Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: Franciszek Józef I »

Utwór dość tandetny, ale słuchalny (nie milić z dobrym), szczególnie refren i bridge. Najgorszym elementem jest ten beznadziejny riff. Tego typu gitarę jestem strawić jedynie w piosenkach świątecznych. Generalnie kawałek ten tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze robię nie czekając na nowy album, choć ciekawi mnie czy znajdzie się na nim choć jedna bardzo dobra piosenka. Na THINFS był to utwór tytułowy, a na Burning Bridges Teardrop. Do What You Can oceniam na 5/10.
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: JonetteBJ »




Klip do Do What You Can z Jennifer Nettles.

Na dobrą sprawę klipy są dwa, ale nie mam pojęcia czy czymś się różnią i czy jeden z nich nie zniknie za jakiś czas z YT, więc na wszelki wypadek wrzucam oba :P
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: madm »

Jennifer dodała dużo świeżości. Smutne, że jedną z rzeczy które można zrobić by poprawić piosenkę, jest zabranie Jonowi kilku partii wokalnych.
It's my life!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: Dand »

madm pisze:Jennifer dodała dużo świeżości. Smutne, że jedną z rzeczy które można zrobić by poprawić piosenkę, jest zabranie Jonowi kilku partii wokalnych.
Trudno mi się z tym smutnym podsumowaniem nie zgodzić, czuje tak samo.
Bardzo przyjemnie odebrałem tą piosenkę a jest to o tyle dziwne, że -delikatnie ujmując- nigdy nie byłem fanem tych countrowych kolaboracji. Who says z Jennifer posłuchałem chyba raz w życiu, z dużym niesmakiem, no ale to też inne czasy były. Teraz natomiast Jennifer dodała sporo świeżości i energii.
Kto wie, może niech teraz nagrają czwartą wersję tej piosenki, tym razem z samą Jennifer i będzie ona najlepsza ze wszystkich ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: prezes1 »

Aż miło popatrzeć...(posłuchać też) ;)
Oby był hit w Stanach!
Dand pisze:
madm pisze:Jennifer dodała dużo świeżości. Smutne, że jedną z rzeczy które można zrobić by poprawić piosenkę, jest zabranie Jonowi kilku partii wokalnych.
Trudno mi się z tym smutnym podsumowaniem nie zgodzić, czuje tak samo.(...) Kto wie, może niech teraz nagrają czwartą wersję tej piosenki, tym razem z samą Jennifer i będzie ona najlepsza ze wszystkich ;p
Przeginacie trochę, czepianie się dla czepiania. Akurat w tej piosence Jon wokalnie dawał radę od samego początku.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: madm »

Tu nie chodzi o to czy daje rade wokalnie czy nie. Po prostu jego głos stał się nudny. I do tego jest niesamowicie przetworzony, nienaturalny.

Coraz częściej mam wrażenie, że w latach świetności, najważniejszym instrumentem w Bon Jovi był głos Jona.

Ale żeby nie było że się tylko czepiam - wysłuchałem Do What You Can na słuchawkach i moje odczucie jest zupełnie inne niż na początku. Nieco lepsza wersja Because We Can.
It's my life!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: Dand »

Może źle się wyraziłem albo źle zrozumiałeś. Nie uważam, że Jon źle wypadł wokalnie czy zaśpiewał słabo, nie mam do niego zastrzeżeń. Po prostu Jennifer wypadła lepiej, wprowadziła super energie i śpiewała bardzo swobodnie. Moim zdaniem podniosła tę piosenkę na wyższy poziom, dzięki któremu mogą rzeczywiście namieszać na country listach przebojów.
Obrazek
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: EVENo »

Ten całkiem niezły utwór rujnuje niestety rzucający banałami tekst. Nawet teledysk tego nie dogania, choć bardzo się stara.

Natomiast jeśli jakimś cudem udaje mi się to zignorować, to i tak jest to duet taki sobie. Na pewno lepiej tak, niż solo (no bo w końcu dzieje się coś więcej, a Jenny naprawdę ładnie śpiewa), ale zwrotki są tak przewidywalne, że ciężko dać tu jakiś powiew świeżości. Znacznie lepiej jest w refrenie, szczególnie ostatnim, ale piosenka nie daje wielu powodów, by do niego dotrwać.

Obawiam się jednak, że Do What You Can w tej wersji będzie najmilej wspominanym highlightem z nowej płyty. W sensie, jak za 10 lat sobie ją puszczę, to tylko przy tym nie będę żałował, że to zrobiłem. Daję sobie jednak prawo do zmiany zdania, zanim piana w ustach zarzuci mi, że oceniam album przed jego wydaniem :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Do What You Can - drugi singiel z Bon Jovi 2020

Post autor: Bon Jovi »

W sumie wersja w duecie jest ciekawsza. Te dwie wersje teledysku niczym się nie różnią po za tym że inaczej zostały opisane. Fajnie jest Jennifer zobaczyć z JBJ w jednym teledysku. A wokal Jej jest dodatkowym atutem. Chociaż wolałbym by gościnnie ze swoją partią gitary i drugim wokalem zaistniał Richie Sambora.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”