, No apologies... Co uważacie?
Musielibyśmy dorzucić jeszcze np. "Bad Medicine"?
usunięty użytkownik 4858

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

ech, stajnia Augiasza, nie da się tego uporządkować ;D
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: M »

Widzisz, moim zdaniem takie zabawy nie mają więc sensu, bo polegają na sentymencie do tego co było i odgórnym założeniu,że wszystko nowe jest słabe.

Być może jednak taka zabawa nie ma sensu z racji szerokiego spektrum komercyjnej twórczości BJ. Dwie pierwsze płyty to inne granie niż NJ,a NJ i TD dzieli przepaść... Czy są tutaj jakieś wspólne mianowniki?

Dlatego też łatwiej wybrać mi najlepszą płytę BJ w danej epoce niż najlepsza płytę BJ w ogóle.

Dzieląc okresy twórczości da się to przecież zrobić.
1984-1988
1992-2002
2005-2013
2016-

Pozdrawiam
usunięty użytkownik 4858

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:Widzisz, moim zdaniem takie zabawy nie mają więc sensu, bo polegają na sentymencie do tego co było i odgórnym założeniu,że wszystko nowe jest słabe.
Nie do końca slabe. Ale na PEWNO INNE. Zdecydowanie inne
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:ech, stajnia Augiasza, nie da się tego uporządkować ;D
Tak, nie da się. Tutaj masz rację.
Ewentualnie miało by to sens, gdyby w takim głosowaniu brali udział ludzie nieznajacy twórczości zespołu. W innym przypadku wygra Prayer, Wanted, These days albo Always...

W głosowaniu randomowym zwycięstwo przypadło by pewnie znienawidzonemu przez tru-fanów IML, które moim skromnym zdaniem większość singli z kolorowych lat 80. bije na łeb na szyję
usunięty użytkownik 4858

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

i nie mam ochoty porównywać tegorocznych singli do tych z TD czy NJ. Nie ma sensu, to przecież INNA muzyka
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:
M pisze:Widzisz, moim zdaniem takie zabawy nie mają więc sensu, bo polegają na sentymencie do tego co było i odgórnym założeniu,że wszystko nowe jest słabe.
Nie do końca slabe. Ale na PEWNO INNE. Zdecydowanie inne
Ja zaryzykuję stwierdzenie, ze...lepsze. Wiem, mało popularne. Dość kontrowersyjne... Z tym, że tak jak Ty się starzejesz i zmieniasz, zmienia się biznes muzyczny i sami artyści.

Bazujemy jednak na tym, że kiedyś coś było dla nas tak pierwsze, wielkie, bo być może i my fajniejsi byliśmy, albo po prostu... młodsi. Od tego nie da się uciec.

Oczywiście NIE chce i NIE zamierzam bronić czy chwalić tutaj upośledzonych riffów Shanksa co pisze z pełną odpowiedzialnością... Przez 30 lat grania można się jednak wypsztykać z pomysłów - tym bardziej na tak śliskim gruncie jak pisanie hiciorków.

Dziś rzadko wracam do starych płyt BJ. Pierwsze 3 mnie po prostu nie kręcą, a i KTF potrafię wyłączyć. Jedną z niewielu albumów BJ do których chce mi się wracać jest... What about now. Głownie z racji tego, że to typowo Jonowe granie (WAN, Amen, Pictures, Thick, Army, Room, Fighter, czy genialny What's left of me) choć zdarzają się utwory godne pożałowania jak BWC, Beautiful world i Water made me. Szkoda, że z regularnej tracklisty wyleciały Not Running Anymore, Old habits, With These 2 hands...

Dobranoc
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: M »

Tomker pisze:i nie mam ochoty porównywać tegorocznych singli do tych z TD czy NJ. Nie ma sensu, to przecież INNA muzyka
Dokładnie. Tutaj się zgadzamy w pełni. Tamte single można by porównać np. z "Silent lucidity", "Anybody listening", "Jet City Woman"... Z tym, że muzyka Queensryche z epoki była po prostu wyjątkowa i ocierająca się o sztukę.
franecki.antwon
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2021, o 06:19

Re: Pojedynek dotychczasowych singli 2020

Post autor: franecki.antwon »

Wszystkie always.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”