TOP10 Koncerty w Polsce

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

TOP10 Koncerty w Polsce

Post autor: Adrian »

Nastał czas gdzie warto się trochę rozluźnić. Proponuję parę topek i zacznę od tej co budzi najwięcej moich emocji. Top10 najważniejszych momentów/wykonań podczas dwóch koncertów Bon Jovi w naszym kraju. Proszę o wstawienie listy od najważniejszego dla was momentu. Jestem ciekaw co wam najbardziej utkwiło, co najmilej wspominacie. Wybór należy dokonać wpisując przy danej pozycji tytuł utworu + miejsce np Keep The Faith (Warszawa). Oczywiście listy będą bardzo subiektywne więc nie krępujcie się pisać uzasadnienia dlaczego akurat taki wybór :) Poniżej setlisty obu koncertów (z krótkimi opisami co tam ciekawego się wydarzyło) oraz moja topka. Zapraszam do zabawy

Obrazek

GDAŃSK2013
That's What the Water Made Me - Pierwszy utwór zagrany na żywo przez zespół na naszej ziemi
You Give Love a Bad Name - Końcówka utworu odśpiewana przez fanów
Raise Your Hands
Born to Be My Baby - Odsłonięcie flagi. Podziękowania od Jona
Lost Highway
Runaway
It's My Life - Żywe wykonanie pobudzające publiczność
Because We Can - Fala rąk i wspólne odśpiewanie końcówki
What About Now
We Got It Goin' On - Wspólna końcówka
Keep the Faith - Wydłużone solo Phila i Bobbiego
(You Want to) Make a Memory
In These Arms - Początek utworu odśpiewany przez Dawida
Captain Crash & the Beauty Queen From Mars
We Weren't Born to Follow - Zabawa piłkami
Who Says You Can't Go Home
Rockin' All Over the World (John Fogerty cover)
I'll Sleep When I'm Dead & Start me Up… - Cover wpleciony w
Bad Medicine - Piątki z fanami na podeście

Someday I'll Be Saturday Night - Jon pojawił się w koszulce reprezentacji polski
Wanted Dead or Alive - Wstęp odśpiewany przez publiczność, końcówka zagrana bez klasycznego riffu ze względu na pęknięta strune. Pr
Have a Nice Day
Superman Tonight - Utwór dodany do setlisty w trakcie trwania koncertu
Never Say Goodbye (Acoustic) - Utwór zagrany na zyczenie fana który się oświadczył podczas koncertu
Livin' on a Prayer - Jon biegający po podescie i przybijający piątki z fanami
Always - Utwór zagrany na bis gdy zespół już miał zejśc ze sceny


WARSZAWA2019
This House Is Not for Sale
Raise Your Hands
You Give Love a Bad Name
Born to Be My Baby
Whole Lot of Leavin'
Lost Highway
Runaway - Maszyna czasu
We Weren't Born to Follow
Have a Nice Day
Keep the Faith - Długa wersja
Amen - Stadion w światłach z telefonów komórkowych
Bed of Roses - Taniec z fanką na podeście
Roller Coaster - Jednen z najlepiej ocenianych utworów po koncercie. Dużo zabawy fanów
It's My Life - Utwór energicznie śpiewany przez fanów
We Don't Run - Przemowa Jona o Philu X
Wanted Dead or Alive - Akcja biało-czerwonej flagi z karteczek. Ręka na sercu Jona
Lay Your Hands on Me - Jedna z najdłuższych wersji utworu na trasie
Captain Crash & the Beauty Queen From Mars - Wyjście całego zespołu na podest
I'll Sleep When I'm Dead - Wspólna zabawa
Bad Medicine

I'll Be There for You - Jon wychodzi w koszulcę przygotowanej przez fanów
Livin' on a Prayer


Moja Topka:
1.I'll Be There For You (Warszawa 2019) - Wiadomo koszulka + mega długie wykonanie
2.Born to Be My Baby (Gdańsk 2013) - Flaga + podziękowania
3.Someday I'll Be Saturday Night (Gdańsk 2013) - Jon w koszulce reprezentacji
4.Wanted Dead Or Alive (Warszawa 2019) - Akcja z karteczkami, ręka Jona na sercu, akcja na instagramie Phila + polajkowanie przez Jona
5.Because We Can (Gdańsk 2013) - Fala rąk i końcówka
6.Always (Gdańsk 2013) - Zagrane na koniec na całkowitym zmęczeniu, od serca
7.Bad Medicine (Gdańsk 2013) - Moja i Artura piątka przybita z Jonem
8.Never Say Goodbye (Gdańsk 2013) - Oświadczyny
9.RollerCoaster (Warszawa 2019) - Szalona zabawa
10. Captain Crash & the Beauty Queen From Mars (Warszawa 2019) - Świetne pozytywne wykonanie

Ciężko mi było wybrać 10tkę, bo nie udało się zmieścić m.in oba Liviny, Wanted i Bad Name zaśpiewane z fanami, dłuugie LYHOMe zaśpiewane wśród fanów, piękne wizualnie Amen, energiczne IMLife czy In These Arms z Davidem na wokalu. Ciekaw jestem waszych subiektywnych opinii
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Edyta
It's My Life
It's My Life
Posty: 171
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 00:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: TOP10 Koncerty w Polsce

Post autor: Edyta »

Adrian bardzo fajny temat i okazja do wspomnień :)
A zatem:
1) Absolutny i niepodważalny nr 1 to: "Lay Your Hands on Me" i mój osobisty kontakt z nogą Jona :PPP :cfaniak: :D ,
2) " I'll Be There For You" - nie dość, że jedna z moich najukochańszych piosenek to na dodatek Jon w naszej koszulce :),
3) " (You Want to) Make a Memory" - Jon na nasz patrzy i się uśmiecha :D ( a przynajmniej takie mamy z siostrą wrażenie i niech nikt nie próbuje nam wmówić, że to nie było w naszym kierunku :P ),
4) " What About Now" - a zwłaszcza druga zwrotka, kiedy Jon patrzy w kierunku naszej rozwiniętej flagi i napisu. Bidulek wprawdzie chyba nie do końca wszystko przeczytał, bo bardzo zagęściłyśmy napis....ale i tak się jaramy :D,
5) "Livin' on a Prayer" - Gdańsk - mój ukochany akustyczny początek,
6) ""Always" - spełniło się moje marzenie o usłyszeniu tej piosenki na żywo,
7) "Someday I'll Be Saturday Night" - Jon w koszulce,
8) "Born to Be My Baby" - Gdańsk - wzruszyłam się na fladze i tu trochę nagnę, bo w tym punkcie dam też tę piosenkę wykonaną w Wawie, bo znowu się wzruszyłam jak sobie przypomniałam co było w Gdańsku :),
9) "It's My Life" - Gdańsk - miałam ciary, bo aż dudniło na stadionie od naszego, wspólnego z zespołem, wykonania tej piosenki,
10) "That's What the Water Made Me" - tu mogę zacytować Adiego - pierwszy utwór zaśpiewany na żywo na naszej ziemi :)
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: TOP10 Koncerty w Polsce

Post autor: madm »

1. Niepodważalnie I'll be there. Ten klimat, emocje...tego nie da opisać się słowami.
2. Wielki "brzdęk" wraz z sekundowym zapaleniem wszystkich świateł Caddilacka w Gdańku - "O BOŻE, ZACZYNA SIE!"
3. Always - nie słyszałem własnych myśli
4. Livin w Warszawie - nie słyszałem nawet siebie
5. It's my life w Warszawie - jestem pewien, że sejsmografy w Polsce zwariowały a stadion mógł popękać.
6. Bed of roses - chyba największe emocje wzbudziło Davidowe intro, kiedy doszło do mnie że nareszcie usłyszę tą piosenkę live.
7. In these arms - nie wiem dlaczego, ale strasznie utkwił mi w pamięci wokal Jona na refrenie
8. Rollercoaster - petarda na równi z Livinem i It's my life
9. This House Is Not For Sale - fatalny miks, totalny tumult i ściana dźwięku gdzie nie dało się odróżnić perkusji od wokalu miał zajebisty efekt. Mi się to podobało :D
10. Pod Stadionem Narodowym około godziny 15 kiedy ze środka stadionu dobiegło głośne "łoł łoł" a następnie Jon wszedł z wokalem podczas próby It's my life.
It's my life!
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: TOP10 Koncerty w Polsce

Post autor: JonetteBJ »

Może to trochę naciąganie, ale zrobię dwie topki (jedną ogólną i drugą z W-wy) z uwagi na to, że Gdańsk dane mi było zobaczyć tylko na multicamie :P (chociaż zrobionym tak świetnie, że czułam się jakbym tam była ;) ) (jakby co, to ta ogólna jest tą oficjalną :PPP )

OGÓLNA
1) I'll Be There For You (Warszawa) - nic dodać, nic ująć, najpiękniejsze 10 minut mojego życia :D
2) Cpt Crash (Warszawa) - to właśnie ten utwór chodził mi po głowie po koncercie
3) Born To Be My Baby (Gdańsk) - miałam ciary nawet oglądając to tylko z nagrania
4) This House Is Not For Sale (Warszawa) - nawet dzisiaj, kiedy słyszę te bębny na początku, przed oczami mam Jona wybiegającego na scenę - moment nie do zapomnienia - pierwszy raz zobaczyłam swoich idoli na żywo :D
5) That's What The Water Made Me (Gdańsk) - cóż, pierwszy utwór zagrany w Polsce
6) Wanted Dead Or Alive (Gdańsk) - trochę mi brakuje tej pierwszej zwrotki śpiewanej przez publiczność, a pęknięta struna była dla mnie zabawnym incydentem :P
7) Livin' On A Prayer (Gdańsk) - akustycznego (lub a capella) wstępu do Livina też mi strasznie brakuje
8) Never Say Goodbye (Gdańsk) - piękny moment i fajne zachowanie Jona
9) Lay Your Hands On Me (Warszawa) - podobało mi się jak Jon biegał po tej scenie (i poza nią)
10) Roller Coaster (Warszawa) - to chyba największe zaskoczenie - w życiu nie przypuszczałabym, że ten utwór tak ożywi cały stadion :lol:

WARSZAWA
1) I'll Be There For You
2) Cpt Crash
3) This House Is Not For Sale
4) Lay Your Hands On Me
5) Roller Coaster
6) Amen - te światełka były cudne, atmosfera magiczna
7) Wanted Dead Or Alive - chociaż nikt obok mnie chyba za bardzo o akcji nie wiedział, to efekt końcowy ze sceny świetny
8) We Don't Run - przemowy co prawda nie pamiętam :P , ale za to utkwiło mi w pamięci jak David powiedział "dziękuję" :D
9) It's My Life - mimo, że wtedy miałam ochotę bardziej zapaść się pod ziemię albo wcisnąć replay, bo zapomniałam tekstu 2. zwrotki i bridge'a :PPPP
10) Runaway - lubię ten wstęp z wehikułem czasu
...And I guess I'd rather die than fade away!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: TOP10 Koncerty w Polsce

Post autor: M »

Cześć, Wesołego "Hallelujah" - tak przy okazji..

Co do topki... Gdańsk był tak rzadki, że w zasadzie nie pamiętam NIC z tamtego koncertu, a w okolicach Raise, KTF to już totalnie przysnąłem.
Co do Wa-wy... Mogliby grać nawet trzy dni ?

Moja topka będzie raczej osobista, ponieważ nie byłem tam dla akcji flaga czy innych opraw, tylko spełnić marzenie ?

Jedziemy z tymi top momentami.

1. Bed of Roses (Wa-wa) - prawdopodobnie mój favourite one od Bon Jovi... Jon zwieszony na mikrofonie niczym p***y Bóg Rock'n'rolla. Tyle.

2. Runaway (Wa-wa) - totalne szaleństwo

3. KTF (Wa-wa) - "zadośćuczynienie" za Gdańsk ?

4. Always (Gdańsk) - byłem z żoną ? (żona nienawidzi Bon Jovi i cukierkowego Jona, ale samo "Always" warte odnotowania)

5. We Don't Run (Wa-wa) - zabrzmiało bombastyczne. Może nawet mój nr 1 koncertu...

6. Lost Highway (Wa-wa) - piątka z Prezesem? bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard...

7. Lay Your Hands on me (Wa-wa) - Johnny's church of rock'n'roll..

8. Amen (Wa-wa) - komórki swoje zrobiły...

9. Captain Crash... (Wa-wa) - wiadomo za co?

10. I'll be there for you (Wa-wa) - piękna chwila dla wszystkich fanów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”